ZF filmi + akcijski filmi

Vse o filmih, serijah, nadaljevankah, oddajah, showih ...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine, floribunda

Uporabniški avatar
kepka
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1656
Na forumu od: 24. 10. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a kepka » 20. Nov. 2009 11:52

floribunda napisal/-a:ne morem se spomnit nasova filma, kjer so vsi skupaj v neki podmornici, izumijo tekočino s katero lahko 'dihaš' pod vodo in spoznajo neznano obliko življenja, ki se formira s pomočjo vode.

ta mi je tudi med bolj simpatičnimi sci-fi filmi.

Sigurno mislis na The Abyss? Kul film, ja. Moja sibka tocka so itak sci-fi akcije :D
Reality is that which, when you stop believing in it, doesn't go away.
Uporabniški avatar
softTouch
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1325
Na forumu od: 16. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a softTouch » 20. Nov. 2009 12:08

uf, to je pa eden redkih ZF filmov, ki je tud men všeč
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 20. Nov. 2009 13:14

jp. točno ta film!
tista podvodna bitja so blazno simpatična! in tisto podvodno mesto me je očaralo.

zaenkrat moj najljubši sci-fi ostaja Futurama :)
Uporabniški avatar
kepka
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1656
Na forumu od: 24. 10. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a kepka » 20. Nov. 2009 14:27

floribunda napisal/-a:zaenkrat moj najljubši sci-fi ostaja Futurama :)

Jaz pa ne vem, ce bo filmska industrija se kdaj naredila tako dober sci-fi kot je 2001: A Space Odyssey. :D Ostaja moj najljubsi.

Ampak vse je mogoce, District 9 je nov sci-fi film, pa je super. Tega tudi priporocam.
Reality is that which, when you stop believing in it, doesn't go away.
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 20. Nov. 2009 14:38

bom pogledala. zadnjic sem si pogledala Moon (ker si ga tle omenla), pa mi je bil kr všečen. ampak mi je HAL 9000 vseeno bolj simpatičen kot Gerty (gerty je pussy), zato je imel hal tudi to čast, da se po njem imenuje moj ljubi računalnik :)

in ja. odiseja v vesolju ma tako fan fant fantastično fotografijo, da me je prav srce bolelo ker sem ga gledala na 15.4 monitorju.
zakon film!
Uporabniški avatar
Zvoncica
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2499
Na forumu od: 4. 11. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Zvoncica » 12. Dec. 2009 0:54

Zdele sem gledala 2012 in mi je bil prav všeč film...sicer je malo za lase privlečena zgodba, samo men se je zdel ful napet, pa mi je res pasal za en tak easy petkov večer :)
Tysia
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 748
Na forumu od: 11. 5. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Tysia » 20. Dec. 2009 9:20

Včeraj sem si ogledala Avatar, v 3D. Čeprav načeloma nisem ljubiteljica SCI fiction, me je film tako navdušil, da premišljujem, če bi ga dala med moje najljubše. No, sedaj ko sem še čisto pod vtisom, je že med njimi. :D
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 21. Dec. 2009 12:05

2010

'nadaljevanje' odiseje v vesolju, ki mi je bla dosti bolj všeč. kul film, ki bi bil še bolj kul, če odiseja ne bi obstajala, tako pa le težko konkurira kubrickovemu masterpiecu.

za moje pojme postreže s prevečodgovori in je malček podhranjen z vidika kvalitete fotografije.
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 21. Dec. 2009 12:45

Tysia napisal/-a:Včeraj sem si ogledala Avatar, v 3D. Čeprav načeloma nisem ljubiteljica SCI fiction, me je film tako navdušil, da premišljujem, če bi ga dala med moje najljubše. No, sedaj ko sem še čisto pod vtisom, je že med njimi. :D


Tudi jaz sem ga gledala, v petek v 3D tehniki. Film me je pozitivno zelo presenetil glede zgodbe, s tehničnega vidika pa razočaral. Ni 3D, kot bi morda pričakovali (v smislu, da misliš, da se lahko česa dotakneš), temveč je fora v globinskem pogledu, nikoli pa ne boste trznili, da bi kaj proti vam letelo.

Skratka zgodba presenetljivo dobra, vendar bi mi bilo praktično enako všeč, če bi gledala v navadni tehniki.
Tysia
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 748
Na forumu od: 11. 5. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Tysia » 30. Dec. 2009 8:05

UG84 napisal/-a:Skratka zgodba presenetljivo dobra, vendar bi mi bilo praktično enako všeč, če bi gledala v navadni tehniki.


Meni je bilo pa noro, čeprav vem, da bi bilo lahko kar se tiče 3D dosti boljše (U2 koncert je s tega vidika prekašal ta film, ko je Bono segel z roko proti občinstvu, sem prav trznila v stran :D ). Všeč mi je bilo, ko se leteli na tistih ptič-zmajih, opazovala sem "pristni gozd" pod sabo...sem se tako vživela v zadevo, kot da sem jaz tam. :D
Uporabniški avatar
amark31
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 366
Na forumu od: 28. 2. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a amark31 » 01. Apr. 2010 23:56

kepka napisal/-a:
floribunda napisal/-a:zaenkrat moj najljubši sci-fi ostaja Futurama :)

Jaz pa ne vem, ce bo filmska industrija se kdaj naredila tako dober sci-fi kot je 2001: A Space Odyssey. :D Ostaja moj najljubsi.


Space Odyssey je meni predolg. Boooooring.
Kubrick je cool, samo se pa rado norca dela in mastrubira, največ prav v Space Odyssey. Fotografija je fejst... ampak tut discovery channel ni slab.
Bolj so mi všeč... Clockwork Orange, Shining, Barry Lyndon, Dr. Strangelove...še bi se našlo.

Blade runner ga za mene poseka na celi črti... music... Vangelis ni Also Sprach Zaratustra pa Na Lepi Modri Donavi ampak vseeno bolj paše v film... pa Love theme... igralci... igra ... pa daleč najboljše ustvarjena atmosfera v filmu... I've seen things you people...

O Avatarju razen s tehnične strani ni vredno zgubljat besed... pofl.

:)
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 03. Apr. 2010 12:38

[/url]Blade runner ga za mene poseka na celi črti... music... Vangelis ni Also Sprach Zaratustra pa Na Lepi Modri Donavi ampak vseeno bolj paše v film... pa Love theme... igralci... igra ... pa daleč najboljše ustvarjena atmosfera v filmu... I've seen things you people... [url]

aha. los angeles v 'prihodnosti' je fantastičen.
Uporabniški avatar
kepka
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1656
Na forumu od: 24. 10. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a kepka » 03. Apr. 2010 15:57

Jaz pa mislim, da 2001 in Blade Runnerja ne moremo primerjat, niti znotraj zanra, zgodbi in sama ideja sta si prevec razlicni. Kubrick se ne sprasuje, kaj je sploh clovesko, ampak kam gremo. Moja interpretacija, seveda :D

To je skoraj tako, kot ce primerjas Aliens in ne vem, District 9.

Pa s tem ne mislim, da je Blade Runner slab film, dalec od tega, tudi eden mojih najljubsih (glej avatar). :D
Reality is that which, when you stop believing in it, doesn't go away.
Uporabniški avatar
amark31
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 366
Na forumu od: 28. 2. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a amark31 » 03. Apr. 2010 22:08

kepka napisal/-a:Jaz pa mislim, da 2001 in Blade Runnerja ne moremo primerjat, niti znotraj zanra, zgodbi in sama ideja sta si prevec razlicni. Kubrick se ne sprasuje, kaj je sploh clovesko, ampak kam gremo. Moja interpretacija, seveda :D

To je skoraj tako, kot ce primerjas Aliens in ne vem, District 9.

Pa s tem ne mislim, da je Blade Runner slab film, dalec od tega, tudi eden mojih najljubsih (glej avatar). :D


Drži... govorim samo o svojem okusu...in Ridley Scott je bolj po mojem okusu. Odyssey... kadri so predolgi... predolgo se nič ne zgodi... vem, da je to narejeno namenoma... da te pripravi... znervira če hočeš... Gremo pa krožno... no spiralasto. :)

On a lighter note... Rachel je sexy, sploh takole v cigaretnem dimu kot pri tvojem avatarju. :) in ostali nexusi... mmm, Hal je pa bolj tko... ne vem, mi ne potegne... tak hladen je.. tist rdeč uč je sicer... blablabla... :lol:
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 04. Apr. 2010 3:09

i love hal.

in sem se pripravljena skregat okoli njegove imenitnosti!

Vrni se na TV in filmi

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: Google [Bot]