Magnezij kot dodatek k prehrani

Vse od navijačev pa tja do primarnega športnega užitka.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Olejika
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 13
Na forumu od: 19. 12. 2017

Neprebrana objavaNapisal/-a Olejika » 11. Jan. 2018 9:14

Pozdravljeni!

Zanima me kaksne imate izkusnje z jemanjem magnezija. Sem tekacica in hodim v fitnes. Ker sem ne dolgo nazaj zacela imeti vedno bolj utrujene noge sem se odlocila za jemanje magnezija. Moram reci, da mi je pomagal ze ta v obliki sumecih tablet (ceprav pravijo, da ne da nekega ucinka). Zanima me katerega sicer jemljete vi ali imat kaksna priporocila in ali je kvaliteten ta iz trgovine Proteini.si? Pravijo da se dobro absorbira v telo.

Hvala za odgovore & pozdravcek!
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3448
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 11. Jan. 2018 11:51

Seveda ima učinek.

Če kupuješ šumeče tablete v Šparih in podobnem, je zelo velika verjetnost, da je magnezij v obliki karbonata. Ta se slabše absorbira, zato bi morala spit kar veliko količino tablet, da bi bil zadosten efekt. Če kupuješ vedno preveri, da je mg v obliki citrata, ker se dosti boljše absorbira.

Če imaš krče v nogah, kar kaže na konkretno pomanjkanje, bi začela kar z 400mg (načeloma je na dolgi rok za ženske priporočeno 300mg) ampak manjše predoziranje nima hujših posledic. Najprej boš opazila odvajalni učinek - takrat veš, da je treba dozo zmanjšat :)

Če že kupuješ prehranske dodatke, se ti splača kupit iz lekarne, kjer si lahko prepričana, da je preverjena sestava in kvaliteta. Preparat je mogoče res dražji kot najcenejše hoferjeve šumečke, ampak če jih moraš popit 6 na dan, ali pa 1 vrečko mg citrata iz lekarne bi rekla da je računica tam tam.

Drugače pa maš naravne vire mg v zeleni zeljenjavi (sloate, špinače itd) in polnozrnatih žitih.

Disclaimer :D:
Pred uporabo natančno preberite navodilo! O tveganju in nezaželenih učinkih se posvetujte z zdravnikom ali farmacevtom.
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.
Uporabniški avatar
saarijarvi
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 4433
Na forumu od: 18. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a saarijarvi » 11. Jan. 2018 15:00

Slika

:D
Olejika
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 13
Na forumu od: 19. 12. 2017

Neprebrana objavaNapisal/-a Olejika » 12. Jan. 2018 9:27

Hvala za odgovor!

Se bom pozanimala v lekarni :)!

Lep dan!
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3448
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 12. Jan. 2018 9:37

Slika

Educated drug dealer advice :D
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.
Olejika
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 13
Na forumu od: 19. 12. 2017

Neprebrana objavaNapisal/-a Olejika » 12. Jan. 2018 9:40

..še eno vprašanje...

kako vem, če je v obliki citrata? pri tem na primer ne piše nič...ali pa se ne spoznam na to.. :/

Kaj miliš o tem magneziju? je vredu?
http://proteini.si/sl/store/item/olimp- ... psul/1426/
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3448
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 12. Jan. 2018 10:09

Malo me moti, ker nič ne piše s katerimi aminokislinami je keliran (osebno to rada vem :D), ampak drugače so tej kelati tudi čisto super. Glede kvalitete težko rečem, ker ne poznam niti strani proteini, in kakšne izdelke majo na splošno.
Sem pa guglala, na Češkem majo ta izdelek tudi po lekarnah, tako da bi rekla, da je čisto solidna zadeva :). Upam da ti bo samo 250mg dovolj (če drugače ješ zelenjavo in stročnice bi moralo biti verjetno ok).

Sporoči kako bo! :)
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.
zalaZala77
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 19
Na forumu od: 27. 9. 2017

Neprebrana objavaNapisal/-a zalaZala77 » 23. Okt. 2018 11:40

Jaz uporabljam magnezijev citrat znamke now: https://www.hisa-zdravja.si/magnezijev-citrat-200-mg-100-tablet. Baje je boljša absorbcija tega, kot če jemlješ sam magnezij.
Drugače ga pa vzamem vedno, ko imam kakšen bolj naporen trening, pa me drug dan nič mišice ne bolijo, tako da priporočam.
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7041
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 23. Okt. 2018 11:47

Jaz kupujem Magnesol ali Dm-ov Mg citrat. Se moram malo pritožiti, ker jim delam zastonj reklamo, za razliko od tebe.
The world is as you are.

Vrni se na Šport

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov