ročne spretnosti -> gobelin

Klepetalnica, info, humor in ogromno drugih zanimivih reči...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Si kdaj delala gobelin?

Ja seveda sem ga in še vedno to delam...
9
23%
To sem delala pred leti nazaj...
24
60%
Samo sorodniki (stara mama)
0
Brez glasov
To mi je kar nekaj...
2
5%
Kaj je to?
1
3%
Zelo so mi zanimivi ampak jih nisem nikoli delala še...
4
10%
Skupaj glasov : 40

Uporabniški avatar
Tigi
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2821
Na forumu od: 29. 1. 2005
Kraj: kjer diši po bencinu in zažganih gumah...

Neprebrana objavaNapisal/-a Tigi » 17. Sep. 2007 18:53

Ko sem bila mala sem vedno hotela, ko je mami delala gobelin to tudi početi jaz.
Zanima me, če še kaj počnete to? Kje sedaj lahko kupite ugodno lep gobelin?

Mene je zopet prijelo, da bi kakega naredila in sicer čez dober mesec ima moj nečak rojstni dan in sem rekla, da bi mu enega naredila...
Igrač ima itak preveč...
...poraunej vooolan!!! Bencin, bel dim, črna črta po sredin, okn dol, vroč krom, prletim čez ovink, rada mam k zacvil, rada mam k drsi, rada imam vonj po gumah, naj se kadi...
Uporabniški avatar
somebody
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1674
Na forumu od: 18. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a somebody » 17. Sep. 2007 18:58

uf, sam z dobr pa vlk gobelin boš pa porabla prece časa; č n boš res ful vlik pa hitr delala mislm d n b končan v enmu mescu
drgač bi pa to jst osebno delala č bi mela več cajta
Uporabniški avatar
Tigi
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2821
Na forumu od: 29. 1. 2005
Kraj: kjer diši po bencinu in zažganih gumah...

Neprebrana objavaNapisal/-a Tigi » 17. Sep. 2007 19:14

Ja ampak mali je letos prvi razred pa bi mu dala neki posebnega...
Mogoče mu bom raje dala pač sliko ki bo narejena v puzzle in bo sam sestavlu...
Rada bi mu dala neki zanimivega ker vsega ima dosti...
...poraunej vooolan!!! Bencin, bel dim, črna črta po sredin, okn dol, vroč krom, prletim čez ovink, rada mam k zacvil, rada mam k drsi, rada imam vonj po gumah, naj se kadi...
Uporabniški avatar
ANGELgirl
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 770
Na forumu od: 9. 11. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a ANGELgirl » 17. Sep. 2007 21:22

Ufff si si pa zadala težko nalogo! Meni moja mama za vsak rojstni dan prinese kako novo zadevco iz gobelina in po pravici povedano, mi niti malo ni všeč!

V primeru, da bi imela res, ampak res dobro idejo, potem ti to priporočam. Drugače bo pa bolj vesel, če mu čokolado prineseš :D
Kdor o sreči samo sanja, naj se ne čudi, če jo bo prespal...
~NIA~
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5791
Na forumu od: 29. 4. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a ~NIA~ » 17. Sep. 2007 23:30

eki
Zadnjič spremenil ~NIA~, dne 06. Dec. 2010 15:54, skupaj popravljeno 1 krat.
FemmeFatal
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 651
Na forumu od: 24. 11. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a FemmeFatal » 17. Sep. 2007 23:43

V anketi manjka: Sem poskusila in ugotovila, da sem antitalent. :D
urszika
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1571
Na forumu od: 1. 8. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a urszika » 17. Sep. 2007 23:53

Kva ste ene anti. :D
Mi mamo polno bajto gobelinov ker mamo doma 85 let staro teto in se zamoti s tem da dela gobeline. Poleg tega tudi kvačka prte.
:)
Sicer nas spravlja velikokrat s tem ob živce ker predvsem meni teži da naj pogledam če so barve taprave in ne vem kaj.. ampak jaz ne bi rekla da to grdo izgleda. Odvisno od motiva. Mi mamo v hiši par zelo lepih motivov, zraven pa paše še en masiven okvir. Ko izračunaš še vse ure vložene v to, ne pride ravno poceni.

No, letos bodo naši tamali (moji nečakinji) rihtali sobo in sva šle z mami ravno iskat en gobelin za teto in sem vzela 4 mal Disney za tamalo. Dva mam že narjena, zdaj je pa od njih odvisno a jih bodo dal v okvir in na steno. Lahko tud slikam če želiš.

Vedno sem se sprašvala kaj je folku da tko zviška gleda na to sam očitno res niso s tem gor rasli.. js sm teh gobelinov navajena in se mi ne zdi nč čudnga če bi boh ne dej kdaj tud js kašnga nardila.

V moji sobi je pa tak:
Slika

Grdo?

Aja drugač je pa trgovina Vida v Kranju, tam mi kupujemo za teto, pa enkrat na mesec je v Škofji Loki tržnica kjer jih prodaja dobavitelj iz Hrvaške (so dvakrat cenejši). Ampak na žalost je ravno bla ta teden.
Uporabniški avatar
Snow flake
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 630
Na forumu od: 27. 12. 2004
Kraj: okolica Ljubljane

Neprebrana objavaNapisal/-a Snow flake » 18. Sep. 2007 6:51

O ja, v tretjem razredu nas je učiteljica učila ročnih spretnosti in zaljubila sem se v gobeline. Sedaj v moji dnevni sobi visita dva moja (en ima motiv dveh labodov na jezeru ob sončnem zahodu, eden pa delfina ter na skali tjulnja, še en gobelin z delfini pa moram naredit, naravnost obožuhem te motive), enega pa nama je naredila tašča (cvetje v vazi).
~NIA~ napisal/-a:... smo jih neki časa mel na sten sm prov glupo zgleda v teh časih met kšn star gobelin na steni ...
sicer stvar okusa in tudi glede na stil pohištva moraš gledat, ampak lepo te prosim, glupo zgleda?
Tigi napisal/-a:Kje sedaj lahko kupite ugodno lep gobelin?
Hm, to pa res ne vem, ponavadi jih kupim v trgovinah, kjer to prodajajo, so pa fajn navite cene, tko da bi blo fajn kje lepe ugodno dobit.
Uporabniški avatar
Bulma
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2634
Na forumu od: 16. 11. 2004
Kraj: BLTNC

Neprebrana objavaNapisal/-a Bulma » 18. Sep. 2007 6:53

Jaz sem tudi šivala gobelin. Žal je bil tako zahteven, da še zdaj čaka da ga dokončam :oops: V sobi imam tudi 3 slike, ki mi jih je zašila babica.
Drugače pa fajn da ste to temo odprli-mogoče dobim spet voljo :)
Uporabniški avatar
Tigi
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2821
Na forumu od: 29. 1. 2005
Kraj: kjer diši po bencinu in zažganih gumah...

Neprebrana objavaNapisal/-a Tigi » 18. Sep. 2007 7:03

Urszika kje to v Škofji Loki in kdaj je to?
Bi šla takoj s tabo pogledat, če bi ti hotela...

Jaz sem mislila za nečaka kaj takega -> Angelček ali pa Mucke

Ja full vesela bi bla, če bi našla kak motor croslo sam to bo težko...
Ja nekaj posebnega bi dala...

Rečmo fant je nor na -> Beli tiger

Ampak seveda mu nebom to sedaj dala ampak čez nekaj časa enkrat...

Ja drugač pa NIA ima itak posebne odogovore in čudno mišljenje...ampak mislim, da bo sčasoma tega vedno manj...

Moja stara mama ima full velik gobelin in ga je dala sestri, da bi ga ona nardila ampak sm rekla, da ga bom sedaj jaz dokončala ker sestra je itak lena...
je pa full lep...delo na polju...je pa iz Nemčije...
...poraunej vooolan!!! Bencin, bel dim, črna črta po sredin, okn dol, vroč krom, prletim čez ovink, rada mam k zacvil, rada mam k drsi, rada imam vonj po gumah, naj se kadi...
Uporabniški avatar
jagodka85
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3779
Na forumu od: 29. 6. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a jagodka85 » 18. Sep. 2007 7:17

Tigi, stara vojašnica, veš kje je to v Loki? Na križišču pr info točki (desno se gre za Gorenjo vas, naprej proti glavni avtobusni, desno pa prot vojašnici) zaviješ pač desno in potem mal višje levo, pa čez kakšnih 100,200 metrov maš vojašnico na desni strani. Sj ne morš zgrešit, k je vsa Loka tam pa še okoliške vasi :D

DRgač pa, kar se gobelinov tiče ... men lepo zgledajo, sploh tak, k ga ma urszika v sobi. Res je lep. Sj tkole se vid kokr da bib la navadna slika, ne pa gobelin. Ne vem, zakaj je grdo, če ma folk obešen to po bajti.
Moja mami zdj dela enga s sončnicam, je pa tud že enga mal manjšiga nardila, pa teta ji je enga podarila za rojstni dan, tk da mamo oba obešena v dnevni sobi. Sm pa tud jst že rekla, da bom probala, ampak najprej enga mičkenga, lepga, kakšnga mucka :D Morm nasledn mesc najt čas pa it v Loko.
urszika
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1571
Na forumu od: 1. 8. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a urszika » 18. Sep. 2007 7:31

No evo, je jagodka razložila kje je to, jaz itak ne bi vedla ker me mami ni mogla s sabo vzet ker je šla iz službe direkt :? ;) Sicer je to ubistvu tržnica kot tržnica ampak menda samo ta Hrvat tam prodaja gobeline.

Lahko še vprašam za naslov tiste trgovine Vida v Kranju ker se ne spoznam tolk nanj da bi vedla na pamet povedat. Je pa res da so kar dragi tam.. Npr. tak kot ga mam jaz bi bil okoli 40€ brez prejic, zadnjič je teta nardila enga ful lepega ki je bil 50€.. Tisti mali ki jih mam jaz so bli po 5€ pa pol (ok zdej ko pomislim da mam štiri kar velik pride :D ). Mami je pa v Loki npr. dala malo manj ko 20€ za srednje velik gobelin s prejicami. Tako da če maš res namen in čas do takrat se ti ful splača da greš tja. Najboljš, da bi šle skupi hehe :D
Moram res slikat naše gobeline da vidte kaj se to prav met bajto v gobelinih ;D
Uporabniški avatar
Tigi
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2821
Na forumu od: 29. 1. 2005
Kraj: kjer diši po bencinu in zažganih gumah...

Neprebrana objavaNapisal/-a Tigi » 18. Sep. 2007 7:31

A to je samo enkrat na mesec al kako?

Ja drugače je un zelo lep k ga ima v sobi...neki posebnega tako malo na starinsko potegne kar je meni zelo lepo...
Jaz sem tk al tk rekla, da ko bom mela hišo bo ena soba starinsko opremeljena in bodo notri lepo gobelini tudi...
...poraunej vooolan!!! Bencin, bel dim, črna črta po sredin, okn dol, vroč krom, prletim čez ovink, rada mam k zacvil, rada mam k drsi, rada imam vonj po gumah, naj se kadi...
Uporabniški avatar
Lejla86
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 988
Na forumu od: 23. 5. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Lejla86 » 18. Sep. 2007 7:31

Jagodka, pol pa loh prideš še k men na eno kavo :D !

Drgač pa te tržnice v Loki res ne morš falit, ker je tok folka tam. Če nimaš lih smole, loh kar za prvim avtom pelješ, pa prideš do tja :P ! Sicer ne vem, da bi prodajal gobeline, lahko pa babi vprašam, če kej ve, kakšna je cena, pa jutri sporočim...
Uporabniški avatar
Tigi
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2821
Na forumu od: 29. 1. 2005
Kraj: kjer diši po bencinu in zažganih gumah...

Neprebrana objavaNapisal/-a Tigi » 18. Sep. 2007 7:32

No daj lejla prosim povprašej...

Kaj pa kej mislite glede tistih k sem slikce nalimala?
...poraunej vooolan!!! Bencin, bel dim, črna črta po sredin, okn dol, vroč krom, prletim čez ovink, rada mam k zacvil, rada mam k drsi, rada imam vonj po gumah, naj se kadi...

Vrni se na Splošno

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov