avtoličarstvo

Klepetalnica, info, humor in ogromno drugih zanimivih reči...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
april
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 4
Na forumu od: 15. 8. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a april » 13. Sep. 2007 15:23

zanima me, če ve kdo okvirno ceno za popravilo par prask in manjših udrtin na avtomobilu...nikjer ne zasledim......
Uporabniški avatar
majaoko
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 523
Na forumu od: 21. 7. 2006
Kraj: okolica ljubljane

Neprebrana objavaNapisal/-a majaoko » 13. Sep. 2007 15:29

A to imaš samo na enem mestu ali je na večih koncih?
Uporabniški avatar
april
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 4
Na forumu od: 15. 8. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a april » 13. Sep. 2007 15:35

Na blatniku na zadnjem delu mam opraskanega, samo ena praska 10*1 cm, kar globoko, vsa barva je šla dol in zdaj se vidi tisto "plastiko". Sicer pa se na vratih poznajo praske od vrat drugih avtomobilov (ni moja krivda :( ) - na sovoznikovi in voznikovi strani, in še nekaj manjših prask, takih da je šla barva dol, krema za zapolnjevanje prask (ali kakorkoli se že temu reče) pa ne prekrije. :(
Uporabniški avatar
majaoko
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 523
Na forumu od: 21. 7. 2006
Kraj: okolica ljubljane

Neprebrana objavaNapisal/-a majaoko » 13. Sep. 2007 15:38

Jah to zna bit kar drago :? Jz sem imela tudi na blatniku prasko in so mi full visoko ocenili škodo.
Drugače ostale praske sem pa sama z čopičom pobarvala. Seveda sem šla zmešat pravo barvo in jih potem sama pobarvala, potem sem ga pa še spolirala in je sedaj vredu.
Najbolje, da pokličeš kakšnega ličarja in ga vprašaš koliko bi računal...
metron(temporary)
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 304
Na forumu od: 8. 8. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a metron(temporary) » 13. Sep. 2007 16:45

Uh, tema zame. Odvisno kok maš popraskan. In še bolj odvisno, al daš na roko, ali na pooblaščeni servis. Če je sam poliranje, potem ni tok. Če je treba recimo pobarvat ena sama vrata na pooblaščenem servisu (znači da je treba celo površino zbrusit), potem lahko računaš 400 evrov. Brez heca, zato se splača dat kasko, ampak kar pri kakem prodajalcu avtomobilov, kjer so površni in niti ne pogledajo. Ampak tudi pri kasku moraš pazit, kaj ti ocenijo - ce bo vandalizem, zgubis 15% bonifikacije za 3 leta kaska! Torej, pametno je poznat kakega ličarja, ki ti naredi strokovno poškodbom tipa "parkirišča", in potem pokličeš policijo. Tako boš brez stroškov in izgube bonifikacije.

Aja, tega ne smete delat, to je kaznivo dejanje :twisted: .
Uporabniški avatar
Tigi
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2821
Na forumu od: 29. 1. 2005
Kraj: kjer diši po bencinu in zažganih gumah...

Neprebrana objavaNapisal/-a Tigi » 13. Sep. 2007 17:58

Ja sam lahko pa tk nardiš, da če imaš te praske v višini avtomobila da ga malo podrgneš s starim avtom pa uveljavljaš parkirišče...če so praske in niso zelo globoke lahko pelješ na polirni center v Trzin (imena nemorm tuki javno izdati kao zaradi reklame) ti pa lahko povem, da so zlo dobri...
...poraunej vooolan!!! Bencin, bel dim, črna črta po sredin, okn dol, vroč krom, prletim čez ovink, rada mam k zacvil, rada mam k drsi, rada imam vonj po gumah, naj se kadi...
metron(temporary)
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 304
Na forumu od: 8. 8. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a metron(temporary) » 13. Sep. 2007 18:18

Moj kolega je tko šipo menjal. Zbou jo je valda sam. In gre domov, parkira, pokliče policijo. In butl neumen je tm par "stekelc" potresu, na zavarovalnici so pa zahteval fotke od policije in na telk so ble dv tri šipce....moron...je zgubu zavarovanje 4ever.
m-3
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 32
Na forumu od: 11. 8. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a m-3 » 13. Sep. 2007 21:31

metron(temporary) napisal/-a:Uh, tema zame. Odvisno kok maš popraskan. In še bolj odvisno, al daš na roko, ali na pooblaščeni servis. Če je sam poliranje, potem ni tok. Če je treba recimo pobarvat ena sama vrata na pooblaščenem servisu (znači da je treba celo površino zbrusit), potem lahko računaš 400 evrov. Brez heca, zato se splača dat kasko, ampak kar pri kakem prodajalcu avtomobilov, kjer so površni in niti ne pogledajo. Ampak tudi pri kasku moraš pazit, kaj ti ocenijo - ce bo vandalizem, zgubis 15% bonifikacije za 3 leta kaska! Torej, pametno je poznat kakega ličarja, ki ti naredi strokovno poškodbom tipa "parkirišča", in potem pokličeš policijo. Tako boš brez stroškov in izgube bonifikacije.

Aja, tega ne smete delat, to je kaznivo dejanje :twisted: .


če maš dodatno zavarovan vandalizem (tko kot dodatno zavaruješ parkirišče) ni nič malusa na premijo, tako da nič straha ;)

lp
metron(temporary)
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 304
Na forumu od: 8. 8. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a metron(temporary) » 13. Sep. 2007 22:59

m-3 napisal/-a:
metron(temporary) napisal/-a:Uh, tema zame. Odvisno kok maš popraskan. In še bolj odvisno, al daš na roko, ali na pooblaščeni servis. Če je sam poliranje, potem ni tok. Če je treba recimo pobarvat ena sama vrata na pooblaščenem servisu (znači da je treba celo površino zbrusit), potem lahko računaš 400 evrov. Brez heca, zato se splača dat kasko, ampak kar pri kakem prodajalcu avtomobilov, kjer so površni in niti ne pogledajo. Ampak tudi pri kasku moraš pazit, kaj ti ocenijo - ce bo vandalizem, zgubis 15% bonifikacije za 3 leta kaska! Torej, pametno je poznat kakega ličarja, ki ti naredi strokovno poškodbom tipa "parkirišča", in potem pokličeš policijo. Tako boš brez stroškov in izgube bonifikacije.

Aja, tega ne smete delat, to je kaznivo dejanje :twisted: .


če maš dodatno zavarovan vandalizem (tko kot dodatno zavaruješ parkirišče) ni nič malusa na premijo, tako da nič straha ;)

lp

A-a. Ni res. 100%.
Veš kok bi pol avtomehaniki goljufali...vsak tedn bi jim ble felge, diski airbagi ukradeni, zavarovalnica bi pa krila.
Vandalizem je izjema. Kje je tu logika, sm se že pizdu na ubogo referentko. Vsaj pri večini zavarovalnic je tako. Poškodba na parkirišču ti povrnejo, s tem da ne plačaš drugo leto nič več kaska. Vandalizem pa ti tudi povrnejo, vendar skočiš 1 razred višje, plačaš kakih 10, 15% več naslednjih par let. To pomen recimo po 100 evrov več 3 leta pri neki zmerni poškodbi, recimo taki za 500 evrov.

Če veš za zavarovalnico, pri kateri je drugače, pa povej, grem drugo leto k njim (Adriatic in Triglav nimata).
Ancica
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 317
Na forumu od: 24. 2. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Ancica » 14. Sep. 2007 14:02

Vandalizem imaš ti v sklopu splošnega kaska, zato pri naslednjem zavarovanju padeš za dva, mogoče tri razrede, zato se ne splača majhnih poškodb koristit iz kaska. Poškodbo na parkirišču pa se da zavarovat tudi samo z delnim kaskom (kot npr. tudi šipe, žmigovce itd..); če pa gre škoda iz tega zavarovanja, pa premija naslednje leto ostane ista in ne plačaš nič več, kot ta znesek, ki je bil že plačan ob sklenitvi zavarovanja.
m-3
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 32
Na forumu od: 11. 8. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a m-3 » 14. Sep. 2007 19:47

uf, moj post je pravilen ;)

lp
metron(temporary)
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 304
Na forumu od: 8. 8. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a metron(temporary) » 15. Sep. 2007 1:10

m-3 napisal/-a:uf, moj post je pravilen ;)

lp


A si nepismen? Nč ni pravilen, paše pod osnovno kasko in zaradi tega padeš razred dva tri višje. Tut če maš dodatno zavarovan, tako kot jaz. Če pa ne verjameš, pa si popraski avto pa boš vidu sam. :wink:
Uporabniški avatar
Mimi_M
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2552
Na forumu od: 24. 11. 2005
Kraj: Primorska

Neprebrana objavaNapisal/-a Mimi_M » 15. Sep. 2007 9:00

Ja evo jst sm šla prov gledat na svojo polico, imam kasko pri Tilii in je ta vandalizem vključen pod obvezni kasko, možne kombinacije so številne druge, tale pač ne. Pri kombinacijah ti pa ne gre ne bonus niti ne plačaš odbitne franšize.
Ampak!!!... :) Veliko je odvisno od agenta in odnosov, ki jih imaš na zavarovalnici. Moj agent je recimo tudi cenilec in ga toliko že poznam, da vem, d abi vedno deloval v moj prid, s tem mislim, da je vsa umetnost v tem, kako ti uspe določeno poškodbo prijavit, mislim, pod katero kategorijo poškodb - če se tretira kot poškodba na parkirišču s strani neznanega storilca, je OK. :cool:
metron(temporary)
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 304
Na forumu od: 8. 8. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a metron(temporary) » 18. Sep. 2007 13:45

M-3 mi je prijazno sporočil, da ima Zavarovalnica Maribor baje vandalizem brez malusa na premijo. Torej bomo šli k mariboru naslednjič :wink:

Vrni se na Splošno

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov