Kritike filmov! 2#

Vse o filmih, serijah, nadaljevankah, oddajah, showih ...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine, floribunda

delfin500
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 34
Na forumu od: 27. 3. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a delfin500 » 28. Nov. 2013 17:33

Thor: The Dark World (2013)
Slika
Če je prvi del trpel za pomanjkanjem globine likov in korelacij med njimi, ga drugi tukaj pošteno potolče, izgubi pa tekmovanje v inovativnosti. Kot že običajno za tovrstne izdelke, nam predstavi vrsto nelogičnosti in nesmislov, a bistvo leži drugje.
Celoten vtis: http://desetaumetnost.wordpress.com/201 ... orld-2013/
delfin500
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 34
Na forumu od: 27. 3. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a delfin500 » 19. Dec. 2013 16:04

The Hobbit: The Desolation of Smaug (2013)
Liki so bolj dodelani, predvsem Bilbo, film pa tudi lepo stopnjuje tempo, a kaj ko je konec veliko razočaranje. Ne samo, da vsebuje veliko nesmislov in hollywoodskih klišejev, je tudi odločno predolg in gledalce zaradi pretiranega govoričenja pusti hladne. Celoten vtis: http://desetaumetnost.wordpress.com/
Slika
Uporabniški avatar
Tamala_mrha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3322
Na forumu od: 21. 10. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Tamala_mrha » 21. Dec. 2013 21:40

Trouble with the curve :top: :top:
Po zaslugi Eastwooda, ki kot vedno pusti nek pečat, in tudi Amy Adams. Celo Timberlake mi je bil prebavljiv, pa ga v filmih ne morem videt. Zanimiva zgodba o baseballu in o tem, kdo zares pozna igro in jo "gleda" s srcem ...
Uporabniški avatar
Punica granatum
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 392
Na forumu od: 4. 1. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Punica granatum » 22. Dec. 2013 12:29

The wolverine (2013):
Sem se ga končno spravila pogledati in sem totalno razočarana, film se mi je vlekel bil je totalno nezanimiv, liki so bili napol dodelani, vse skupaj je bilo dokaj brez smisla in v primerjavi z ostalimi xmen ali wolverine filmom res totalna nula :( :( , od celega filma mi je bila najbolj super edino zaključna scena, ki pa sem jo 3x pogledala ;D
Uporabniški avatar
Poppy.
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 429
Na forumu od: 30. 4. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Poppy. » 26. Dec. 2013 9:28

Delfin500, s tvojo "subjektivno" oceno Hobita se ne strinjam.

delfin500 napisal/-a:The Hobbit: The Desolation of Smaug (2013)
Liki so bolj dodelani, predvsem Bilbo, film pa tudi lepo stopnjuje tempo, a kaj ko je konec veliko razočaranje. Ne samo, da vsebuje veliko nesmislov in hollywoodskih klišejev, je tudi odločno predolg in gledalce zaradi pretiranega govoričenja pusti hladne.


Konec je veliko razočaranje? Res? Kakšne nesmisle si našel? (Ok, jaz sem našla enega, ampak se da preživet.) In kljub temu da traja več kot dve uri in pol se niti najmanj ne vleče, ker je zanimiv, jaz bi še kar naprej gledala, ker mi je res hitro minil. In ni me pustil hladne. :wink:

Si sploh gledal film? :D
pasiflora
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 15
Na forumu od: 15. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a pasiflora » 01. Jan. 2014 1:22

Avatar - govori se da je zgodba oziroma ideja skopirana od drugih filmov kot je tale risani film http://www.youtube.com/watch?v=pkWWWKKA8jY
Uporabniški avatar
Tamala_mrha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3322
Na forumu od: 21. 10. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Tamala_mrha » 01. Jan. 2014 12:20

Moneyball - zanimiva zgodba in dobra igralska zasedba (Brad Pitt, Jonah Hill). Film za tiste, ki vas zanima baseball (ali pa vas ne, pa vas morda še bo). :top:
delfin500
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 34
Na forumu od: 27. 3. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a delfin500 » 13. Jan. 2014 19:10

Slika
Vsebina: Čisto običajen dan. Družina Dover se nameni čez cesto k družinskim prijateljem na kosilu. Medtem ko odrasli počivajo, se šestletna hčerka Anna in njena prijateljica Joy odpravita v sosednjo hišo iskat izgubljeno piščalko. A dekleti se nikoli ne vrneta. Družina v histeriji preiskuje ulico v upanju, da bi se angelsko nedolžna obrazca le pojavila izza naslednjega vogala. Minute se obračajo v ure in norija narašča, edina sled pa ostaja malo prej opažen parkiran avtodom. Policija z vsemi razpoložljivimi sredstvi zaman išče storilca, zato se Keller odloči pravico vzeti v svoje roke. Kako daleč bo šel, da bi rešil uganko in obvaroval svojo družino?
Vtis: http://desetaumetnost.wordpress.com/201 ... ners-2013/
Uporabniški avatar
Tamala_mrha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3322
Na forumu od: 21. 10. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Tamala_mrha » 25. Jan. 2014 14:16

To je tema o kritikah filmov, ne opisu kopiranem z interneta. To lahko vsak poišče sam, če ga zanima.
Uporabniški avatar
..Evelyn..
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4757
Na forumu od: 4. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a ..Evelyn.. » 25. Jan. 2014 20:25

delfin500, Tamala mrha ima prav. Sem piši kritike. Mar prekopiraj svojo kritiko iz svojega bloga sem, ne pa pisarit o vsebini filma in potem oglaševat svoj blog. Svoj blog lahko daš v podpis, sem pa zapisuj KRITIKE FILMOV. Hvala.
It was forever..but it didnt last long..
Uporabniški avatar
prinzessin
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 961
Na forumu od: 29. 3. 2006
Kraj: tu pa tam

Neprebrana objavaNapisal/-a prinzessin » 26. Jan. 2014 12:55

La migliore offerta

Zgodba se začne silno počasi, ulovi te v svoje rutine in pravila, tako da ko pride preobrat, si čisto paf :D vsaj jaz sem bila. Res vredno ogleda. Ena boljših dram zadnje čase.

http://www.imdb.com/title/tt1924396/?ref_=nv_sr_1
I am not an enigma, just a contradiction!
delfin500
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 34
Na forumu od: 27. 3. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a delfin500 » 11. Feb. 2014 18:41

Rush (2013)
Slika
Tekoč scenarij Petra Morgana, ki je med drugim navdušil s projektoma Frost/Nixon in The Last King of Scotland, ne poskuša vsiliti epske širine in ne stavi vsega na dramatičnost ali skrivnosten razplet dogodkov, temveč se zanese na vrhunsko spisan in besedilno bogat dialog. Prizori dirk so posneti s kirurško natančnostjo in prvovrstnimi zvočnimi učinki, posnetki s subjektivnega zornega kota glavnih oseb pa so prava poslastica za filmske sladokusce in gledalca postavijo naravnost za volan dirkalnika.
Celoten vtis: http://desetaumetnost.wordpress.com/201 ... rush-2013/
delfin500
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 34
Na forumu od: 27. 3. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a delfin500 » 18. Feb. 2014 18:21

47 Ronin (2013)
Slika
Največja težava filma je, da se jemlje preresno, medtem ko izveni kot slaba šala. Vsaka izgovorjena vrstica skuša biti udarna in poetična, kar ob nedodelanem scenariju izpade sila posiljeno, to pa privede do izbruhov smeha tam, kjer jih ne bi smelo biti.
Celoten vtis: http://desetaumetnost.wordpress.com/201 ... onin-2013/
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7041
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 18. Feb. 2014 22:34

The Wolf of Wall Street- ah ja. Film ima polno zmešanih scen, dobrega humorja, najbolj noro pri tem pa je, da je posnet po resnični zgodbi. Leonardo je vrhunsko odigral svojo vlogo...Definitivno priporočam ogled :)
Paranormalno- označeni-tako tako. Že prevečkrat videna glavna nit filma, vse bolj kot ne bazira na jump scare-ih. Če ga ne bi ravno gledala v kinu, se verjetno niti ne bi tolikokrat ustrašila in bi mi bil še slabši.
The world is as you are.
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 18. Feb. 2014 22:57

The Wolf of Wall Street, zame 7.5/10. Sj je dobr film, ampak me pa ni spet preveč navdušu. Na trenutke se mi je vlekel. Je pa par odličnih scen, kul posneto, igralci fajn (čeprov se mi zdi, da Leo vedno bolj iste vloge igra). Je pa film definitivno must watch

Dallas Buyers Club 8.5/10- mene je film precej šokiral. Super glavna igralca (vlogi vredni oskarja- Matthew McConaughey in Jared Leto- komaj prepoznavna, a fantastična). Po resnični zgodbi (film o električarju, leta 1985, ki zboli za AIDS). Vredno ogleda!

Rush 7/10- soliden film o dvoboju 2 dirkačev Forumule 1. Kul prizori dirk :D

Blue Jasmine 6/10- razočarana. Malce "prazen" film, brez posebnega učinka, bistva nekak. Všeč mi je edino Cate v glavni vlogi (odlično zaigrano), drgač pa blah...

La vie d'Adèle/ Blue is the warmest color 8.5/10- film odmeven predvsem zaradi lezbičnih prizorov, brez kančka sramežljivosti. Zelo dober film, katerega bistvo niso lezbijke, pač pa razmerje, srečen del in razpad.
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.

Vrni se na TV in filmi

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: Google [Bot]