emancipiranka vs feministka

Klepetalnica, info, humor in ogromno drugih zanimivih reči...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
bambina x
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 363
Na forumu od: 16. 1. 2007
Kraj: mb

Neprebrana objavaNapisal/-a bambina x » 08. Avg. 2007 15:14

pozdravljene!

ne me sedaj napadit, kako to, da tega ne vem. ....
ampak .. . .

razlika med feministkami in emancipirankami ni tako velika, ali pač .. . .
ubadam se namreč z razločevanjem teh pojmov. .. .

emancipiranka je neodvisna ženska. .. .
feministka pa se zavzema za pravice žensk. . je tako?


malo semzmedena s pojmi . :?

in kako se ve zavzemate za pravice oz kako ve dokazujete svoj feminizem oz svojo emancpiranost?
Uporabniški avatar
KittyKiss
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 345
Na forumu od: 28. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a KittyKiss » 08. Avg. 2007 15:20

Eh ne dokazujem ničesar, sm mnenja da se debilom neda stvari dokazat, zato ne dokazujem ničesar ampak jih pustim v nevednosti :D
feministke grozno pretiravajo na čase, delujejo mi kot prezapete lezbače(brez zamere lezbijkam :) ) k nimajo druzga dela kot nenehno težit kako smo ženske v groznem položaju in bla blaaa...nikol v lajfu niso seksale pa se jim celo iz taspodne širi zateženost :P

Skratka ni se treba za nič posebej borit, za svoj prav se postaviš kot je treba al pa preprosto ignoriraš defekte, ki poskušajo spodbit tvojo teorijo o določenih stvareh.
Uporabniški avatar
BeLLi
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 239
Na forumu od: 28. 7. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a BeLLi » 08. Avg. 2007 15:22

Zakaj pa emancipiranka vs feministka?

Niti približno nisem nekakšna feministka, saj je za moje pojme družbena razlika med ženskami in moškimi majhna. Dejstvo je, da smo ženske enakopravne moškim in v razvitih državah ne potrebujemo feministk. Druga zgodba so manj razvite dežele, kjer so ženske na bistveno slabšem nivoju kot tukaj.

I feel fine here :)

:male: & :female:
Uporabniški avatar
somebody
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1674
Na forumu od: 18. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a somebody » 08. Avg. 2007 19:09

kokr jst vem nj bi ble feministke dobesedno sovražnice moških, emancipatorke pa neki tazga kot borke za enakopravnost. pa ne mislm pod tem d majo kšne proteste, ipd. ampak ženske s kariero, ki so sposobne živet brez (finančne) podpore moških. moje skromno mnenje
Uporabniški avatar
Velouria
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 460
Na forumu od: 2. 8. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Velouria » 11. Avg. 2007 23:06

:eek: Ne morem verjeti, kakšne bedastoče berem! :eek: Take neumestne komentarje bi pričakovala od kakšnih neizobražencev oz. mačotov, ne pa od žensk. Žalostno, da so vam v glavo vbili tako grozne stereotipe - lezbače, sovražnice moških in ne vem kaj še. Prosim, dajte si vsaj osnove razjasnit. :roll:

---
Besedi sta dejansko sopomenki, če vam je to všeč al pa ne. :roll:

feminístka - ženska, ki si prizadeva za enakopravnost z moškimi

emancipácija - pridobitev enakopravnega položaja
ženska emancipacija - pridobitev enakopravnega položaja žensk z moškimi

Vir: SSKJ online.
---

V razvitih državah ne potrebujemo feministk??? :? Itak, ker je vse superfinofajn - bejbe mamo itak super položaj, ki se bo vzdrževal kar sam od sebe. Poleg tega pa, koga brigajo nerazvite države pa to, a ne.

Ob branju takih in podobnih komentarjev nisem samo jezna, ampak predvsem žalostna ... :nein:
now I have you sleeping next to me ... and this is home
Uporabniški avatar
somebody
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1674
Na forumu od: 18. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a somebody » 12. Avg. 2007 8:23

ja, sta res sopomenki, sam je pa tud res d se feministka uporabla kot slabšalno, medtem ko emancipatorka ne
je pa res žalostno poslušat od žensk da so to lezbijke - tako mišljenje je bilo 150 let nazaj, ne pa v 21. stoletju!
Uporabniški avatar
KittyKiss
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 345
Na forumu od: 28. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a KittyKiss » 12. Avg. 2007 10:12

Uporaba besede "lezbača" ni blo v smislu spolne usmerjenosti, ampk prej res uporabljeno kot stereotip ženske, ki se z vso močjo bori proti moškim in stem ZELO pretirava..
Uporabniški avatar
Velouria
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 460
Na forumu od: 2. 8. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Velouria » 12. Avg. 2007 10:33

somebody napisal/-a:ja, sta res sopomenki, sam je pa tud res d se feministka uporabla kot slabšalno, medtem ko emancipatorka ne

Ne, ni res! Zakaj bi se pa ''feministka'' uporabljala slabšalno?! :eek: Dejstvo je, da sta besedi sopomenki in da nobena od njiju nima negativne konotacije! Če si ju pa ti tako razlagaš, je pa to tvoj problem.

KittyKiss napisal/-a:Uporaba besede "lezbača" ni blo v smislu spolne usmerjenosti, ampk prej res uporabljeno kot stereotip ženske, ki se z vso močjo bori proti moškim in stem ZELO pretirava..

Torej kao možača? :roll: Feministke se NEEEEE borijo proti moškim in jih nočejo iztrebit ali kaj podobnega, ampak se zavzemajo za pravice žensk in za enakovreden položaj obeh spolov v določenih situacijah. Njim se zahvali, da danes lahko voliš, hodiš na faks, imaš kariero, uporabljaš kontracepcijo, narediš splav itd. Včasih to ni blo tako samoumevno in ja, takrat so se te ženske morale dobesedno boriti za te stvari. Logično, da jih kreteni označili za možače in lezbače in svašta, ampak je zeloooo žalostno, da so te predstave še danes aktualne - še bolj tragično je pa to, da jih ne uporabljajo samo neizobraženci, ampak celo sodobne ženske, groza. :nein:

Kot sem že večkrat rekla - prosim, razjasnite si pojme in razčistite s stereotipi, potem se pa oglašajte.

Spodnji strip je pa FTW - točno to se danes dogaja, kot kažejo posti v tej in v prejšnji temi o feminizmu. Tragično, ampak resnično. :twisted:
Slika
now I have you sleeping next to me ... and this is home
Uporabniški avatar
somebody
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1674
Na forumu od: 18. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a somebody » 12. Avg. 2007 11:15

Velouria napisal/-a:
somebody napisal/-a:ja, sta res sopomenki, sam je pa tud res d se feministka uporabla kot slabšalno, medtem ko emancipatorka ne

Ne, ni res! Zakaj bi se pa ''feministka'' uporabljala slabšalno?! :eek: Dejstvo je, da sta besedi sopomenki in da nobena od njiju nima negativne konotacije! Če si ju pa ti tako razlagaš, je pa to tvoj problem.
Slika


napisala sm da se uporablja ne da jst uporablam! kr se mene tiče sm že zdavnej nehala s temi debatmi d bi mogle bt ženske bl spoštovane pa enakopravne zto k me pol označjo z eno feministično p******. sj vidm d je najbolš d tud v tej temi neham s posti
Uporabniški avatar
Velouria
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 460
Na forumu od: 2. 8. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Velouria » 12. Avg. 2007 11:42

somebody napisal/-a:napisala sm da se uporablja ne da jst uporablam!

Ah, ja, šele zdaj vidim ... Oprosti, zaneslo me je. ;) Žal je pa res tako, da je danes bit feministka skoraj enako kot čarovnica v srednjem veku. :?

somebody napisal/-a:kr se mene tiče sm že zdavnej nehala s temi debatmi d bi mogle bt ženske bl spoštovane pa enakopravne zto k me pol označjo z eno feministično p******. sj vidm d je najbolš d tud v tej temi neham s posti

Ravno zarad tega ne smeš odnehat, ampak vztrajat - globalno je namreč treba spremenit mišljenja ljudi, da se bodo zavedali, kako pomemben je feminizem (dejstvo!).

Jst si tut vedno rečem, da v teh debatah ne bom več sodelovala, ker očitno nima smisla, nato pa me splošna ignoranca tako razbesni, da si ne morem pomagat. :roll: Če me pa kdo označi za feministko, pa to vedno vzamem kot kompliment - ne glede na pridevnik, ki stoji pred to oznako. :P
now I have you sleeping next to me ... and this is home
Uporabniški avatar
somebody
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1674
Na forumu od: 18. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a somebody » 12. Avg. 2007 12:12

lej, ti si prevelka optimistka č mislš d bomo globalno spremenil mišljenja ljudi. taki k tko mislmo smo danes (spet) manjšina in sploh dokler se bo šlo (večini) puncam sam zto d bodo duile enga premožnga fanta k jih bo vzdržval, se ne bo dal doseč nič. kruta resnica
Uporabniški avatar
lei
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 45
Na forumu od: 9. 12. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a lei » 12. Avg. 2007 12:22

BeLLi napisal/-a:Dejstvo je, da smo ženske enakopravne moškim in v razvitih državah ne potrebujemo feministk.

I feel fine here :)

:male: & :female:


Khm... sori, ampak tukej si pa zlo v temo brcnla. Problemov z neenakostjo se zdalec ni konec - se posebej v razvitih drzavah. Dokler ne bomo dosegle popolne enakosti, je pred nami se trnova pot.

Upam, da bos kdaj znorela, ko bos od tipa slisala, da zenska more pridt s sluzbe (enakovredne kot mozeve), skuhat in poskrbet za otroke. In to lahko slisis morda clo v tvojem domacem kraju. Nasilje nad zenskam v druzinah izvira prav iz dejanj seksisticnih moskih, ki se ga verjetno napijejo (ali pa tudi ne), zahtevajo od zene naj bo 'baba' in ce tega ne stori, jo fizicno premaga - ta problem je dalec od resitve; ne zatiskaj si oci v svoji lepo oblazinjeni sobi.

Drug ZELO VELIK manjkajoc korak je korak do politicne enakosti. Pred zakonom smo v razvitih drzavah res enake, v sami strukturi vladnega aparata pa smo v nezaslisani manjsini.

Res me jezi, da mlade zenske danes samo lezijo na postelji, ki so jo tako lepo postljale nase prednice. Me smo se ze rodile v neki semi-enakovredni druzbi, kar pa se ne pomeni, da je problem iztrebljen. Da o manj razvitih drzavah sploh ne govorim.

Feminizem je gibanje za enakopravnost zensk, ne za premoc nad moskimi, ampak za vzoporednost z njimi pred zakonom, v spolnosti in v druzbi. Enako je z bojem za enakopravnost rasnih manjsin/ drugih ras. V resnici je to vsakodneven boj za enakost CLOVESKIH BITIJ. To ni tezenje, to ni utrujanje, to je ubijanje logicnih idej v glave zabitih, omejenih ljudi.

Lahko smo ZELO ponosne na to, da nismo vsakodnevno izpostavljene seksiticnim opazkam. To se ne pomeni, da problema ni. Da ne bo zdej kdo mislil, da sm ena zategnjena, tezka bejba. Razjezi me samo to, da si s potom in solzami (nasih prednic) pridobljen status danes svobodne zenske nekateri vzamejo v zakup in mislijo, da je zahod v rozicah. Wake up.
There are easier things in life than trying to find a nice guy...like nailing jelly to a tree for example.
Uporabniški avatar
Velouria
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 460
Na forumu od: 2. 8. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Velouria » 12. Avg. 2007 13:46

Bravo in stokrat hvala, lei - polepšala si mi dan. :) :respekt:

Še vseeno pa mislim, da je nujno treba spremeniti negativne predstave o feminizmu, ki so totalno izkrivljene, a žal globoko zakoreninjene. Saj ne pravim, da se morate zdaj vse oklicati za feministke itd. - glavno je samo to, da končno dojamete, da je feminizem nekaj pozitivnega, ne pa, da se branite tega naziva kot hudič križa. :?

somebody napisal/-a:lej, ti si prevelka optimistka č mislš d bomo globalno spremenil mišljenja ljudi. taki k tko mislmo smo danes (spet) manjšina in sploh dokler se bo šlo (večini) puncam sam zto d bodo duile enga premožnga fanta k jih bo vzdržval, se ne bo dal doseč nič. kruta resnica

Sicer se ne strinjam, ampak kaj, a zdaj naj pa kar obupamo? Niti pod razno! Jst mam še upanje v človeštvo (in v Cosmo forum), zahvaljujoč lei in podobno mislečim puncam v prejšnji temi o feminizmu (ki je bila še bolj polna ignorantskih komentarjev kot tale). Za konec pa še dva klišeja: ''kamen na kamen, palača'' in ''upanje umre zadnje''. ;)
now I have you sleeping next to me ... and this is home
Uporabniški avatar
somebody
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1674
Na forumu od: 18. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a somebody » 12. Avg. 2007 14:50

sj te dva reka čist veljata. sam z govorjenjem se dons ne bo dal nč doseč.
Uporabniški avatar
BeLLi
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 239
Na forumu od: 28. 7. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a BeLLi » 12. Avg. 2007 17:26

Velouria & lei hvala za bolj obširno razlago feminizma :wink: . Sicer sem s svojim postom mislila povedati, da v zahodnem svetu ni več toliko neenakopravnosti in so se te zadeve tekom let bistveno izboljšale. Drugače pa ja .. Ko pomislim koliko moških si še dandanes dovoli razne obupne stvari na račun žensk. Pa naj bodo to le nedolžni komentarji v smislu: "pa sej more ženska pospraviti" ..

Vrni se na Splošno

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov