Ustavite nezaželjeno pošto

Klepetalnica, info, humor in ogromno drugih zanimivih reči...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Vstopnice.com
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 5
Na forumu od: 2. 1. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Vstopnice.com » 16. Jan. 2007 9:59

Zdravo

Tale mail sem napisal danes, ker imam dosti tega. Post s kopijo mejla sem odprl na tem forumu, ker je tukaj ogromno nežnih duš, ki brez teh mejlov ne morejo .. če je katera prizadeta se v naprej opravičujem .. :cool:

Prosim preberite, skopirajte in pošljite vsem, ki jih poznate. Naj bo to zadnje verižno pismo!

Uvod:
Namen tega mejla ni osebne narave, le naj zaokroži med ljudmi, kot vsi ostali mejli, ki si jih pošiljamo med seboj ... pošlji na čimveč naslovov, v upanju, da bo to zadnje krožno pismo!

OBVEZNO PREBERI VSE .. KOT VSO OSTALO SRA*** KI KROŽI NAOKOLI!

Tale mail sem se odločil napisati, da končno enkrat nehajo krožiti naokoli raznorazna verižna pisma s klici na pomoč za operacijo tega in tega, za srečo, za bolno punčko, za virus, ki bo pojedel Vaš GSM ... pa poglejmo;

ZADEVA: PROSIMO POMAGAJTE
Ne nasedajte raznoraznim mejlom v katerih 29 letni očka prosi dobre ljudi, da pošljejo mail 10 prejemnikom, AOL in Microsoft (ali pa kdo drug) pa bo za vsak mail nakazal denar.
STOP
Mail, ki ga Vi pošiljate naokoli niti AOL niti Microsoft nemoreta slediti. Ali ste kdaj pomislili, kako oni vedo na katere naslove in koliko mejlov ste poslali? Točno, niste. In tudi ne morejo. Prosim, nehajte biti dobra duša, nič od tega ni res, pa naj se gre za punčko brez ledvice, fanta brez očesa, očeta brez dlak .. VSE JE NATEG!
Najbolj me skrbi to, da takšni maili pridejo ven od kakšnega dr.med.mag.dipl.soc pa še kakšna kratica bi se našla. Še enkrat ti maili so izmišljotina. Gre se le za to, da se zabašejo Vaši poštni predali, da zbiralci mejlov pridejo do odlične zbirke mejlov, kar posledično prinese še več spama. Gremo stavit, da bo v temle mejlu po 10 pošiljanjih notri navedeno vsaj 150 mejlov .. delujočih. Očitno pa ne veste, kar pa je res, da spam firme plačujejo po pol centa za delujoč elektronski naslov, ker bo potem na njemu zaslužil vsaj 3 s pošiljanjem mejlov za viagro, boljši sex, večji ...

ZADEVA: BODI SREČEN, POŠLJI NAPREJ
Če ne boš tega mejla poslal vsaj 10-im, ti bo avion padel na glavo

STOP
Lepo Vas prosim .. a angelčki me tudi ne bodo več vzeli medse, če ne pošljem maila 8-im angelčkom. Joj saj res, Jože, brat od sosede, ki stanuje nad spodnjo sosedo .. no njegov bratranc ima prijatelja katerega mama je poslala mail naprej in ne boste verjeli .. na lotu je imela 3 pravilne cifre .. vam povem, vse je povezano ... (beri med vrsticami) Še enkrat ti maili so izmišljotina. Gre se le za to, da se zabašejo Vaši poštni predali, da zbiralci mejlov pridejo do odlične zbirke mejlov, kar posledično prinese še več spama. Gremo stavit, da bo v temle mejlu po 10 pošiljanjih notri navedeno vsaj 150 mejlov .. delujočih. Očitno pa ne veste, kar pa je res, da spam firme plačujejo po pol centa za delujoč elektronski naslov, ker bo potem na njemu zaslužil vsaj 3$ s pošiljanjem mejlov za viagro, boljši sex, večji ...

ZADEVA: VIRUS NA GSM
Ne odpirajte ACE sporočil na Vašem GSM mobilniku .. To je virus za GSM

STOP
Še ena izmišljotina, ki jo lahko potrdijo vse večje antivursne firme .. le odtipkajte stricu Guglu ali pa na Yahoo "hoax ace" in preberite vsaj prve tri zadetke in vse Vam bo jasno. Še enkrat ti maili so izmišljotina. Gre se le za to, da se zabašejo Vaši poštni predali, da zbiralci mejlov pridejo do odlične zbirke mejlov, kar posledično prinese še več spama. Gremo stavit, da bo v temle mejlu po 10 pošiljanjih notri navedeno vsaj 150 mejlov .. delujočih. Očitno pa ne veste, kar pa je res, da spam firme plačujejo po pol centa za delujoč elektronski naslov, ker bo potem na njemu zaslužil vsaj 3 s pošiljanjem mejlov za viagro, boljši sex, večji ...

In na koncu. Če bomo še naprej pošiljali takšne bedarije naokoli (saj nas nič ne stane, a ne .. pritisnes "Posreduj" pa je), se lahko počasi poslovimo od elektronske pošte, ki nam je življenje dobesedno olajšala in pocenila. le glejmo da ne bo obratno.

Prosim, če ste zdržali do konca tega mejla .. preberite ga še enkrat, nehajte biti "dobra INTERNET duša", raje dajte dopoldan 50 centov klošarju ki sedi na mrzlem, medtem, ko Vi v roki nosite malico, po možnosti toplo. Z mejli ne boste nikogar osrečili za naslednjih 7 let, ne boste rešili nobene punčke, Vaš GSM bo pa še vedno deloval

STOP SPAM!!!!!

Pa lep pozdrav

Gregor

P.s. če že ne morete obrzdati svoje dobre duše, potem v mejlih vsaj uporabite BCC polje, kjer ostali prejemniki ne vedo, kdo vse je dobil ta mail. Ali ste vedeli, da je tale mail v originalu (se pravi od mene) šel na 600 naslovov!? Ja, to je BCC polje!
P.s.2 če še vedno ne morete obrzdati svoje dobre duše, potem vsaj izbrišite prejšnje prejemnike iz mejla, če le-tega posredujete naprej .. saj poznate tiste mejle . najprej tri minute da pridete do konca mejla .. vmes pa sami naslovi, vse Jožice in Mateje ter Igorji, ki so prejeli ta mejl!
P.s.3 tudi mediji, ki bodo to prejeli lahki objavijo kakšen članek ;)
Vstopnice.com - Edini pravi naslov za Vaš koncert!
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 16. Jan. 2007 12:42

prijazen spam :) :D
nekej sem se pa le naučila :)
AbbA
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 323
Na forumu od: 18. 6. 2006
Kraj: Somewhere over the rainbow

Neprebrana objavaNapisal/-a AbbA » 16. Jan. 2007 14:15

Nekaj podobnega ;)


Zahvaljujem se vsem, kateri ste mi poslali verižna pisma, ker zaradi vaše dobrote:

1. Server se je sesedel že 172x in iz sedeža firme so mi že 23x
sporočili da, če bo šlo tako naprej, si lahko s Pogodbo o zaposlitvi
obrišem rit.

2. Nabral sem si približno 3000 let nesreče in umrl sem približno že
67x zaradi raznoraznih pisem, katerih nisem posredoval naprej.

3. Kadar grem iz trgovine, ne gledam nikogar, ker me je strah, da me
odvlečejo v nek zanikrni hotel, zadrogirajo in mi vzamejo ledvico, da
bi joprodali na črnem trguorganov.

4. Uboga deklica Amy Bruce iz Kambodže je do sedaj dobila že mojo
letno plačo, katero ji je izplačal Microsoft za vsak poslani mail. Ona
je namreč bila v bolnici že 7000 x v zadnjih nekaj letih, a od leta
1995 ima vedno 8let !??

5. Moje ime kroži po vesolju na platinasti plošči, ker sem ga moral vpisati poleg ostalih 2 milijard vsaj 25 x dosedaj.

6. Spoznal sem recept za večno ljubezen in srečo : zadostuje že,
da posredujete maile na vsemogoče naslove v najmanj 3 sekundah od
prejetja,medtem se praskajte z levo roko po hrbtu, skačite funky
chicken okoli Renault-a 4 nasproti urinega kazalca.

7. Še vedno čakam, da mi neznani bogataš iz Boukistana nakaže
milijardoboukistanskih zlatnikov in Nokio, katero sem zaslužil s
pošiljanjem mailov Ericssonu.

8. Rešil sem vsaj 2 endemske ogrožene vrste kratkorepih Beloruskih veveric.

9. Prebral sem vseh 25 zbranih del Dalaj-Lame in nabral 4690 let miru in blaginje.

Še enkrat, HVALA VSEM!

POMEMBNO:ČE TA MAIL NE POSREDUJETE V NASLEDNJIH 20 SEKUNDAH VSAJ NA
850 NASLOVOV, BO PRIŠEL VESOLJSKI DINOZAVER IN VAS BO POŽRL SKUPAJ Z
MALO AMY BRUCE...

...KATERA JE ŽE SPET V BOLNICI .
Uporabniški avatar
BeLLi
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 239
Na forumu od: 28. 7. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a BeLLi » 16. Jan. 2007 14:23

:rofl: Kok sm se nasmejala. Joj sam jst ne bom razumela kako so nekateri lahko tako naivni, da res verjamejo, da bodo nesrečni celo življenje, če ne pošljejo mejlov naprej.
~NIA~
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5791
Na forumu od: 29. 4. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a ~NIA~ » 16. Jan. 2007 18:32

LOOOL :D
Vstopnice.com
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 5
Na forumu od: 2. 1. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Vstopnice.com » 16. Jan. 2007 18:38

upam, da bom raven osveščenosti dvignal :cool: :razz:
Vstopnice.com - Edini pravi naslov za Vaš koncert!
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Uporabniški avatar
Aloha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2848
Na forumu od: 20. 9. 2005
Kraj: Havajsko otočje

Neprebrana objavaNapisal/-a Aloha » 16. Jan. 2007 18:41

Aaaaaa, umrla od smeha pr temu modelu, k se zahvaljuje :rofl:

Men žiuce parajo tovrstni mejli, js že douk nč ne pošilam (razn kšnga ful posrečenga, načeloma pa sploh nč), se mi pa mail box non-stop fila z raznoraznimi help needed, grozilnimi, nesrečo prnašajočimi, ljubezen uničujočimi, bla, bla, bla maili... In sm lepo povedala, da nej mi ne pošilajo takih bedarij, po desetkat istih, k use sam brišem... pa ni pomagal. Še zmer jh usak dan dobim saj en par. Super :roll:
Smell the warm and salty air... see a wave reflect a beam... stop and find a pretty shell... make it real your summer dream...
Vstopnice.com
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 5
Na forumu od: 2. 1. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Vstopnice.com » 16. Jan. 2007 18:54

stvar je točno v tem, kar sem pisal .. nekdo lahko brez problema pride do baze mejlov (100 - 200) že v enem samem mejlu .. dejmo to v treh posredovanjih pomnoziti .. Vaš mejl ima že 600 morebitnih spammerjev ..
Vstopnice.com - Edini pravi naslov za Vaš koncert!
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Uporabniški avatar
BeLLi
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 239
Na forumu od: 28. 7. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a BeLLi » 16. Jan. 2007 19:00

Ja a pa če recimo res dobiš tok mejlov, pa tut če jih ne greš odpirat pa brat....a usen loh dobiš te spame ? :roll:
Vstopnice.com
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 5
Na forumu od: 2. 1. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Vstopnice.com » 16. Jan. 2007 19:07

ja, ker drugi vidijo tvoj mejl in ga uporabijo
Vstopnice.com - Edini pravi naslov za Vaš koncert!
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Uporabniški avatar
cotkica
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 472
Na forumu od: 23. 7. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a cotkica » 16. Jan. 2007 19:15

Js že od nekdaj ne pošiljam takih mailov, ker so mi brezvezni. In vedno ko dobim kakšen mail zbrišem vse maile na katere je bilo že poslano to sporočilo. Sem vestna uporabnica emaila :)
aquarius
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 23
Na forumu od: 1. 9. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a aquarius » 17. Jan. 2007 11:56

eno stupid vprašanje.. :oops: kako si pa naštimaš ta bcc? jst ponavad kar "ročno" zbrišem mail naslove.. :oops:
IJO
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 227
Na forumu od: 10. 12. 2006
Kraj: Dreams

Neprebrana objavaNapisal/-a IJO » 17. Jan. 2007 18:35

haha kaki spam :lol:
Uporabniški avatar
Tigi
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2821
Na forumu od: 29. 1. 2005
Kraj: kjer diši po bencinu in zažganih gumah...

Neprebrana objavaNapisal/-a Tigi » 17. Jan. 2007 20:39

BCC pomeni kaj :?:
...poraunej vooolan!!! Bencin, bel dim, črna črta po sredin, okn dol, vroč krom, prletim čez ovink, rada mam k zacvil, rada mam k drsi, rada imam vonj po gumah, naj se kadi...
AbbA
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 323
Na forumu od: 18. 6. 2006
Kraj: Somewhere over the rainbow

Neprebrana objavaNapisal/-a AbbA » 17. Jan. 2007 20:42

Naslove iz pošte od prej (tam ko piše od vse kje je blo poslano pa kdo vse je dobil...tistih miljon mailov s katerimi nimaš nič) moraš ročno zbrisati, če pa pošiljaš na več naslovov imaš pa več okenc tam ko pišeš komu poš poslala... Eno je To: ali Za: po slovensko, eno je CC ali Kopija po slovensko, eno pa je Bcc ali skrita kopija. Ponavadi grejo vsi naslovi v prvo okence, to pomeni da vsi, ki prejmejo mail vidijo, komu je bil poslan. Isto je, če mail naslov vpišeš v okno Kopija oz. Cc. Če pa vpišeš v okno Skrita kopija ali Bcc potem pa ne bo videti, komu vse je bil mail poslan in tako ne boš tista neželena spamarka (ok mogoče, sam ne tako nezaželjena).
Upam, da sem bila razumljiva

Vrni se na Splošno

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov