Kako delite stroške s partnerjem?

Klepetalnica, info, humor in ogromno drugih zanimivih reči...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

iGirl
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 2
Na forumu od: 17. 6. 2017

Neprebrana objavaNapisal/-a iGirl » 17. Jun. 2017 21:55

Pozdravljeni!


Sem 21 letna študentka medicine in imam sledeč problemček.

S fantom sva skupaj dobre 3 leta. Star bo 24 in bo diplomiral.
Problem pri nama se vrti okoli denarja. Oba hodiva v službo, ampak pri plači je razlika ogromna.

Kot študentka težkega faksa delam priložnostno, ko zmorem in na mesec ne zaslužim vedno iste vsote denarja. Včasih 500€, včasih 200€, včasih 100€, včasih pa 0€. On izdeluje lažji faks in nima 'tako natrpan urnik' zato dela nekajkrat na teden pri očetu s 7€/h, tako da skoraj vsak mesec zasluži od 400-800€. Večjih stroškov nima, prbl 150-250€ za lizing pa kakšne pijačke.

Ves ta čas je imel bencin zastonj, ker so mu ga plačevali starši, zdaj pa je naneslo tako, da tega več nebo in je meni začel govoriti, da bom prispevala pol tanka, kadar bova šla npr na morje, ko se tank kar hitro sprazne.

Avto ima čez 300 konjev in žre po 13L , kar je zame ogromno. Zdaj ko bo diplomiral bo imel resno služno in ne več 'študentske' tako da pod 900€ močno dvomim da bo znašala njegova plača...

Naj omenim še, da jaz NIMAM dodatnih prihodnok (nimam štipendije, žepnine...) on pa ima poleg svoje plače še žepnino, ki je tam okol 50, 60, 70€ mesečno.

Ko greva ven, včasih kosilo/večerjo/pijačo plača on, največkrat pa pride do tega da vsak plača svoj del. Seveda včasih tudi sama plačam celoten znesek.

Zanima me kako je pri vas? Kako si delite stroške?

Vrjetno bom za nekatere razvajena itd., ampak me res zanima kako je pri vas glede denarja oziroma kako je bilo ko ste bili na fakulteti.

Lep večer.
:D
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7525
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 17. Jun. 2017 22:18

Ja pri naju je kr simpl, si vse deliva približno na polovico, sva tudi oba študenta, isto stara, na istem faxu..
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
McLarnovc
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1778
Na forumu od: 26. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a McLarnovc » 18. Jun. 2017 16:46

S tujim kurcem mahat po koprivah je enostavno... :lach:

Bo pac poba padel malo na realna tla, prodal ta avto in kupil nekaj manj pozresnega, 100hp manj, ene 5l porabe manj....pa bo. :D

Za imet 300 konjski avto(verjetno so mu ga starci kupili) za daily driver-ja bo tudi 900€ place premalo.
...mini kikle nosjo vse, topless pa ne. Js pa vem zakaj to je...kolena majo vse...gor pa ne...
iGirl
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 2
Na forumu od: 17. 6. 2017

Neprebrana objavaNapisal/-a iGirl » 20. Jun. 2017 12:09

Hvala za odgovora.

Ne, starsi so mu posodili 'samo' 4k€, vecino denarja pa je za avto prispeval sam. Dela in spara denar. Potem pa to vlaga v avto.
:)
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7525
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 20. Jun. 2017 12:40

Ben ja ce je ta avto taka njegova kaprica, pa da ima vec dohodkov kot ti, bi blo res bolj fer, da das ti nekaj manj kot pol, cetrtino ali tretino (pri dopustu npr), ali pa da on da za bencin in ti nekaj drugega..
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
capo di banda
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 362
Na forumu od: 29. 1. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a capo di banda » 03. Jul. 2017 0:24

Mojster avto na lizing, 300 konjev pa za bencin nima. To pa je čapac dopesedno, mogoče bi ga še razumel če bi bil samski pa bi na tak način probu punco dobit...Ne vem no jaz mu na tvojem mestu ne bi, dal niti evra za bencin, če ga ima za kolege pa svoj ego pol naj pa še tanka. Men bi bilo že tako izpod časti starše žicat za bencin pol pa še punco a pele se wagn, ne rečem, če nimaš tako pa. :lol:
1997
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 4
Na forumu od: 18. 1. 2017

Neprebrana objavaNapisal/-a 1997 » 06. Jul. 2017 20:44

pri nama je tako, da sem jaz študentka, on pa redno zaposlen. načeloma mi za bencin ne računa nič, razen na daljše razdalje mi je že fer da dam pol. drugač pa ko greva jest, na pijačo, večkrat on plača, se pa trudim, da tud jst kdaj. :)
sicer mam štipendijo, ampak ima on šezmeri ful večji dohodek in to razume, tko da se nekak prilagajava situaciji .:)

Vrni se na Splošno

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov