Prvič...

Zadovolj(e)n/a v postelji.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

laricosmobali
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 2
Na forumu od: 6. 11. 2017

Neprebrana objavaNapisal/-a laricosmobali » 06. Nov. 2017 16:38

Torej, odločila sem se za prvi spolni odnos... preden pa to zares storim bi rada slišala še kakšno vaše mnenje. Kakšni so lahko občutki med prvim spolnim odnosom? Kaj lahko pričakujem glede orgazmov?(je nujno da mi že v prvo pride?, ker pri samozadovoljevanju imam namreč težave s tem)
Česa me je lahko strah? In ali je kondom zadostna zaščita?
Hvala za odgovore ;)
Firestorm
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 511
Na forumu od: 24. 4. 2016

Neprebrana objavaNapisal/-a Firestorm » 06. Nov. 2017 19:40

Glede orgazmov jaz ne bi kaj preveč pričakovala :wink: Seveda je možno, da se zgodi tudi med prvim spolnim odnosom, ampak ni pa prav pogosto (vsaj tako sklepam glede na mojo in izkušnje mojih prijateljic), ker punce prvič po večini niso najbolj sproščene, pa še nekaj bolečine je lahko prisotne.
Tako da seveda ni"nujno", da ti že prvič (ali drugič, ali tretjič) pride.
Strah ni potrebno, da te je, v kolikor fantu zaupaš in veš, da bo ravnal z občutkom - tu je namreč ogromno odvisno od fanta, da čuti, kdaj te bolj boli in kdaj je bolj nelagodno in gre pač počasneje.
Kondom pa sama preceni, če ti je zadostna zaščita (poguglaj koliko procentna, jaz na pamet ne vem), večini je kondom dovolj (ampak poznam tudi ljudi, ki so raje na tabletkah in kondomih hkrati).

Vso srečo :)
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7531
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 06. Nov. 2017 20:43

Js bi rekla, da kondom je čisto ok zaščita (v primeru, da ga pravilno uporabljaš seveda).
Občutki med prvim spolnim odnosom..Če povem po pravici, bom kar negativna, pri meni prvi sex ni bil fajn izkušnja, ko sem js prvič poskušala sexat, me je v bistvu tako bolelo, da do sexa sploh ni prišlo in celotna izkušnja mi je bila toliko bedna, da sem se spraševala zakaj folk sploh sexa. Ampak ne se ustrašit, je odvisno od osebe do osebe, kolikor vem prijateljice niso imele teh problemov v prvo, je pa npr. moj naslednji fant imel enako situacijo s prvo punco, da nista mogla, ko sta prvič poskusila, tako da očitno se določenemu odstotku ljudi to zgodi.
Glede orgazmov, odvisno malo od vsake posameznice, ampak tudi po mojih izkušnjah in izkušnjah prijateljic ti pri prvem sexu ne pride, pa tudi še kar nekaj časa na začetku spolne aktivnosti ne.
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Oblomov
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 63
Na forumu od: 10. 9. 2017

Neprebrana objavaNapisal/-a Oblomov » 09. Nov. 2017 9:24

Si orgazem s tem fantom prej že doživela na kakšen drug način? Za razliko od predhodnic se mi to vsekakor zdi zelo pomembno. Dokler že med samozadovoljevanjem težko dosežeš vrhunec in ga s tem fantom, s katerim nameravaš prvič seksati še nisi doživela, ti res odsvetujem penetracijo. Da je penetracija prijetna, moraš biti sproščena, spolnost pa ti mora biti sicer že precej poznana; vedeti moraš kaj točno ti je všeč in to mora vedeti tudi tvoj fant. Redkim ženskam kadarkoli(!) pride zgolj in samo s penetracijo brez vsakega drugega draženja v katerikoli točki odnosa. Večina žensk potrebuje tudi draženje klitorisa in glede na to, da je to organ, namenjen prav užitku, seveda nima smisla preskočiti tega dela telesa, če naj ženska pri seksu zares uživa.

Kakorkoli: moja prva izkušnja je bila okej, nobenih posebnih bolečin, bilo mi je tudi zelo erotično, orgazma pa takrat nisem doživela - sem ga pa pred tem na drugačne načine in od drugega seksa naprej vedno. Tako da bi ti res res priporočala, da dajta s fantom najprej raziskat vse druge načine, da te on zadovolji, če to še ni neka stalna praksa seveda, nato pa šele pojdi v spolne odnose s penetracijo.

Tu je tudi pomembno, da veš, da je seks mnogo širša stvar kot sama penetracija. Ne gledat na ta način, da seksaš samo, če nekdo vtakne svoj penis v tvojo vagino. To je zelo ozko razmišljanje.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7531
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 09. Nov. 2017 16:34

Ma meni se zdi, da 1. ni prijetno, tudi če si nevem kako sproščen in ti je spolnost poznana že samo iz dejstva, ker ti more tip pretrgati deviško kožico, da sploh lahko pride do penetracije,kar je boleče, pogosto je zraven tudi malo krvavitve. Mogoče je pri nekaterih malo bolj, pri nekaterih malo manj boleče..

Drugače se pa strinjam z Oblomov, dobro napisano.

Samo jaz si predstavljam, da večina mladih/najstnikov, ko prvič sexa, so še bolj zeleni v spolnosti in si želijo najprej preizkusit penetracijo, ter šele nato nadgrajujejo znanje o spolnosti?
Vsaj pri meni je bilo tako, sem bila zelo, zelo clueless (brez da bi se tega zavedla), pa z libidom nekje pri ničli, pri tistih letih, ko sem prvič in stvari so se zares močno izboljšale šele v naslednji zvezi.
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Oblomov
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 63
Na forumu od: 10. 9. 2017

Neprebrana objavaNapisal/-a Oblomov » 09. Nov. 2017 17:48

^^ Ja, seveda, verjetno imaš prav glede tega, da najstniki hitijo s penetracijo. Sem ravno zato poudarila ... ker če recimo prej znaš zadovoljit drug drugega z roko, usti ipd., se res poznaš, veš kaj komu ustreza, je penetracija prvič čisto nekaj drugega, no. Ne vem - jaz sem krvavela drugič, prvič niti ne, bolelo ni nikoli v tem smislu zares, mogoče bolj malo "zabolelo", ampak to je bilo to, no. Sem pa res imela veliko željo po tem, visok libido itd. - drugače se mi zdi realno brezveze seksat. Saj ne bo seks nikamor šel ... raje kak mesec ali leto počakat kot pa tako hitet. Saj ni čudno, da je potem še vedno ogromno žensk, ki nikoli ne doživijo orgazma in večina takih, ki ga ne doživi vedno. Kar se meni zdi grozno, realno.
Ananhas
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1972
Na forumu od: 20. 1. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Ananhas » 09. Nov. 2017 19:53

Avtorica,
mislim, da je za prvič predvsem dobrodošlo, da si s fantom, ki te ima rad (oz se imata rada) saj bo tako zate prijetneje, on pa bo bolj nežen in pozoren na tvoje občutke. Kondom se mi zdi zadostna zaščita.
Prav tako se mi pomembno zdi, da si vzameta čas za predigro, da boš dovolj vzburjena in vlažna, ko bosta prešla na penetracijo (tako ga boš lažje sprejela in bo manj boleče). Naj se vama ne mudi s tem.
Kar se tiče orgazmov pa mislim, da ga boš doživela s časom in sproščenostjo, prvič pa verjetno res ne.
Anonimnež
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 1
Na forumu od: 5. 1. 2018

Neprebrana objavaNapisal/-a Anonimnež » 05. Jan. 2018 7:21

Zdravo, stara sem 20 let, skoraj bom 21 in me zanima, kako sta izgledala prvi poljub in prvi spolni odnos. Zanima me, ali se kondom vidi? Kako veš ali je nekdo okužen z virusom HIV? Ne vem, kaj pričakovati. Ali to kaj boli?? :) Hvala za odgovor.
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3448
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 05. Jan. 2018 8:25

...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.
Kastelc3
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 2
Na forumu od: 5. 1. 2018

Neprebrana objavaNapisal/-a Kastelc3 » 05. Jan. 2018 17:47

Anonimnež napisal/-a:Zdravo, stara sem 20 let, skoraj bom 21 in me zanima, kako sta izgledala prvi poljub in prvi spolni odnos. Zanima me, ali se kondom vidi? Kako veš ali je nekdo okužen z virusom HIV? Ne vem, kaj pričakovati. Ali to kaj boli?? :) Hvala za odgovor.

Ojla
Pisi mi na snap kastelc3

Vrni se na Ljubezen in seks

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: Google [Bot]