SPSS za Windowse

Vse za prave računalniške frike, fotografijo in mobilno tehnologijo

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

kozarec
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 111
Na forumu od: 13. 11. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a kozarec » 20. Nov. 2006 14:08

Ojla!
Mene zanima, če kdo pozna delo z računalniškim programom SPSS 10.0 za Windovse: to je program za statistično obdelavo podatkov....

Zanima me predvsem, kje se da dobit ta program pa kako ga je uporabljat? Ali je enostaven za začetnike?

lp
Uporabniški avatar
kepka
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1656
Na forumu od: 24. 10. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a kepka » 20. Nov. 2006 14:24

Nikoli se nisem tega uporabljala in ne vem, ti pa svetujem da malo pobrskaj po googlu.

Kupis ga lahko pa najbrz tukaj - http://www.spss.si/? (grozne so te napol prevedene spletne strani......)
Reality is that which, when you stop believing in it, doesn't go away.
Uporabniški avatar
ribicaX
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 547
Na forumu od: 9. 2. 2005
Kraj: Prelepa Dolenjska

Neprebrana objavaNapisal/-a ribicaX » 20. Nov. 2006 16:48

mi smo ga na faksu uporabljal pr statistiki. glede težavnosti je tko, da mi smo moral bit usi na vseh vajah, k smo delal s tem programom, da smo se sploh kej naučil. pa še to hitr pozabš, ker smo šli čez cel program samo enkrat. je pa kr komplicirana stvar, vsaj za začetek.
Uporabniški avatar
Tr|n|ty
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 338
Na forumu od: 17. 2. 2006
Kraj: soncna dolina

Neprebrana objavaNapisal/-a Tr|n|ty » 20. Nov. 2006 17:02

kozarec napisal/-a:Ojla!
Mene zanima, če kdo pozna delo z računalniškim programom SPSS 10.0 za Windovse: to je program za statistično obdelavo podatkov....

Zanima me predvsem, kje se da dobit ta program pa kako ga je uporabljat? Ali je enostaven za začetnike?

lp


Mi smo meli lani to na faxu pri informatiki. Pa je kr fajn uporaben (za nas tržnike še posebi) :) Drgač sm mela pa jst en CD, s katerim ta program potem inštaliraš. Pa men se ne zdi, da je neki ful težk. Ko se ga navadiš, je simpl ko pasulj. :D
kozarec
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 111
Na forumu od: 13. 11. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a kozarec » 21. Nov. 2006 8:57

Hvala vsem za odgovore!

Jaz ga rabim za statistično analizo pri diplomski nalogi in v bistvu ne vem kako ga dobit.
Pravo verzijo se da itak kupit in mislim, da kar stane, drugače , torej brezplačno je navoljo samo fakultetam in šolam pač za raziskovalne namene.

Jaz bi pa ta programček mela doma na svojem računalniku. Bom pogledala, če se ga da kako drugače dol potegnit:)

lp
petelin
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 136
Na forumu od: 17. 5. 2005
Kraj: Odvisno od števila sončnih peg

Neprebrana objavaNapisal/-a petelin » 21. Nov. 2006 11:33

kozarec napisal/-a:Hvala vsem za odgovore!

Jaz ga rabim za statistično analizo pri diplomski nalogi in v bistvu ne vem kako ga dobit.
Pravo verzijo se da itak kupit in mislim, da kar stane, drugače , torej brezplačno je navoljo samo fakultetam in šolam pač za raziskovalne namene.

Jaz bi pa ta programček mela doma na svojem računalniku. Bom pogledala, če se ga da kako drugače dol potegnit:)

lp


kater faks? nekateri faksi imajo računalniški oddelek, na katerem lahko vsaj uprabljaš take programe, če ti celo ne dovolijo poceni inštalacije. sicer ga pa tudi ni problem dobit malo bolj 'nezakonito' (čeprav se očitno vlada trudi, da bi legalizirala piratstvo). če želiš podrobnejša navodila, pošlji zasebno sporočilo, ker moderatorji ne dovolijo objave takih navodil na forumu (kar je čisto razumljivo).

drgač je, ko ga enkrat mal obvladaš čist ok za uporabo, sam je dobr če te kdo nauči (ali pa če boš kje staknu kako dobro knjigo; ti priporočam da mal počekiraš v kaki knjižnjici, sploh na faksu za računalništvo). je super za analize spremenljivk, računat faktorje korelacije in podobno sranje, ki ga excell ne zmore ravno najbolj. je pa tudi vprašanje, če ga sploh potrebuješ, ker lahko v excellu narediš precej bolj osnovnih analiz. toda za obsežne analize (veliko spremenljivk IN vrednosti) je po moje res najboljš. mi smo npr na vajah delal s podatki od raziskav javnega mnenja in po moje bi excell kar hitro pokleknil.
parizanka
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 35
Na forumu od: 7. 7. 2006
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a parizanka » 14. Jun. 2007 20:07

Živjo!

A pozna kdo dobrega inštruktorja za uporabo programa SPSS?
Rabim čimprej. Poskusila sem se učiti sama, ampak mi nikakor ne gre :? .
Sem študentka FDV-ja.
Amber
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 1
Na forumu od: 23. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Amber » 23. Jun. 2007 16:23

Hoj!

Tuki gor se čist nova in sem opazila temo, ki me trenutno zelo zanima. In sicer, če ima kdo informacijo koliko približno stanejo storitve, če daš nekomu za obdelat rezultate anket pod SPSS programom?
Delam namreč neko raziskavo in ker nisem kaka huda statistka bom opravila le dela reševanja anket, podatke pa bi dala nekomu drugemu, da bi mi jih obdelal.
Pa me zanimajo cene, da bi lahko malo primerjala med sabo.. Če ima kdo kake informacije..
Lepa hvala! :razz:
marki
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 1
Na forumu od: 10. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a marki » 10. Jul. 2007 14:46

Hej... tudi jaz sem pred kratkim počela isto! Cene za obdelave grejo od 50 pa vse tam do 300 eur na celo obdelavo. moraš pa bit mal previden, ker ves folk, ki to dela, nima glih ful pojma o stvari... :?

lahko pa priporočim enga tipsona ki je meni delal... je naredu mega hitro in za sprejemljivo ceno... našla sem ga pa tule - http://www.oglas.com/64378

pozdrav,
mari. :cool: :D
Zadnjič spremenil marki, dne 19. Avg. 2008 19:34, skupaj popravljeno 1 krat.
psenica
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 128
Na forumu od: 31. 1. 2006
Kraj: sončna pega

Neprebrana objavaNapisal/-a psenica » 26. Feb. 2008 19:29

hej!
sem iskala po spssu pa ne najdem in bi prosla, če mi lahko kdo pove, kak narediš dvosmerno analizo variance v spssu. kam moreš to it? :roll:
imam 2 neodvisni in 6 odvisnih variabel.
mi smo se na faksu učili samo enosmerno pa skriptico, ki jo imam tudi samo 1smerno opisuje..tak da če kdo ve, se priporočam..ker nimam trenutno nobene knjige na dosegu roke.
psenica
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 128
Na forumu od: 31. 1. 2006
Kraj: sončna pega

Neprebrana objavaNapisal/-a psenica » 26. Feb. 2008 20:17

sem že našla na netu :)
me pa zanima, če kdo ve kak zračunaš v spssu, če sta 2 korelaciji pomembno različni?
če jaz res nič ne vem več..pa tegale nikjer ne najdem.
Uporabniški avatar
Ashlee
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 133
Na forumu od: 25. 1. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Ashlee » 07. Mar. 2008 16:12

psenica napisal/-a:sem že našla na netu :)
me pa zanima, če kdo ve kak zračunaš v spssu, če sta 2 korelaciji pomembno različni?
če jaz res nič ne vem več..pa tegale nikjer ne najdem.


Zdaj govorim na pamet, ker nimam na tem compu inštaliranega SPSS-a pa je že kar nekaj let, odkar smo se to učili, ampak SPSS ti izračuna korelacijo (npr. 0,345) in zraven ti vrže še eno cifro ven (mislim, da je nekako tako npr. p=,057). In če je ta p manjši kot ,05, potem je korelacija statistično pomembna na ravni tveganja 5%. Če je p manjši kot ,01, je statistično pomembna na ravni tveganja 1%. Odvisno kakšno raven tveganja vzameš, ponavadi 5%. Torej če je p na primer ,12, korelacija ni statistično pomembna. Se mi zdi :)
zmajčica*
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 61
Na forumu od: 1. 6. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a zmajčica* » 15. Jul. 2008 10:56

hoj

a kdo ve, kje se da dol potegnit kakšno verzijo spss-a? mislim da obstajajo neke enomesečne variante?

hvala
Uporabniški avatar
t@ssy
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 54
Na forumu od: 10. 5. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a t@ssy » 16. Jul. 2008 0:01

.....
Zadnjič spremenil t@ssy, dne 25. Sep. 2010 20:00, skupaj popravljeno 1 krat.
Darling, if you want to talk bollocks and discover the meaning of life, you''re better off downing a bottle of whiskey. At least that way, you''re unconscious by the time you start to take yourself seriously. (P.S.)
zmajčica*
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 61
Na forumu od: 1. 6. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a zmajčica* » 29. Jul. 2008 9:53

a bi se dal komu dat mal podrobnejša navodila kako ga zdownloadat :oops:
sm se registrirala, naprej pa ne gre, pa še bojim se da bom kej zaj*****

hvalaaaa

Vrni se na Računalništvo, fotografija in mobilna tehnologija

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov