Risani + animirani filmi

Vse o filmih, serijah, nadaljevankah, oddajah, showih ...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine, floribunda

Uporabniški avatar
inaa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1576
Na forumu od: 9. 11. 2005
Kraj: tu pa tam

Neprebrana objavaNapisal/-a inaa » 04. Apr. 2011 20:17

a mi zna kdo razlozit zakaj so u zadnjem casu animirani filmi tkoooo popularni? vse skup me spominja na fenomen resničnostnega šova...učash so jih delal za otroke dons pa gruče folka u kino hodi risanke gledat...
Zivljenje je piskotek!
Uporabniški avatar
Led Zeppelin
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7197
Na forumu od: 10. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Led Zeppelin » 04. Apr. 2011 20:36

Simple, današnje risanke so sposobne zajeti vse vrste efektov, glasove posojajonajbolj znani igralci in v animaciji je možno vse. Zatorej je ciljna skupina večja, pri klasičnih filmih ima ciljno skupino v ponorelih najstnicah, cmizastih ženskah, rambo tipe.... Risanke lahko gleda 5 letni froc, ali pa 65 dedek zraven.

Risanke so zakon!
Cause the sweetest kiss I ever got, is the one I've never tasted.
Uporabniški avatar
..Evelyn..
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4757
Na forumu od: 4. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a ..Evelyn.. » 04. Apr. 2011 20:42

Totalen yes na tole! :D
Sicer mene pri risankah še najbolj navdušuje domišljija izdelanih likov in to da je absolutno vse možno! Filmi tega ne nudijo v isti meri :(
It was forever..but it didnt last long..
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 05. Apr. 2011 12:03

+ en animator stane dosti manj kot angelina jolie.
Uporabniški avatar
claire
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3646
Na forumu od: 19. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a claire » 12. Apr. 2011 10:40

večina risank za odrasle ima prav dober point.
like: Up!, Bolt, Madagascar, Ice Age, Over the hedge, Shrek, Cars, Planet 51,... in še in še.
sploh pa še vedno ne morem verjeti, kako zelo pozitivno me je presenetil Toy Story 3!!! (moram še 1 in 2 pogledat.)


(in LZ, ni res, da lahko 5 in 65 let star človek razume bistvo).
sAv€ ENErgy, plaY in The D@rk.
Uporabniški avatar
Led Zeppelin
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7197
Na forumu od: 10. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Led Zeppelin » 11. Maj. 2011 18:40

Rio

trailer

PLOT:

Blu, razvajeni modri Macao, se mora odpraviti v Rio de Janeiro, da kot zadnji svoje vrste poskrbi za svoje nasledstvo.
A ko prispe tja, se ujame v past zlobnih tihotapcev.....

MOJE MNENJE:

Da sem fan risanih filmov, ni skrivnost- saj sedanji trend risanih filmov s svojo zabavnostjo in sproščenostjo, nadomeščajo katastrofalno sceno komedij.
Ampak, tale risanka sama po sebi ni noben presežek, zgodba je preveč predvidljiva (celo za risanko), glavni lik je sam po sebi dolgočasen in njegovo nerodnost in strah bi lahko bolje vpeljali v risanko.
Sam izdelek po sebi ni slab, a ga predvidljivost in že poznana formula izgubljenega nekje na neznanem in interakcija z domačini, ni nič posebnega.
Pohvalil bi nivo animacije, sploh scene letenja, posojevalci glasov so se mi zdeli simpatični, Eisenberg ki je v vseh filmih sera, je sera tudi tukaj, obenem je dovolj drugih simpatičnih likov, Will, i.am, Jaime Fox, Tracy Adams vnesejo veliko svežine.
Presežek sta le zajebavanje iz Brazilcev ter Nigel zlobni Kakadu - ki bi si zaslužil svojo risanko, ker je res od sedaj naprej en mojih najlubši risanih villainov, ter premiki fac ptičev so legendarni.

OCENA: 5, thumbs up od mojega 5 letnega bratranca, thumbs down od mene.
Cause the sweetest kiss I ever got, is the one I've never tasted.
Uporabniški avatar
Led Zeppelin
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7197
Na forumu od: 10. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Led Zeppelin » 05. Jun. 2011 9:29

Rango

trailer

Kameleon Rango, se po nesreči znajde v mestu Dirt, ki ga pestijo problemi z zlobneži in pomanjkanjem vode.....

MOJE MNENJE:

V prvi vrsti bom opozoril da to ni risanka za otroke.

Ta risanka je presežek v vseh elementih, v bistvu je ta risanka poklon špageti westernom.

Zgodba je tipična iz westernov, tujec v mestu ki potrebuje pomoč, postane junak in pomaga mestu.
Ampak ker je risanka, lahko v polnem sijaju izkoristi možnosti animacije, specialne efekte in ne da izpade neumno uporablja zabavne vložke.

Ta film se res pokloni filmom Clinta Eastwooda, in glasba, sccene, snemanje kamere (vstopi v bar, obračanje glav, strelski obračuni, zumanje v obraz ob čakanju na izvlek pištole), in obenem glasba, mariacchi ter poklon Clint Eastwoodu z "Spirit of the West", se mi je zdela res lepa gesta..

Obenem je animacija mojstrska, obrazi in nekateri liki, so res grozni na pogled, in nivo nasilja in obračunov in jezika, tole res ni risanka za otroke....

Torej, risani film ki z odlično zgodbo, poklonom westernom, odličnim posojanjem glasov (Johnny Depp), premakne mejo, in pokaže kje lahko risani film preseže meje, in postane film za odrasle.


OCENA: 8
Cause the sweetest kiss I ever got, is the one I've never tasted.
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 17. Jun. 2011 11:34

Preživeti življenje je še en film izpod češkega mojstra animacije Jana Švankmajerja, predstavnika animiranega surrealizma.

Zgodba o tipu, ki se mu začnejo pojavljat blazno bizarne sanje, od katerih rata kratkomalo odvisen. Nastala situacija, ga pripelje do psihiatrinje, ki mu pomaga zgodbo razplest.

Duhovit in hudomušen film, ki se ukvarja s poglavji iz psihoanalize. Animacija je narejena z sestavljanjem in animiranjem fotografij igralcev, dokaj nepopularne tehnike, ki smo jo vajeni iz kakšnih starejših otroških risank.

Super!
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 24. Nov. 2011 12:14

Led Zeppelin napisal/-a:Rio

trailer

PLOT:

Blu, razvajeni modri Macao, se mora odpraviti v Rio de Janeiro, da kot zadnji svoje vrste poskrbi za svoje nasledstvo.
A ko prispe tja, se ujame v past zlobnih tihotapcev.....

MOJE MNENJE:

Da sem fan risanih filmov, ni skrivnost- saj sedanji trend risanih filmov s svojo zabavnostjo in sproščenostjo, nadomeščajo katastrofalno sceno komedij.
Ampak, tale risanka sama po sebi ni noben presežek, zgodba je preveč predvidljiva (celo za risanko), glavni lik je sam po sebi dolgočasen in njegovo nerodnost in strah bi lahko bolje vpeljali v risanko.
Sam izdelek po sebi ni slab, a ga predvidljivost in že poznana formula izgubljenega nekje na neznanem in interakcija z domačini, ni nič posebnega.
Pohvalil bi nivo animacije, sploh scene letenja, posojevalci glasov so se mi zdeli simpatični, Eisenberg ki je v vseh filmih sera, je sera tudi tukaj, obenem je dovolj drugih simpatičnih likov, Will, i.am, Jaime Fox, Tracy Adams vnesejo veliko svežine.
Presežek sta le zajebavanje iz Brazilcev ter Nigel zlobni Kakadu - ki bi si zaslužil svojo risanko, ker je res od sedaj naprej en mojih najlubši risanih villainov, ter premiki fac ptičev so legendarni.

OCENA: 5, thumbs up od mojega 5 letnega bratranca, thumbs down od mene.


Meni ta risanka sploh ni bla všeč. Vložki muzikla pa celo zelo nadležni,sem jih kr naprej dajala.

Škoda, Ledena doba, ki so jo tudi oni delali, je bla legendarna.
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 05. Dec. 2011 19:52

Začela se je ANIMATEKA

cel kup odličnih risank, kratkih, celovečernih, najboljše svetovne kratke risanke, tekmovalni program, nekaj novega iz slovenije, retrospektive, skratka ni da ni!

da ne bo kdo jokal, ker je zamudil :D
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 28. Dec. 2011 18:25

Chico & Rita je animiran film za vse ljubitelje kubanske glasbe,jazza in salse. Zgodba o kubi, glasbi in ljubezni. Animacija na nivoju, stil risanja meni osebno malo manj všečen. Vseeno toplo priporočam vsem, ki imajo radi tovrsto tematiko.

A cat in Paris je zgodba o zelo posebnem mucu, ki ima dva lastnika. Podnevi zanj skrbi deklica, ko se nad Pariz spusti tema, muc smukne k svojemu nočnemu lastniku, lokalnemu pariškemu tatu. Odlična animacija in risarska tehnika. Primerno predvsem za malce starejše otroke, ampak tudi odraslih ne bo pustila hladnih, posebno catloverjev ne ;)

Metropia Animiran film,posnet v posebni tehniki lepljenja fotografij. Tematika spominja na Orwellov roman 1984. Estetika je mračna, liki so nemoralni, glavni lik je precej dobro izdelan, vendar meni osebno dokaj nezanimiv. Po kupu zdrah, reševanja človeštva itd....na koncu zmaga ljubezen. Kot se spodobi :)
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 28. Dec. 2011 18:33

Še nekaj mojih top of the pops, tiste, ki so pač dosegljive na youtube:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=UQkWrZw05P4[/youtube]
Uporabniški avatar
Led Zeppelin
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7197
Na forumu od: 10. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Led Zeppelin » 12. Jan. 2012 10:59

Puss in Boots

trailer

Maček gre iskati čarobne fižolčke, da pride v oblake in ukrade Zlata jajca.

Moje mnenje:

Torej, ker se je Shrek izpel je Dreamworks začel lansirati novo uspešnico.
In uspelo mu je, Maček igra na iste karte, odlična animacija, igra, štosi (Jack and Jill, tisti maček ki govori oooouuuu, Jack ki je našel magične fižolčke ki jih je zamenjal za kravo, a je bila krava sosedova in je dobil 10 let :lol:).
Film nima tako močnega sporočila kot Shrek 1, v bistvu ga sploh nima...ampak sploh nisem opazil, ker sem se zabaval od začetka do konca.

Ocena: zelo zabavno
Cause the sweetest kiss I ever got, is the one I've never tasted.
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 23. Apr. 2012 0:06

^^ zabaven filmček, meni je Puss top karakter :)

Horton hears a Who

Slon Horton, je en tak malček poseben slon, newagerski bi se v človeškem jeziku reklo. Nekega dne najde deteljo, na kateri je košček prahu, v katerem je cel mali svet, v katerem živi ljudstvo Kdojev. Ker se z njimi veselo pogovarja in paradira z deteljo po gozdu, ga živali kmalu obsodijo čudaštva, glavna inkvizitorka je mati kengurujka, ki meni, da Hotron slabo vpliva na njihove otroke.

Luštna risanka, s celim kupom parodije na druge risanke. Newagersko sporočilo, ki je na čisto lušten način podano. Kul animacija, res lušni liki, čeprav je celotna estetika Kdojev pobrana iz Grincha. Ampak nič ne de, še vedno

vredno ogleda.
Uporabniški avatar
Eući*
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 477
Na forumu od: 8. 10. 2010
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Eući* » 05. Maj. 2012 13:02

se strinjam lepa risanka kot tudi Up. Meni so všeč risanke, ki v sebi nosijo neko globlje sporočilo.
Optimist: Person who travels on nothing from nowhere to happiness. :)

Vrni se na TV in filmi

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov

cron