Grozljivke + srhljivke

Vse o filmih, serijah, nadaljevankah, oddajah, showih ...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine, floribunda

Ali radi gledate grozljivke in shrljivke?

Da.
263
70%
Ne.
84
22%
Mi je vseeno, če gledam ali ne.
30
8%
Skupaj glasov : 377

Uporabniški avatar
bibba
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 8
Na forumu od: 28. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a bibba » 28. Mar. 2008 17:01

*purple* napisal/-a:ooo groooozljivke........mmmmmmm....i love it.......

sam je pa res da je dobrih grozljivk ful malo....men so tud ušeč tiste ki so napisane v prejšnjem postu...

mačje pokopališče..........ko sem to gledala mi e po enem tednu mačka avto povozu....tko da grozljivk na tak stil ne gledam več...

pa recimo otroci iz koruze....tm sm se še smejala.....

če ne so pa najbolj kšne take psiho variante.....kot npr. teksaški pokol z motorko....pa exorcism of emily rose...pa krog 1in 2....pa še in še....

kaj se sploh dogaja v tem filmu hudič v emily rose? Baje je ful grozn :) pa me zanima če se to splača gledat
Uporabniški avatar
Bulma
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2634
Na forumu od: 16. 11. 2004
Kraj: BLTNC

Neprebrana objavaNapisal/-a Bulma » 29. Mar. 2008 16:27

oja, definitivno se splaca gledat. Posnet baje po resnicnih dogodkih.

Izjemno redko se katoliška cerkev uradno odloči priznati primer obsedenosti z demoni. V primeru 19-letne brucke je to storila. V srhljivih flashbackih spoznavamo zgodbo o Emily Rose in duhovniku, ki mu sodijo, ker naj bi zaradi nemarnosti povzročil smrt dekleta, za katerega je bil prepričan, da je obsedeno. Film so navdihnili resnični dogodki. Laura Linney upodablja odvetnico Erin Bruner, ki brani očeta Richarda Moora (Tom Wilkinson), duhovnika, ki je izvedel kontroverzno izganjanje hudiča.

Emily Rose (Jennifer Carpenter) odide s svojega toplega podeželskega doma na fakulteto in še sanja se ji ne, kaj jo čaka. Neke noči, ko je sama v internatu, ima prvo srhljivo halucinacijo, po kateri se niti ne spominja, kaj se ji je zgodilo. Napadi postajajo vse pogostejši in hujši. Emily, vdana katoličanka, se odloči podvreči izganjanju hudiča, ki ga izvede duhovnik iz njene župnije, oče Richard Moore. Mlado dekle med grozljivim izganjanjem hudiča umre in duhovnika obtožijo umora iz nemarnosti.

Izjemno uspešna odvetnica Erin Bruner pristane v obrambo duhovnika samo v zameno za partnerstvo pri njeni odvetniški firmi. Med sojenjem njen cinizem in ateizem spodkopljejo oče Moore z neomajno vero in srhljivi, nenavadni dogodki.
Shmeky
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 110
Na forumu od: 28. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Shmeky » 29. Mar. 2008 16:41

ewo moje najbolse grozljivke.....
usi deli SAW
potem obadva dela hostel
prvi del resident evil-ker pac je to grozljivka drugi je ze akcija tretji pa akcija in srhljivka
usi trije deli kocka
drakual...samo nwem tocn kera (utisnu se mi je prizor ko dracula cloveku odgrizne pol face in potem je ta postal draculain je meu na celu zobe in na celjusti fuj ni imeu oci nic ni imeu in potem muje sam en u grlo potisnu flaso s tisto sveto vodo:D in je umru ampak je blo dobr )
potem texaski pokol z motorko in zadnji del tistga k ma hokejsko masko u prihodnosti ko ga zamrznejo in nben vec ne zivi na zemlji jo obiscejo studenti in ga omrznejo.....potem tudi dobri deli the alien
so mi pa grdi filmi megla kr neki niti enkat se nism ustrasu potem krog tud kr neki tist blair witch tud kr neki ....potem filmi krik cist prevec hudi
ta exorcism of emili rose tko no niti ni grozljivka usaj za moje pojme ....toj to kar se spomnem zj si vlecem macje pokopalisce oba dela in pa zelo rad bi si pogledou film IT---kao eni klovni sam je star aja pa dobr je tud naprimer film predator....solidn film toj to ane upam da mi bo kdo priporocu ksno hudo grozljivko...sm slisou za meatball machine sam je nikjer na netu nenajdem ter pa film muha....si morm pogledat:D
*kristyna*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 226
Na forumu od: 7. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *kristyna* » 29. Mar. 2008 20:47

ne maram grozljivk, zato se jih redko spravim gledat. Gledala sem samo ene par pa nebi mogla rečt da me je blo strah. Ko smo v kinu gledal žago sem se začela smejat ko neumna. :oops: niti ne vem zakaj. Pri Vasi ob gozdu isto. Teksaški pokol z motorko se mi tudi ne zdi grozen. Krog sem gledala sama, ponoči pa še dež je padal (da ne rečem da sm gledala na podstrešju (mam tko pač sobo)) me tut ni glih impresionirou.
to je skor vse od grozljik k sm jih gledala.. Sam si bomkkšno še naložila.
Love me or leave me. Hey! Where''s everybody going??
kravzlbavc
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 254
Na forumu od: 16. 10. 2006
Kraj: kingdom far far away

Neprebrana objavaNapisal/-a kravzlbavc » 29. Mar. 2008 21:46

js mam pa fuul rada grozlivke..sam tiste prave, ne unih blesavih kravih-to zame ni nič grozljivo,bol nagravžno-npr.teksaški pokol,pa hostel,,saw in podobne bedarije..čeprav ene majo kr kul zgodbo...
rada mam une ki te pustijo v razmišljanju,in kjer so nadnaravne stvari,ki so možne,niso pa dokazane...npr.najljubša mi je itak exorcist,in še zdaj edina kjer me je blo res strah...pol pa še exorcism of emily rose ni slaba(zgodba,grozna ni preveč,se pa splača glet..) pol megla in podobne kjer se gre o kakih starih zgodbah ko se pol kdo mašćuje al pa kaj podobnega(ja tak je zakon narave-vse se vrača vse se plača..) al pa kjer raziskujejo kaj iz preteklosti..tk ko the ring..
zmaga itak stephen king-nevem od kje mu domišlija,dobre zgodbe in relativno grozne(čeprav the mist še nism gledla pa pravijo da je fajn),sam sodeč po ostalih..
sem pa včeri gledla the eye-zaj je v kinu, men je kr fajna, tud dobra zgodba...pa pulse je tud dobra...
upam da bo še čimveč takih grozlivk za razmišlat zravn,in to čimprej :D

aja pa glupa mi je dawn of the dead-drugač so čis kul z nekimi zombiji, sam tam je res skos sam une ljudi nt v uni zgradbi kazalo...kje je tu kaj groznega :roll:
so pa res ene gro že prav smešne ja,ko hočejo grozne bit pa ne rata..hehe...
kravzlbavc
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 254
Na forumu od: 16. 10. 2006
Kraj: kingdom far far away

Neprebrana objavaNapisal/-a kravzlbavc » 01. Apr. 2008 12:48

nazadnje sem gledla the orphanage-pravzaprav el orfanato-španski film..ful mi je biv dober, sicer star, sam vseen fajni..priporočam :)

rada gledam grozlivke,shrlivke,kakorkoli-pač vsakič dajo nek film pod drug žanr, se pa res sprašujem kaka je v resnici razlika med grozljivko in shrljivko..
ker zame osebno filmi o duhovih,nadnaravnih zadevah in filmi,kjer pač nekdo pobija vsepovprek-teks.pokol, wrong turn itd niso niti podobni niti za v isti žanr...
ve kdo kaka je razlika?keri so keri???thx če katera ve...

lp
Uporabniški avatar
gregalina
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1234
Na forumu od: 20. 3. 2007
Kraj: toti Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a gregalina » 02. Apr. 2008 13:38

^^ El Orfanato pa ja ni star film :gruebel:
Res je dobr film, čeprav je španski (kr js ful težk gledam kak film, če ne govorijo anglešk al pa nemšk). 8/10
kravzlbavc
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 254
Na forumu od: 16. 10. 2006
Kraj: kingdom far far away

Neprebrana objavaNapisal/-a kravzlbavc » 02. Apr. 2008 14:44

aja pa res, eh men je kolegica rekla da je že star, pa sm misla da je res.. :?
ker majo pa take računalnike ko iz leta 95...zato mi je mal čudno, vrjetno je sam naret v takem stilu,sej španija ni kuba da bi bli tak odzadi s tehnologijo :lol:

včeri sm gledla the mist..jao, ni glih grozn,je pa dobra zgodba,konc je čist kontra kar bi lah pričakovav,te pa glih to pusti v razmišljanju..sej pravim, stephen king še ni napisav slabe grozlivke :)

lp
Uporabniški avatar
Devilish
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 159
Na forumu od: 7. 10. 2007
Kraj: In the back of your mind:P

Neprebrana objavaNapisal/-a Devilish » 04. Apr. 2008 22:28

~Rec.(španski film, ful dober konc:D)
~Awake(Hayden Christensen pa Jessica Alba igrata)
~Broken- podoben Saw-u, sam da je ful bolj svinjski..men je kul
~The Catacombs(mislim da se tk reče)- svetovn film
~Hostel
~Pošastno(nvm kk je že u ang)-kul je kr je s kamero sneman, drgač pa tumač znanstvene fantastike
~The hitchhiker
~1.del Sawa
~The final destination
Zadnjič spremenil Devilish, dne 08. Maj. 2008 16:51, skupaj popravljeno 1 krat.
Sexually, mentally, psihically, emotionally, I'll be like your medicine and you can take every part of me:*
Uporabniški avatar
kajira
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 631
Na forumu od: 25. 5. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a kajira » 04. Apr. 2008 23:58

strah je meni najbolj neprijeten občutek, zato grozljivk (razen izjem, npr. the others) ne maram.
Uporabniški avatar
Madisson
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 40
Na forumu od: 10. 12. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Madisson » 05. Apr. 2008 11:16

kajira napisal/-a:strah je meni najbolj neprijeten občutek, zato grozljivk (razen izjem, npr. the others) ne maram.

Zanimivo... ker men je glih to vzburljivo ko te je mal strah :D

Ko mal adrenalina dobiš skozi telo :D
Uporabniški avatar
lolitaa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1622
Na forumu od: 5. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a lolitaa » 05. Apr. 2008 11:30

Učeri sem pogledla Saw 4 in mi niti ni bil tko slab.Razen nekaterih prizorov, ki sem kr mogla pogledat stran, čeprav mi je bil 3. del bolj ogaben.
Mi je pa Hostel 2 ful bolj kot pa 1.del.
I wanna wake up in a city, that doesn't sleep.
Uporabniški avatar
Pontifex Maximus
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 801
Na forumu od: 30. 8. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Pontifex Maximus » 05. Apr. 2008 16:49

Sweet Princess napisal/-a:Še eno vprašanje - je ker gledala grozljivko Rottweiler?? Sm jo kupla zadnjič zravn Direkta...A je za kej?


Če si jo kupla zarvn Direkta, jo pač poglej pa povej če je za kej, ne pa da nas sprašuješ.
Uporabniški avatar
Yancha
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 151
Na forumu od: 9. 8. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Yancha » 09. Apr. 2008 12:31

stalky napisal/-a:wrong turn2,....dober film


Se popolnoma strinjam :gut: . Film,ki trga gate :D ! Sej 1. del tud ni slab...Sam k sm pa dvojko gledala,sm bla skoz napeta :) .
Uporabniški avatar
just_a_girl
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 31
Na forumu od: 26. 4. 2008
Kraj: Primorska

Neprebrana objavaNapisal/-a just_a_girl » 27. Apr. 2008 8:27

Evo še ena ljubiteljica grozljivk - ME! :D

Nekaj dobrih po mojem okusu:

- Timber Falls
- Prom Night
- The Ruins
- The Eye
- Cloverfield
- The Mist
- itd.

Lp

Vrni se na TV in filmi

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov