navigacijski sistemi - gps pa to...

Popotovanja, izleti, tripi, trekingi, pohodništvo in še in še...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
mash@
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 228
Na forumu od: 15. 2. 2007
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a mash@ » 29. Jun. 2007 10:36

hej, tkole če greš z avtom kaj naokoli - nemčija, avstrija, italija pa tudi hrvaška, je fino met kakšen navigacijski sistem. V glavnem jaz sem si ga enkrat izposodla in mi je blo čist simpl najdit garažno hišo al pa halo kjer je bil koncert. Ma pa seveda drug čar če se kje izgubiš in kaj novega odkriješ - sam morš met velik časa. Zdej sem zasledila, da bo pri Mobitelu čez poletje uporabljat M navigator, kao ful ceneje kot drgač in to lahk tud uporabiš kot za v avtu al pa če hodiš kje po Barceloni in išče nek hud kafič. Kaj vi mislte o teh novodobnih vodičih/zemljevidih?
roladka
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 5
Na forumu od: 4. 6. 2007
Kraj: gorenjska

Neprebrana objavaNapisal/-a roladka » 29. Jun. 2007 12:41

Men osebno je ta gps odličen, ful sem navdušena nad njim kler res težko zgrešiš kaj..lepo napišeš(natipkaš) naslov in hišno številko, pa te pripelje pred tisto hišo..res hudo.

Če se slučajno zaklepetaš s kom v avtu, te pa le ta spomne da moraš npr čez 100 m zavit desno, piše po keri ulici se pelješ, kje je najbližja gostilna, bencinski servis..waaau :o

Postopoma te pa toliko zasvoji, da če kdaj ostaneš brez njega-si kar malce zmeden, ne poznaš okolice in vsega, ker si tolk navajen vsega tega..

Če bi kdaj mela preveč financ, bi si ga verjetno omislila, da je v njem zajeta skoraj vsa Evropa, ne samo Slo in okoliške države, sam je pa vprašanje kdaj bom mela preveč keša da to nabavm, ker tolk pocen pa spet ni :wink:
Uporabniški avatar
Enschede
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 209
Na forumu od: 5. 5. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Enschede » 29. Jun. 2007 18:20

Jz mam to v avtu... ;)
Uporabniški avatar
roxy*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 521
Na forumu od: 27. 2. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a roxy* » 30. Jun. 2007 14:45

Ma ful prav pride, sploh če greš v drugo državo, ker te itak pripelje točno kamor želiš. Pa tudi tukaj pri nas pride prav. Sploh če recimo v kakšnem drugem kraju iščeš npr restavracijo - noter dobiš tud telefonsko številko, da recimo pokličeš, če je prosto. Pa če iščeš karkoli, bankomat, bencinsko, karkoli. Ko se ga navadiš, je res nepogrešljiv.
Uporabniški avatar
Tryanna
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 424
Na forumu od: 30. 1. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Tryanna » 30. Jun. 2007 16:07

Ja res je super in posvoje me je malce strah, da bi postala odvisna od njih. :) Na telefonu sem ga poskusila (doma sem "sunila" gsp sprejemnik za mobitel) in je prav tako zelo dobro opravil svoje delo.

Glede na to, da so gps-i kar dragi, je varianta prek telefona superca. Če ga slučajno rabiš vzameš enodnevno uporabo in dejansko so stroški minimalni.
Kosmo_s_Kjem
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 126
Na forumu od: 1. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Kosmo_s_Kjem » 30. Jun. 2007 16:19

Menda želijo razviti tudi evropsko različico, z lastnimi sateliti..to bi blo še bolš od GPSa...Galileo bi naj bi se klical (30 satelitov).
GPS je ameriški, GLONASS je ruski, kitajci pa mislijo razvit svojega ki bi sprejemal signale GPSa (najmanj 24 satelitov) in GLONASSa (24 satelitov). Beidou naj bi se projekt klical (35 satelitov).
Samo informativno.
Uporabniški avatar
inchy84
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1004
Na forumu od: 10. 11. 2004
Kraj: Trbovlje

Neprebrana objavaNapisal/-a inchy84 » 01. Jul. 2007 11:01

Midva sva GPS za foro uporabla na poti z morja nazaj :lach:
Dala sva vn vse plačljive ceste, izbrala sva najhitrejšo pot pa še par stvari ...
No in midva se peljeva (ker sva dala vse plačljive ceste vn sva se vozila po takih ulicah da kr ni res)! Pa tko že vidva znak za SLO in ker je bla tm avtocesta seveda GPS pravi čez ...metrov zavitje desno (no slovenija je bila na levo) jst sm misla da bom umrla od smeha :rofl: in gremo nazaj ... no pol končno se po nevem kokem času obrneva nazaj in greva čez nek center mesta in prideva koooončno na Slo mejo.

No sicer je tole zelo praktična zadevica sam ker sva midva dala tok omejitev kako naj prideva do cilja je pot trajala kr precej časa kot bi navadno :lach:
Somebody save me
I don't care how you do it
Just save, save me
Come on
I've been waiting for you
Uporabniški avatar
_kocka_
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 243
Na forumu od: 5. 2. 2006
Kraj: Dolenjska

Neprebrana objavaNapisal/-a _kocka_ » 02. Jul. 2007 20:22

Men je pa GPS zakon in dokaj natancen. Pa hudo smesno mi je ko se zacne zenski glas razburjat, ce ne upostevas navodila :wink: Mogl bi dat notr ksne bl zabavne stavke.... Npr. Live the car and shot yourself :D
Življenje je potovanje, ne smer. Nosi udobne čevlje.
Uporabniški avatar
mash@
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 228
Na forumu od: 15. 2. 2007
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a mash@ » 11. Jul. 2007 23:22

jah jest sem se tud enkrat smejala v avtu, ker na poti čez Avstrijo do Nemčije nekej ceste popravljajo in je ženska skos težila, da vozimo po netlakovanem cestišču in "preračunavam"... :lol:
CoverGirl007
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 2
Na forumu od: 11. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a CoverGirl007 » 12. Jul. 2007 12:44

Kot sem že nekje omenla, se s fantom odpravljava po Evropi....
in bi si rada nabvla tale GPS, sam trenutno nimava lih denarja..
pa sm vidla da je mash@ napisala da si ga je nkeje izposodila...
a to se kje da, npr. v kakšnem podjetju?
Al je kdo tko dobrosrčen na forumu, da ga ima, pa ga lohk za 1 mesec pogreši - posodi?!?!

Lp
Uporabniški avatar
Lejla86
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 988
Na forumu od: 23. 5. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Lejla86 » 12. Jul. 2007 13:11

Uno žensko iz Garmina je moj oči poimenoval Nada :rofl:
@smrketka@
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 347
Na forumu od: 13. 10. 2006
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a @smrketka@ » 12. Jul. 2007 20:35

ej ta gps zna pridt res prav. če se ful voziš naokol je to skor nujna investicij, no pa sj sploh ni tolk drago, če šteješ kolk časa in živcev zgubiš če se izgubiš. mi ko smo šli v nemčijo na nek sejem, smo bli že kr dost pozni in itak se nam sanjal ni ket bomo prespal.smo sam u garmina vtipkal kje naj nam išče prenočišče je izpisal prenočišča zraven telefonske številke in smo lepo poklical.
sem prepričana da brez garmina tud prbližn nebi tolk hitr najdl ket bi spal ker bi se prej 100x zgubil tud sanjal se nam ne bi ket sploh iskat za spat. u glavnm še dons sm vesela da smo to mel s sabo.
tko da to je res stvar k se ti ful splača kupit če se velik voziš
Uporabniški avatar
artie
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 127
Na forumu od: 10. 8. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a artie » 11. Avg. 2007 14:10

Ma dost bolj sproščen si lahk v avtu, pa še za bencinske ti pove, kar moji prijatljci, ki je skoz bolj al manj na nuli prav pride. Drgač sem pa uporabljala Mobitelov m>navigator ampak sam po Sloveniji in moram rečt da se je super obneso. Naj bi delal tud v tujini, ampak ne vem kako je s stroški pa natančnostjo.
Tiavanna
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1402
Na forumu od: 29. 10. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Tiavanna » 12. Avg. 2007 9:19

Mi mamo tut Garmin in je res ful uporabna zadeva. Zaenkrat smo ga uporabljali samo po Italiji, za Slovenijo pa pravijo, da je bolj slabo pokrita oz. da so pokrita sam večja mesta, pa še to ne povsod. :? Pa baje obstaja ful različnih glasov, ki jih lahko naložiš gor, med drugim tut Michael Palin (iz Monthy Phytona). :rofl:
Uporabniški avatar
gregalina
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1234
Na forumu od: 20. 3. 2007
Kraj: toti Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a gregalina » 12. Avg. 2007 18:38

^^Na Garmin si naloži Adria Route in boš imela Slovenijo pokrito v nulo!
Zadnjič spremenil gregalina, dne 01. Sep. 2007 21:47, skupaj popravljeno 1 krat.

Vrni se na Potovanja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov