Vse o mobilnih telefonih

Vse za prave računalniške frike, fotografijo in mobilno tehnologijo

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7041
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 08. Jul. 2011 18:46

Tema, namenjena vprašanjem, pridobivanjem mnenj o mobilnikih :)
The world is as you are.
Uporabniški avatar
Dita-
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 618
Na forumu od: 8. 8. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Dita- » 08. Jul. 2011 19:16

No, bom prva :) kaj mi priporočate, izbiram med HTC Trophy-jem in Samsungom Galaxy Ace. Samsung je za moj paket (Simobil, Orto v nulo) 80€ cenejši. Mi ma pa Trophy ta +, da ima Office. Ampak ne vem kateri operacijski sistem je boljši, Android (Samsung) ali Windows phone 7 (HTC)?

Če ima katera kakšne pametne informacije ali izkušnje, z besedo na dan :)
Our passion is our strength <3
celjanar
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 442
Na forumu od: 9. 1. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a celjanar » 08. Jul. 2011 23:02

Večina mojih kolegov je mela HTC-je in so se dokaj hitr sklumpal, zdej so vsi na Samsungih in so bolj zadovoljni.
Uporabniški avatar
..Evelyn..
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4757
Na forumu od: 4. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a ..Evelyn.. » 09. Jul. 2011 1:05

Dečko ma htc- ulta zadovoljen, brat je s samsunga prešaltal na htc- ultra zadovoljen. Ne vem. :D
It was forever..but it didnt last long..
Uporabniški avatar
bubble.
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 226
Na forumu od: 22. 7. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a bubble. » 09. Jul. 2011 21:50

Živjo!

Zanima me, ali ima kdo HTC Wildfire s, in kako je z njim zadovoljen. :)
you never know how strong you are, until being strong is the only choice you have..
Uporabniški avatar
Feminim
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 81
Na forumu od: 30. 6. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Feminim » 19. Jul. 2011 9:28

Ta tema je pa kar zamrla. :D Upam, da mi bo znal kdo pomagat pri odločitvi za nakup Samsung Galaxy S2. Kolega ima ta telefon in me je čisto impresioniral s kvaliteto slik. Ta zadeva ustvari 100krat boljše slike kot moj fotoaparat Nikon Coolpix L110 (ali pa jaz po dobrem letu še vedno nisem vešča fotografiranja z njim :shrug:). Razmišljam torej, da bi Nikona prodala in kupila ta telefon. Zdaj mi pa nekaj ni jasno. Do konec decembra traja moje obstoječe naročniško razmerje pri Simobilu, torej je to že prva ovira pri nakupu Samsunga, saj bi tako plačevala dve naročnini vzporedno, če se ne motim? Poleg tega mi niso jasni ti paketi oz. akcije. V primeru, da želim prit najceneje skozi (da ne plačam telefona po redni ceni, ker je le-ta vrtoglavo visoka), plačam 1 eur na licu mesta na Mobitelu, nato pa vsak mesec plačujem fiksno naročnino 10 eur? Zdi se mi prepoceni za tako zmogljiv telefon. :D Koliko bi me stalo vse skupaj (preklop iz Simobila na Mobitel + nova št.) in najnižja možna naročnina? Telefoniram zelo malo, saj imam pri simobilu vsak mesec naročnino (fiksno 15 eur) + klice in smse max 20 eur (skupno z naročnino vred). Če se kdo malo bolj razume na vrste paketov, bi bila vesela kakšne razlage.
Uporabniški avatar
Akademik
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 58
Na forumu od: 31. 7. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Akademik » 31. Jul. 2011 11:12

bubble. napisal/-a: Živjo!

Zanima me, ali ima kdo HTC Wildfire s, in kako je z njim zadovoljen. :)

Jaz imam malček boljši telefon, sem pa pedantno pregledal obnašanje wildefire s in lahko rečem le, da za ta denar je to najboljša ponudba trenutno. Dosti bolj odzivn je od navadnega Wildfire, tudi tranzicija med okni je bolj tekoča, prav tako pa ima standardizirano resolucijo, pomanjkanje slednje je bila namreč huda hiba pretekle različice.

Priporočam in sem prepričan, da ne boš razočarana!
I'll tell you one thing: Don't ever give anybody your best advice, because they're not going to follow it.
Uporabniški avatar
McLarnovc
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1778
Na forumu od: 26. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a McLarnovc » 31. Jul. 2011 15:41

Dita- napisal/-a:No, bom prva :) kaj mi priporočate, izbiram med HTC Trophy-jem in Samsungom Galaxy Ace. Samsung je za moj paket (Simobil, Orto v nulo) 80€ cenejši. Mi ma pa Trophy ta +, da ima Office. Ampak ne vem kateri operacijski sistem je boljši, Android (Samsung) ali Windows phone 7 (HTC)?

Če ima katera kakšne pametne informacije ali izkušnje, z besedo na dan :)


Jaz imam trophy-ja in sem ultra zadovoljen. WP7 je awesome, čeprav ima par minusov, vendar v bližnji prihodnosti(enkrat jeseni) pride mango update, ki jih bo večino odpravil.
Pod črto, ni šans, da zamenjam za neumen android..... :D
...mini kikle nosjo vse, topless pa ne. Js pa vem zakaj to je...kolena majo vse...gor pa ne...
Uporabniški avatar
bubble.
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 226
Na forumu od: 22. 7. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a bubble. » 31. Jul. 2011 16:07

Akademik napisal/-a:
bubble. napisal/-a: Živjo!

Zanima me, ali ima kdo HTC Wildfire s, in kako je z njim zadovoljen. :)

Jaz imam malček boljši telefon, sem pa pedantno pregledal obnašanje wildefire s in lahko rečem le, da za ta denar je to najboljša ponudba trenutno. Dosti bolj odzivn je od navadnega Wildfire, tudi tranzicija med okni je bolj tekoča, prav tako pa ima standardizirano resolucijo, pomanjkanje slednje je bila namreč huda hiba pretekle različice.

Priporočam in sem prepričan, da ne boš razočarana!


ooo, super. hvala! :)
you never know how strong you are, until being strong is the only choice you have..
Uporabniški avatar
Tryanna
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 424
Na forumu od: 30. 1. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Tryanna » 11. Avg. 2011 17:17

celjanar napisal/-a:Večina mojih kolegov je mela HTC-je in so se dokaj hitr sklumpal, zdej so vsi na Samsungih in so bolj zadovoljni.


Podobno sem tudi jaz slišala glede HTCjev. Zato sem se odločila za Samsung. Zaenkrat nobenih težav. Samsung je postal pri mobitelih nekaj takšnega, kot je bila včasih Nokia.
Uporabniški avatar
Tryanna
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 424
Na forumu od: 30. 1. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Tryanna » 24. Avg. 2011 16:58

Eno vprašanje. Se kdo tukaj ukvarja s tem koliko kakšen mobitel seva? Recimo, da pogledate nivo sevanja ob nakupu, ali pa da ne spite s telefonom pod blazino?
Uporabniški avatar
McLarnovc
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1778
Na forumu od: 26. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a McLarnovc » 24. Avg. 2011 18:32

Pomoje je to bedarija...
...mini kikle nosjo vse, topless pa ne. Js pa vem zakaj to je...kolena majo vse...gor pa ne...
Uporabniški avatar
positive vibration
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2157
Na forumu od: 19. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a positive vibration » 25. Avg. 2011 11:45

Jaz telefon ponoči striktno ugašam (zdaj, ko se mi je knof za izklop pokvaril, ga pa dam na profil "brez povezave". Malo zaradi sevanja, malo zaradi tega, ker res ne rabim bit vedno in povsod dosegljiva. Tudi ne nosim telefona vedno s sabo, pogosto preleži popoldne sam doma na polici, ko grem jaz malo naokoli. Edino za router še moram nekaj pogruntat, mislim, da bomo nabavli kr časovno stikalo in internet med 00-06 pač ne bo obratoval v naši hiši.
There once was a note
pure and easy
Playing so free,
like a breath rippling by...
Uporabniški avatar
Tryanna
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 424
Na forumu od: 30. 1. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Tryanna » 28. Avg. 2011 10:00

Jaz dam telefon na letalski način med spanjem. Tudi delno zaradi sevanja in delno zaradi tega, ker ne želim, da me kdo zbudi :)

Sicer pa čista bedarija verjetno ni, zakaj bi drugače imel vsak telefon zabeležen nivo sevanja (SAR) in zakaj bi potem obstajale najvišje dovoljene mejne vrednosti? Mislim, da je najboljša kombinacija zmerna preventiva z veliko zdrave pameti.
sončk
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2379
Na forumu od: 27. 12. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a sončk » 10. Sep. 2011 12:49

Kupila bi si android mobitel do 100€ z naročnino. Najbolj pomembno mi je to, da brezhibno deluje GPS in google maps (oz. če je to dvoje združeno, saj ne vem, se ne spoznam) in da baterija solidno drži. Gledala sem LG Optimus chat, a ga ma kdo, a je uredu? :)

Vrni se na Računalništvo, fotografija in mobilna tehnologija

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov