ZF filmi + akcijski filmi

Vse o filmih, serijah, nadaljevankah, oddajah, showih ...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine, floribunda

Uporabniški avatar
*belina*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 145
Na forumu od: 24. 1. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a *belina* » 16. Jun. 2007 20:04

A ma kdo rad znanstveno fantastične filme? Men osebno so taki filmi zakon in vedno čist not
padem :D Nekaj zanimivih:

- Spiderman
- E.T.
- Armageddon
- Jurski park
- I robot
- Umetna inteligenca
- Vojna svetov
- Donnie Darko
- IT
- Misija na Mars
- Jumanji
- King Kong
- Peti element

Najbolj čudno je pa to, da mi je recimo Matrica ful beden film (vsi deli), pa čeprav spada v kategorijo mojih najboljših zvrsti filmov.
me,myself&I
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 211
Na forumu od: 2. 11. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a me,myself&I » 16. Jun. 2007 20:39

Matrica (vsaj prvi del) mi je bla kul.
Drgače pa Star Wars (predvsem tastari deli) in Star Trek (nanizanka, filmi so bl tako, ampak kot fan jih gledam)!!!
Solaris (od Tarkovskega).
Ma kdo kak predlog za kak film? Ker mi ni tolko do posebnih efektov, men je do zgodbe. Odisejo bo treba še pogledat...
Uporabniški avatar
kepka
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1656
Na forumu od: 24. 10. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a kepka » 17. Jun. 2007 14:55

Reality is that which, when you stop believing in it, doesn't go away.
Uporabniški avatar
BeLLi
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 239
Na forumu od: 28. 7. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a BeLLi » 17. Jun. 2007 15:32

Uh, ne :? . Taki filmi mi pa res niso ušeč. Sam vidm kšne robotke pa ene mejhne vesoljčke, k se sprehajajo po cesti ... :roll: .
me,myself&I
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 211
Na forumu od: 2. 11. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a me,myself&I » 17. Jun. 2007 16:13

A se kera spomne, kako je naslov enemu drugemu, totalno utrganemu, filmu, ki se tudi opira na 1984 (knjigo)?
Frenkie
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1227
Na forumu od: 4. 2. 2006
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Frenkie » 17. Jun. 2007 16:46

Jaaa, men so tud taki filmi ful zakon. Sicer ne vsi, recimo Matrica in podobni, mi sploh ne potegnejo.

Najbolj všeč mi je film od Stephena Kinga The Langoliers. Jst sem ga že ene 5x gledala in mi je bil vsakič ful zanimiv. Gre se pa o tem, da neki potniki potujejo v Boston z letalom, ko kr na enkrat skoraj vsi potniki misteriozno izginejo, razen devetih ljudi, ki so v tem času spali. Oni preživijo in ostanejo na letalu. Zgodba govori o potovanju skozi čas. Namreč zgodilo se je to, da se je letalo izgubilo nekje med oblaki in prekoračilo neko atmosfero (pas) v vesolju, kjer se sekata sedanjost in prihodnost. Ko se zbudijo, se jim začnejo dogajat čudne stvari in čez neki časa pristanejo na nekem osamljenem letališču, kjer ni nobene žive duše. Pravzaprav zgleda, kot da so pristali na nekem drugem planetu. Langoliers (kot je tudi naslov filma) so pa neki čudni stvori, ki se jim približujejo in jih želijo napasti. Njihova naloga pa je, da zbrišejo trenutke v sedanjosti, ki v resnici spadajo v preteklost (zakomplicirano :D). Če želijo preživeti, morajo zavrteti čas nazaj. Se pravi, morajo usposobiti letalo in še enkrat zaspati, eden od njih pa mora ostati buden, da jih lahko zbudi... itd. V glavnem, film je totalna fantastika in skrajno nerealen, ampak vseeno zelo zanimiv (vsaj men). Čist vsakič ko gledam, opazim nekaj novega, kar prej nisem.

Potem še Dan po jutrišnjem. Čeprav ta film iz dneva v dan postaja manj fantastičen :D in vse bolj postaja kruto realen :?

- Jumanji
- Constantine
- E.T.
- Planet opic
- Solaris
- Mumija
- Odiseja v vesolju
- The time machine
- Donnie Darko
Zadnjič spremenil Frenkie, dne 17. Jun. 2007 19:23, skupaj popravljeno 6 krat.
Uporabniški avatar
Damyanchyka
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1390
Na forumu od: 8. 4. 2007
Kraj: Poletje

Neprebrana objavaNapisal/-a Damyanchyka » 17. Jun. 2007 16:48

waaaa jst pa sploh ne prenesem takih filmou :cool:
Uporabniški avatar
kepka
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1656
Na forumu od: 24. 10. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a kepka » 17. Jun. 2007 17:35

Hmmm, kaj ko bi se v tej temi izognili odgovorom tipa: jaz pa ne maram takih filmov?

Zakaj - ker sodeč po temi Katerih filmov in nanizank ne prenasate velika večina uporabnic tega foruma NE mara sci-fi filmov in bo posledično tukaj 100 strani odgovorov "jaz pa tega ne maram / ne gledam / ne prenesem".

Samo predlagam.....

me,myself&I napisal/-a:A se kera spomne, kako je naslov enemu drugemu, totalno utrganemu, filmu, ki se tudi opira na 1984 (knjigo)?


Kakor jaz vem, so imeli vsi trije filmi posneti po tej knjigi naslov 1984.
Reality is that which, when you stop believing in it, doesn't go away.
Uporabniški avatar
MiLLy
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 415
Na forumu od: 17. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a MiLLy » 17. Jun. 2007 20:40

Js mam pa rada ZF filme. Moje najljubše ste že omenle :? Najprej mi pade na misel Otok, ki mi je bil ful všeč, čeprav vem, da mogoče ni vrhunski. Zanimivo mi je blo, ker lahko kaj podobnega v prihodnosti postane realnost. Sledijo A.I. umetna inteligenca (tud med mojimi naj), E.T. , Bližnja srečanja tretje vrste, Posebno poročilo in Jurski park (kaj češ, Spielberg pač zna :spot: ). Nekaj lahkotnejšega so mogoče Stepfordske ženske (priporočam).
Planet opic (Burtonov) mi je bil mal manj všeč, Matrica sploh ne (mogoče ni bil pravi trenutek), v Doom se nekak nisem mogla vklopit. Pa že ful dolgo časa hočem pogledat Peti element (upam da mi kmalu uspe) in Kubrickovo Odisejo 2001.
...
Uporabniški avatar
kepka
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1656
Na forumu od: 24. 10. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a kepka » 18. Jun. 2007 9:17

Se dveh kar OK filmov sem se spomnila:

MiLLy -Planet od the Apes ti predlagam, da si pogledas original, pac ni specialnih efektov, ampak zgodba sama je pa mnogo boljsa in tudi ne vem kaj so v tem novem delu razmisljali, ampak konec so cist pokvarili. :D
Reality is that which, when you stop believing in it, doesn't go away.
Uporabniški avatar
tani24
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 722
Na forumu od: 23. 1. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a tani24 » 18. Jun. 2007 10:28

preprost obožujem take filme..takoj k pride v kino al pa videoteko morm pogledat. med ljubšimi so mi:
- x-men..sm pogledala vse dele večkrat
- matrica...tud super
ma ful jih je :D
Uporabniški avatar
MiLLy
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 415
Na forumu od: 17. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a MiLLy » 18. Jun. 2007 13:18

kepka napisal/-a:MiLLy -Planet od the Apes ti predlagam, da si pogledas original, pac ni specialnih efektov, ampak zgodba sama je pa mnogo boljsa in tudi ne vem kaj so v tem novem delu razmisljali, ampak konec so cist pokvarili. :D

Mam namen pogledat, ampak do teh starih originalov je težko priti. Drugač pa mi je bil všeč konec Planeta opic - vsaj tisti del, ko se ljudje vrnejo na zemljo in v šoku ugotovijo, da je namesto predsednika Lincolna v Washingtonu tam kip opice. Tak izvirn prizor.
Ayay pozabla sm omenit še Vojno svetov. Just love it :scherzkeks:
...
Uporabniški avatar
Bulma
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2634
Na forumu od: 16. 11. 2004
Kraj: BLTNC

Neprebrana objavaNapisal/-a Bulma » 18. Jun. 2007 13:53

Damyanchyka napisal/-a:waaaa jst pa sploh ne prenesem takih filmou :cool:


Jaz tudi ne. Edino če je E.T. znanstveno fantastični potem samo ta film. Pa mogoče še kakšnega.
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 18. Jun. 2007 14:43

kepka napisal/-a:[*]Stalker
Tole sem pa jz brala. :) "Piknik na robu ceste" bratov Strugacki. Dost všečno, ubistvu.
Pa tole tud
*belina* napisal/-a:- I robot
Isaac Asimov.

Sicer je pa tud men dost všeč tale zvrst, sam nisem pa nek pretiran privrženec. :)

Najljubši mi je pa seveda E.T. :D , ki sem ga, seveda, tud prebrala. :)
Uporabniški avatar
kepka
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1656
Na forumu od: 24. 10. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a kepka » 18. Jun. 2007 17:07

Ja, Isaac Asimov in njegovi trije zakoni robotike :)
Tukajle pa je se kar nekaj idej katere filme je se za pogledat:
http://www.rottentomatoes.com/features/special/2007/scifi/ :D
Reality is that which, when you stop believing in it, doesn't go away.

Vrni se na TV in filmi

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov