Vihravo razmerje z 24 let starejšim...

Zadovolj(e)n/a v postelji.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

*Zvezdica Zaspanka*
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 7
Na forumu od: 22. 9. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a *Zvezdica Zaspanka* » 22. Sep. 2008 19:41

Skoraj eno leto sem v zelo vihravem razmerju s starejšim moškim...

Stara sem 24 let, on pa 1x toliko = 48

Ker ne vem več kaj naj in če sem sploh še normalna po vsem tem, potrebujem vaše mnenje...torej mnenje nekakšnega neodvisnega opazovalca, ker se mi zdi, da me "zdrava pamet" zapušča...

Kot partner je moj ideal in mi zelo zelo ustreza v vseh pogledih. Ne morem povedati kako me razume, čuti, dopolnjuje, ljubi, me ima rad,... Res vse v superlativih. Ljubiva se in želiva si skupne prihodnosti.

Problem je seveda razlika v letih - kljub ljubezni jaz ves čas dvomim o najini prihodnosti in se v razmerju ne morem čisto sprostiti. On v najino prihodnost nima niti najmanjših pomislekov in me ves čas spodbuja oz. opogumlja k temu...Razume moje dvome...

Problem je tudi ta, da sva imela kar nekaj težav, ker je zelo zaščitniški (posesiven?) in ima za sabo kar nekaj slabih izkušenj z ljudmi (tako poslovno, kot zasebno)...lahko bi rekla, da je izgubil zaupanje v ljudi, ženske,...

Po naravi je zelo zelo dober, ljubeč, zaupanja vreden, izobražen človek...dober prijatelj,...dobro situiran, kar pa je veliko ljudi izkoristilo in ga razočaralo.

Ker je imel kar nekaj slabih izkušenj z ljudmi, je zelo "občutljiv" v najinem razmerju...ko kaj ni "po njegovo", dobesedno "eksplodira"...za kar mu je potem zelo žal...

Npr...enkrat sem šla v šoping in nekje vmes mi je zmanjkala bat. telefona - bila sem 3 ure nedosegljiva, kar je bil njemu zadosten razlog, da je čisto "znorel", me v tem času n-krat poklical, poslal smse,e-mejle v katerih me je nenormalno žalil in poniževal (med drugim, da sem kurba) itd....

Pristala sem, da ne bom več nedosegljiva....on pa se mi je zelo zelo in iskreno opravičil...

Da ne naštevam vsega .... imela sva veliko lepih vzponov in grdih padcev... Vedno, ko sva se kaj skregala me je nenormalno žalil ... vsakič obvezno z besedo kurba, vrhunec pa je bil gnoj gnojeva,...enkrat me je tudi udaril, vpletena je bila tudi policija. Razlogi so (po mojem mnenju) banalni - npr. to, da nisem prišla pravočasno domov, da sem pozabila telefon v avtu prijateljice, nedosegljiv tel. ali nejavljanje na tel., male neškodljive "laži" oz. prikrivanja, ker sem se bala njegove reakcije, itd...

Po vsakem takem dogodku se mi je zelo opravičil, bilo mu je iskreno žal in se zelo potrudil, da bi škodo popravil...iz vsakega takega dogodka me je bolje razumel in se tudi nekoliko spremenil na bolje oz. trudil, da ne bi kaj takega več ponovil... Po enem letu se je pri teh "izpadih" opazno popravil, kar verjamem, da bi v prihodnosti še izboljšal.

Začel mi je zaupati in spoznava, da nisem ena izmed tistih, ki bi ga le izkoristila, ampak ga resnično ljubim. Bolj kot to spoznava in začenja verjeti, bolj se odkriva njegova "prava narava" - da je v resnici izredno dober, nežen, ljubeč, pozoren,...

Vendar ...vsi ti najini padci so v meni "zasadili" te dvome, ki jih nikakor ne morem izkoreniniti - prebrala sem nič koliko raznih člankov, pa tu na forumu, da je to začaran krog....Če te 1x udari, te bo tudi drugič itd... Če je razmerje "težko" prvih 6 mesecv, bo vedno tako, itd... Pa članki o razmerjih s starejšimi,...

Imam ga rada in na nek način razumem te njegove "izpade" (zaradi preteklih izkušenj), vem da mu je težko .... Rad bi mi maximalno zaupal in verjel, da sem poštena, ljubeča,... Vendar ga pretekle izkušnje ovirajo pri tem,... Potem pa posmilim na to, da to kljub vsemu ni zadosto opravičilo, da me tako ponižuje itd...

Ne vem kaj naj ... je tista moja sorodna duša po kateri vsi tako zelo hrepenimo, vendar je "pretežek" - toliko starejši in tako "surov", ko kaj ni v redu med nama (kar se sicer počasi izboljšuje)...

Kaj bi vi naredili? Bi ostali v razmerju s takšnim moškim?
Anelise
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1163
Na forumu od: 25. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Anelise » 22. Sep. 2008 19:48

ko mi moj moski prvic rece kurba,je z mano oplel...se sploh ne "pogajam" naprej. :evil:
Uporabniški avatar
lancy
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 27
Na forumu od: 3. 1. 2007
Kraj: ng/lj

Neprebrana objavaNapisal/-a lancy » 22. Sep. 2008 19:53

se popolnoma strinjam z Anelise. pri meni tut to ne bi funkcioniralo, pa ne zaradi let, ampak zaradi karakterja... ne more tko s tabo govort, slabe izkušnje gor ali dol... ni šans :!:
Uporabniški avatar
Kika
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1131
Na forumu od: 13. 1. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Kika » 22. Sep. 2008 19:55

NE. mam enega takega doma (foter) in ko si enkrat najdem partnerja, zagotova tega ne bom več prenašala.

žaljenja pa res ne prenesem. v pretekli zvezi je bilo tega preveč in obljubila sem, da tega ne bom več počela, prav tako pa to pričakujem tudi od partnerja. prav tako ne bi prenašala ljubosumnih in neutemeljenih izpadov. zame so to lastnosti, ki so mi pri partnerju v prihodnosti nepredstavljive.

mislim, da tudi onemogočajo zdrav partnerski odnos in rast partnerjev kot posameznikov.

mislim, da so leta pri tem še najmanj pomembna. pa glede na to, da je že toliko star, bi lahko kvečjemu delal na teh slabih lastnostih in se jih znebil, ne pa da se obnaša kot otrok. pretekla razočaranja niso noben izgovor. so izgovor za previdnost, definitvno pa ne za takšne in drugačne izpade, ki z ljubeznijo nimajo nobene zveze.
Isana
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 29
Na forumu od: 6. 9. 2007
Kraj: MS

Neprebrana objavaNapisal/-a Isana » 22. Sep. 2008 19:56

in po udarcu še razmišljaš o tem , če naj ostaneš ali greš????
:eek: :?
Uporabniški avatar
HuDoBa
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 645
Na forumu od: 7. 5. 2008
Kraj: Prekmurje

Neprebrana objavaNapisal/-a HuDoBa » 22. Sep. 2008 19:56

sicer je res, da v bibliji piše, da če te kdo udari, nastavi še drugo lice, ampak tega ni treba v praksi izvajat no. Kot je moja predhodnica rekla, že če bi mi tip rekel da sem kurba bi spakirala kufre v tisti isti sekundi, kaj šele da bi me udaril.
Uporabniški avatar
*little girl*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 173
Na forumu od: 11. 5. 2008
Kraj: Where the streets have no name

Neprebrana objavaNapisal/-a *little girl* » 22. Sep. 2008 20:00

Hmm...malo zapletena situacija. Jaz osebno ne bi bila s toliko starejšim, ampak če te razlika v letih ne moti potem se mi to ne zdi problem. Velik problem se mi pa zdijo žalitve in udarci! jaz tega ne bi prenesla... mogoče zato,ker enostavno znorim če me kdo užali in tega ne dopustim nikomur! sklepam, da si se že poskušala pogovorit z njim, in upam da je takrat kaj pomagalo. povej mu kar čutiš, povej da ti lahko zaupa in da nisi z njim zaradi neke lastne koristi, pač pa zaradi čiste ljubezni. vem pa, da bi jaz tipa postavila pred odločitev (če bi me še naprej žalil)- ali bo za vselej prenehal z žalitvami, ali pa pač grem, ker ne bi prenesla takega ravnanja z mano.
glede njegovih izbruhov jeze: ali je on že po naravi tak, da hitro vzkipi? mogoče ga je le zelo strah, da te bo izgubil in si te zato želi imeti vedno pod nadzorom, zato ga pa tvoja nedosegljivost spravlja tako ob živce.
svetujem ti en dober pogovor, povej mu vse kar te moti in želiš da se v vajini zvezi popravi. če te ima resnično rad bo vse popravil.
good luck :wink:
Uporabniški avatar
red*cherry
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 817
Na forumu od: 19. 6. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a red*cherry » 22. Sep. 2008 20:01

Ko sem začela brat tvoj post je bla moja prva misel: Ja itak, če se vidva razumeta, kul, ostanta skupi, leta niso ovira. Čeprav v starejših letih to zna bit. Ampak ko sem prebrala cel tvoj post, sm samo rekla: Punca, bejž stran!

Praviš, da te dopolnjuje, da je on tvoj ideal, da te ljubi, razume... :? Praviš da v vajino prihodnost nima pomislekov, na drugi strani pa znori že, če si nedosegljiva. To so veliki pomisleki že v najmanjšem primeru!!! Človeka ki ljubimo, ne udarimo!! Človek, ki ga ljubiš, ni zate kurba!

Mislim, da ga ves čas zagovarjaš, bežiš pred resnico in pred svojim strahom, da mogoče pa v vajinem odnosu ni vse tako lepo in prav kot si predstavljaš.

Če je človeku po vsaki eksploziji "tako zelo zelo žal" kot sama praviš, to skuša popravit, in eksplodira spet takoj ko se stvar ponovi?! Kaj šele da te žali in ponižuje! Da bi men en reku kurba al pa me celo udari: ČAO MIKI!

Praviš da si pristala da ne boš več nedosegljiva! Pa to ne moreš vedt! Kaj pa če se ti zgodi? A se boš ves čas tresla, da si boš napolnila baterijo, da ti ne bo sred trgovine, ko boš pomerjala svoje najljubše hlače in kofetkala s kolegico, slučajno crknu telefon...??! :eek: Pa tud, si pomislila, kaj vse mu boš mogla še obljubit?? Saj nisi njegova last!

Praviš, da mu prikrivaš stvari, ker se bojiš njegove reakcije...domov k človeku, ki nas ljubi se pridemo sprostit, pogovorit, zaupat, ne pa s strahom stopit skozi vrata. IN NE VERJEMI, DA SE BO V PRIHODNOSTI POBOLJŠAL! Še slabše bo, čedalje bolj si te bo lastil in te dušil. Stara si 24 let, živi punca tako kot si zalužiš in ne pusti da te 48-letnik nadzoruje, ki ima očitno težave sam s sabo in hoče nekoga priklent nase.

In vsi imamo neke pretekle izkušnje, ki pa ne opravičujejo naša dejanja, ki škodujejo drugim...

Joj, sej ne vem kaj naj ti rečem, mislm, da že sama poznaš odgovor. Če si srečna s tem človekom, potem sreče še nisi spoznala... Pa vso srečo.
Uporabniški avatar
leoncinha
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 124
Na forumu od: 24. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a leoncinha » 22. Sep. 2008 20:06

Grde besede+FIZIČNO NASILJE :eek: Punca ti ga loh spraviš v zapor!
Ne, resno, takoj končaj to, ker si ne zaslužiš, da bi te kdorkoli zmerjal pa naj mu je potem še kako močno žal. O udarcih pa mislim, da nima pomena zgubljat besed... Zelo je žalostna tvoja zgodba. Tle je ljubezen premalo. Uporabi zdravo pamet in se odloči zase, ne za njega.
Good luck! :flower:
Uporabniški avatar
ena pač
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 253
Na forumu od: 5. 3. 2007
Kraj: mb

Neprebrana objavaNapisal/-a ena pač » 22. Sep. 2008 20:15

...
Zadnjič spremenil ena pač, dne 01. Jan. 2010 17:07, skupaj popravljeno 3 krat.
*Zvezdica Zaspanka*
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 7
Na forumu od: 22. 9. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a *Zvezdica Zaspanka* » 22. Sep. 2008 20:16

Udarec je bil eden..ni bilo udarcev (množina)...zgodil se je, ker sem mu lagala v obraz (prikrivala sem mu nekaj, kar je prav banalno, če opišem kaj...)...ampak vse to zato, ker zna bit zelo tečen in sem enostavno hotela mir, da gre mimo brez "teženja"... bila je neumna neškodljiva laž, vendar je bila laž.... in to v obraz :(
Uporabniški avatar
študentka20
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 553
Na forumu od: 10. 9. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a študentka20 » 22. Sep. 2008 20:16

tud sama sem podobnega mnenja kot predhodnice,da pojdi stran dokler še lahko. samo je tukaj še en catch: praviš da so se njegovi izpadi poboljšali,oz. jih ni. to je lahko samo maska s katero bi te obržal pri sebi, po drugi strani pa se je človek lahko začel resnično spreminjati. dejstvo je,da imaš ti dvome,zato bi blo najbolje da dvakrat premisliš celotno situacijo. si pripravljena živeti v strahu pred nasiljem? si ziher da je on the one? bi rada še trpela? kljub temu da je posesiven po naravi, bi moral imeti mejo,vendar je nima. naredi jo ti. s tem ko ti pravi da verjame v vajino prihodnost, bi jaz pomislila da si samo nekoga želi ob sebi s katerim bi lahko manipuliral.
življenje je igra,igraj jo,
življenje je izziv,sprejmi ga,
življenje je iskanje,razišči ga,
življenje so sanje,uresniči jih. (sai baba)
Smetka_
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 712
Na forumu od: 2. 9. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Smetka_ » 22. Sep. 2008 20:18

Če bi mi kdaj rekel kurba še kje drugje kot v postelji spakiram kufre in čao.

Tole da te je udaru..Sori,zveniš mi kot naivnica. pa kaj P***a boš trpela neko poniževanje z nekim starim dedcom,ki ti je v bistvu lahko fotr?Boš pustial da te nekdo nadzoruje?pa nehi se slepit da se bo spremenil,prov čuti se to,akr zagovarjaš gan eki,v resnici sploh ni nič drugačen,to si ti SAMO govoriš.
Najd si fanta svoje starosti,ljubiš ga,ja v redu,tud odljubila se boš,sam da si pa pr 24 letih uničiš lajf pa...

Velik sreče.
Isana
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 29
Na forumu od: 6. 9. 2007
Kraj: MS

Neprebrana objavaNapisal/-a Isana » 22. Sep. 2008 20:22

za udarec ni niti izgovora, kaj šele da bi bilo opravičilo
In če moraš že zdaj lagati zaradi banalnih stvari, razmisli malo.....
Kaj bi se pa zgodilo, če bi mu prikrila kaj resnejšega??
In lažeš samo za to, da se on ne bi razburjal??? Kje pa so tu tvoji občutki??
A se res tako malo ceniš?
Uporabniški avatar
lancy
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 27
Na forumu od: 3. 1. 2007
Kraj: ng/lj

Neprebrana objavaNapisal/-a lancy » 22. Sep. 2008 20:22

ja prou, je pač bila laž, on bi pa lahko drugače reagiral, na pa z udarcem :roll:

Vrni se na Ljubezen in seks

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: Google Adsense [Bot]