Fitnes naprave

Vse od navijačev pa tja do primarnega športnega užitka.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

spermij
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 441
Na forumu od: 27. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a spermij » 22. Mar. 2008 21:11

http://www.topshop.si/index.asp?tn=prod ... &pid=23375
http://www.topshop.si/index.asp?tn=prod ... &pid=14311
http://www.topshop.si/index.asp?tn=prod ... &pid=12821
http://www.topshop.si/index.asp?tn=prod ... &pid=26366
http://www.topshop.si/index.asp?tn=prod ... &pid=22854

Si morda že sprobal-a kaj od zgoraj naštetega? Če si, kakšen vtis si dobil-a?
Ima kakšne izkušnje tvoj-a prijatelj-ica?

Tisti, ki imate zgolj potrebo po kritiziranju izdelkov iz prodaje TopShop, ostanite tiho!
Uporabniški avatar
polly-polly
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1109
Na forumu od: 31. 12. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a polly-polly » 22. Mar. 2008 21:56

Velik bolj se ti splača kupit en set uteži, ker vse te naprave, klopce in to lahko doma kaj najdeš in jih nadomestiš. Ročke pa lahko uporabiš za milijon različnih vaj in posledično za katerikoli del telesa. Pa še ful ceneje so.

Poleg tega za trebušne so razne naprave brezveze; stari dobri trebušnjaki na ravnih tleh so :top:

Veslač je zanimiva naprava, jaz jo bi takoj imela, ampak jo nikoli ne bi naročila prek top shopa, ker je fajn, da jo najprej sprobaš in v živo vidiš.

tista vez (zadnji link); sem jo kupila v Hervisu par let nazaj pa jo enkrat nisem imela v rokah. Saj lahko kaj fajnega delaš z njo, ampak meni so uteži ljubše.
Zadnjič spremenil polly-polly, dne 22. Mar. 2008 22:00, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
jowko
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 298
Na forumu od: 25. 9. 2006
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a jowko » 22. Mar. 2008 21:59

spermij če te mikajo takšne in drugačne naprave stopiš do kakšne trgovine, ki je dobro založena s fitnes opremo in vprašaš pa ti odgovorijo konkretno, katera naprava je podobna oz. boljše nadomestilo za te naprave.

Sem pa še vedno pristaš fitnes studiov, kjer imaš trenerja in ti točno pove, kako se pravilno dela vaja da čimprej prideš do željenega učinka!

TopShopa pa sploh ne nameravam komentirat...
spermij
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 441
Na forumu od: 27. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a spermij » 22. Mar. 2008 22:02

Imam že doma set uteži ter sestavljivo večnamensko napravo (kjer so tudi one kilske plošče). S tistim nakupom sem se zajebal, ker pač nimam dovolj prostora, da bi lahko kaj konkretnega izvajal. Zato me zanimajo te manjša naprave. Od samo seta uteži pa ne bom dosegel tega, kar želim (najprej povratek k močnim trebušnim mišicam, kasneje še razvoj prsnega koša). Za ostale mišice skrbim z veliko hoje, rolanjem ter kolesarjenjem (pa ne na 500 metrov =)).

Poleg tega za trebušne so razne naprave brezveze; stari dobri trebušnjaki na ravnih tleh so :top:
Sem že dal skozi, pa se ni obneslo. Nepravilna drža...poleg tega pa nimam kam zatakniti nog.

Sem pa še vedno pristaš fitnes studiov, kjer imaš trenerja in ti točno pove, kako se pravilno dela vaja da čimprej prideš do željenega učinka!

Nimam časa za (redne) obiske. Za fitnes studie bi porabil preveč časa.
Uporabniški avatar
polly-polly
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1109
Na forumu od: 31. 12. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a polly-polly » 22. Mar. 2008 22:08

spermij napisal/-a:Imam že doma set uteži ter sestavljivo večnamensko napravo (kjer so tudi one kilske plošče). S tistim nakupom sem se zajebal, ker pač nimam dovolj prostora, da bi lahko kaj konkretnega izvajal. Zato me zanimajo te manjša naprave. Od samo seta uteži pa ne bom dosegel tega, kar želim (najprej povratek k močnim trebušnim mišicam, kasneje še razvoj prsnega koša). Za ostale mišice skrbim z veliko hoje, rolanjem ter kolesarjenjem (pa ne na 500 metrov =)).


no, no pa ravno te uteži so najbolj učinkovite... zdaj ne vem kaj si želiš doseči, ampak recimo to kar si želi 99% moških - definirati telo; potem te uteži nujno rabiš, ne pa naštete naprave.
Za izvajanje teh vaj ne rabiš velik prostora, verjemi, da ga naprave zasedejo precej več . Prov bi ti recimo prišla še kakšna klopca in to je to.
Uporabniški avatar
jowko
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 298
Na forumu od: 25. 9. 2006
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a jowko » 22. Mar. 2008 22:12

Če hočeš lepo izklesati telo moraš delati različne vaje za isto mišico. Nevem kako nameravaš doma delali samo z ročkami? Potem bi nujno potreboval deljivo kop.

trebušnjake se da delati na sto in en način. Pa ne potrebuješ nikamor zatikati nog.
spermij
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 441
Na forumu od: 27. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a spermij » 22. Mar. 2008 22:16

Obisk katere trgovine v Ljubljani mi svetuješ? Poznam jih nekaj v BTC-ju, vendar se mi ne zdijo ravno založene...
Uporabniški avatar
polly-polly
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1109
Na forumu od: 31. 12. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a polly-polly » 22. Mar. 2008 22:17

Sem že dal skozi, pa se ni obneslo. Nepravilna drža...poleg tega pa nimam kam zatakniti nog.


Ah dej no... obstaja tok vaj, kjer se nog sploh ne zatika. Poleg tega; edini način, da boš kdaj videl svoje 6packe je pravilna prehrana. S slednjo moraš izgubit odvečno maščobo, da mišice pridejo na površje. Druge rešitve ni. Lahko delaš trebušne 5krat na dan, pa če ne boš pravilno jedel in s tem zmanjšal % maščobe bodo mišice za vedno skrite pod maščobo. Da dobiš mišice so pa navadni trebušnjaki z nizkim par centimetrskim dvigom dovolj.


Nimam časa za (redne) obiske. Za fitnes studie bi porabil preveč časa.


Včasih se je za določen cilj (če ti kaj pomeni) potrebno odpovedat kaki stvari. Ok recimo, da razumem če je tvoj delavnik od 7h zjutraj pa do 10 zvečer. :D [/quote]
spermij
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 441
Na forumu od: 27. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a spermij » 22. Mar. 2008 22:21

V bistvu je delavnik od 9 zjutraj/dopoldne do 17 popoldne, včasih še uro dlje. :D :mrgreen:
Delam ob študiju (ki je sicer, upam, v zadnji fazi).

Btw, a si inštruktorca? ;) =)
Uporabniški avatar
polly-polly
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1109
Na forumu od: 31. 12. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a polly-polly » 22. Mar. 2008 22:29

spermij napisal/-a:V bistvu je delavnik od 9 zjutraj/dopoldne do 17 popoldne, včasih še uro dlje. :D :mrgreen:
Delam ob študiju (ki je sicer, upam, v zadnji fazi).

Btw, a si inštruktorca? ;) =)


ej kako se to dobro sliši :D :D ne, ne nisem, se pa tako za hobi mal ukvarjam s fitnesom in prehrano, ki sodi zraven. Recimo, da se ubadam z istim problemom kot ti; trebuh se sploh upira 100 na uro. Pač potrebno bo še veliko potrepežljivosti, vztrajnosti, discipline pri prehrani in vadbi pa bo: enkrat bo že. :)

Fitnes maš ponavadi odprte do 10, 11ih zvečer in če ti znese časovno se ti to najbolj splača. Itak pa lahko tudi doma kaj narediš. Samo ne kupuj teh naprav, ker boš spet vrgel denar proč.
Koristno ti pride kak spiner za kardio vadbo (kadar je zunaj dež, mraz, sneg, ...), pa set uteži, klopca je tudi fajna in to je to.

http://www.bodybuilding.com/fun/exercises.htm
evo tlele mal poglej vaje, tiste, ki so z ročkam seveda, zagoto kakšno najdeš, ki jo boš lahko izvajal.
Uporabniški avatar
Aloha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2848
Na forumu od: 20. 9. 2005
Kraj: Havajsko otočje

Neprebrana objavaNapisal/-a Aloha » 23. Mar. 2008 23:24

Heh, mi mamo tut doma eno tisto večnamensko mašino, veslača, orbija, bicikl, klop, par gvihtou (no, ročk) pa dve top shop zadevi, in sicer ena nej bi bla za rit, druga za trebušnjake.

Kaj od tega se uporabla?
Za obešanje cunj in shranjevanje sadja pa čebule, marsikej, za dejansko telovadbo pa fotr sm pa tja sede na kolo, js pa učas na hit mal večnamensko uporabm (če ne znese do fitnesa pridet), na splošno je pa use skp bl samo sebi namen.

Žou ne funkcionera use tko fino in gladko, kt se trudjo na tevejki prkazat. Sicer sm svoje cajte uporablala use našteto, ampak ugotovila, da daje javni fitnes bolše rezultate, predusm pa se najde za usako mišico neki, kar je doma težko izvedljivo.
Smell the warm and salty air... see a wave reflect a beam... stop and find a pretty shell... make it real your summer dream...
Uporabniški avatar
polly-polly
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1109
Na forumu od: 31. 12. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a polly-polly » 24. Mar. 2008 11:00

Aloha pri nas je pa tako:
sobno kolo v dnevni je obešalnik za obleke, vse ostalo (večnamenska, kvifti, klopca, štange, spinner, žoga, ..) je pa v garaži bolj podobno skladišču, čeprav od časa do časa kdo celo sede na spinner.
Vsa ta oprema je pri nas bolj za hude čase ko mi ne uspe priti do fitnesa; npr.: danes bo mogoče problem zaradi naletavanja snega. :?
Uporabniški avatar
snezinka*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 590
Na forumu od: 3. 9. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a snezinka* » 18. Okt. 2009 12:16

Kaj pa pravte o eliptičnem tranžerju? Resno razmišljam o tem, da bi si ga nabavla, samo nimam dosti pojma, kakšen bi moral bit, da bi dejansko bil dober. Je pa štos v tem, da sem nekje brala, da so tisti, ki so cenovno ugodnješi bolj primerni začetnikom (zdaj ne vem, ali je to mišjeno za tiste z manj kondicije). Jaz mam kondicije ful, ker sem usak dan v športu, samo zdaj, ko je pa mal mraz zunaj ratu, za v fitnes mi pa ni, sem pa začela razmišljat o tem, ker bi mela to namesto kolesa ipd. zunaj? Kaj mislite??

Vrni se na Šport

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov