Katastrofa (poškodba avta na parkirišču)

Klepetalnica, info, humor in ogromno drugih zanimivih reči...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

martina333
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 3
Na forumu od: 1. 10. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a martina333 » 23. Nov. 2013 17:02

Zdravo, danes sem imela že zjutraj pravo grozo, ko sem prišla na parkirišče, kjer mi je nekdo ponoči odlomil sopotnikovo ogledalo in popraskal desni del odbijača. Se načeloma sploh ne bi sikirala če bi mela avto zavarovan za parkirišča. Ker ga nimam že vem da bojo stroški visoki. zanima me ali katera pozna kakšnega ugodno in pa dobro delavnico v Ljubljani? Lahko se tud zapeljem mal iz Ljubljane, ampak ne predaleč, ker pol že ni cenejš nič.

Uff prov besna sem! Hvala vsem za odgovore.

popravljen naslov, da bo bolj razvidno za kake vrsto katastrofe gre

f
Uporabniški avatar
trust
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 570
Na forumu od: 12. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a trust » 23. Nov. 2013 17:48

Si poklicala policijo takoj, ko si to videla?
Uporabniški avatar
mastermind
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 593
Na forumu od: 4. 2. 2013
Kraj: London, UK

Neprebrana objavaNapisal/-a mastermind » 23. Nov. 2013 23:39

Ej trust, dej razsvetli nas kaj ima veze policija z njenim vprašanjem?!

Avtorica; najceneje boš prišla skozi, če boš pogledala na avto.netu za kakimi razbitimi avti in kupila ogledalo od enega takih.

Praviš, da imaš odbijač popraskan? Kako resno je? Če je samo lak popraskan in ni šlo globlje poglej na avtomobilizem/alter/(znamka tvojega avtomobila) forumu za poceni ličarja. Če je odbijač polomljen je več zajebancije in večji stroški.

Če ni nek nov avto in če ni resno, bi jst zamenjal samo ogledalo, odbijač pa pustil tako kot je.

Za drugič pa; najhitreje boš našla odgovor na kakem moškem forumu, cosmopolitan ni ravno najboljši vir informacij za take zadeve. :)
Uporabniški avatar
Dioniz
Cosmo moderator
Cosmo moderator
Prispevkov: 3231
Na forumu od: 21. 1. 2010
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a Dioniz » 24. Nov. 2013 0:58

tolko avtomobilskih forumov na voljo, ti pa za to težavo izbereš cosmo forum.... fail
“To be yourself in a world that is constantly trying to make you something else is the greatest accomplishment.”
― Ralph Waldo Emerson
martina333
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 3
Na forumu od: 1. 10. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a martina333 » 24. Nov. 2013 13:05

mastermind, hvala za odgovor! bi res zamenjala samo ogledalo, odbijač pa morda kdaj kasneje, ker ni tako hudo. verjetno januarja, če ostane kaj denarja od decembra :)
Ja, glede foruma pa imate verjetno prav. Samo v tej paniki sem napisala pač na tega, ki ga najbolje poznam. Dioniz, hvala za pomoč - ko je človek v stiski je verjetno bolj primeren kakšen spodbuden komentar, če že nimaš primernega nasveta.
Se bom obrnila tudi na predlagane forume in strani, čeprav se takole pri brskanju po spletu ne znajdem najbolje.
Uporabniški avatar
mastermind
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 593
Na forumu od: 4. 2. 2013
Kraj: London, UK

Neprebrana objavaNapisal/-a mastermind » 24. Nov. 2013 14:02

Greš na to stran; http://www.avto.net/_AVTO/
Vtipkaš znamko in model avta, spodaj pri zavihku "Poškodovana vozila" označi "Prikaži samo poškodovana".

Potem pa enostavno išči avto tvoje barve, ki ima nepoškodovano ogledalo..
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7041
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 24. Nov. 2013 14:48

No, saj nismo vse ženske antitalenti za te stvari. Drugače pa kot že povedano, kupi iz poškodovanega, pa mogoče na kak avto odpad- tam se bi tudi znalo najti.
The world is as you are.
Uporabniški avatar
Tearjerker
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2743
Na forumu od: 12. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Tearjerker » 24. Nov. 2013 14:59

Pojdi povprašat/pogledat še na avtomobilizem.net. Lahk daš gor slikce, pa ti bojo znal bolj natačno povedat. Meni so še vedno tam pomagal za vsako stvar.

Za kakega majstra predlagat pa nisn pravi naslov, poznam sicer dobre/ugodne v okolici Ce, Lj mi je pa španska vas.

Pa če maš možnost naj gre do delavnice s tabo kak tip. Ker dedi vedno mislijo da babe itak nič ne vemo o avtih, pa te probajo v večini primerov nategnat. In če se poskušaš z njimi kaj zmenit, se še zmir delajo, ko da nič ne veš. Če bo pa isto stvar njim povedu kak moški, bo pa čist druga zgodba.

Pa srečno! ;)
Uporabniški avatar
trust
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 570
Na forumu od: 12. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a trust » 24. Nov. 2013 15:30

@mastermind ker ponavadi najdejo povzročitelja in pol on "časti" barvo pa dele :D Al se motim?
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7041
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 24. Nov. 2013 15:47

Ja. Na kak način bi- izvzet primer, ko so na parkingu kamere- ugotovili krivca? Ne šali se :wink: Sploh pa gre potem vse preko zavarovalnice, če že. Policija se zagotovo ne bo podala v divjo akcijo iskanja povzročitelja te katastrofe :P
The world is as you are.
Uporabniški avatar
slovenc79
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4261
Na forumu od: 22. 7. 2011
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a slovenc79 » 24. Nov. 2013 17:34

trust, nažalost ni polovica slovencev policistov, da bi se imeli čas s tem ukvarjat ;)
hej norci :)
Uporabniški avatar
katy.
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 741
Na forumu od: 7. 4. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a katy. » 24. Nov. 2013 22:19

Ja pupa ogledalo pa maš ja zavarovano. Kolko vem je obvezno zavarovanje obvezno...v njem je zavarovanje za stekla, ogledalo je steklo in to je to :D
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3448
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 24. Nov. 2013 23:11

Ojoj, ojoj, ojoj :D
Katy, obvezno zavarovanje krije škodo, ki je nastala na tretjih osebah (torej na vseh razen voznika), in na vseh ostalih vozilih, udeleženih v prometni nesreči. TO je minimalno zavarovanje, ki ga potrebuješ, da lahko avto spraviš na cesto. Torej, zakonodaja poskrbi, da če že poškoduješ druge ljudi/lastnino s svojim avtom, da so oni vsaj osnovno poplačani za škodo. Če pa želiš zaščitit sebe in svoj avto z zavarovanjem, moraš (drago) doplačat za dodatno zavarovanje.
V tem primeru bi avtorici prav prišlo zavarovanje parkirišča (ki ga nima), ali to, da bi se odkril storilec (kot je predlagal trust) -> v tem primeru, bi njegovo osnovno zavarovanje krilo stroške avtorice, svoje bi pa moral plačati sam (če nima dodatnega zavarovanja).

Ker je špeganje skozi okna slovenski nacionalni šport, je (še posebej v manjšem kraju) verjetnost da te je kdo videl (in mogoče celo prepoznal) precej velika. Poznam dva primera, ki sta se zgodila v zadnjih 3 letih, ko je storilec "zbežal" s kraja nesreče, in je bila policija v par dneh na vratih, tako da jaz bi v vsakem primeru vložila prijavo. Zgubit nimaš kaj.

Edit: odstranila sem regionalno negativno nastrojeni komentar, da ne bo kakih dolgih nosov :D
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.
Uporabniški avatar
mastermind
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 593
Na forumu od: 4. 2. 2013
Kraj: London, UK

Neprebrana objavaNapisal/-a mastermind » 24. Nov. 2013 23:22

Jst bi se predvsem sprehodil po parkingih v okolici in pogledal če ima kak avto ujemajočo se prasko na odbijaču/ogledalu. Zna bit še najbolj efektivno od vsega preiskovanja..
Uporabniški avatar
simona9
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 3
Na forumu od: 25. 11. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a simona9 » 25. Nov. 2013 13:53

Meni je ravno zadnjič kolegica razlagala, da je našla neko stran, kamor naložiš slike od poškodb in ti dajo nazaj par ocen za kok bi ti delavnice to popravile. Sam se žal ne morm spomnit kako točno je link do strani :(

Vrni se na Splošno

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov