Obsedenost s kvantiteto seksa

Zadovolj(e)n/a v postelji.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

MarijaNana
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 489
Na forumu od: 27. 6. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a MarijaNana » 27. Jun. 2015 23:10

Živjo!

Morda bi se morala oglasit v sosednji temi (Blokada v sexu in zvezi), ampak glede na to, da je tema ''sveža'', se mi ne zdi prav ''krast pozornosti''.

Tale reč me res že dolgo muči in nimam pojma, na koga naj se s tem obrnem ... vesela bi bila, če bi se kdo tule odzval, povedal svoje mnenje, po mojem predvsem rabim različne perspektive.

S fantom sva skupaj 4,5 let, skupaj živiva štiri leta. Delava na istem področju, pogosto sodelujeva tudi poslovno (izvajava skupne projekte), delava večinoma od doma, končujeva magistrski študij ... sva izredno povezana, ogromno se pogovarjava in vse si deliva, ogromno se cartava in ljubkujeva. Sva pa oba tesnobna, trenutno je tudi zelo stresno obdobje za oba; zaključek študija, ostro zastavljeni nekateri službeni roki (večji projekti) ... Evo, to je res kratek oris odnosa.

Kar me bremeni je spolnost. In sicer: on izhaja iz družine, kjer je bila spolnost tabu, oče je varal mamo, mami se je spolnost gnusila, fantu je vsiljevala ta svoj pogled ... in preko podobe spolnosti iz otroštva dejansko čuti neke blokade, zavore ... Pri meni doma je bilo obratno: mama in oče blazno sproščena glede spolnosti, predstavljala sta jo kot zelo pomemben del odnosa itd. Mislim, da sem glede tega razvila nek ''vrednostni'' sistem - se pravi: če seksava X-krat sem zanj vredna/me še ima rad/si me še želi, če manjkrat, potem ne ... problem je v tem, da je meni ta X-krat vedno bil prenizek ...

Recimo: na začetku zveze sva seksala recimo 6-9x na teden. Če en dan nisva, sem bila jaz že panična ... potem je ta cifra v drugem letu zveze padla nekje na 5x tedensko. Drugo in tretje leto sva tako seksala recimo 4-5x na teden in jaz sem bila že totalno živčna glede seksa, večkrat sem mu očitala, da mu nisem več všeč, on je meni vedno rekel, da ima pač malo nižji libido (ne bi se spuščala v detajle, ampak verjamem, da ne masturbira (redno) - prosim, ne se na to obešat), da ima te blokade itd. Kadar je pod stresom (bil je tudi v depresiji) sploh ne more seksat. Meni je to ubijalsko, se počutim nevredno ... in evo. Začaran krog. Zdaj zadnje leto pa seksava nekje 2-4x tedensko (nazadnje sva lani poleti tam nekje 15-20x, potem je šlo navzdol ...), kar v povprečju nanese 12x na mesec. (Ja, obsedena sem s temi številkami.) Meni se zdi, da je 12x na mesec (ali celo samo 10x, kar se tudi zgodi) totalno premalo po 4,5 letih in da je to že res dokaz, da ga ne privlačim več. Kadar seksava je seks odličen, zelo zadovoljujoč, strasten, ne zdi se mi, da bi ga ne privlačila ... ampak potem dva, tri dni ne seksava in sem že totalno obupana ... Če se kdaj zgodi, da en teden ne, sem čisto na tleh.

Ne vem: kaj vi pravite o tem? Kdo ima večji problem? Sem jaz vsega kriva, ker ta padec števila spolnih odnosov dojemam kot tako tragedijo? Po mojem bi bila jaz zadovoljna in prepričana, da sem mu všeč, če bi vsak dan seksala dvakrat ... ne vem. Nimam pojma. Mi je jasno, da je to zelo nezdravo ... samo ne vem ...

A je 12x/mesec zelo malo glede na čas trajanja zveze? Kaj je normalno, kdaj je razlog za skrb? Meni se zdi, da sta mi starša vcepila to neko idejo o tem, da mora par, ki se ima res rad in si je res predan, praktično vsak dan seksat, drugače nekaj ni okej ...

Evo, to je to. Hvala vsem za odgovore.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7535
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 27. Jun. 2015 23:50

Ojoj koliko številk. Mene bi že glava bolela od vsega tega štetja. Frekvenca seksa se mi zdi čisto uredu,ubistvu kr precej uredu glede na to da sta že nekaj let skupaj in še v bolj stresnem obdobju. Ne razumem prav od kod izvirajo tej tvoji strahovi, ker vse deluje čisto normalno. Upam,da ne tud tvojga obremenjuješ s temi številkami,pač delajta še naprej na odnosu,bodita odkrita glede želja tako pri sexu kot na splošno,mogoče se vama bo še uspelo še malo bolj uskladit glede pogostosti..
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
K0zmonawt
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 6
Na forumu od: 28. 6. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a K0zmonawt » 28. Jun. 2015 10:09

samo vprašanje časa je, kdaj boš začela iskati sex drugje. Če ni na domačem zelniku, bo pa na tujem.
Alpha male = LIFE
Slika
Slika
MarijaNana
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 489
Na forumu od: 27. 6. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a MarijaNana » 28. Jun. 2015 10:32

hayley: Jap, tudi njega obremenjujem s temi številkami in iskreno mislim, da sem sama odgovorna, da so se njegove blokade iz preteklosti samo utrjevale; ker sem glede seksa pritiskala nanj ... (Res nočem bit nekritična do sebe.) Razumem, da to ni zdrav odnos do spolnosti, samo zdaj res ne vem, kaj natančno naj bo moj naslednji korak ... zdaj sva že itak zapletena v to neko neprijetno zanko, ko se on vedno, ko mu ni do seksa počuti krivo in seveda ta krivda potem vpliva na to, da mu ni do seksa itd., itd. Pa razumem lahko, da te številke nič ne povejo in da so najbrž objektivno tudi res čisto okej, samo ne vem ... nekako sem začela povezovat število sp. odnosov s tem, koliko me ima fant rad, koliko je zaljubljen vame, koliko ga privlačim ... V zadnjem času je celo tako, da sem hotela seksat, čeprav mi do seksa v resnici ni bilo ... kot neko ''polje za dokazovanje'' ...

Mogoče še en pomemben podatek: v zvezi s fantom, ki mi je bil seksualno prvi sem bila 2/3 zveze varana. Seks je bil sploh edino, kar je delovalo med nama ... ima to mogoče kakšno povezavo? Ne vem ...

Res bi bila hvaležna za več mnenj ... sploh ne vem, na koga se naj s to težavo obrnem.

K0zmonawt: Tvoje mnenje o zadevi me ne zanima in prosim, če se komentiranja v tej temi vzdržiš. Hvala. (To je tudi moj edini odziv na tvoje pisanje.)
Uporabniški avatar
K0zmonawt
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 6
Na forumu od: 28. 6. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a K0zmonawt » 28. Jun. 2015 11:10

MarijaNana napisal/-a:hayley: Jap, tudi njega obremenjujem s temi številkami in iskreno mislim, da sem sama odgovorna, da so se njegove blokade iz preteklosti samo utrjevale; ker sem glede seksa pritiskala nanj ... (Res nočem bit nekritična do sebe.) Razumem, da to ni zdrav odnos do spolnosti, samo zdaj res ne vem, kaj natančno naj bo moj naslednji korak ... zdaj sva že itak zapletena v to neko neprijetno zanko, ko se on vedno, ko mu ni do seksa počuti krivo in seveda ta krivda potem vpliva na to, da mu ni do seksa itd., itd. Pa razumem lahko, da te številke nič ne povejo in da so najbrž objektivno tudi res čisto okej, samo ne vem ... nekako sem začela povezovat število sp. odnosov s tem, koliko me ima fant rad, koliko je zaljubljen vame, koliko ga privlačim ... V zadnjem času je celo tako, da sem hotela seksat, čeprav mi do seksa v resnici ni bilo ... kot neko ''polje za dokazovanje'' ...

Mogoče še en pomemben podatek: v zvezi s fantom, ki mi je bil seksualno prvi sem bila 2/3 zveze varana. Seks je bil sploh edino, kar je delovalo med nama ... ima to mogoče kakšno povezavo? Ne vem ...

Res bi bila hvaležna za več mnenj ... sploh ne vem, na koga se naj s to težavo obrnem.

K0zmonawt: Tvoje mnenje o zadevi me ne zanima in prosim, če se komentiranja v tej temi vzdržiš. Hvala. (To je tudi moj edini odziv na tvoje pisanje.)


ok. še ena ženska, ki misli, da lahko jebača dobi za eksluzivno zvezo. Je fajn dejtat dece, za katerimi skačejo trume drugih deklin?

po drugi strani so pa redki "lubiji", kjer punca sama daje vzpodbudo za sex. Jap, jebač.
Alpha male = LIFE
Slika
Slika
Uporabniški avatar
Mishela
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1222
Na forumu od: 5. 6. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Mishela » 28. Jun. 2015 12:32

hmm.. meni se zdi vajino stanje čist vredu... in glede na to, da drugače med vama vse štima, se mi zdi, da ni potrebe za paniko ;)
mi je pa zanimivo kakšen pogled imaš na to, ker opažam da partnerji velikokrat ne razumejo nekoga, ki gre skozi depresivno obdobje ali v vajinem primeru, nižji libido, stres, itd., sploh pa ta vzorec, ki ga je prevzel od staršev, poleg tega pa v večini primerov število spolnih odnosov upade, ko zveza ni več sveža.
Zadnjič spremenil Mishela, dne 11. Feb. 2016 20:39, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Led Zeppelin
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7197
Na forumu od: 10. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Led Zeppelin » 28. Jun. 2015 12:42

Meni se zdi tvoja količina sexa popolnoma normalna.

Iskreno ti lahko povem, da je lahko ženska totalna bejba, dobra v postelji..samo potem ko si vse probal, ni več isto...Jaz še nisem imel nobene extremno dolge zveze, in ne vem kako mi bo, ko bom sprejel dejstvo da bom sexal z eno žensko do konca življenja.
Cause the sweetest kiss I ever got, is the one I've never tasted.
MarijaNana
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 489
Na forumu od: 27. 6. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a MarijaNana » 28. Jun. 2015 13:12

Mishela: Se strinjam s tvojim opažanjem ... pa niti ni toliko, da ne morem razumet, saj razumsko mi je jasno vse ... fant je tudi v rahli depresiji/tesnobi in se na splošno ne počuti najbolje, kar vpliva na libido ... razumsko mi je jasno, samo čustveni del kot da ne sodeluje ... postanem prav iracionalna in katastrofiziram situacijo do nerazpoznavnosti. Kot pravim je najin odnos sicer res zelo lep, harmoničen, v vsem se ujameva, mislim, da lahko obojestransko trdim, da čutiva vedno več drug do drugega ...

LZ: Hm. Ampak seks, kadar je, je vedno boljši, bolj intenziven, v bistvu. Edino kar pogrešam je tista spontanost (ki jo, paradoksalno seveda tudi sama ubijam, ko nenehno postavljam stvari v to svojo sprevrženo perspektivo), ki je bila prej prisotna. No, po drugi strani si pa težko v teh stresnih časih predstavljam isto spontanost kot v nekih brezskrbnih študijskih počitnicah, ko sva bila totalno brez obveznosti. Po mojem me nekako ''daje'' prestop v ''zaresno odraslost'', ker bo faksa zdaj konec (stara sem 25 let) in se mi zdi, da bo vse bolj ''zares''.
Isee
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 31
Na forumu od: 28. 1. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a Isee » 28. Jun. 2015 22:29

Jaz sem tudi mislil, da je zivljenje do 25 leta lahkotno, potem se pa zacne zajebanost. Potem sem ugotovil, da je prvih 25 let zivljenja pravzaprav najtezjih. :D Da je vse v bistvu veliko bolj preprosto, kot se kaze:)
Uporabniški avatar
Led Zeppelin
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7197
Na forumu od: 10. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Led Zeppelin » 28. Jun. 2015 22:43

^^ jp, ker gremo po 25 letu počasi v autopilot mode.

Najdemo šiht, najdemo partnerja, se preselimo skupaj, služimo biološkemu namenu in potem postanemo kompost.

Vmes se mogoče zgodi ena ali dve stvari, ampak ponavadi je to :D.
Cause the sweetest kiss I ever got, is the one I've never tasted.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7535
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 29. Jun. 2015 9:30

^^To se mi sliši prav depresivno, nočem da je tko :?

Jaz sem tudi mislil, da je zivljenje do 25 leta lahkotno, potem se pa zacne zajebanost. Potem sem ugotovil, da je prvih 25 let zivljenja pravzaprav najtezjih. :D

Zanimivo,sama mam občutek, da je zajebano vedno bolj, mogoče sem samo zadnji čas v takšnem obdobju.

MarijaNana čisto razumem tvoje skrbi glede prestopa iz faxa v 'zaresno odraslost'. Pomojem je vsak,ki je v tem položaju malo nesiguren ob misli na to. Glede zveze, pa kot so ti že tudi ostali povedali, čisto nič ne fali, tako da kar brez skrbi,sproščeno naprej. :)
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
čuftika
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1682
Na forumu od: 13. 10. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a čuftika » 29. Jun. 2015 12:21

:D
Sorry MarijaNana, če bi bla jz tboj tip in bi mi tolk težila s ciframi, bi te dala na čevelj že zarad tega...


Meni se zdi da sexata čisto zadosti. Očitno imaš problem samo ti (sama s sabo).
MarijaNana
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 489
Na forumu od: 27. 6. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a MarijaNana » 29. Jun. 2015 19:06

LZ: Se strinjam s hayley ... meni se zdi vedno težje. Izzivi so ''zaresni'', ne tisti šolski ... kar zdaj pokažeš, je zares in če nikoli ne pokažeš nič posebnega, je to to ... Najbrž je precej odvisno od ciljev. Če ti je cilj mož/žena+8 ur službe+hiša+pes (klasična formula) potem se strinjam, da je vedno lažje ... če ti to ni cilj, potem je pa po mojem samo vedno težje. Jaz precej čutim ta pritisk. :/

hayley: Hvala za podporo, saj po mojem samo to rabim, da mi nekdo vsake toliko, ko sama ob stresu vse vidim črno, reče, da je v bistvu vse okej.

čuftika: Mogoče se je bralo narobe ... saj ni ravno tako, kot da vsak dan težim s tem. Je pa gotovo preveč, kolikor pač je ... itak. Me veseli, ko mi kdo reče, da je vse okej ... se mi zdi bolj objektivno kot moje lastno mnenje včasih, glede kakih reči, okoli katerih se sekiram.
čuftika
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1682
Na forumu od: 13. 10. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a čuftika » 29. Jun. 2015 19:29

Spolnost enačiš z ljubeznijo. Spolnost je del odnosa, vendar če fantu kdaj ni do sexa, še ne pomeni da te nima rad.
To da greš sexat tut takrat ko ti ni, to mi je najbolj zaskrbljujoče.

Za nekatere tipe bi bila idelna parnerka, ker si želiš vsak dan sexat, ampak za današnje tipe, ki so povečini poženščeni deci z (pre)nizkim libidom pa to očitno nisi. Tvoj sicer za moje pojme nima prenizek libido.

Da šteješ kolkrat na mesec, na teden, na leto... a vodiš evidenco? No, meni se je to zdelo too much.
So odnosi ko se sexa samo 1x na teden (grozno premalo, če mene vprašaš). Če ti je sexa premalo, ga boš iskala drugje, pa ni važno kako pogosto spita s fantom skupaj, pomembno je da tebi to ni dovolj (iz kakršnihkoli razlogov).

Da boš našla tipa, ki bi se mu dalo vsak dan/večkrat na dan, pa si moraš iskat kakaga 20-letnika, ampak ti vse ostalo razen sexa po vsej verjetnosti ne bo ugajalo.

Iz tega kar sem prebrala, bi rekla da si precej egoističen človek, ki nočeš/ne moreš razumeš, da je tvoj fant kdaj preutrujen... In s takim človekom jz ne bi hotela bit, ker kako mu boš stala ob kakšni veliki prelomnici ob strani, ko takole reagiraš če te vsak dan ne posexa...
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7043
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 29. Jun. 2015 20:00

MarijaNana napisal/-a:kar zdaj pokažeš, je zares in če nikoli ne pokažeš nič posebnega, je to to ... Najbrž je precej odvisno od ciljev. Če ti je cilj mož/žena+8 ur službe+hiša+pes (klasična formula) potem se strinjam, da je vedno lažje ... če ti to ni cilj, potem je pa po mojem samo vedno težje. Jaz precej čutim ta pritisk. :/

Jaz mislim, da si pri 25 že blizu tega, kar boš. Za sabo imaš že nekaj izkušenj, ampak si vseeno dovolj mlad, da še imaš veliko časa za kar si pač želiš. Ne jemlji pa resno teh ljudi, ki bi te "silili" in gnjavili s pritiskom na kak način bi morala živeti. Sploh pa klasična formula- kje eni živite, da vam je to tako običajno? Ko pa vidim okrog sebe veliko mladih, ki samo sanjarijo, iz njih pa nič ni. Kaj šele, da bi bili sposobni speljati to "klasično" formulo. Večina jih je še zase nesposobna skrbeti in živijo na račun staršev, ne da bi skrbeli zase, otroke in še za psa.
The world is as you are.

Vrni se na Ljubezen in seks

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov