Izpit za avto #2

Klepetalnica, info, humor in ogromno drugih zanimivih reči...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7041
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 15. Jun. 2011 19:01

Izpit za avto #1

Mislim, da je čas za novo temo :)
The world is as you are.
Replica281
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 6
Na forumu od: 9. 4. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Replica281 » 23. Jul. 2011 18:58

Ola punce!

Priznam, nisem prebrala vseh 275 strani v prejšni temi z isto tematiko zato bi prosila da odgovorite na nekaj vprašanj tukaj (: Prebrala sem prvih nekaj strani in ste vse pisale samo kje ste delale in koliko ur ste imele. Če se je tema naprej kaj razvila ne vem, upam da ne in sem zdaj jaz nepotrebno odprla to temo :oops:

Prvo kot prvo me zanima, ali te lahko inštruktor prijavi na glavno vožnjo še preden si 18? In problem pač da imam rojstni dan čist na koncu januarja, jaz bi pa rada imela glavno že februarja ker me to leto čaka tudi matura in ne bi imela vse na kupu. Delala bom pa v Lj, kjer se čaka tudi več kot mesec na glavno vožnjo... =/

Koliko časa (mescev) ste ve približno delale izpit? Da vem kdaj približno začeti...
Aja pa še neki :D A zdravstvenega pregleda ne morem nardit če imam slabo kri?? :D
"Naša največja veličina ni v tem, da nikoli ne pademo, temveč, da se vsakokrat, ko pademo, poberemo" (Konfucij)
celjanar
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 442
Na forumu od: 9. 1. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a celjanar » 23. Jul. 2011 19:29

Če ti gre dobr ga lahk maš že v okoli 3 mescev, glede tega kdaj te prijavi na izpitno vožnjo je bolš da sama rečeš inštruktorju, ker so taki ko kr sami prjavjo eni pa čakajo da so sigurni. Pač bolš da mu poveš da nočeš čakat en mesec.
Zdravstveni pregled mislim da ne bi smel bit problem, mal ti pregleda kartoteko kok maš kej z zdravjem težave, glavno pa je mislim da del ko ti pregledajo vid. :D
Uporabniški avatar
Guardian_angel
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 9
Na forumu od: 31. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Guardian_angel » 23. Jul. 2011 21:07

Replica281 napisal/-a:Ola punce!

Priznam, nisem prebrala vseh 275 strani v prejšni temi z isto tematiko zato bi prosila da odgovorite na nekaj vprašanj tukaj (: Prebrala sem prvih nekaj strani in ste vse pisale samo kje ste delale in koliko ur ste imele. Če se je tema naprej kaj razvila ne vem, upam da ne in sem zdaj jaz nepotrebno odprla to temo :oops:

Prvo kot prvo me zanima, ali te lahko inštruktor prijavi na glavno vožnjo še preden si 18? In problem pač da imam rojstni dan čist na koncu januarja, jaz bi pa rada imela glavno že februarja ker me to leto čaka tudi matura in ne bi imela vse na kupu. Delala bom pa v Lj, kjer se čaka tudi več kot mesec na glavno vožnjo... =/

Koliko časa (mescev) ste ve približno delale izpit? Da vem kdaj približno začeti...
Aja pa še neki :D A zdravstvenega pregleda ne morem nardit če imam slabo kri?? :D


jst trenutno delam izpit :) narejenih mam 20 ur in ta teden imam društveno...kolikor jst vem, se lahko prijaviš na glavno šele ko imaš narjeno društveno in si stara 18 let...kar se pa tiče časa se mi zdi, da se v dveh mescih da izpit normalno nardit, pod pogojem da voziš najmanj 3x na teden po dve uri :) za zdravstven pregled sem pa skoraj ziher, da ti ne bo krvi pregledala....vem, da je meni ni. povpraša te samo o splošnem počutju in če je vse ok dobiš potrdilo in potem se voziš :D
Luxury should be comfortable otherwise it´s not luxury
Replica281
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 6
Na forumu od: 9. 4. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Replica281 » 24. Jul. 2011 8:52

Oh smola če morem bit 18. Ampak bom že nekak. Enkrat do marca ga moram imet :D
Drgač pa hvalaa za odgovor :)
"Naša največja veličina ni v tem, da nikoli ne pademo, temveč, da se vsakokrat, ko pademo, poberemo" (Konfucij)
mmmBop
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 20
Na forumu od: 19. 7. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a mmmBop » 25. Jul. 2011 13:43

Ja, najprej še moraš iti občinske pole pisat, ko si 18 stara, potem pa te komaj lahko prijavi.
Jaz sem delala izpit točno tri mesece, vozila pa sem enkrat na teden ali na dva tedna. Sem bila prepričana, da ne bom naredila v prvo, ampak mi je vseeno uspelo. :D
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 25. Jul. 2011 15:17

^^to si mela pa ful mal ur :oops: (tale faca zato, ker jz jih kr pridno nabiram :D)
Uporabniški avatar
shinee
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 403
Na forumu od: 5. 2. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a shinee » 25. Jul. 2011 19:20

Replica281 napisal/-a:Koliko časa (mescev) ste ve približno delale izpit? Da vem kdaj približno začeti...


Jaz sem mela prvo glavno po dveh mesecih in pol, ampak se z vsakim padcom vse skupaj zavleče za kakih 14 dni... In ker sem naredila v 3., sem v bistvu delala 3 mesece in pol. :)
Uporabniški avatar
Anjeske
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 876
Na forumu od: 13. 1. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Anjeske » 25. Jul. 2011 22:03

A ni bilo včasih tako, da si lahko izpit naredil še pred 18. letom, samo s to omejitvijo, da si mogu vedno vozit s polnoletnim sovoznikom (d so ti inštaliral ene sorte varuha)? Al se mi samo dozdeva?
Kar se izpita tiče sem naredila vse v prvo. Vozila sem vsega skupaj en dober mesec, naštancala 34 ur in to je bilo to :D

Mi je pa rahlo nefer tole delanje izpitov pri nas. V LJ te na mrtvo zezajo in ti nabijajo ure, medtem ko v Ribnici recimo narediš z 20 urami (pri tistih 3 križiščih, ki jih začuda imajo...pa ne mislt, da imam kaj proti Ribničanom, daleč od tega!). Izpite bi morali vsi delati pod vsaj približno enakimi pogoji.
celjanar
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 442
Na forumu od: 9. 1. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a celjanar » 25. Jul. 2011 22:55

Anjeske napisal/-a:Mi je pa rahlo nefer tole delanje izpitov pri nas. V LJ te na mrtvo zezajo in ti nabijajo ure, medtem ko v Ribnici recimo narediš z 20 urami (pri tistih 3 križiščih, ki jih začuda imajo...pa ne mislt, da imam kaj proti Ribničanom, daleč od tega!). Izpite bi morali vsi delati pod vsaj približno enakimi pogoji.

+1
*QueenBitch*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 879
Na forumu od: 6. 6. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *QueenBitch* » 28. Jul. 2011 13:02

S tem se pa strinjam ja, pa ne zato k bi hotla da vsi več plačajo in majo več ur itd. ampak, ker sem že parkrat zasledila, da nekdo ki vozi avto samo po okoliških vaseh se v Ljubljano potem sploh ne upa z avtom in pride raje z vlakom npr. To je pač enostavno omejujoče...sicer štekam, da maš en strah pred več prometa pa ne znajdeš se dobr kam it itd., ampak vseeno.

Drugače sm pa jaz izpit delala 4,5 mesecev, vmes so bli prazniki božični pa novo leto pa operacija inštruktorja plus, da zarad kupa obveznosti nism mogla vozit vsak dan tko, da se je kr zavlekl nazadnje no...
Uporabniški avatar
la_estrella
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 269
Na forumu od: 31. 7. 2008
Kraj: Povsod po malo

Neprebrana objavaNapisal/-a la_estrella » 30. Jul. 2011 10:51

^^ +1

Js sm delala 3,5mesce...sam vmes skor 1mesec nism skor nič vozla.Društvenga sm nardila pri 29ih urah,38.ura je bla pa glavna...in sm bla v svojmu razredu ena redkih k je mela tok mal ur.Večina jih je mela čez 50ur in tud po večkrat so šle delat.
Je pa tud odvisn koga dobiš v komisiji...lih predn sm šla na glavno mi je frend reku da je on mel enga južnjaka in je bil zajeban v nulo.Pridem js na Roško,dobim direkt istega kt moj frend...sam da je bil pa nad mano čist navdušen in me ni nč zajebaval ;)
Še vedno sm pa mnenja (tko kt je ena že omenla),da tisti ki delajo izpit v kšni vukojebini z enim semaforjem in mogoče z enim krožiščem in nobenih enosmernih,dvomim da se bo znajdu v lj oz.ga bo strah se vozt po lj...ker roko na srce,na cesti vidš svega i svašta.Js sm še zmeri presenečena kakšne budalaščine dela folk na cesti...
Uporabniški avatar
*LittleBug*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 254
Na forumu od: 3. 6. 2006
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a *LittleBug* » 10. Avg. 2011 11:07

Kakšno je pa povprečje ur? Baje da 50 po tanovem, saj tko mi je inštruktor reku :?
...Look but dont touch
Touch but dont taste
Taste but dont swallow...
Uporabniški avatar
Guardian_angel
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 9
Na forumu od: 31. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Guardian_angel » 11. Avg. 2011 14:31

*LittleBug* napisal/-a:Kakšno je pa povprečje ur? Baje da 50 po tanovem, saj tko mi je inštruktor reku :?


V Kranju je povprečje med 42 in 45 ur. Za Ljubljano je verjetno nekaj podobnega. Ampak povprečja so vsaj zame osebno bullshit. Lahko veliko kandidatov naredi z npr. 38 urami ampak bodo potem to povprečje izpodbijali tisti antitalenti, ki majo po 100 in več ur. Na povprečje se ne gre preveč zanašat :lol:
Luxury should be comfortable otherwise it´s not luxury
legally blonde
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 956
Na forumu od: 2. 1. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a legally blonde » 15. Avg. 2011 0:16

*LittleBug* napisal/-a:Kakšno je pa povprečje ur? Baje da 50 po tanovem, saj tko mi je inštruktor reku :?


K sm js dve leti nazaj vozila v avtošoli, je blo povprečje v Ljubljani mal čez 70h :D mene je kr stisnl, k mi je inštruktor to povedu... Ampak osebno ne poznam nikogar, k bi tok ur nabiu, večinoma med 35 in 60 nekje, odvisno tut od števila poskusov glavne vožnje.
Js sm nardila v prvo, mela sm okrog 50h, k sm jih nabrala u skor pou leta - sm se bl u izi lotla zadeve pa vozila nekje 2h na teden :D
Live. Love. Surf.

Vrni se na Splošno

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov