skrivnostni otok

Vse o filmih, serijah, nadaljevankah, oddajah, showih ...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine, floribunda

Uporabniški avatar
Dioniz
Cosmo moderator
Cosmo moderator
Prispevkov: 3231
Na forumu od: 21. 1. 2010
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a Dioniz » 08. Maj. 2010 11:20

FreakChick to the rescue! :)
“To be yourself in a world that is constantly trying to make you something else is the greatest accomplishment.”
― Ralph Waldo Emerson
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 08. Maj. 2010 11:43

Jah, še vedno mi ni nihče razložil, če so to isti Drugi, njihova konkurenca, sodelavci,...
Ravno o tem pišem, saj detajli so kul, ampak splošni okvir zgodbe pa malo šepa.
Če bi morali nekomu, ki v življenju še ni slišal za Lost, razložiti, za kaj se gre, bi hitro videli, da ne morete, ker bi se vam zataknilo že pri osnovah. Razen če bi bil ta človek izredno nezahteven in zadovoljen z okvirnimi odgovori tipa Išče se Jacobov naslednik.
Kdo sploh sta Jacob in MIB? Saj je fino, da serija vsebuje cel kup referenc na različne religije in filozofske smeri, ampak dejansko pa ne vemo, kaj v bistvu sta.
Zakaj sploh so na otoku? Kdo je ustvaril ta otok?
Kakšna je povezava med tem, da je treba Flocka zadržat na Otoku in da nekateri želijo otok izkoriščat kot vir energije?

A bodo v 4ih epizodah uspeli to razjasnit?
Uporabniški avatar
FreakChiq
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 620
Na forumu od: 7. 9. 2007
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a FreakChiq » 08. Maj. 2010 15:03

Ti iz templja so skupina Drugih, ki živijo ločeno od Benovih Drugih. Imajo svojo skupnost s svojo vodjo, ampak to še pa ne pomeni, da so konkurenca, ali pa da se ne marajo or something like that. Če bi blo tak, potem ne bi Ben naročo Richardu, naj pelje njegovo skupino na varno v tempelj (te ko je folk iz Kahane na otok prišo).

Se pa tudi jaz strinjam s tem, da LOST ne gre (in tud ne vem, če bo kdaj šlo) obnovit z enim stavkom. Samo to mene sploh ne moti. Prav nasprotno. Se ravno v tem pokaže, kak kompleksna je zgodba. :D Plus, it's kinda awesome, kak debelo te začne folk gledat, ko vprašajo o čem se gre, ti pa začneš lepo obnavljat od začetka do konca, sezono za sezono, dogodek za dogodkom, ker drugače ne gre, ker bi drugače 3/4 pomembne zgodbe ven spustla.
Mali bad postane samo te, ko jim vidiš na faci, da so tik pred tem, da bodo poklicali informacije in vprašali, kje je najbližja bolnišnica za duševno motene. :P

Kaj se pa tiče Jacoba, MiB-a, otoka in njihove zgodovine... I am pretty sure, da bo v naslednjem delu marsikaj postalo jasnega. Celo upam si trdit, da bo epizoda epic. :wink:
.: Living is easy with eyes closed :.
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 09. Maj. 2010 9:57

Sem ravno videla trailer. Bolje za njih, da bo epizoda tako huda, kot je teh 40 sekund :D
Uporabniški avatar
-barbi-
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 59
Na forumu od: 5. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a -barbi- » 10. Maj. 2010 20:56

Noro komaj čakam vsaki del...finale bo baje sploh odklop!
Man hat die Menschen schon halb für sich gewonnen, wenn man sie mit ihrem Namen anredet, weil man sie auf diese Weise eben ihre Persönlichkeit fühlen lässt.
Franklin Delano Roosevelt
Uporabniški avatar
Summer055
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1297
Na forumu od: 31. 1. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Summer055 » 13. Maj. 2010 16:50

tega dela sploh nisem razumela.
To pol pomeni, da so vsi mrtvi?
Don't worry, be happy!!
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 14. Maj. 2010 9:08

:evil: :evil: :evil:

Es tut mir leid, ampak tole je pa en tak šodr, da se sploh ne da z besedami povedat.
Pod otokom je luč in ta luč je vir dobrega in zla in ljubezni in sploh vsega in hkrati je ta luč pot z otoka in vsi hočejo dobit to luč in zato jo mora nekdo čuvat.
To ni Lost iz prvih sezon, to je pravljica za otroke (z izjemo vseh nasilnih umorov :) ).

Saj vem, da se ne boste strinjali z mano, ampak totalno mi gre na ku***, da so avtorji serije 6 let obljubljali, da bodo na koncu vse razjasnili, razlaga je pa na koncu tako bedna, posplošena in pravljična. Pod nivojem, res.
Uporabniški avatar
Dioniz
Cosmo moderator
Cosmo moderator
Prispevkov: 3231
Na forumu od: 21. 1. 2010
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a Dioniz » 14. Maj. 2010 15:44

Mene tud kot izjemnega oboževalca serije niso prepričali s tem delom.

http://cdn1.libsyn.com/horhay/615_Acros ... d3c707ee95

zanimiv pogovor o delu Jorgeja Garcie (hurley) in njegove punce, ki že celo 6. sezono za vsaki del posnameta podcast. Tak ko so se pri tem delu krešala mnenja se pa še pri dobenem niso.
“To be yourself in a world that is constantly trying to make you something else is the greatest accomplishment.”
― Ralph Waldo Emerson
Uporabniški avatar
joy23
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1690
Na forumu od: 28. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a joy23 » 15. Maj. 2010 18:53

Kaj je ta pijača (vino?), ki jo je Jacob (in prej tudi mama) spil? A je ta pijača kriva, da se ne stara (ker meni se je zdelo, da se tudi mama ni starala)? Je ta pijača dala Jacobu čudežne moči? Jo bo moral Jacobov naslednik tud spit? Smo pa videli v enem delu, da je MiB steklenico razbil ... Zakaj mama ni pustila, da bi MiB odšel z otoka? Saj preden je umrl še ni bil zlo. A bi se z vsakim, ki bi padel/bi ga vrgli v tunel s to lučjo zgodilo enako kot z MiB? In ta luč je point vsega, otoka? Ne vem, mogoče sem preveč pričakovala, samo meni to ni dovolj ...

In zakaj za hudiča ne izvemo, kako je MiB ime? :gruebel:
Use your head and follow your heart.
sončk
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2379
Na forumu od: 27. 12. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a sončk » 16. Maj. 2010 22:51

jullia_ napisal/-a::evil: :evil: :evil:

Es tut mir leid, ampak tole je pa en tak šodr, da se sploh ne da z besedami povedat.
Pod otokom je luč in ta luč je vir dobrega in zla in ljubezni in sploh vsega in hkrati je ta luč pot z otoka in vsi hočejo dobit to luč in zato jo mora nekdo čuvat.
To ni Lost iz prvih sezon, to je pravljica za otroke (z izjemo vseh nasilnih umorov :) ).

Saj vem, da se ne boste strinjali z mano, ampak totalno mi gre na ku***, da so avtorji serije 6 let obljubljali, da bodo na koncu vse razjasnili, razlaga je pa na koncu tako bedna, posplošena in pravljična. Pod nivojem, res.


Zakaj sploh gledaš?

Men je bil ful dobr del, škoda k se že končuje :D MiB je pa ime Esau, so razkrili na spletni strani od Losta...
Uporabniški avatar
Dioniz
Cosmo moderator
Cosmo moderator
Prispevkov: 3231
Na forumu od: 21. 1. 2010
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a Dioniz » 16. Maj. 2010 23:39

to se jaz tud sprašujem... jaz sem vse serije, ki so mi šle na kito nehal gledat ne pa da bi po vsakem delu kurcal kak so brezvezni...
“To be yourself in a world that is constantly trying to make you something else is the greatest accomplishment.”
― Ralph Waldo Emerson
Uporabniški avatar
joy23
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1690
Na forumu od: 28. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a joy23 » 17. Maj. 2010 4:53

Ne vem, če to leti name ali na jullio_ ali na obe, ampak na vprašanja mi pa še vedno ni nihče odgovoril :D
Use your head and follow your heart.
Uporabniški avatar
Tammy_De
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1644
Na forumu od: 8. 3. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Tammy_De » 17. Maj. 2010 8:14

Men ni jasno, kako so lahko Jack & Kate odkrila unadva trupla - od mame že, sam MiB je imel svojo "človeško obliko" tudi po tem... Tut jack ni našu trupla od fotra, ker je bil MiB v Christianovi "obleki".

Ja, una luč je men tut preveč pravljična... sam še zmer mislim oz. upam, da bo kakšen kvaziznanstveni razlog za to.

Aja, pa glede na zdanji del, se mi MiB kar smili, bi kar navijala zanjga da mu rata odditi z otoka.
"Replace the fear of unknown with curiosity"
"Whenever you find yourself on the side of the majority, it's time to pause and reflect."
"Sexy is sexy" - Adam Lambert
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 17. Maj. 2010 8:34

Zato, ker gledam že 6 let in niti pod razno ne mislim odnehat 4 epizode pred koncem.
Uporabniški avatar
joy23
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1690
Na forumu od: 28. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a joy23 » 17. Maj. 2010 11:20

Tammy_De napisal/-a:Men ni jasno, kako so lahko Jack & Kate odkrila unadva trupla - od mame že, sam MiB je imel svojo "človeško obliko" tudi po tem... Tut jack ni našu trupla od fotra, ker je bil MiB v Christianovi "obleki".


Ampak npr. ko pa je šel v Lockovo telo, je truplo še vedno bilo na obali (v prvih delih te sezone, meni se zdi da je MiB v Lockovi obliki celo šel mimo tega trupla).
Use your head and follow your heart.

Vrni se na TV in filmi

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: Google [Bot]