osebna izkaznica - izdelava

Klepetalnica, info, humor in ogromno drugih zanimivih reči...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Lavriksa
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 80
Na forumu od: 12. 7. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Lavriksa » 25. Jul. 2012 12:47

Sem ugotovila, da mi čez 1 teden poteče osebna, tako, da se bom mogla jutri odpravit izdelat novo na UE Ljubljana pa nimam nobene novejše slike, tako, da bom mogla še to uredit. Kaj priporočate, da bom čimhitreje to uredila? Baje so neki pooblaščeni fotografi, ki pošljejo fotko kar na UE.
Uporabniški avatar
kikyca
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2628
Na forumu od: 17. 9. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a kikyca » 25. Jul. 2012 14:31

Saj je pa možno, da te isti dan slikajo pri fotografu in še isti dan lahk slike dobiš sam mal dražje plačaš. Vsaj pri nas se da (verjamem da pol v LJ tud), tak da lahko direkt isti dan pol greš še na UE in zrihtaš osebno. Na osebno edino pol moreš čakat nekaj časa.
Yada, yada, yada...
celjanar
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 442
Na forumu od: 9. 1. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a celjanar » 25. Jul. 2012 19:29

Lol..če zdej prideš fotografu, nardi sliko in sprinta..gotovo v 5 minutah
dot
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2076
Na forumu od: 27. 4. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a dot » 25. Jul. 2012 20:12

Jp, jaz sem še vsakič dobila takoj oz. vsaj isti dan :gruebel: (razen dobrih deset let nazaj pri Foto Potrču, ko so imeli še neke klasične starinske metode :D )
Uporabniški avatar
DuL_
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 111
Na forumu od: 11. 7. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a DuL_ » 25. Jul. 2012 20:23

Slike dobiš takoj po slikanju :D
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4999
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 25. Jul. 2012 22:08

Slike dobiš v desetih minutah.
bolhapolha
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 3
Na forumu od: 27. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a bolhapolha » 28. Avg. 2012 1:54

Tako je, tudi jaz sem dobil slike po 5 minutah..
Uporabniški avatar
Punica granatum
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 392
Na forumu od: 4. 1. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Punica granatum » 28. Avg. 2012 12:23

Sem šla ravno danes si zrihtat novo osebno in dobiš sliko takoj, lahko pa tudi dobiš samo digitalno potrdilo slike, ki jo pol na UE najdejo in je bol praktično...pa še ceneje je :)

aja nova osebna pa stane 18,77€
T3jcha
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 53
Na forumu od: 5. 6. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a T3jcha » 29. Avg. 2012 13:51

Če rabiš pa še za potni list, se moraš pa 2x slikat, ane? Ker so normativi malo drugačni.
Radovednost je ubila mačko
legally blonde
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 956
Na forumu od: 2. 1. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a legally blonde » 29. Avg. 2012 18:17

Ne, lahko maš tisto sliko, ki jo maš za potni list, tudi za osebno. Za potni list so mal bl strogi kriteriji, kakšna slika je primerna, za osebno je pa to vseeno. Načeloma te vprašajo, ko se prideš slikat, za kaj potrebuješ sliko pa ti potem takšne naredijo, da bodo v redu.
Live. Love. Surf.
Uporabniški avatar
Sunshine
Cosmo administrator
Cosmo administrator
Prispevkov: 1697
Na forumu od: 6. 7. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Sunshine » 30. Avg. 2012 6:46

Tudi za osebno izkaznico ni vseeno kakšna je fotografija, ampak ali te v foto studiu vprašajo, al pa itak sama rečeš ko prideš tja, da si se prišla skupaj za osebni dokument.

Jaz sem fotke dobila takoj.
Uporabniški avatar
Punica granatum
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 392
Na forumu od: 4. 1. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Punica granatum » 30. Avg. 2012 17:57

Za potni list nevem ampak za osebno recimo moraš gledati naravnost naprej, ne sme se ti videti zob (smejanje) in obraz ne sme bit postrani alipa na dol...
legally blonde
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 956
Na forumu od: 2. 1. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a legally blonde » 30. Avg. 2012 18:51

^^Lih obratno je, taka mora bit za potni list, na tisti za osebno se pa lahko clo mal nasmehneš :D

Sunshine napisal/-a:Tudi za osebno izkaznico ni vseeno kakšna je fotografija, ampak ali te v foto studiu vprašajo, al pa itak sama rečeš ko prideš tja, da si se prišla skupaj za osebni dokument.


No ja, mal sm posplošila. Za osebno mora bit še vedno neka spodobna fotka, za dokumente. Hotla sm sam poudart, da ni treba, da je tok zadrta, k tista za potni list :)
Live. Love. Surf.
Uporabniški avatar
Punica granatum
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 392
Na forumu od: 4. 1. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Punica granatum » 31. Avg. 2012 11:24

Res? Hmm tako je men gospodična v fotostudiu razložila :? očitno malo narobe

No bo pa ta slika mogoče še uredu za potni list, če ga dam delati.

Vem da je malce offtopic ampak: Katera ve slučajno koliko je lahko največ stara slika pri izdelavi tehle dokumentov? :)
dot
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2076
Na forumu od: 27. 4. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a dot » 03. Sep. 2012 19:42

^^ Ni izrecnih omejitev, zgolj to, da izkazuje tvojo pravo podobo


legally blonde napisal/-a:^^Lih obratno je, taka mora bit za potni list, na tisti za osebno se pa lahko clo mal nasmehneš :D
No ja, mal sm posplošila. Za osebno mora bit še vedno neka spodobna fotka, za dokumente. Hotla sm sam poudart, da ni treba, da je tok zadrta, k tista za potni list :)


?? Res? Čudno, kakor jaz vem, so kar natančna navodila za fotografije za osebne izkaznice... In baje so kar natančni tam, so že precej folka poslali domov z neustreznimi fotografijami... Saj imaš še na netu pravila, kakšna mora biti fotografija, tudi za osebno izkaznico :gruebel: (npr. tule: http://www.mnz.gov.si/fileadmin/mnz.gov ... RAFIJA.pdf).. Je pa res, da sem potem v pravilniku zaenkrat našla le pravila glede dimenzij, obveznosti slikanja od spredaj in prepoved zakritega čela, ostalih pravnih virov še nisem pogledala :) Sem pa že slišala od folka, da so jim zavračali fotografije za osebno zaradi pomanjkljivosti, vključno zaradi rahlo odprtih ust oz. vidnih zob :D

No, če ni tako natančno, bi bilo super, namreč meni se res ne da it slikat, imam pa še ene slikce doma za dokumente, pa sem mislila, da za osebno ne bodo ok :)

--------

Me pa še tole zanima: a se zdaj še vedno čaka po kar nekaj dni na novo osebno (kot so rekli v začetku poletja, ker je številnim državljanom hkrati potekla)? Pa a za vmesno obdobje, ko čakaš na novo osebno, dobiš kakšno začasno potrdilo namesto nje verjetno? :?:
Zadnjič spremenil dot, dne 03. Sep. 2012 19:44, skupaj popravljeno 2 krat.

Vrni se na Splošno

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov