Grafična kartica

Vse za prave računalniške frike, fotografijo in mobilno tehnologijo

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

nenanena
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 249
Na forumu od: 25. 3. 2005
Kraj: Me land

Neprebrana objavaNapisal/-a nenanena » 19. Avg. 2008 15:37

Lep pozdrav, danes sem se spravila na igrice po dolgem času...ne igram pogosto ampak ko me zagrabi pa še tele Beijing so me nekak navdušle že po tv-ju pa sm hotla mal sprobat. In seveda jaz to vse inštaliram naštimam kot je treba pa ne gre...vzrok je grafična kartica...na to se ne spoznam mislim da je dokaj slaba saj na tem računalniku nismo dolgo menjali ničesar. Grafična je GeForce NVIDIA MX440...zahtev z aigrico ne gledam ker mi je do zdaj vse delalo normalno...no in potem sem poslušala še par igric pa ne gre...Zdaj pa vidim da bo treba na lov z anovo Grafično...Res se ne spoznam na to zato me zanima za katero se naj odločim da mi bo služila še nekaj časa...pa seveda da nebo zdj cenovno najvišji rang ker mam študentski žep :P
hvala za vse nasvete že vnaprej.
LP
Uporabniški avatar
Sunshine
Cosmo administrator
Cosmo administrator
Prispevkov: 1697
Na forumu od: 6. 7. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Sunshine » 19. Avg. 2008 21:22

Katere igrice bi pa rada igrala?
Uporabniški avatar
Leyla_
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 120
Na forumu od: 29. 6. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a Leyla_ » 20. Avg. 2008 20:06

sam morš povedat še kak računalnik maš zdj. ker če je starejši od 4h let, bo treba še ram nadgradit. pa tud pomembno je kak procesor maš.
jaz bi priporočala nvidio (geforce 8600GT je super, stane pa okoli 60€. če ti je preveč, bo tudi 8500GT ok) z 265mb rama. če maš pa slučajno amd procesor, pa vsekakor kupi ATI grafično (ATI SAPPHIRE AGP HD 2600 PRO 512MB za 60€).
"Jag är ingen bott Jag är en väldigt, väldigt vacker tjej"
Uporabniški avatar
gregalina
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1234
Na forumu od: 20. 3. 2007
Kraj: toti Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a gregalina » 23. Avg. 2008 19:32

Problem je, da imaš verjetno prestar PC za nove graf. kartice. Vodilo za kartico imaš AGP, nove so pa na PCI Express. Težko je dobit poceni kartico na AGP vodilo (sma midva hotla kupt, pa so najcenejše okol 200€). Tako da je edina pametna rešitev nadgradnja računalnika (menjava matične plošče, procesorja in ramov+graf.kartica; u bistvu cel PC) al pa pozabi na nove igrice :wink:

Vrni se na Računalništvo, fotografija in mobilna tehnologija

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov