Grozljivke + srhljivke

Vse o filmih, serijah, nadaljevankah, oddajah, showih ...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine, floribunda

Ali radi gledate grozljivke in shrljivke?

Da.
263
70%
Ne.
84
22%
Mi je vseeno, če gledam ali ne.
30
8%
Skupaj glasov : 377

Uporabniški avatar
Bulma
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2634
Na forumu od: 16. 11. 2004
Kraj: BLTNC

Neprebrana objavaNapisal/-a Bulma » 23. Avg. 2007 8:21

lolitaa napisal/-a:pravkar sem vidla da je že saw IV :eek: :eek: hitim pobirat :D


Kaj??? :eek: Zakon! Javi če najdeš kje dvdrip. Zakon!
Jaz sem pa včeraj gledala Desparation (2006). Saj ni tak baš grozno, samo je pa zakon film. Stephen King je spet dokzal svoje... :D
Uporabniški avatar
Bumerang
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 191
Na forumu od: 6. 8. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Bumerang » 23. Avg. 2007 9:30

*purple* napisal/-a:sicer pa dandanes ne znajo več delat grozljivk, vse kar nardijo je samo mesarsko klanje.sicer tud mesarsko klanje rada pogledam, sam tiste stare grozljivke so mi ble še zmeri boljše.

Čaki mal... praviš da so ti všeč stare grozljivke, hkrati pa navajaš da ne maraš klanja v filmih?! A ni za stare grozljivke tipično ravno to, da so se zmeri samo klali in podobne scene (Noč čarovnic, Krik, Psiho, Petek 13...). Ravno danes je ful več filmov s psihološkim poudarkom in ne več tako na klanju (Krog, Vsiljivci, Šesti čut, Gothika, Hide and seek, Odklenjena skrivnost, The darkness, The grudge...). Se pravi, danes je ogromno psiholoških filmov, včasih pa je blo tipično to, da se je zmeri nek masaker dogajal v filmu.
Uporabniški avatar
prinzessin
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 964
Na forumu od: 29. 3. 2006
Kraj: tu pa tam

Neprebrana objavaNapisal/-a prinzessin » 23. Avg. 2007 10:08

The Messengers je tut ful vredu grozljivka :D
Uporabniški avatar
Bulma
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2634
Na forumu od: 16. 11. 2004
Kraj: BLTNC

Neprebrana objavaNapisal/-a Bulma » 23. Avg. 2007 10:44

Jaz si glih vlečem Messengers dol. O čem se pa gre?
Uporabniški avatar
girlie
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 924
Na forumu od: 17. 9. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a girlie » 23. Avg. 2007 11:31

Bumerang napisal/-a:
*purple* napisal/-a:sicer pa dandanes ne znajo več delat grozljivk, vse kar nardijo je samo mesarsko klanje.sicer tud mesarsko klanje rada pogledam, sam tiste stare grozljivke so mi ble še zmeri boljše.

Čaki mal... praviš da so ti všeč stare grozljivke, hkrati pa navajaš da ne maraš klanja v filmih?! A ni za stare grozljivke tipično ravno to, da so se zmeri samo klali in podobne scene (Noč čarovnic, Krik, Psiho, Petek 13...). Ravno danes je ful več filmov s psihološkim poudarkom in ne več tako na klanju (Krog, Vsiljivci, Šesti čut, Gothika, Hide and seek, Odklenjena skrivnost, The darkness, The grudge...). Se pravi, danes je ogromno psiholoških filmov, včasih pa je blo tipično to, da se je zmeri nek masaker dogajal v filmu.


Mogoče je pa mislila kej tazga kot Rosemary's Baby ali pa The Exorcist. Sploh prvi je men fenomenalen (ni čudno, če je Polanski režiser :flehan: ), pa sploh ni tok zlo grozen.
Pa zadnjič sem gledala Misery, spet film, posnet po romanu Stephena Kinga. Men je bil ful dobr, pa spet sploh ni tok grozen. Pa Kathy Bates je dobila Oskarja za vlogo v tem filmu. :cool:
Let the good times roll.
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 23. Avg. 2007 12:16

girlie napisal/-a:
Bumerang napisal/-a:
*purple* napisal/-a:sicer pa dandanes ne znajo več delat grozljivk, vse kar nardijo je samo mesarsko klanje.sicer tud mesarsko klanje rada pogledam, sam tiste stare grozljivke so mi ble še zmeri boljše.

Čaki mal... praviš da so ti všeč stare grozljivke, hkrati pa navajaš da ne maraš klanja v filmih?! A ni za stare grozljivke tipično ravno to, da so se zmeri samo klali in podobne scene (Noč čarovnic, Krik, Psiho, Petek 13...). Ravno danes je ful več filmov s psihološkim poudarkom in ne več tako na klanju (Krog, Vsiljivci, Šesti čut, Gothika, Hide and seek, Odklenjena skrivnost, The darkness, The grudge...). Se pravi, danes je ogromno psiholoških filmov, včasih pa je blo tipično to, da se je zmeri nek masaker dogajal v filmu.


Mogoče je pa mislila kej tazga kot Rosemary's Baby ali pa The Exorcist. Sploh prvi je men fenomenalen (ni čudno, če je Polanski režiser :flehan: ), pa sploh ni tok zlo grozen.
Pa zadnjič sem gledala Misery, spet film, posnet po romanu Stephena Kinga. Men je bil ful dobr, pa spet sploh ni tok grozen. Pa Kathy Bates je dobila Oskarja za vlogo v tem filmu. :cool:


neki tazga.drugače pa je blo mišljen na tak način, da je danes v filmih preveč preveč klanja in rezanja, žaganja, vrtanja itd....včasih je bil nož in to je to, ne pa neke zadeve take...
sej e rečem, obožujem vse grozljivke, sam da je mal bolj skeri, sam se mi zdi pa da so stari filmi bli boljši kot današnji-ptredvsem ker se ponavljajo.
Uporabniški avatar
mycosmogirl
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 769
Na forumu od: 25. 8. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a mycosmogirl » 23. Avg. 2007 13:11

the messengers

citiran iz imbd/ja:
it's been six years since the Rollins family just up and left and now the troubled Solomon family has come from Chicago, to rebuild their lives following their sons hospitalization due to their daughter's drunk driving accident. But as they start to settle in something odd and strange begins to occur to their son. Could something supernatural be at work, and did the previous family just leave...or are they still here? Trapped in the only place they've ever known? And what did cause their deaths? Most of all...is this 'killer' still very much alive?
Uporabniški avatar
kepka
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1656
Na forumu od: 24. 10. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a kepka » 23. Avg. 2007 13:20

Bumerang napisal/-a:Čaki mal... praviš da so ti všeč stare grozljivke, hkrati pa navajaš da ne maraš klanja v filmih?! A ni za stare grozljivke tipično ravno to, da so se zmeri samo klali in podobne scene (Noč čarovnic, Krik, Psiho, Petek 13...). Ravno danes je ful več filmov s psihološkim poudarkom in ne več tako na klanju (Krog, Vsiljivci, Šesti čut, Gothika, Hide and seek, Odklenjena skrivnost, The darkness, The grudge...). Se pravi, danes je ogromno psiholoških filmov, včasih pa je blo tipično to, da se je zmeri nek masaker dogajal v filmu.


Hm, kako pa ti delis filme na stare pa nove? Pa na grozljivke / trilerje? :) Po mojem mnenju je bilo vcasih (torej recimo do max 70tih) več dobrih trilerjev. Recimo Vertigo, Rear window, The Manchurian candidate, High Noon, Rope. Priznam pa da delajo tudi danes kul trilerje, ampak grozljivka ni enako triler.

Kar se tice pa staro / novo - Haloween bi mogoce se spadal pod staro generacijo, petek 13 so pa ze 80ta. Pa Sream je bil posnet pa 3 leta pred recimo The sixth sense?

P.S. Psycho?! Kje si vidla klanje in spricanje krvi. :D
Reality is that which, when you stop believing in it, doesn't go away.
Uporabniški avatar
Bumerang
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 191
Na forumu od: 6. 8. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Bumerang » 23. Avg. 2007 15:03

kepka napisal/-a:Kar se tice pa staro / novo - Haloween bi mogoce se spadal pod staro generacijo, petek 13 so pa ze 80ta. Pa Sream je bil posnet pa 3 leta pred recimo The sixth sense?

No ja, če film izhaja iz 80' let, ne moreš reči, da ne spada v kategorijo starejših filmov! Zame osebno je star vsak film, ki je starejši od recimo 10 ali 15 let. Od Scream-a pa je minilo že 11 let in ga ne bi uvrstila ravno v kategorijo novejših filmov.

kepka napisal/-a:P.S. Psycho?! Kje si vidla klanje in spricanje krvi. :D

Špricanja krvi resda ni bilo, klanja pa je. Prvič: takrat ko tisti Norman zakolje (kera grozna beseda :?) svojo mamo v kopalnici. Drugič: če se ne motim je z nožem zabodel tudi neko žensko v kleti. Ne vem kako ti poimenuješ taka dejanja... ampak meni to deluje kot "klanje".
Uporabniški avatar
Lavender
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 29
Na forumu od: 24. 6. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Lavender » 01. Sep. 2007 12:33

Dobra grozljivka je tud: Proste sobe, ki jo trenutno vrtijo v kinu.

Jst sm včeri gledala in mi je bil kr v redu. Dost napeta zgodba. Je ena mešanica med grozljivko, srhljivko in trilerjem.
Uporabniški avatar
MAJAmazing
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 43
Na forumu od: 7. 5. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a MAJAmazing » 06. Sep. 2007 13:14

uuu js mam tut rada grozljivke...pač najbolj, sam ne vem zakaj so mi grozne Noč čarovnic...ko js slišim uno glasbo, adijoooo je kr konc me je kr strah...pol so mi Saw 1,2,3...fuuuul dobre, Omen tut, zadnjič sem gledala Krvavo romanco, pa mi je tut bil fuuul dober, čeprav sem ga gledala sred dneva, pa še francoski je, pol pa še kr enih ful sam sn pozabla naslove :lol:
Uporabniški avatar
_BoSa_
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 12
Na forumu od: 16. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a _BoSa_ » 11. Sep. 2007 13:04

Ok...men je ta Proste sobe (Vacancy) obupen film...nobene zgodbe, ničesar....pa še konc, ki je bil kr neki...
Raje pogledam vse Žage, čeprav se mi dviguje ob vsemu mesarjenju...imajo pa vsaj zanimivo zgodbo....
Uporabniški avatar
*lilica*
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1046
Na forumu od: 30. 8. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a *lilica* » 11. Sep. 2007 13:14

_BoSa_ napisal/-a:Ok...men je ta Proste sobe (Vacancy) obupen film...nobene zgodbe, ničesar....pa še konc, ki je bil kr neki...


Men je bil pa kr všeč..zato k ni bil tist res grozn, k jest nism lihk za grozlivke, še posebej, če morm pol po temi domov :D
Uporabniški avatar
mycosmogirl
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 769
Na forumu od: 25. 8. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a mycosmogirl » 11. Sep. 2007 15:53

Saj baje, da ni point v prostih sobah kri pa klanje ampak intenzivnost prizora...naj bi mu bil vzor Hitchkok!
Uporabniški avatar
×ChocoLate.×
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 38
Na forumu od: 26. 12. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a ×ChocoLate.× » 11. Sep. 2007 17:53

Žaga I.,II.,III. so mi najbl všeč...IV. je baje tut že posneta :D

Vrni se na TV in filmi

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov