"Mevžast" fant

Zadovolj(e)n/a v postelji.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
cllaudia
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 97
Na forumu od: 18. 10. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a cllaudia » 15. Feb. 2014 16:41

Pozdravljene!

Imam eno težavico in me zanima kaj ve mislite o tem oziroma če je imela katera že podobno izkušnjo.
Živim s fantom na stanovanju. Drugače je vse vredu, samo danes me je nekaj zelo zmotilo. Zjutjar pol 8 je soseda zbudila najina budilka in me je začel zmerjati z narkomanko (nimam pojma kje je to vzel), da me bo pretepel in mi grozil. Moj fant pa nič. Kar stal je tam in gledal kaj se dogaja. Ni rekel niti besedice ali se postavil za mene. Kasneje sem ga vprašala zakaj, pa enostavno ni rekel ničesar. V bistvu se nikoli ni postavil zame in nikoli mi ne pove zakaj. Enostavno se ne počutim več varno s fantom. Z njim se težko pogovorim, ker se nikoli ne odpre, nikoli ne pove svojih težav ali kako se počuti v določenem trenutku.
Mislim da je ta težava nekako rešljiva in ne vidim razloga da bi samo zaradi tega prekinila z njim. Zanima me kako ostale rešujete podobne težave (če jih seveda imate) :)
Uporabniški avatar
TLDR
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 351
Na forumu od: 9. 1. 2014

Neprebrana objavaNapisal/-a TLDR » 15. Feb. 2014 16:46

tvoj tip je beta in bo letu. odštevanje do prekinitve zveze se je začelo že nekaj časa nazaj, vendar pa pridejo dogodki, ki to odštevanje samo še pospešijo. tvoj tip je najbrž v redu dečko, od njega dobivaš vso podporo, predvsem emocionalno, ampak čutiš, da nekaj manjka in da ni to to. taki dogodki, kot je tale, te opomnijo samo na to, kako nemožat je ta tvoj tip in da se ga moraš losat.
ALPHA & BETA MALE CREW
RED PILL CREW
PSYCHOLOGY & SOCIAL DYNAMICS CREW
DICK MASTERSON FAN CREW
1 mesec v ćuzi CREW
Uporabniški avatar
slovenc79
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4261
Na forumu od: 22. 7. 2011
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a slovenc79 » 15. Feb. 2014 17:07

mislm da je očitno, da si pač ne upa. nikakor ni stvar na katero bi bil kdorkol ponosen, ampak.. če hočeš ti varnost si omisli bodyguarda.

tukaj je problem idiotski sosed, ne fant. lahko policijo pokličeš, prijaviš pa upaš da kej ukrenejo. tako to danes deluje, nismo več v srednjem veku.

kar se fanta tiče pa tako: morš ga pač sprejet takega kot je, če že je tvoj fant in skupaj živita.
kaj da bi npr. nekdo fantu rekel "joj kako da te privlači taka punca ki ne zna kuhat pa čistit vsak dan", on bi pa potem začel s tem da se moraš spremenit, da ustrezaš splošnemu idealu ženske (kot za tipe velja da morajo bit mačoti, da so pravi moški).

klinc, stereotipi se rušijo, to je treba sprejet. če nisi klasična pridna vdana ženička ki vedno pospravlja in kuha, tud nimaš pravice pričakovat da bo tvoj tip tvoj obrambni mehanizem.

danes miselnost teži k samostojnosti in enakopravnosti spolov - zato raj razmisli o tem kako se boš sama zase postavila in poslala takega bedaka v k***c, ne pa da čakaš kaj bo fant naredil.. ja, res je, bi lahko, lahko bi se pričakoval da te bo branil, ampak nimaš pa pravice obsojat, če se ne.
mogoče je že bil v taki situaciji in jih tako fasal da si ne upa več? (tudi kakšna punca, ki je bil kdaj posiljena, se najbrž težko popolnoma sprosti v seksu in jo zato nikakor ni fer obsojat)

to je kar se tega primera tiče.
to, da ni odprt do tebe, že to da ne prizna (mogoče niti sebi ne) da nima dost poguma reagirat v takih situacijah je pa seveda problem, ki ga je treba rešit.
hej norci :)
Uporabniški avatar
cllaudia
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 97
Na forumu od: 18. 10. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a cllaudia » 15. Feb. 2014 17:16

Policijo sem klicala, pa niso nič ukrenili. Rekli so, da če se ponovi še enkrat naj pokličem in bodo prišli. V bistvu sem se branila sama, fant mi je pa samo rekel zakaj se kaj govorila, da bi se naj obrnila in šla. Jaz pa pač nisem takšna oseba, ki bi mirno prenašala žaljivke in grožnje.
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3448
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 15. Feb. 2014 17:21

TLDR napisal/-a:tvoj tip je beta in bo letu.


A ni značilnost alf da zanemarjajo svojo žensko? Al sem js zgrešila poanto tvojih pridig?
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.
lollypop-@
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 126
Na forumu od: 7. 1. 2014

Neprebrana objavaNapisal/-a lollypop-@ » 15. Feb. 2014 17:30

Pomojem boš to težje rešila, ker je to bolj ali manj v "njegovem karakterju". Očitno je bil tak od začetka, samo da te do sedaj ni motilo? :) Nevem. Predvidevam :D
Če ga boš želela spremeniti, se bosta morala res pogovorit, ter si želeti rešit te zadeve oba. (Ne da samo ti govoriš kaj si želiš, on pa da je zraven tiho in si misli svoje). Mogoče bi bilo fajn, če ga povprašaš kaj je pripeljalo do tega, da se težko odpre... ker je mogoče kakšen globlji razlog? Sicer pa itak ni nujno da je... in je lahko samo pač človek, ki o tem nemara govoriti. Je pa fajn vedet, če se mogoče komu drugemu odpre? Oz. če ima sploh kakšnega človeka, s katerim se pogovarja o zadevah ki ga morijo?

Glede tega, da se postavi zate, bi se tudi morala pogovoriti zakaj se ne (mogoče če opišeš karakter svojega fanta bi ti lažje svetovali), mogoče mu manjka samozavesti, ali pa se ne želi vtikovati v "tvoje zadeve"... ne vem. Ker razlogov je lahko milijon. Kaj je v resnici pa ve samo on. :)

To da pa se težko pogovoriš z njim, boš pomojem morala prej ali slej rešiti, ker se mi ne zdi zanemarljiva stvar. Zdaj dokler še nimata večjih težav verjetno še gre, samo kaj pa potem? Se pač ne bosta več pogovarjala? :) Meni se zdi da bi razmerje moralo temeljiti na pogovoru. :)

Sem pa zdaj, ko sem že vse napisala, pogledala tvoje prejšnje prispevke in očitno imata te težave s pogovorom že skozi. Tako da, si verjetno poizkusila že kar nekaj stvari in očitno nobena ni zares delovala... tako da očitno boš mu morala povedat, da če se tokrat res ne pogovorita, bosta morala končati, ker očitno se v tem času, ni nič izboljšalo...
Mogoče bo začel premišljevat in se potrudil, lahko gresta tudi do kakšnega svetovalca/terapevta, da vaju nekako vodi skozi to?
Pa povej mu točno kako se ti ob tem počutiš, in mu pojasni v obratni situaciji (kako bi se on počutil, če bi bila situacija obratna, da bi npr on imel dekle ki se nebi želela pogovarjati)
Ostane pa ti tudi to, da se pač sprijazniš da je on pač tak in se zaradi tega ne sekiraš in ga v celoti sprejmeš takega kot je :)
Never explain yourself to anyone.
Because the person who likes you doesn`t need it,
and the person who dislikes you won't believe it.
Uporabniški avatar
slovenc79
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4261
Na forumu od: 22. 7. 2011
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a slovenc79 » 15. Feb. 2014 17:34

@cllaudia, razumem da ne prenašaš žaljivk, groženj.. eni pač ignorirajo take zadeve, drugi ne, tretji malo enega malo drugega, odvisn od razpoloženja.. po eni strani pametno ignorirat, ker so povečini kreteni, ki se poleg gobca opletat nič ne upajo, zato se nima smisla zarad njih sekirat. tega je ogromno, zato razumem tudi da policija ne pošlje takoj enote v takem primeru. vsak ma kdaj slab dan pa govori bedarije.

če se pa to začne ponavljat je pa več možnosti da bojo ukrepal.

ampak PRVO KOT PRVO, mal počakaj, par dni. to se je zgodilo danes in očitno je šok. ob katerem pa ne moreš objektivno razmišljat. zato počakaj par dni, pa boš potem gledala drugače na to. take bedarije se pač dogajajo vsak dan marsikomu. če se to ponavlja, pa je razlog za skrb.
so že od prej kakšne stinosti s sosedom? drugač se razumete al kako?

se pa sigurno s fantom pogovori. ne o tem zakaj ni tvoj varnostnik, pač pa o tem zakaj ni odkrit, se izmika itd..
hej norci :)
Uporabniški avatar
cllaudia
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 97
Na forumu od: 18. 10. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a cllaudia » 15. Feb. 2014 18:10

lollypop-@: TUudi terapevta sem že predlagala, pa se ni strinjal. V bistvu sem verjetno poskusila skoraj vse. Pri pogovoru vedno govorim samo jaz, ko omenim težavo, mi reče da mu ni sedaj do pogovora. to se ponavlja, dokler težave ne "zakopljeva" in izbruhne po nekaj časa, v veliki meri kričanja, ker enostavno več ne prenesem tega, da se z njim ne morem o ničemer pogovoriti. V bistvu je že od začetka "mevža". Sem ga pred eno osebo jaz sama branila in bi na koncu sama fasala :) in sem nekako pričakovala da bo naredil isto.
Uporabniški avatar
cllaudia
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 97
Na forumu od: 18. 10. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a cllaudia » 15. Feb. 2014 18:13

slovenc79: Soseda še nisva imela časa redno spoznati, ker nisva dolgo v stanovanju. V bistvu pa mi ni bil vššeč že na začetku. Nikoli ni odzdravil ko sem se pozdravila in podobno. To da pa zaradi budilke gre razbijat po oknu in grozit, mi lahko v bistvu veliko pove o njemu.
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 15. Feb. 2014 18:18

cllaudia napisal/-a:Pri pogovoru vedno govorim samo jaz, ko omenim težavo, mi reče da mu ni sedaj do pogovora. to se ponavlja, dokler težave ne "zakopljeva" in izbruhne po nekaj časa, v veliki meri kričanja, ker enostavno več ne prenesem tega, da se z njim ne morem o ničemer pogovoriti.


TOLE je zame bistvo vseh vajinih problemov in ne to, da se noče kregati s sosedi namesto tebe. (js tud nism tak karakter in raje odneham in ne sikam)

Se mi pa zdiš malce impulzivna.

Tole ne bo laufalo...
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
Uporabniški avatar
trust
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 570
Na forumu od: 12. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a trust » 15. Feb. 2014 18:35

Lej tvoj dečko je pač tolk skuliran, da se mu ne da spuščat pod nivo tvojega soseda, tvojmu sosedu pa očitno manjka še pozornost iz otroštva in pol se gre take igrice, pes ki laja ne grize.

Kaj bi jaz naredil, če bi bil tvoj fant? jeb** bi mu vse po spisku in, če bi bil še kej pameten čez tebe mu vrata dol vržem in ga fuknem skozi okno :mad: :D Jebat ga, če bi te mel rad bi to naredil zate
lollypop-@
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 126
Na forumu od: 7. 1. 2014

Neprebrana objavaNapisal/-a lollypop-@ » 15. Feb. 2014 18:54

Hmmm... potem ti očitno ne preostane drugega kot da se sprijazniš da je mevža in ne da te očitno ne bo branil.
Komunikacija pa je po mojem vseeno malo večji problem. Mislim da je najboljše da data vse karte na mizo. Pa brez izgovorov da se mu ne da. Ker se mu ne da že 2 leti pogovarjat. Po 10h letih se mu bo še manj dalo ;) Mislim da je urgentno da se pogovorita in povesta kako si sploh predstavljata zvezo (predvsem on). Kako pa izgleda ko ima npr. on kake težave? A takrat se tudi zapre? Oz kako sploh reagira? :)
Never explain yourself to anyone.
Because the person who likes you doesn`t need it,
and the person who dislikes you won't believe it.
Uporabniški avatar
cllaudia
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 97
Na forumu od: 18. 10. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a cllaudia » 15. Feb. 2014 19:01

V bistvu mi svoje težave redko pove. Ko je slabe volje, ga vedno vprašam kaj je narobe, pa skoraj vedno pove da nič. Čeprav vidim da je nekaj. Potem pa več ne drezam v njega in upam da mi bo sam povedal težavo, ko bo pripravljen. Ampak se to ne zgodi.
Uporabniški avatar
slovenc79
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4261
Na forumu od: 22. 7. 2011
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a slovenc79 » 15. Feb. 2014 19:25

mogoče ga ne vprašaš/se odzoveš na pravi način. vedno ceni odkritost, tudi če ti ni všeč to kar slišiš, in mu to daj tudi vedet. veliko problemov je rešljivih (za kar se morata trudit in prilagajat oba). in naj se tudi zaveda da je velik bolš ko so računi porvanani, ne da je skos negotovost prisotna (češ, zdaj sem dobre volje, ne da se mi unega problema reševat)

kar se soseda tiče.. pač takšen je. probajta ga ignorirat, ker ne delata nič hudga, če se pa kej zaostri pa seveda ukrepat.

če se ti ne gre tok za ponos, lahko greš tudi do njega in se opravičiš za budilko in da nočeš slabe krvi. ne da bi ti bilo res žal ampak da mu vržeš zastonj kost, da bo dal mir. pametnejši odneha. ker, imet takšne spore, zamere, ki kmal pridejo v razne igrice kdo bo koga zaj***l, trma na obeh straneh, je smrt za živce, to ti povem iz prve roke. in zmagovalca NI, oba sta poraženca, ne glede na to kdo prej odneha, če sploh kdo.
hej norci :)
Uporabniški avatar
trust
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 570
Na forumu od: 12. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a trust » 15. Feb. 2014 19:26

O fak no kakšne depresivne tipe mate to, kolko sta pa stara sploh? Punca čas bo za menjavo


**update, sem šel brat tvoje prispevke in mi ni nič jasno, sam jamraš čez njega, da bi pa kaj naredila to pa ne, rajši odpiraš teme tukaj pa jokaš in stokaš, dajte se že enkrat usest skupaj pa ugotovit kje sta, tipov je še polno po svetu ni sam on, žal mi je pa zate, če boš še naprej furala skupno življenje s tem tipom in v prihodnosti pričakujem novo temo amen :?

Vrni se na Ljubezen in seks

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov

cron