Strah pred...

Klepetalnica, info, humor in ogromno drugih zanimivih reči...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7041
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 21. Jan. 2011 23:12

Ker veliiko ljudi zamenjuje strah s fobijo, odpiram temo, v katero lahko pišete o vsem, kar vas straši.
Mene je npr strah tega, da bi kdo bil nasilen proti meni, ker imam slabe izkušnje iz otroštva in vem, da bi se branila, kar bi pomenilo, da bi jih mogoče še bolj fasala.Čeprav te situacije ni že leta in leta, imam podzavestno še vedno strah in iščem neko varnost , tudi pri tipih.Ko grem po parkingu, držim ključ v roki, s tem da je ostri del med prsti, zvečer večkrat preverim če sem zaklenjena, ...
Strah me je tudi tega, da bi kdo naredil kaj kateremu od mojih ali pa da bi se jim kaj zgodilo-v to so všteti in moji sorodniki, še psa in maček sta všteta... :roll:
Hm, strah me je tudi obstoja duhov.Mogoče so, mogoče niso, ne verjamem v butaste zgodbice, a vseeno imam strah :)
The world is as you are.
Uporabniški avatar
Tearjerker
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2743
Na forumu od: 12. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Tearjerker » 21. Jan. 2011 23:43

Mene je strah klovnov - preprosto, pač sem kot froc gledala It in Pennywise me je zaznamoval za vedno. V isto kategorijo spadajo še mimiki, ventrilokvisti, izložbene lutke z obrazi in porcelanaste punčke. Vse te stvari so mi naravnost odurne, grozne, ne more jih gledat, ne na slikah, filmih, v živo pa še najmanj.

Strah me je vožnje z dvigali, ker imam vedno občutek da bo dvigalo obstalo in me nihče ne bo rešil ter se bom zadušila. Zato vedno po stopnicah, nima veze koliko štukov pa s koliko krame.

Strah me je bliska, tega si ne znam razložit, ampak če vidim strelo avtomatsko refleksno zaprem oči in niti pomislit si ne upam, da bi videla še en blisk. Zato v nevihti vedno rolete dol, ker postanem blazno nervozna, če vidim blisk.

Za to ne bi rekla glih da je strah, me pa zmer nervira kaj je z mojim avtom (mam kup neprijetnih izkušenj od ukradenih tablic, večkrat prepikanih gum,....) čez noč, včasih grem iz stanovanja preverit če sem res zaklenila vsa vrata.
spice girl
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1624
Na forumu od: 31. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a spice girl » 22. Jan. 2011 9:04

Strah me je groma in bliska- ko sem bila stara 2 leti je strela udarila v Tv, medtem ko sem gledala risanke. Še vedno se spomnim kakšen pok je bil.
Strah me je kač- najbolj odurna in gnusna žival kar jih je
Strah me je za mojega brata- vedno, ko sva bila sama doma si je kaj naredil, in sicer tako, da je bilo vedno nujno šivanje ali pa gips. Vedno, ko ga ni doma in slišim rešilca, ga pokličem, kje je.
sirova štručka
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5990
Na forumu od: 9. 12. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a sirova štručka » 22. Jan. 2011 11:01

...
Zadnjič spremenil sirova štručka, dne 05. Dec. 2016 18:28, skupaj popravljeno 1 krat.
vrtavka
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 92
Na forumu od: 31. 10. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a vrtavka » 22. Jan. 2011 15:21

Mene je pa strah zvečer sama hodit mimo kakšnih starih pijancev, al pa nasploh velikih pijanih tipov. V lj kak podhod pa tko.
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2446
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 22. Jan. 2011 16:05

Mene je skoraj histerično strah višine. Niti ograji se ne morem približat, na kakšnem balkonu ali kaj podobnega.
Tudi kobilic (tistih ta velikih) in podobnega skakajočega/letečega mrčesa ne maram. Postanem cela živčna, če je kje v bližini in mi potem izgine izpred oči. Ves čas mislim, da mi bo naravnost v glavo priletelo :?
Uporabniški avatar
Limeta.*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 163
Na forumu od: 2. 9. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Limeta.* » 22. Jan. 2011 16:37

Strah me je vseh žužkov (najbolj pajkov) pa raznih kač, škorpijonov in podobnih stvari, strah me je kšnih resnih bolezni, da bi zbolela js al pa moji bližnji, slabo mi postane tut če vidm koga da omedli al pa kej podobnga :(
wнoever ѕαιd мoɴey cαɴ'т вυy нαppιɴeѕ doeѕɴ'т ĸɴow wнere тo ѕнop :grinsevil:
Uporabniški avatar
Shimmie_
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 664
Na forumu od: 29. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Shimmie_ » 22. Jan. 2011 17:05

Strah me je kač. Ker so mi tok grozne, pa naj bo nek navaden slepec al pa piton, jst se bom takoj začela trest :/
Sicer zlo rada vozim avto, ampak mam na vsake tolk časa strah, da bo nasprot mene pripeljal en kreten in se kr tko zabil vame. Strah me je tud tega, da ko me nekdo prehiteva, da se ne bo izšlo (se mi je že parkrat nardil, da se je za las vse dobro izšlo).
Uporabniški avatar
lemurka
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 161
Na forumu od: 24. 9. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a lemurka » 22. Jan. 2011 18:28

Strah me je črvov in ličink
Uporabniški avatar
nanamiša
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1644
Na forumu od: 28. 12. 2009
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a nanamiša » 22. Jan. 2011 18:36

strah me je višine, žuželk in pajkov, nesreč

Kar se tiče pustnih mas, sploh kurentov in dvigal še sama ne vem ali gre samo za neprijeten občutek ko se srečam z njimi ali me je dejansko strah.
Fantje ne pozabite, ženske so nemočne le tako dolgo, dokler se jim ne posuši lak za nohte. ;)
Mr. Nobody
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 266
Na forumu od: 23. 10. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Mr. Nobody » 22. Jan. 2011 18:44

Skoraj vse pred mano opisujete fobije. Tema je o strahovih in ne fobijah.

Strahovom, ki se recimo vežejo na nek objekt, ki sam po sebi ne predstavlja nevarnost samo oz. za katerega človek ve, da ni izvor strahu, pa ga je kljub temu strah, rečemo fobije. Torej strah pred višino je fobija, prav tako žuželke in podobne zadeve.
Uporabniški avatar
nanamiša
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1644
Na forumu od: 28. 12. 2009
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a nanamiša » 22. Jan. 2011 19:16

Jaz tega ne označujem kot bolezenski strah, kar je za fobijo značilno in mi to ne predstavlja takšne ovire, da bi mi onemogočalo normalno življenje.

torej ja jaz govorim da imam strah in ne fobije.
Fantje ne pozabite, ženske so nemočne le tako dolgo, dokler se jim ne posuši lak za nohte. ;)
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2446
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 22. Jan. 2011 19:27

Mr. Nobody napisal/-a:Skoraj vse pred mano opisujete fobije. Tema je o strahovih in ne fobijah.

Strahovom, ki se recimo vežejo na nek objekt, ki sam po sebi ne predstavlja nevarnost samo oz. za katerega človek ve, da ni izvor strahu, pa ga je kljub temu strah, rečemo fobije. Torej strah pred višino je fobija, prav tako žuželke in podobne zadeve.


Ok, ni me strah višine. Strah me, da bi padla z višine, ker bi me bolelo. Bolje? :D
Maš prav, ja. Strah? Hm... Ja pol me pa ni ničesar strah :nixweiss: Mogoče smrti bližnjih?
sirova štručka
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5990
Na forumu od: 9. 12. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a sirova štručka » 22. Jan. 2011 19:38

...
Zadnjič spremenil sirova štručka, dne 05. Dec. 2016 18:27, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Jochie
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7076
Na forumu od: 17. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Jochie » 22. Jan. 2011 19:52

^^ :lol: :lol: :lol:

Vrni se na Splošno

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov