Trenutno politično stanje

Vse o politiki od svetovne do domače

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Led Zeppelin
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7197
Na forumu od: 10. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Led Zeppelin » 11. Jan. 2013 14:40

Tema v kateri komentiramo trenutno politično stanje.

-------------------------------------------------------------------



In, kaj mislite...gremo spet na volitve?
Cause the sweetest kiss I ever got, is the one I've never tasted.
Uporabniški avatar
schjora
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 192
Na forumu od: 17. 11. 2012
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a schjora » 12. Jan. 2013 19:46

Po mojem bomo šli kar kmalu spet na volitve, ampak bo itak isti set ljudi, tko da na koncu ne bo nobene razlike ... :/ To bi mogli najprej sodno poštimat vsa sojenja, ki se vlečejo in nimajo konca oz. sploh začet sodit nekaterim ljudem. Vemo pa, da sodstvo takim ne bo naredilo nič. Na koncu dobiš samo začaran krog, iz katerega ne moreš pobegnit (v bistvu sploh ni krog, ker tam bi ostali vsaj na istem nivoju ... spirala je, ker tonemo vedno globlje.)
*Abby**
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2046
Na forumu od: 2. 9. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a *Abby** » 14. Jan. 2013 11:25

Mislim, da bomo šli na volitve prej, kot bi v osnovi naj šli.

Sicer pa je moje mnenje, da kriv ni samo ''izkoriščevalski vrh'', krivi so tudi ''ljudje'', ''ljudstvo'', kakorkoli že ...Interesantno je, da je zdaj podpora protestom 65%, da je na ulice že šlo 6% ljudi, pri tem pa se stalno pozablja, da so bile volitve le eno leto nazaj in takrat je za ''nove obraze'', glasovalo zgolj cca. 2% ljudi, drugače povedano 45.000 od 1 000.000 volilnih upravičencev.

In čeprav bi se, če bi se morala jasno opredeliti, opredelila ZA proteste, PROTI tej vladi, ta opredelitev vsaj zame ni in ne more biti tako črnobela. Preprosto zato, ker ne morem zaupati ljudem, ki so sposobni v enem letu tako celostno spremeniti svoje mnenje, ker ne morem nasedati tej ideji o tem, da ''nimamo nobene možnosti kot volilni upravičenci, da so ''vedno isti ljudje na oblasti'' '', ki so, jasno, tam predvsem zato, ker so na zadnjih volitvah dobili največ glasov. Pri tem je šlo za same ljudi, za katere je bilo jasno, da so ''stari znanci'', niti en sam ni bil brez poštenega kupa masla na glavi, ''novi obrazi'' pa seveda, po tej čudoviti slovenski miselnosti, niso zaslužili niti toliko glasov, da bi prišli v parlament!

In zdaj naj bi šla na ulice, kričat, kako je to ena nepravična in grozljiva oblast in kako nimamo demokracije? Imamo jo! Lani si je ljudstvo samo izbralo svoje voditelje in kdo sem jaz - ki jih nisem izbrala - da bi se postavljala proti volji ljudstva? Ali pa koliko neumna bi morala biti, da se bi borila za ''pravico'' prav tistih istih bebcev, ki so krivi, da imam zdaj na oblasti nekoga, ki ga ne bi volila niti v sanjah?

Meni se zdi zgrešeno! Poleg tega so podobno avtokratske poteze že izvajali tudi na strani ''dobrih'', protestnikov, borcev za pravico ... predvsem ti protesti v visokem šolstvu so bili izjemno podlo zasnovani na sto in enem nivoju (govorim samo o tem, o čemer nekaj vem, pojma nimam kako natančno je bilo na drugih specifičnih področjih) ...

Se mi zdi, da smo trenutno v položaju, ko bi se naj odločali med dvema izjemno neugodnima, nepoštenima ponudbama.
*Abby**
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2046
Na forumu od: 2. 9. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a *Abby** » 14. Jan. 2013 11:25

... dvakrat.
Uporabniški avatar
Dioniz
Cosmo moderator
Cosmo moderator
Prispevkov: 3231
Na forumu od: 21. 1. 2010
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a Dioniz » 14. Jan. 2013 12:22

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=zdCEDC6tuvA[/youtube]

Vsaj nekaj je mel Ivan prav. Edino kaj ni predvidel je to, da bo on odleto. :D
“To be yourself in a world that is constantly trying to make you something else is the greatest accomplishment.”
― Ralph Waldo Emerson
Uporabniški avatar
s0nckic4
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1633
Na forumu od: 29. 7. 2009
Kraj: Over the Rainbow

Neprebrana objavaNapisal/-a s0nckic4 » 14. Jan. 2013 22:47

glede na zadnje dogodke je še najbolj higienično, da se določeni osebki spokajo iz politike. izvoljeni ali ne, če bi se to zgodilo kje drugje, se ne bi pregovarjali, ampak bi bil to zanje politični samomor.

sama bi s predčasnimi volitvami malo počakala. sem za tehnično vlado, ki bi imela nalogo popucat svinjarije. v tem času pa se lahko novi obrazi in cel aparat lepo pripravi na nov zagon.

menjava vlade prinese s sabo menjave na veliko področjih, resorjih. to bi reforme odložilo. itak je vseeno iz katere strani so birokrati, ki prelagajo papirje, vodstvo mora biti dobro in izobraženo. tehnična vlada pa je skupek strokovnjakov iz večih področij, ki imajo pristojnost odločanja o najnujnejših zadevah; naj bi pa bili politično bolj neopredeljeni. to se mi zdi idealno za naredit čistko, kar pomoje tudi najbolj rabimo.
Vsak raj ima svojo kačo.
*Abby**
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2046
Na forumu od: 2. 9. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a *Abby** » 15. Jan. 2013 15:08

http://www.imdb.com/title/tt0080306/

Zelo primerno za ta čas ... in ne: še zdaleč ni nepomembno, kdo so birokrati, ki delajo v ministrskih kabinetih!

Sicer pa sem tudi jaz za tehnično vlado in odločno proti temu, da se bodo zgodile jake spremembe, če Janša odstopi ... odstopiti bi morali prav vsi, od prvega do zadnjega, z vsemi tajnicami in najmanjšimi birokrati vred. Ampak to se ne bo zgodilo ... seveda ne ...
Uporabniški avatar
s0nckic4
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1633
Na forumu od: 29. 7. 2009
Kraj: Over the Rainbow

Neprebrana objavaNapisal/-a s0nckic4 » 15. Jan. 2013 21:41

najpomembnejša je za moje pojme itak transparentnost.

vsi, ki se napajajo iz proračuna bi mogli imet javno objavljeno kam je šel denar in za kaj se je porabil. vključno s tako banalnimi stvarmi kot je papir za kopiranje (itak vsaka pisarna zase to vodi). Potem ne bi bila več postavka: 50 000€ za svetovanje, ampak malo bolj podrobno: št ur, itd.. Pa večji nadzor in posledično pritisk javnosti v primeru slabe porabe proračunskega denarja. To leti tudi na novinarje, ki bi morali skrbeti, da takšne stvari pridejo v javnost.

Tako bi bil nadzor nad porabljenimi sredstvi veliko lažji in bistveno manj denarja bi izginjalo. Potem pa ni več tako važno pristaš katere strani je upravni aparat. vodstvo pa kot sem rekla - tehnična vlada.
Vsak raj ima svojo kačo.
Uporabniški avatar
schjora
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 192
Na forumu od: 17. 11. 2012
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a schjora » 15. Jan. 2013 22:51

Pa nujno je treba sodstvo spravit v red. Marsikaj bi in bo bolše, ko bo sodstvo delovalo tako, kot naj bi.
tinqi.winki
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 56
Na forumu od: 3. 1. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a tinqi.winki » 16. Jan. 2013 22:48

:morons: na bruhanje mi gre...
Uporabniški avatar
Dioniz
Cosmo moderator
Cosmo moderator
Prispevkov: 3231
Na forumu od: 21. 1. 2010
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a Dioniz » 16. Jan. 2013 23:19

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=f8wxMmN4_Xo[/youtube]

velikega vodjo moramo ubogat, ne?
“To be yourself in a world that is constantly trying to make you something else is the greatest accomplishment.”
― Ralph Waldo Emerson
tinqi.winki
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 56
Na forumu od: 3. 1. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a tinqi.winki » 17. Jan. 2013 1:00

sej zato, ker ne znamo sami rabimo vodje. pregloboko zakoreninjeno že več 1000 let ... se pa zgodovina ponavlja. škoda sploh čas posvečat takim stvarem ker bo vedno en krog naprej. že z rojstvom, otrok ki nima pojma, si pod njimi. no vsaj peščica (sklenjena v krog (mogoče 2, 3 različni krogi), ki si znotraj tega zagotavlja medsebojno podporo) sploh ne rabi razmišljat o spremembah, ker se majo itak fajn

se opr, ker na nek način to ne spada pod TRENUTNO politično stanje...
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 22. Jan. 2013 0:47

Poročilo protikorupcijske komisje ste prebrali? Kaj pa ves ta fuss okoli tega?
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 23. Jan. 2013 22:25

kaj menite o aktualnih političnih 'potezah' davljenja in žaljenja prisotnih na Zboru za republiko v mariboru? in prisotnosti moralnega teologa pri okrogli mizi, kjer se rešujejo politična vprašanja, ne pa versska?
Mahagonij
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2523
Na forumu od: 24. 11. 2005
Kraj: LJ

Neprebrana objavaNapisal/-a Mahagonij » 24. Jan. 2013 10:30

schjora napisal/-a:Po mojem bomo šli kar kmalu spet na volitve, ampak bo itak isti set ljudi, tko da na koncu ne bo nobene razlike ... :/
To je dost naiven pogled na svet, da ti mislis, da je problem v politikih, da bi bila razlika ce bi bili drugi ljudje.
Vprašaj se, ce bi bila ti izvoljena, kako bi resila te probleme. S tem da se ne smes pipnit nobenega izdatka, ker bo folk protestiral, prihodke pa lahko visas samo skozi trosarine.

Demokracija je code word za "can't do shit".
Men and women agree on one thing: they both distrust women.

Vrni se na Politika

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov