Kajenje in veza

Zadovolj(e)n/a v postelji.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

anketi
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 2
Na forumu od: 2. 3. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a anketi » 05. Mar. 2008 13:06

Pozdravljeni!

Sem nekadilec, punca pa kar veliko kadi. Iz dneva v dan me to bolj moti, ji povem in vonj po dimu in nikotinu ubija v meni strast, ubija del mene, najino vezo.

A ste se kdaj srečali s takšnim problemom? Kakšen nasvet naj se ga lotim? Včasih mislim da ni več rešitve. A je lahko kajenje razlog za neuspeh v vezi ali lahko sam kaj uredim v svoji glavi?

Hvala vam
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 05. Mar. 2008 13:11

midva imava enako situacijo. rešitev je kompromis. kadar sva sama, ne kadim. zvečer, ko greva ven, kadim. če ga to moti, naj mi takrat pač ne da lubčka.
Uporabniški avatar
punkie_
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1198
Na forumu od: 17. 4. 2006
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a punkie_ » 05. Mar. 2008 13:20

ah joj če bi šlo sam za lubčke. ampak kadilci se na žalost ne zavedate da smrdi še par metrov okol vas. zame ni gršga kukr po cigaretih smrdeča ženska, pr tipih mi tud ni kul ampak ok...

moj kadi in kadar mi ne paše tega dihat ga prosim če gre v drugo sobo oz. grem sama drugam. in ja, če je nekdo ful strasten kadilec, drugi pa ne prenaša tega, in če ne znata narest kompromisa, lahko zvezi ful škodi.
eni pravjo da so prepričal partnerja da je nehal kadit ... vse čestitke, ampak js nimam pojma kako to narest in po pravic povedan se mi ne da ubadat s tem ker bi bla jst tista, ki bi poslušala kok mu je hudo brez čika itd.
velikrat sem razmišljala da bi mu dala kar ultimat- čiki al jst. ampak vem da nebi mogla 3 letne zveze končat sam zarad čikov... sam pa tud ne bo nehal kadit .. tko da sm se pač sprjaznla, čeprou ne gre sam za smrad ampak tud za zdravje in mi niti najmn ni ušeč da kadi..
anketi
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 2
Na forumu od: 2. 3. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a anketi » 05. Mar. 2008 13:25

da... ta ultimat je spor. Sam od sebe ne bo nobeden nehal. Ampak če partnerjevo početje "bremeni" drugega... ne vem. Tole s cigareti je katastrofa. Saj proti kadilcem nimam nič ampak vonj po dimu ...

Saj se zavedam, da tudi sam nisem zdaleč popoln :)
Uporabniški avatar
Snow flake
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 630
Na forumu od: 27. 12. 2004
Kraj: okolica Ljubljane

Neprebrana objavaNapisal/-a Snow flake » 05. Mar. 2008 13:41

V bistvu zadeva niti ni enostavna, ker če nekomu vonj po cigaretih ne odgovarja, partner pa izredno rad kadi in se tej ljubi navadi ne bo tako zlahka odpovedal.
Moj je na začetku veze kadil, potem še sem in tja prižgal, potem pa nehal. Sicer je vedel, da me to moti, ampak ni prenehal le zaradi tega, temveč zaradi svoje odločitve glede tega. Tako da ne vem, kako bi še naprej reševala zadeve okoli tega.
Je pa res moteče. Ne gre se le za poljube ampak na sploh vonj, ki ostane še po tem, ko je cigaret že ugasnjen. Škoda je, ker se na nekoga navežeš, se zaljubiš, pa te potem takšna stvar fajn moti.

Nekaj takega/podobnega smo zapisali tudi že v temah Fant ne opusti kajenja in Kajenje pri fantu, poglej še tule.
Uporabniški avatar
punkie_
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1198
Na forumu od: 17. 4. 2006
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a punkie_ » 05. Mar. 2008 13:44

pridi k njej s kakšno literaturo o tem kako škodljivi so cigareti :D sem že slišala za eno knjigo, k je že kr neki kadilcev odvrnila od kajenja
kok časa sta pa skupi s punco? pa na kakšen način ji poveš, da te kajenje moti? te takrat sploh jemlje resno?
Uporabniški avatar
SSarchy
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 720
Na forumu od: 20. 9. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a SSarchy » 05. Mar. 2008 13:46

Moj fant je po 15h letih kajenja samo zaradi mene nehal kaditi po 3h mesecih najine veze. Pa da ne bo kdo mislil, da sem ga kej silila, al pa mu težila. Jz sm mu samo razložila, zakaj jaz ne kadim že 3 leta in po premisleku je dojel, v čem je bistvo. Tko da sem full vesela. To je še en dokaz, da se da nehat, če se hoče.
Zemlja je velika učiteljica tistim, ki ji znajo prisluhniti. Življenje se tu ne bo končalo, ne glede na to, kaj počne človeštvo. Zemlja bo ostala. Le človeštvo se bo vrnilo v nič, od koder je prišlo, razen če ne bomo spremenili svojih navad!
Uporabniški avatar
inaa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1576
Na forumu od: 9. 11. 2005
Kraj: tu pa tam

Neprebrana objavaNapisal/-a inaa » 05. Mar. 2008 13:48

js sploh nism prepricana da bi kdaj bla s kadilcem ker mi ogabno smrdijo pa bedno zgledajo s cikom u ustih :?

ampak nimam teh problemou, na sreco :)
Zivljenje je piskotek!
Uporabniški avatar
metuljčica*
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1570
Na forumu od: 23. 1. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a metuljčica* » 05. Mar. 2008 15:19

Kaj na začetku te pa ni motilo, da punca kadi? :? Kaj pa ona odgovori, ko ji poveš, da te moti?

Mene bi tudi motilo. Sploh si ne znam več prestavljati, da bi imela kadilca. K sreči je moj nehal (pa ne zaradi mene).
Uporabniški avatar
medvedka
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 156
Na forumu od: 26. 11. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a medvedka » 05. Mar. 2008 15:49

To je tudi meni čudno, da ga že na začetku ni motilo. Meni je namreč kajenje nekaj tako odvratnega, da se v tipa, ki bi ga vidla kadit definitivno ne bi mogla zaljubit. Pri meni je eden prvih pogojev, da sploh spustim koga blizu tudi to, da fant ne kadi...ampak to je mišljeno samo v ljubezenskem smislu. Če prijatelji kadijo, mi je vseeno. Najbolj neumno se mi zdi pa to, da se spustiš v vezo z nekom, pri katerem te nekaj tako zelo moti, potem ga pa skušaš spremenit. Ker zaljubljenost pa tudi ni tako zelo slepa, da ne bi bil sposoben videt nečesa, kar lahko v odnosu predstavlja precejšen problem.

Torej, če te njeno kajenje na začetku ni motilo, potem je nesmiselno, da ji zdej razlagaš, kako ti gre to na živce in kako želiš da neha kaditi. Lahko ji omeniš, da njena razvada ni zdrava in da ti ni všeč vonj okrog nje, kaj drugega pa tu ne moreš storiti. Če želi prenehati s kajenjem, naj to stori izključno zaradi sebe.
Uporabniški avatar
Josephina
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1563
Na forumu od: 20. 8. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Josephina » 05. Mar. 2008 16:20

Uh mi mamo konstantno tak boj doma. Mami je strastna kadilka oci pa ostro proti temi. In znajo bit hudi prepiri. Jaz razumem obe strani, razumem da je tezko nehat bit odvisen od necesa in razumem da te to moti (ker mene tudi, samo ne v taki meri).

Sem pa imela bivsega, ki je rad kadil amapk ni bil to kak osrednji problem, kdaj pa kdaj sem mu zatezila, ampak ni nic pomagal. :D

Moj zdejsni fant pa ne kadi in tud vem, da ce bi js kadila ne bi bla skupaj, ker ga to prevec mot.

Tako da se sam odloci, kaj ti je boloj pomembno oz. do kaksne mere te moti njeno kajenje.
BaUcYkA
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 259
Na forumu od: 26. 10. 2005
Kraj: *štajerska*

Neprebrana objavaNapisal/-a BaUcYkA » 05. Mar. 2008 16:28

jaz sem kadilka, pa me vseeno moti, če bi smrdel skoz po cigaretih. tu pa tam si prižgema kakšnega, drugač pa ga večkrat vprašam, če bo umrl, če si ga ne bo prižgal, pa potem pospravi čike;) sicer sem pa imela večinoma nekadilce, pa sem se enostavno vzdržala kajenja tisti čas in malo preden sem se dobila z njim(i), ker eden je vohal pa če sem kadila pred 1 uro preden sem se dobila z njim pojedla jogurt,banano pa nevem kaj še vse pa še čigumo mela not, pa me je vprašal, kaj si zaj kadila...:) pomoje te bo vedno bolj motilo to, maš pravico do tega, da te moti pač... najboljša rešitev je pač, da se tisti čas ko sta skup vzdrži kajenja, saj verjetno nista 24 ur na dan skupaj, tistih par urc pa naj `potrpi`...saj ni tak hudo
Uporabniški avatar
*ka!a*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 621
Na forumu od: 16. 5. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a *ka!a* » 05. Mar. 2008 16:42

Sem nekadilka in dvomim, da bi mela za fanta nekoga, ki kadi. Ok, res je, da bi se lahko zgodilo marsikaj in bi dobila točno kadilca, pa vendar...
Pogovor se z njo, povej ji kaj te moti, če bi ji bilo ne vseeno zate, mislim da bi pristala tudi na kakšen kompromis, v smislu, da ko sta skupaj ne bo kadila, in če že, naj odide v drug prostor/balkon. Če pa bo to vzela kot zaroto proti njej, potlej pa ne vem.
Uporabniški avatar
Tonja
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 974
Na forumu od: 4. 12. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Tonja » 05. Mar. 2008 16:44

Ja, saj dejansko je problem tole kajenje, sploh, če eden ne kadi... Jaz sem aktivna kadilka že phu... Kaj pa vem... Ene 10,11 let. Ampak k sreči sem imela do sedaj partnerje kadilce. Izredno me moti kajenje v hiši ali stanovanju, ker vse skup obupno smrdi (moj bivši je kadil ma lih kjer mu je zapasalo :roll: ), tudi v avtu me moti, če se prepogosto kadi,...
No, en dan, že nekaj časa nazaj pa me je kr naenkrat minilo. Meni nič, tebi nič... Ne sežem več po čikih. Tudi v tornjaku ne kadim, ko imam kako dolgo furo, kar sem ponavadi vedno. Tudi ko gremo v gostilno ali ven, ne kadim... Tudi ko smo meli privat žur, ko so vsi okol mene kadili (v bajti), me niti ni zamikalo. Čike mam vedno poleg, ampak po njih ne sežem...
Skratka, u bistvu šele zdj opažam, kk zna bit dim moteč in kako se dejansko ta smrad navoha... Prej ga nisem navohala tlko ko ga zdaj. Da ne govorim o tem, da mam zdj dosti lepše zobe, zadah, prijetn vonj na cotah, nimam rumenih prstov ipd.
Skratka... Dokler kadiš tak ne veš klko smrdiš oz.si moteč za nekadilce. Če ti kdo kaj reče, maš občutek, da ti nekdo hoče nekaj proč vzet.
Pač ji rči, da zaradi tebe, naj kadi, ampak pač želiš, da nebi kadila npr. v avtu, stanovanju, bla bla bla... Saj se da vse zmenit.
kar se pa tiče kuševanja ... Mhnja, ga ni čiguma, ko bi to zradiru, ta vonj...
Uporabniški avatar
sokolja
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 450
Na forumu od: 10. 11. 2007
Kraj: notranjska

Neprebrana objavaNapisal/-a sokolja » 05. Mar. 2008 16:55

ja kaj pa ona reče, ko se pogovarjata o tem pa ji skušaš dopovedat, da te to mot?

Vrni se na Ljubezen in seks

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov