Pridobivanje mišična mase, izguba telesnih maoščob

Vse od navijačev pa tja do primarnega športnega užitka.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

maco123
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 13
Na forumu od: 21. 1. 2016

Neprebrana objavaNapisal/-a maco123 » 09. Feb. 2016 23:07

Zdravo,
rad bi se znebil nekaj telesne maščobe. Trenutno jo imam okoli 14%. Rad bi prišel na 8 ali 7%. Hodim tudi v fitnes že kar precej časa. Ali obstaja kakšna dieta? Nebi rad izgubil mišične mase na račun nepravilnega prehanjevanja.

Prav tako me zanima, če kdo ve za kakšne res dobre proteine s strani proteini.si za pridobivanje mišične mase.

Hvala za odgovore že v naprej.
Uporabniški avatar
Picatinny
Picatinny 1. stopnje
Prispevkov: 452
Na forumu od: 19. 8. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Picatinny » 11. Feb. 2016 0:18

maco123 napisal/-a:Zdravo,
rad bi se znebil nekaj telesne maščobe. Trenutno jo imam okoli 14%. Rad bi prišel na 8 ali 7%. Hodim tudi v fitnes že kar precej časa. Ali obstaja kakšna dieta? Nebi rad izgubil mišične mase na račun nepravilnega prehanjevanja.

Prav tako me zanima, če kdo ve za kakšne res dobre proteine s strani proteini.si za pridobivanje mišične mase.

Hvala za odgovore že v naprej.


Priti s 14% na 7% ali 8% brez uzgube mišične mase žal ne gre. Vsaj ne po naravni poti. Diet je pa cele kupe, najdi takšno, ki ti ustreza...S 'kemijo' je pa druga zgodba, tu pa načeloma gre brez (večje) izgube mišične mase, ampak hej, močno ti odsvetujem, da se poslužiš tega načina...jaz vem kako! ampak ti ne povem, ker so od snovi, ki kurijo maščobe, snovi, ki so v osnovi strupene (ena od njih je recimo eksploziv oziroma razstrelivo) ali pa gre za snovi, ki delujejo kot moški hormoni s potencialno zelo škodljivimi stranskimi učinki...eden od njih je, da se ti že tako majhni testisi skrčijo na raven lešnikov (dobra stran pa je, da te Nesanica ne more nabiti v jajca)...

Aja, in ko boš imel 7-8% telesne maščobe, kaj potem?

Ne vem, kaj pojmuješ pod 'res dobre proteine'? Če že misliš, da zrezki niso dovolj...Kupuj beljakovine uveljavljenih znamk, zjutraj in po treningu sirotkini, vmes in pred spanjem kazein.
maco123
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 13
Na forumu od: 21. 1. 2016

Neprebrana objavaNapisal/-a maco123 » 11. Feb. 2016 21:31

Picatinny napisal/-a:
Priti s 14% na 7% ali 8% brez uzgube mišične mase žal ne gre. Vsaj ne po naravni poti. Diet je pa cele kupe, najdi takšno, ki ti ustreza...S 'kemijo' je pa druga zgodba, tu pa načeloma gre brez (večje) izgube mišične mase, ampak hej, močno ti odsvetujem, da se poslužiš tega načina...jaz vem kako! ampak ti ne povem, ker so od snovi, ki kurijo maščobe, snovi, ki so v osnovi strupene (ena od njih je recimo eksploziv oziroma razstrelivo) ali pa gre za snovi, ki delujejo kot moški hormoni s potencialno zelo škodljivimi stranskimi učinki...eden od njih je, da se ti že tako majhni testisi skrčijo na raven lešnikov (dobra stran pa je, da te Nesanica ne more nabiti v jajca)...

Aja, in ko boš imel 7-8% telesne maščobe, kaj potem?

Ne vem, kaj pojmuješ pod 'res dobre proteine'? Če že misliš, da zrezki niso dovolj...Kupuj beljakovine uveljavljenih znamk, zjutraj in po treningu sirotkini, vmes in pred spanjem kazein.



Kaj bom potem ko bom imel 7-8% telesne maščobe?
Zadovoljen bom s samim sabo. Ti kot zgleda še nisi bil v takšni situaciji?

Glede proteinov sem si premislil.
Uporabniški avatar
Picatinny
Picatinny 1. stopnje
Prispevkov: 452
Na forumu od: 19. 8. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Picatinny » 11. Feb. 2016 21:53

7,8% je zelo težko vzdrževati, zelo težko...14% je odličen rezultat, če hočeš imeti 7,8 go for it ampak boš ob mišice plus večini žensk (če ti je to pomembno) to ni všeč...

ko se jaz spomnim, kako sem se prehranjeval v mojih 'bilderskih' časih me rata močno strah, da bi morla še kdaj udariti tako dieto...no odloči se sam, ampak 14 je zelo v redu, če prideš na 10 si zmagal
Uporabniški avatar
Exit
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1640
Na forumu od: 25. 2. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Exit » 19. Feb. 2016 22:17

Da ne bom po nepotrebnem odpirala teme....
Pred dobrim tednom sem spet začela redno telovaditi in bolj paziti na hrano. Valda, da v tako kratkem času ne pričakujem rezultatov. Imam pa celo dve kili viška in mi res ni jasno kako :/
“I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am.”
Uporabniški avatar
Picatinny
Picatinny 1. stopnje
Prispevkov: 452
Na forumu od: 19. 8. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Picatinny » 20. Feb. 2016 0:07

To je zelo lahko razložiti...oseba, ki prej ni kaj dosti ali pa vsaj dolgo časa ni intenzivno športala in se potem vrže v šport, na začetku zelo hitro pridobi nekaj mišične mase (in če je sreča), izgubi nekaj špehija...se pa ta trend po nekem krajšem obdodju zelo upočasni. Razen če... :D

Torej, na kratko - imaš več mišic (te so precej težje od špeha) in manj maščobe...zdravstvuj...in treniraj meča!
Uporabniški avatar
Exit
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1640
Na forumu od: 25. 2. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Exit » 20. Feb. 2016 7:49

Torej lahko pričakujem, da če bom pridna in se držala tega tempa telovadbe in prehrane, da bo šlo kej dol? :D
ka naj nardim
“I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am.”
Uporabniški avatar
Picatinny
Picatinny 1. stopnje
Prispevkov: 452
Na forumu od: 19. 8. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Picatinny » 20. Feb. 2016 11:29

Bi rada, da ti tehtnica pokaže manj ali da imaš manj maščobe po telesu ali bi rada oboje hkrati? Treniraj meča. :razz:
Uporabniški avatar
Exit
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1640
Na forumu od: 25. 2. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Exit » 22. Feb. 2016 21:51

both.
“I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am.”
Uporabniški avatar
Picatinny
Picatinny 1. stopnje
Prispevkov: 452
Na forumu od: 19. 8. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Picatinny » 23. Feb. 2016 23:48

Delaj isto, kar si delal do sedaj, razen da malo zmanjšaš trening pa žri meso (oz vegi nadomestek)...recimo 90 g beljakovin na dan pa zelenjavo, ogljikove hidrate pa v manjši meri (recimo 200 gramov na dan max, razen če se moraš ful učiti ali pa si jehova priča), praviloma hitro po treningu pa zraven obvezno še beljakovine, enkrat na teden požri malo več ogljikovih hidratov, recimo 400 na dan, plus ene 50-60 gramov maščob na dan...predpostavljam, da imaš recimo 62 kil. s šiviljskim metrom si meri 1x tedensko obseg roke - napet biceps, napeta bedrca, pas (zelo blago dihaj tedaj), prsni koš (isto) pa meča :razz: pa vztrajaj recimo 1 mesec pa poročaj, kaj se je zgodilo...aja pa pij veliko vode pa ne bit panična, če boš zaradi tega kako kilo težja, gre venv par urah oz še prej, če je treba.

Spi 8-10 ur na dan, alkohola nič, cigaret nič, seks največ 2x tedensko (če si mladoletna, sploh nič)...sladkarija max 4 koščki čokolade na dan po treningu, ki naj bo 4x tedensko

Tole sem spisal zelo ueasy, čisto za čekirat, kam se bodo stvari odvile...če hočeš resno, ti pa povem na koga se obrni, samo boš morala temu stručkotu/tom plačat, da ti naredijo plan treninga pa prehrane...

Aja, če si bodibilderka ali pa laufaš ko zmešana, potem povej, ker tole ne bo v redu 'plan'...pa povej če bistveno odstopaš od 62 kil :D
Uporabniški avatar
Exit
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1640
Na forumu od: 25. 2. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Exit » 24. Feb. 2016 12:24

Visoka sem 184cm. Če bi mela 62kil, pmoje hodit ne bi mogla, ker bi se zlomla :D
“I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am.”
Uporabniški avatar
Picatinny
Picatinny 1. stopnje
Prispevkov: 452
Na forumu od: 19. 8. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Picatinny » 24. Feb. 2016 14:16

Hm, moja sošolka jih je imela pri 178 52, tako da...

koliko tehtaš, te sprašujem zaradi prilagajanja prehrane ane. Napiši koliko tehtaš, kako zamašćena si, pa kako treniraš.
Uporabniški avatar
Led Zeppelin
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7197
Na forumu od: 10. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Led Zeppelin » 24. Feb. 2016 15:25

Picatinny napisal/-a:Hm, moja sošolka jih je imela pri 178 52, tako da...


Ja, ker to je zdravo in normalno.
Cause the sweetest kiss I ever got, is the one I've never tasted.
Uporabniški avatar
Mishela
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1222
Na forumu od: 5. 6. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Mishela » 24. Feb. 2016 16:42

sej vem, da me ne bo noben resno jemal, ampak a ne bi bilo boljše, če sproba razne diete (mišljeno kot stil, ne tisto kjer maš točno določeno hrano, količino in uro) pa vidi katera ji najbolj ustreza? :)

glede na to, da si te 2 kili pridobila v enem tednu, dvomim da ti je uspelo pojest več tisoč kcal preveč, sploh če si pazla na prehrano, tak da bi lahko te kile bile posledica zadrževanja vode, zatekanja mišic, itd.
Uporabniški avatar
Picatinny
Picatinny 1. stopnje
Prispevkov: 452
Na forumu od: 19. 8. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Picatinny » 25. Feb. 2016 0:42

Led Zeppelin napisal/-a:
Picatinny napisal/-a:Hm, moja sošolka jih je imela pri 178 52, tako da...


Ja, ker to je zdravo in normalno.



Zelo zdravo najbrž ni, zlomiš se pa tudi ne...

Vrni se na Šport

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov