Kritike filmov! 2#

Vse o filmih, serijah, nadaljevankah, oddajah, showih ...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine, floribunda

Uporabniški avatar
Tamala_mrha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3322
Na forumu od: 21. 10. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Tamala_mrha » 17. Mar. 2013 17:41

The Intouchables
Ne vem zakaj sem tako dolgo odlašala z ogledom tega filma, ko pa že dve leti poslušam in berem, da si ga je vredno pogledati. Še ena več, ki tako misli. :) Res lep film, že dolgo se me ni nobeden tako dotaknil in to na tak poseben način. Zame čista 10ka.
Uporabniški avatar
..Evelyn..
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4757
Na forumu od: 4. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a ..Evelyn.. » 17. Mar. 2013 18:00

^^Joooj mene tud čaka že ful časa na WL :( prov vem, da bom jokala k dež in bo en mojih najlubših filmov ever! :D
It was forever..but it didnt last long..
Uporabniški avatar
kikyca
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2628
Na forumu od: 17. 9. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a kikyca » 17. Mar. 2013 19:02

^^Jaz sem tud dolgo odlašala z ogledom in slučajno sem zadnjič na tv naletela ravno na začetek filma in si ga v celoti pogledala. Mi je bil zlo všeč in nvm zakaj sem tak dolgo rabla, da si ga pogledam. Na koncu sem se mal celo cmerla pa se ponavadi ne jokcam pri filmih. :D Skratka vredno ogleda.
Yada, yada, yada...
Flavij
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 353
Na forumu od: 14. 4. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Flavij » 18. Mar. 2013 15:20

..Evelyn.. napisal/-a:Mjah primerjam ju zgolj zato, ker sem ju gledala enega za drugim..in mi je presenetljivo to, da ma Life of Pi višjo oceno od Kon Tiki..ampak verjetno, ker je pač baziran na knjigi in ker ma pač neko "versko" *** tematiko...

Torej bi ti bila bolj všeč dolgočasna 'survival' zgodba brez tigra? :)
Mimogrede, tudi Kon Tiki temelji na knjigi, ki je pri nas izšla daljnega leta 1952 v zbirki Sinji galeb.
Uporabniški avatar
Dioniz
Cosmo moderator
Cosmo moderator
Prispevkov: 3231
Na forumu od: 21. 1. 2010
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a Dioniz » 18. Mar. 2013 15:34

ja, zato mi je izjemno všeč film Brodolomec.
“To be yourself in a world that is constantly trying to make you something else is the greatest accomplishment.”
― Ralph Waldo Emerson
Uporabniški avatar
..Evelyn..
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4757
Na forumu od: 4. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a ..Evelyn.. » 19. Mar. 2013 0:37

Hja, ne bi rekla, da mi je nujno všeč survival zgodba, kjer tigra ni, ker mi je obenem bilo všeč, da so to dost realno prikazal, tiger se ni človeško navezal in kazal čustev, kar bi lahko dobil v kakih drugih cheezy filmih...ampak me mogoče mal zmoti ta "it will make you believe in god" koncept pa to, ker ga res težko umestim in razumem tukaj..Oziroma ga razumem bolj negativno kot pozitivno, češ da "vsak pač verjame kar hoče, nekateri raje raje malo slepo verjamejo v "lepše zgodbice"(tiger, bog), kakor, da bi se soočili s kruto realnostjo in močjo ljudi(zgodba o kuharju morilcu).

No, Kon tiki in Life of Pi knjigi se razlikujeta po tem, da je Kon Tiki bila dejansko antropološka resnično izvedena študija in biografska knjiga avtorja, Life of Pi pa je zgolj literarno delo, ki ne črpa iz realnih dogodkov, pa čeprav se želi postavit v tak položaj s konceptualiziranjem boga.

No pa še

Mama
Guillermu vedno nekako rata ustvarit neko atmosferično zgodbo v ozadju svojih horror filmov, mogoče mu tokrat to mal uide, zgodba je mal nekonsistentna in ne-verjetna, ampak je pa res, da film postreže s pravimi horror trenutki in efekti, česar pa že kr neki časa grozljivke niso znale ponudit. Velik pravilno umeščenih, vizualno in zvočno podkrepljenih trenutkov, ki te dobesedno vržejo s stola, če si ogledaš grozljivko, kot je treba, v temi in tišini. Tko da s tega vidika je super horror, ampak zgodba maaal peša. Vseeno jaz dam 8/10.
It was forever..but it didnt last long..
delfin500
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 34
Na forumu od: 27. 3. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a delfin500 » 28. Mar. 2013 18:34

The Hurricane (1999)
Filmi, ki se opirajo na resnične dogodke oz. zgodbe, niso nikakršna redkost. Življenjska zgodba Rubina Carterja, ki si je v svoji boksarski karieri prislužil vzdevek »Hurricane«, je brez dvoma ena tistih, ki ji sami po sebi ne manjka veliko, da bi jo lahko pretvorili v odličen scenarij. Filmska upodobitev je bila tako skorajda neizbežna.
http://desetaumetnost.wordpress.com/201 ... hurricane/
Uporabniški avatar
..Evelyn..
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4757
Na forumu od: 4. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a ..Evelyn.. » 31. Mar. 2013 19:38

Hit and Run

Simpatična, mal nenavadna in mal posebna romantična komedija, ki poskuša bit z bednimi car chase vložki "akcija" in mogoče zato ne izkoristi potenciala, ki bi ga lahko imela. Film na začetku da vtis, da bo nekaj..potem pa postane nekej tretjega, kar je slabo. Prehitro se zaključi, brez neke napetosti, gledalec ostane lačen vrhunca. Je pa igralska zasedba fajn in film ma dele, ki so res polni potenciala. Pa tud fajn je gledat glavnega igralca, ni kej, arrrr.

6/10
It was forever..but it didnt last long..
klopar
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 15
Na forumu od: 5. 3. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a klopar » 31. Mar. 2013 21:06

Še ena zelo zanimiva komedija

Naslov: Paul (2011)

Opis: Ustvarjalci komedije Superhudo na srečanje tretje vrste pošljejo čudaka Graema in Cliva. Ker prijatelja obožujeta znanstveno fantastiko, se odločita za obisk krajev, kjer naj bi pristali neznani leteči predmeti. Pot jima prekriža resnični Nezemljan Paul, ki je ušel iz dolgoletnega ujetništva in se želi vrniti domov.
delfin500
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 34
Na forumu od: 27. 3. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a delfin500 » 01. Apr. 2013 14:33

Children Of Men (2006)
Človeštvo se bliža koncu v apokaliptičnem trilerju režiserja in scenarista Alfonsa Cuarona (A Little Princess, Y Tu Mamá También), Children of Men (2006). Delo temelji na istoimenskem romanu Phyllisa D. Jamesa.
http://desetaumetnost.wordpress.com/2013/04/01/children-of-men/
delfin500
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 34
Na forumu od: 27. 3. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a delfin500 » 01. Apr. 2013 18:44

Django
Odbiti režiserji, ki snemajo vesterne v zadnjem času niti niso tako redki. Predelave starejših kavbojk bratov Cohen (True Grit) in Jamesa Mangolda (3:10 to Yuma) pa bi težko primerjali z Djangom, saj je povsem drugačen.
http://desetaumetnost.wordpress.com/2013/04/01/django-unchained/
Flavij
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 353
Na forumu od: 14. 4. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Flavij » 02. Apr. 2013 17:55

A je kdo mogoče že gledal zadnji film Terrenca Malicka To the Wonder?

Slika
http://www.youtube.com/watch?v=EjpqRMNDFII
Uporabniški avatar
..Evelyn..
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4757
Na forumu od: 4. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a ..Evelyn.. » 04. Apr. 2013 10:36

21 and over

Ja, Hangover za najstnike in študente. To je pač to.

6/10
It was forever..but it didnt last long..
Uporabniški avatar
Tamala_mrha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3322
Na forumu od: 21. 10. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Tamala_mrha » 05. Apr. 2013 18:36

Flavij, To the Wonder bo pri nas v kinu šele sredi aprila, če se ne motim, tako da ga najbrž še nihče ni pogledal (razen če so na netu že kakšni torrenti cam verzije).

End of Watch (2012)
Eden boljših akcijskih filmov kar sem jih gledala, sploh konec je presunljiv, a sem nekako slutila, da se bo zgodilo nekaj takega ...
delfin500
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 34
Na forumu od: 27. 3. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a delfin500 » 10. Apr. 2013 14:10

The Perks Of Being A Wallflower
Filmi o odraščanju pridejo običajno v dveh oblikah – sproščeno zabavni (Superbad, American Pie, 10 Things I Hate About You) ali že skoraj depresivni (My Girl, Dead Poets Society, Bridge To Terabithia). Filmska priredba istoimenskega romana Stephena Chboskyja, The Perks Of Being A Wallflower (2012), je mešanica obeh. Ljubitelji knjižne uspešnice boste zadovoljni s kinematografskim prevodom, kako ne bi bili, saj ga je režiral sam avtor romana.
http://desetaumetnost.wordpress.com/2013/04/09/the-perks-of-being-a-wallflower/

Vrni se na TV in filmi

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov