Knjige/ Fantazijski romani

Vse o svetu umetnosti. Torej, kulturniki vseh dežel združite se.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine, floribunda

Uporabniški avatar
kr.ena
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2627
Na forumu od: 13. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a kr.ena » 27. Sep. 2006 10:00

Harry Potter, Gospodar prstanov, Severni sij,...

Mnenja, komentarji, priporočila...
Uporabniški avatar
nutella
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 864
Na forumu od: 12. 5. 2005
Kraj: Trbovlje

Neprebrana objavaNapisal/-a nutella » 28. Sep. 2006 19:14

Potter je zakon. Jst sm cist navdusena nad njim. In sele zdej sm posinla da je v 6 delu drug prevajalec. Zadnjic smo v uni temi splosno o knjigah to govorila, pa sm rekla kr, da je men kul prevod. Ja, kul mi je blo prvih 5 prevodov, ta je pa cist u pi**i! Cisti podn!!! Najbrz bom zacela kr anglesko brat :? Tko da se opravicujem, k sm tam kr neki blodla, da men je pa fajn...

Uglavnem, vsebinsko so mi pa Potterji res super. Tko cist not padem, pa kot kak otrok ratam... Hihi...


LOTR sm pa prebrala trilogijo v anglescini - fantasticno, pol sm sla pa u kino in brala podnapise pa nism mela blage veze :lol:
Never pick a fight with an ugly person, they've got nothing to loose.
Uporabniški avatar
{Ta-Mala-Vesna}
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 21
Na forumu od: 3. 10. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a {Ta-Mala-Vesna} » 03. Okt. 2006 16:58

Potter in LOTR... oz. my world...


ubistvu sem jst rabla en svet u katerga se bi dal pobegnt in ful prov mi je pršu potter, ampka ščasoma postaja tale svet premejhn (ampak še usen znam use knjige na pamet, in sem fanica H/D slasha... pa zabini je tut the best), LOTR svet je pa večji... ubistvu svoj svet... HP je u povezavi z našim, LOTR je pa ful več... tko d ni večjega pisatelna kt je Tolkien... pozna še kdo koga, ki je izumil svoj svet, mnogo svojih pisav, jezikov,.... kapo dol...


o prevodu pa.... ja, zanč je... gradišnik ni taprav prevaljalc za hp-ja... še zmer hočem Kendo nazaj!
There Was Never Any Place For Someone Like Me To Be Totaly Happy!
Uporabniški avatar
mycosmogirl
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 769
Na forumu od: 25. 8. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a mycosmogirl » 26. Nov. 2006 18:27

Prebrala pred letom dni Eragona(kar dobr :? )...drgač je pa baje zdj film o njem, tko da me zanima, kako bodo to izvedl!
FemmeFatal
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 651
Na forumu od: 24. 11. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a FemmeFatal » 26. Nov. 2006 23:58

Harry Potter je zlo dober, ceprav ga sama nekak ne uvrscam v fantastiko. Vem, da je, ampak ne vem ... mogoce sem ga prevec vajena

William Nicholson - trilogija Ognjeni veter (Vetrna piscal, Mojstrovi suznji, Ognjena pesem) - prva knjiga je prebavljiva, druga postane napeta, tretje pe ze skoraj ni moc dati iz rok.

Phillip Pullman - trilogija Njegova temna tvar (Severni sij, Pretanjeni noz, jantarni daljnogled) - prva knjiga simpaticna in zanimiva, predvsem pa si clovek zazeli cisto svojega demona. Druga in tretja knjiga pa stopnjujeta napetost in stevilo vzporednih svetov :lol: . Meni osebno najljubsa trilogija.

Eoin Colfer - Artemis Fow - Lustne knjigice za eno popoldne. Zal pa cetrta se ni preveden, v nasi knjiznici pa je ni niti v anglescini.
Uporabniški avatar
bolhica
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 615
Na forumu od: 16. 4. 2006
Kraj: somewhere

Neprebrana objavaNapisal/-a bolhica » 27. Nov. 2006 0:06

oo men so ble pa dobre slovenske novele..znanstveno fantastične se razume..super!! sam niti se ne spomnem naslovov.. drugač pa ja artemis fowl, severni sij, vetrna piščal (in ostale knjige #3)..itd..
... ι αм ωнαт ι αм ...
petelin
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 136
Na forumu od: 17. 5. 2005
Kraj: Odvisno od števila sončnih peg

Neprebrana objavaNapisal/-a petelin » 27. Nov. 2006 10:18

men je pa ful všeč raymond e. feist. odkril sem ga čisto po naključju ko sem iskal kako fantazijsko knjigo, ki ni del (vsaj) trilogije (in vsi vemo, kako težko je kj takega najdet). in sem našel njegovo prvo knjigo, magician, ki je sicer kasneje postala začetek kar urnk sage, a je vseeno ena sama knjiga.

anyway, zdaj imam že vse do sedaj izdane knjige :razz:

aja, pa v angleščini bo treba brat.

če pa vem je všeč d&d v okolju 'the forgotten realms' vam priporočam delo r.a. salvatoreja. ja, on je tisti, ki si je izmislil drizzta do'urdena.

LOTR je pa tak obvezno branje :razz:
sončk
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2379
Na forumu od: 27. 12. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a sončk » 05. Jan. 2007 20:32

...
Zadnjič spremenil sončk, dne 04. Nov. 2010 18:24, skupaj popravljeno 1 krat.
FemmeFatal
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 651
Na forumu od: 24. 11. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a FemmeFatal » 06. Jan. 2007 1:01

Koncno dobila Polkrvnega princa in, ce sem cisto iskrena, mi je Gradisnikov prevod skoraj bolj vsec (beri: meni je veliko bolj berljiv). Nisem pa opazila kake ogromne spremembe. Mogoce zato, ker sem imela najprej anglesko verzijo, ki je nisem imela cas prebrat. Ko sem zacela brat slovensko verzijo, sem morala pa dvakrat premislit, ce sem imela ze prej slovensko, ker se mi zdi prevod zelo natancen. But that's just me. :wink:
Uporabniški avatar
mary-kate and ashley bigg
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 733
Na forumu od: 13. 5. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a mary-kate and ashley bigg » 18. Jan. 2007 15:01

harry potter of course.
silent forse
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 15
Na forumu od: 22. 1. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a silent forse » 22. Jan. 2007 21:08

jz sm prebrala "Dune"-Frank Herbert...je res cool! Jo priporocam! Ah, ja sam da povem da so 9 knjig vse skupaj!
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 28. Feb. 2007 12:52

definitivno pullmanova trilogija...na mah sem prebrala vse tri knjige....'unicila' 600 str. na dan:) ....najboljsa otroška pustolovsko fantazijska stvaritev kar sem jih prebrala...pa sem jih prebrala res dosti.
Uporabniški avatar
ninc
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 381
Na forumu od: 12. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a ninc » 28. Feb. 2007 13:44

Srce iz crnila. Se kar zanimivo, baje 1. del trilogije. Moram vzet v roke naslednjega
magpie
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 47
Na forumu od: 7. 11. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a magpie » 01. Apr. 2007 18:40

...
Zadnjič spremenil magpie, dne 20. Jun. 2011 17:52, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Velouria
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 460
Na forumu od: 2. 8. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Velouria » 01. Apr. 2007 22:51

Harry Potter in His Dark Materials - klasiki! :D Komaj čakam na sedmo knjigo HP in resno razmišljam, da bi še 1x prebrala Pullmanovo trilogijo preden pride ven film. :D

Srce iz črnila (by Cornelia Funke) je pa še en (neke vrste) fantazijski roman, ki me je blazno navdušil. Drugega dela kar nisem mogla dočakat, kupila sem ga takoj, ko je izšel (na knjižnem sejmu), ampak ga še nisem uspela prebrat zaradi kroničenga pomanjkanja časa. Verjetno bom najprej še 1x prebrala Srce iz črnila, da bom potem lažje sledila nadaljevanju. Definitvno priporočam vsem knjigoljubcem, saj ima tukaj osrednjo vlogo knjigo. :D Snemajo pa tudi že film, v katerem po igrala tudi Helen Mirren.
now I have you sleeping next to me ... and this is home

Vrni se na Kultura

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov