Mariborski radarji

Vse o politiki od svetovne do domače

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Poppy.
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 429
Na forumu od: 30. 4. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Poppy. » 21. Nov. 2012 21:05

Odpiram temo o "Kanglerjevih" radarjih, ker je še nimamo in skoraj ne morem verjet.

Kaj vi menite o tem? O radarjih, o reakciji ljudi, o protestih ...? Sama že od začetka menim, da ljudje grozno pretiravajo in še nisem spremenila mnenja. Zdi se mi, da se ljudje ne pritožujejo zaradi visokih kazni, ampak dejansko zaradi tega, ker morajo po novem voziti po omejitvah. In to se mi zdi smešno. A je to tako težko? Velikokrat slišim komentarje v stilu "ko že nekaj let voziš, se spozabiš" itd. Ne smeš se spozabit! Tako v Mariboru kot kjerkoli drugje. Prevelika hitrost je poleg alkohola še vedno največji povzročitelj nesreč.

Najbolj zanimivo pa je, da ravno v Mariboru ljudje res vozijo kot norci, vsaj po mojih izkušnjah. Nemalokrat me je kakšen avto skoraj zbil (na prehodu za pešce!), potem pa vozniki še na veliko kolnejo, kot da sem jaz kriva. Enkrat sem peljala 40 (po omejitvah), za mano pa mi je trobil tovornjah, kao naj se zmigam :eek:

Zanima me vaše mnenje. Pričakujem veliko protimnenj, ker še v osebnem življenju nisem srečala nikogar, ki bi enako mislil kot jaz.
Uporabniški avatar
Mishela
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1222
Na forumu od: 5. 6. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Mishela » 21. Nov. 2012 21:25

mene osebno tud ne motijo. kar se pa tiče protestov pa mi je vseeno, ne podpiram pa vandalizma in nasilja.

te pa čist razumem, jaz tud vozim po pravilih in omejitvah, ker sem še bolj nova v tem, in so ljudje celi živčni zarad tega.
sirova štručka
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5990
Na forumu od: 9. 12. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a sirova štručka » 21. Nov. 2012 21:27

...
Zadnjič spremenil sirova štručka, dne 05. Dec. 2016 8:35, skupaj popravljeno 1 krat.
Vessy
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 170
Na forumu od: 17. 6. 2007
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a Vessy » 21. Nov. 2012 21:35

Mene motijo, sicer še sama nimam izpita, tak da nimam iz prve roke izkušnje, ampak razumem ljudi, ki so proti.

Mislim, da tud večina ljudi nima problem s samimi radarji, kot le s tem na kak način so bli postavljeni in s pogodbo, ki lepo kaže, da se gre za kasiranje, namesto za varnost. Tudi postavitev radarjev pokaže isto.

Večina se po mojem strinja, da je treba tiste, ki ogrožajo varnost tud kaznovat, ampak ne na tak način, da nekdo na ta račun lepo služi. Tud s protesti se strinjam in jih razumem, ti pa se dogajajo tak še zarad vseh ostalih stvari v Mariboru in so radarji bili samo kaplja čez rob. Ne podpiram pa vandalizma.
Se mi pa zdi super, da so se končno ljudje združli in se postavli politikom po robu in nočejo več vseh laži in prevar trpet. Upam tudi, da bodo vztrajali in jim bo uspelo kaj spremenit.
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7041
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 21. Nov. 2012 21:36

Meni so bile današnji protesti malo tumač, še preko kamere so mi scary, kako je šele v živo... so si pa malo pozno izmislili , da so se zbunili, glede na drugi mandat.
Mene radarji motijo samo zaradi polnjenja žepov in zato, ker npr tam, ko so dvopasovnice pri vpadnicah v mesto je omejitev 70/h in se ti kaj hitro zgodi kak km več, če nisi pozoren. Ampak ok, to je moj problem.
Sem za radarje pri šolah itd. Pri primeru ki sem ga opisala pa mi je to mimo. Res mimo.
The world is as you are.
Uporabniški avatar
..Evelyn..
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4757
Na forumu od: 4. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a ..Evelyn.. » 21. Nov. 2012 21:49

Poppy, jaz se čist strinjam s tabo. Edin problem je da ta folk noče vozit po omejitvah, PIKA. Edini problem. To kako so tam zato, da se polnijo žepi z dnarjem..Pa kaj? V vsakem primeru bi se moral držat omejitev. Ne, ni težko držat noge na pedalki, da ngre par ali 10 ali več km nad omejitvijo, če pa je težko pa GTF off the road #*!?!#žđgghhhhwah!!!!

Pa še en super, primeren posnetek za vse, k jim je mučno vozit po pravilih:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=S-mnYLPxwtc[/youtube]

to seveda leti zgolj na probleme z radarji, ne na ostale težave, ki jih majo mariborčani s svojim županom

Aja pa način na kterga se brani ta folk je neverjeten :D govorijo o svojih lastnih prekrških (kot so premalo razdalje med avtomobili, naglo zaviranje ob rumeni in rdeči luči) in se sklicujejo na to, da ker bodo zdaj nekateri vozili prav, lepo počasi in mirno, se bodo drugi divjaki ZARADI TEH RADARJEV zabijali vanje. :D Mislm.. dafuq?! In takšno preostalo sranje, da kako je zadnjič skoraj en bil ob glavo, ker se je pravočasno ustavil ob semaforju, nek tovornjak pa se je skoraj vanj zabil, ker se je moral naglo ustaviti. :D PAČ VSI MORTE UPOŠTEVAT ZAKONE IN KONC. Damn.
It was forever..but it didnt last long..
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7041
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 21. Nov. 2012 21:57

Saj ne, da bi bila med divjaki, ampak na vsakem križišču pa radar le ni potreben. Po mojem mnenju.
Spremeniti je itak potrebno celotno cestno kulturo (ponekod je dovolj znak Slow down, pa folk pelje počasneje, pri nas je še drugače). Cestne kulture pa nekaj radarjev v enem samem mestu res ne bo spremenilo.
The world is as you are.
Uporabniški avatar
..Evelyn..
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4757
Na forumu od: 4. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a ..Evelyn.. » 21. Nov. 2012 22:04

Glede na to kakšen puf se zganja, bi rekla, da je kr potrebno očitno. Če nebi blo potrebno bi to ljudje lahko dokazali z normalno vožnjo po predpisih. Še posebi, ko je ogromno kazni bilo takrat samo "opozorilnih" in nihče ni moral plačat. Pa pač nočejo.
It was forever..but it didnt last long..
Uporabniški avatar
s0nckic4
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1633
Na forumu od: 29. 7. 2009
Kraj: Over the Rainbow

Neprebrana objavaNapisal/-a s0nckic4 » 21. Nov. 2012 22:20

mene radarji ne motijo. odkar so kazni tako visoke pač vozim po predpisih.

mi je pa kolega nizozemec potarnal, da imajo tam na ac vsakih par km radarje, revež sploh ne more niti mal po gasu stopit :)
Vsak raj ima svojo kačo.
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 21. Nov. 2012 22:25

^^zakaj se pa sploh rabi "mal na gas stopit"? Ne bom nikol razumela..


Se strinjam, da je postavitev teh nesrečnih radarjev osvetila velik problem -- našo (ne)kulturo v prometu.
Mislm, ni mi jasno, vozim po omejitvi, pa sem še vseeno najpočasnejša! :D
Resno, folk... grozni so eni :nein:


Drug problem, ki so ga radarji osvetili, je pa koruptivnost naše "politične elite"..
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7041
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 21. Nov. 2012 22:33

^^ah, ta problem je bil osvetljen že veliko pred radarji. Samo očitno ljudi to prej ni zmotilo, ker se jih ni direktno dotikalo, zdaj so pa vsi glasni (ne da imam kaj proti temu).
The world is as you are.
Uporabniški avatar
Tearjerker
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2743
Na forumu od: 12. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Tearjerker » 21. Nov. 2012 22:33

Jaz pa mislim da je tak fuss ker radarji so zdaj sam on vrh ledene gore, ki se je - za Kanglico - nesrečno odlomil. Od plačljivih parkplacov, ki so se pojavili (Lent), mestnih redarjev ki so že kr po lajbahovsko aktivni (pa pustmo to da oni pa le lahka parkirajo na pločniku pa placu za dostavo), še vedno nezrihtane ceste (o dej krožišče na klinčevih proletarskih brigadah, nared se že enkrat) itd.

Pa da vprašanje kolk od teh 92%, ki jih Iskra, gre Kanglici kej na račun. Ne občini, Kanglici. Aja pa 5 miljonska naložba je ratala vmes čudežno 30 miljonska. Aja pa Kanglica noče odstopit, ker če ne bo še tri leta županoval, ne bo na poziciji kjer bi lahka pucal počasi sledi za sabo.

O hitosti pa sam to, zdej že meljejo idejo kak bojo prepočasne voznike tud štrafal. Tak da buhnjedi se 44 pelat, ker bojo posledice!
Uporabniški avatar
..Evelyn..
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4757
Na forumu od: 4. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a ..Evelyn.. » 21. Nov. 2012 22:41

No, to je bolj razumljivo, da se pač nabirajo neke reči s katerimi prebivalci niso zadovoljni..In seveda sem v takąnem primeru jaz za, da se pokaľe, da se ljudstvo ne strinja. Ampak to seľiganje radarjev pa kolobacije okol tega..so pa pač neumnost in ąkoda, da je največja osredotočenost na temu. Vsekakor se ne gre pač podredit in vse kar ti servirajo upoątevat, ampak na področju, kakrąno je promet, kjer je letno enormno ątevilo nesreč zaradi prehitre in nepazljive voľnje se pa pač ne gre igrat in pritoľevat, kot da smo razvajeni otroci (in ne gre se za to, da se tam na unem kotičku pa ne dogajajo nesreče in zdj tm loh peljemo hitr, drgje bomo pa pridni..ampak če ti nekje vozią ves čas prehitro, ker ti "noga uide" ali ker "tu pa ľe lahko" to čisto preprosto lahko preide v navado in sploąno nekulturo pri voľnji tudi povsod drugje, kjer je nevarnost za ąkodo morda večja pa seveda ne poznamo vseh razmer na vseh cestah..).
Mislm, men je kr absurdno to vse skupi pač, ne dojamem zakaj je teľko mal popazit kok se pelje..Pa tudi vse, ki sem jih vpraąala kaj je point tega, ne najdejo drugega razloga, kot da preprosto pač hočejo peljat malo hitreje..Childish totalno.
It was forever..but it didnt last long..
Uporabniški avatar
s0nckic4
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1633
Na forumu od: 29. 7. 2009
Kraj: Over the Rainbow

Neprebrana objavaNapisal/-a s0nckic4 » 21. Nov. 2012 23:05

purple_rain napisal/-a:^^zakaj se pa sploh rabi "mal na gas stopit"? Ne bom nikol razumela..

tudi meni ni jasno. je pa on posledično začel na dirkaliąča hodit in tam zdaj divja. kar se meni osebno zdi kul. če ľe more, naj vsaj tam kjer ne ogroľa drugih.
Vsak raj ima svojo kačo.
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 22. Nov. 2012 11:54

^^priden poba :)

emanuela napisal/-a:^^ah, ta problem je bil osvetljen že veliko pred radarji. Samo očitno ljudi to prej ni zmotilo, ker se jih ni direktno dotikalo, zdaj so pa vsi glasni (ne da imam kaj proti temu).
Aha. Ja, ne poznam (oz. do zdej nisem) razmer v MB, čudit me seveda ne more; je pa res, vem, da žal ni nič novega to..
Plus tale drugi del, ja - ker so se dotaknili neki tako "svetega" Slovencem (in ker se tiče več njih), so se šele zdej konkretno zbunili..žalostno; ko se nam krade pred sredi belega dne in laže v obraz, se pa delamo, da to ni naša stvar, al kako..

Lahko razumem nezadovoljstvo prebivalcev, ampak vandalizma pa nikakor ne.

Vrni se na Politika

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov