Tramvaj v ljubljani

Klepetalnica, info, humor in ogromno drugih zanimivih reči...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Lady sadness
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 55
Na forumu od: 6. 3. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Lady sadness » 30. Apr. 2007 12:34

Pred parimi leti so začeli z načrti, ki zadevajo modernizacijo ljubljanskega mestnega prometa s tramvaji. Ti namreč veljajo za zelo moderen in udoben način prevoza, ki z leti postaja zelo priljubljen. Drugod po evropi so tramvaji že dolgo stalnica v mestu, sedaj pa ga nameravajo ''pripeljati'' tudi v slovenijo.

Tramvaji prinašajo veliko prednosti. Dobro alternativo namreč vidijo v sistemu časovne točnosti in ekološke prednosti, saj tramvaj deluje na elektriko. Ker nima izpuha, zato ne smrdi, in posledično bi nam predstavljal v prometnem sistemu, prevozno sredstvo, brez emisij, čemur pa ne more parirati noben še tako sodoben avtobus.

Druga prednosti je tudi v dolžini vozila, saj tramvaj običajno sestavljajo eden do tri vagone, kar bi pomenilo manj gneče. Tramvaj lahko prepelje tudi do 300 potnikov na enkrat. Posledično bi bila tudi pogostost intervala ugodnejša, ker ne bi bil vezan na prometno situacijo. S tega vidika bi bil tramvaj tudi cenovno ugodnejša rešitev za ljubljano.

Tramvaji dajo mestu nekaj posebnega, saj izgledajo lepo, moderno in urejeno. Hkrati pa ne povzročajo hrupa kot avtobusi. Po mojem mnenju ga v ljubljani že zelo potrebujemo! Torej kakšno mnenje imate glede tega? Bi si želeli imeti prestolnico s tramvajem?

Načrti ne potekajo samo za ljubljano ampak tudi za maribor, kajti strokovnjaki vidijo tudi tam možnost nadgradnje cestnega prometa s tem prevozom.

Slika Slika Slika
FemmeFatal
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 651
Na forumu od: 24. 11. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a FemmeFatal » 30. Apr. 2007 14:17

Mislim, da ga ze prvic ne bi smeli odstranit. Sem definitivno za, ceprav nisem ljubljancanka.
AbbA
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 323
Na forumu od: 18. 6. 2006
Kraj: Somewhere over the rainbow

Neprebrana objavaNapisal/-a AbbA » 30. Apr. 2007 17:14

Kaj pa podzemna? Tud to ni tolk napačno... Pač nekaj, kar je točno, kar ne onesnažuje preveč zraka in kar ima dovolj zmogljivosti za potnike :) Karkoli pač že...
Uporabniški avatar
BeLLi
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 239
Na forumu od: 28. 7. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a BeLLi » 30. Apr. 2007 19:00

Jst sm definitivno za. Sovražim trole in avtobuse, če se že ne vozim z avtom, imam raje vlake ali pa tramvaje(ko sem v drugi državi) :D . Tudi drugim prestolnicam dajo tramvaji prav poseben pridih, tako da upam, da se v tej smeri čimhitreje premakne.
urszika
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1571
Na forumu od: 1. 8. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a urszika » 30. Apr. 2007 19:13

Jaz sem popolnoma za, pa da se zapre promet tam mimo Kongresnega trga in Čopove - da bo le za tramvaje in kolesa. Ker to je tu mač.
Ok busi bi bli potrebni na mestnih vpadnicah itd, ampak po centru in tam okol nej pa kar tramvaj vozi. Če bi se pa obneslo, bi pa lahko razširili progo.
Uporabniški avatar
Aloha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2848
Na forumu od: 20. 9. 2005
Kraj: Havajsko otočje

Neprebrana objavaNapisal/-a Aloha » 30. Apr. 2007 20:57

Jaaaa, js bi tut tramvaj mela, poleg unga, kjer se palačinke pečejo :D Pa tko k je rekla Urszika, skenslat druk promet u strogem centru (kar bi blo super tko al pa tko). Jeeei, tramvaj, tko old school :P
Smell the warm and salty air... see a wave reflect a beam... stop and find a pretty shell... make it real your summer dream...
Uporabniški avatar
..aNia*.
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 296
Na forumu od: 25. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a ..aNia*. » 30. Apr. 2007 21:10

js sm tud zaa :)
Don''t care what people say, just follow your own way...
Uporabniški avatar
Mašaaa
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 29
Na forumu od: 9. 3. 2007
Kraj: Fox River

Neprebrana objavaNapisal/-a Mašaaa » 30. Apr. 2007 21:32

Sestavljanka napisal/-a:Kaj pa podzemna? Tud to ni tolk napačno... Pač nekaj, kar je točno, kar ne onesnažuje preveč zraka in kar ima dovolj zmogljivosti za potnike :) Karkoli pač že...

Lj. je premala za podzemno
welcome to Prisneyland,Fish
Uporabniški avatar
Jochie
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7076
Na forumu od: 17. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Jochie » 30. Apr. 2007 21:36

najboljše da še kakšno vzpenjačo na šmarno goro pogruntajo! :D :D :D
Uporabniški avatar
kr.ena
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2627
Na forumu od: 13. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a kr.ena » 30. Apr. 2007 23:01

Mašaaa napisal/-a:
Sestavljanka napisal/-a:Kaj pa podzemna? Tud to ni tolk napačno... Pač nekaj, kar je točno, kar ne onesnažuje preveč zraka in kar ima dovolj zmogljivosti za potnike :) Karkoli pač že...

Lj. je premala za podzemno

Super bi bila podzemna za širše območje - recimo do Vrhnike na zahodu, v drugo stran pa do Kamnika, Domžal, Ivančne Gorice. Saj vem, da je to utopija ... ampak bi bilo krasno :) Po moje se folk sploh ne bi več z avtom vozil ...
Zašto se sve to dešava
da l čovek išta rešava
il smo samo tu zbog ravnoteže među zvezdama...
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 30. Apr. 2007 23:51

kr.ena napisal/-a:
Mašaaa napisal/-a:
Sestavljanka napisal/-a:Kaj pa podzemna? Tud to ni tolk napačno... Pač nekaj, kar je točno, kar ne onesnažuje preveč zraka in kar ima dovolj zmogljivosti za potnike :) Karkoli pač že...
Lj. je premala za podzemno
Super bi bila podzemna za širše območje - recimo do Vrhnike na zahodu, v drugo stran pa do Kamnika, Domžal, Ivančne Gorice. Saj vem, da je to utopija ... ampak bi bilo krasno :) Po moje se folk sploh ne bi več z avtom vozil ...
Ja, če bi delovala na tkole širše območju(kar zavzema eno povprečno svetovno metropolo, hehe), bi bilo super.
Uporabniški avatar
princesss
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 286
Na forumu od: 18. 10. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a princesss » 01. Maj. 2007 9:47

Js sm tud za, ker te trole.. katastrofa. :?
Perhaps we all give the best of our hearts uncritically.. to those who hardly think about us in return. /T. H. White/
legally blonde
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 956
Na forumu od: 2. 1. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a legally blonde » 01. Maj. 2007 14:24

purple_rain napisal/-a:
kr.ena napisal/-a:
Mašaaa napisal/-a:
Sestavljanka napisal/-a:Kaj pa podzemna? Tud to ni tolk napačno... Pač nekaj, kar je točno, kar ne onesnažuje preveč zraka in kar ima dovolj zmogljivosti za potnike :) Karkoli pač že...
Lj. je premala za podzemno
Super bi bila podzemna za širše območje - recimo do Vrhnike na zahodu, v drugo stran pa do Kamnika, Domžal, Ivančne Gorice. Saj vem, da je to utopija ... ampak bi bilo krasno :) Po moje se folk sploh ne bi več z avtom vozil ...
Ja, če bi delovala na tkole širše območju(kar zavzema eno povprečno svetovno metropolo, hehe), bi bilo super.


Podzemne u Lj verjetn ne bo, ker naj ne bi blo primerne kamninske sestave tal.
Frenkie
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1227
Na forumu od: 4. 2. 2006
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Frenkie » 03. Maj. 2007 14:47

Podzemna se v Ljubljani itak ne bi splačala. Kot prvo je mesto premajhno za take stvari. Kot drugo, a si predstavljate kok podzemnih postaj bi sploh morali narest?! Saj vendar ne misijo kopat luknjo na vsakem vogalu.

Že tramvaj je zelo vprašljiva zadeva, ker enostavno ni dovolj placa. Ceste bi bilo treba razširit vsaj za en pas, da bi se avtomobilski promet mal razbremenil, v kombinaciji z avtobusi pa bi bla sploh kriza :? Sej se strinjam, da je tramvaj ena zelo lušna zadeva, ampak pri nas bi bili potrebni številni urbanistični posegi, in glede na to da mesto še za stadion nima denarja, lahko to za čas našega življenja kar pozabimo.
Uporabniški avatar
g00fy_qa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2032
Na forumu od: 22. 8. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a g00fy_qa » 03. Maj. 2007 16:49

Frenkie napisal/-a:in glede na to da mesto še za stadion nima denarja, lahko to za čas našega življenja kar pozabimo.

Hehe, tr00.

Tudi jaz sem za tramvaj. :D Če bodo načrti primerni in bo dovolj sredstev, zakaj pa ne. Sicer pa s tem ne bomo kaj dosti izboljšali našega zraka...
Mogoče je rahlo smešno posnemanje drugih mest; če imajo druga razvita mesta tramvaj, ga bomo meli pa še mi... :roll:
As the shadow follows the body,
As we think, so we become.

Vrni se na Splošno

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: _patchouli_