Grozljivke + srhljivke

Vse o filmih, serijah, nadaljevankah, oddajah, showih ...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine, floribunda

Ali radi gledate grozljivke in shrljivke?

Da.
263
70%
Ne.
84
22%
Mi je vseeno, če gledam ali ne.
30
8%
Skupaj glasov : 377

pikica19
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 38
Na forumu od: 12. 11. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a pikica19 » 19. Jun. 2007 16:01

Na Kolosejevi strani pa piše da Hostel 2 pride šele 12. julija. :? K če je res že to nedeljo, bi ga šla tut jst že zdj gledat. :) Sam dvomim da igra un luškan igralc, k u trailerju ga ni zaslediti. :(
Uporabniški avatar
DOra.
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 402
Na forumu od: 12. 4. 2007
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a DOra. » 19. Jun. 2007 16:47

Eh pol pa ze ni vredno gledat..se mislim na kaksnem potovanju prespat v hostelu..tak da :D :D

Kr pa vem, da v hostelih ni taksnih lepotcev za videt...potem pa lahko lepo grem na pot :cool:
MonAa.
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 8
Na forumu od: 23. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a MonAa. » 24. Jun. 2007 0:14

Jaz pa bi ful rada gledala THE HITCHER...not špila sophia bush~>doBra igralka... :D :D :D za hostel pa še nisem slišala... :oops:
pero26
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 13
Na forumu od: 23. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a pero26 » 24. Jun. 2007 9:01

Glede grozljivk sem šel skozi več faz. Najprej sem se jih bal gledat recimo do 11 leta, pol sem jih skozi raje gledal čeprav me je bilo neki časa še mal strah, pol me ni bilo več strah, no pol sem se začel ob njih smejat, zdaj pa mi niso več posebi v redu.... Mam raje kak zgodovinski film, kriminalke ali akcije.
pikica19
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 38
Na forumu od: 12. 11. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a pikica19 » 24. Jun. 2007 10:57

MonAa. napisal/-a:Jaz pa bi ful rada gledala THE HITCHER...not špila sophia bush~>doBra igralka... :D :D :D za hostel pa še nisem slišala... :oops:


Ja, jst sm gledala ta film, pa morm rečt, da ni neki posebno grozen. Je bolj napet, ampak sem vidla že dost boljše grozljivke. Oglej si ga, mogoče ti bo pa fajn. Drgač je pa men kul grozljivka Stay alive-tut Sophia Bush igra. Ma dost zvočnih efektov, pa tut zgodba je zanimiva. :gut:
Uporabniški avatar
Tigi
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2821
Na forumu od: 29. 1. 2005
Kraj: kjer diši po bencinu in zažganih gumah...

Neprebrana objavaNapisal/-a Tigi » 09. Jul. 2007 22:45

Glejte Dead silence...
Všeč mi je ker me je blo malo strah ter konec...
...poraunej vooolan!!! Bencin, bel dim, črna črta po sredin, okn dol, vroč krom, prletim čez ovink, rada mam k zacvil, rada mam k drsi, rada imam vonj po gumah, naj se kadi...
Uporabniški avatar
*Lil`Kitty*
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 12
Na forumu od: 9. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a *Lil`Kitty* » 10. Jul. 2007 12:25

Jaz pa jih sploh ne gledam rada, ker potem ob kakšnih prizorih dobim glavobol oz. izgubim apetit za nadaljnih nekaj ur. :? Bi pa takoj kakšno grozljivko pogledala, če bi imela ob sebi kakšnega lepotca... :D
Uporabniški avatar
bunnyka
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 213
Na forumu od: 1. 12. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a bunnyka » 12. Jul. 2007 20:47

Rada jih gledam, a jih gledam bolj redko, ker pogosto po filmu ponoci slisim/vidim deklice s crno faco, zombije, itd :lol:

Nazadnje pa sem gledala Wrong turn..brrrrhh :?
Uporabniški avatar
Bulma
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2634
Na forumu od: 16. 11. 2004
Kraj: BLTNC

Neprebrana objavaNapisal/-a Bulma » 13. Jul. 2007 6:51

Včeraj sem gledala Hill have eyes 2 - saj je kul, samo mi grejo že na živce te finte ko se samo koljejo med sabo. Direkt mi več ni nič grozno.

Srhljivke so boljše. Pozna kdo kakšno redno dobro?
Uporabniški avatar
KittyKiss
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 345
Na forumu od: 28. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a KittyKiss » 13. Jul. 2007 11:47

Gledala Hostel 2.. Zlo dobr film :D
Uporabniški avatar
Lejla86
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 988
Na forumu od: 23. 5. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Lejla86 » 13. Jul. 2007 13:41

O joj, kko si upate...mene je pol še pol leta strah zarad ene pogledane grozljivke...boječka sm, priznam :oops: ! Pa moja domišljija tud nč ne pomaga, da bi blo kej bol :pale:
Uporabniški avatar
Bulma
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2634
Na forumu od: 16. 11. 2004
Kraj: BLTNC

Neprebrana objavaNapisal/-a Bulma » 13. Jul. 2007 14:16

Lejla86 napisal/-a:O joj, kko si upate...mene je pol še pol leta strah zarad ene pogledane grozljivke...boječka sm, priznam :oops: ! Pa moja domišljija tud nč ne pomaga, da bi blo kej bol :pale:


Jaz dolga časa tudi nisem upala gledati grozljivk. Potem sem pa enkrat zbrala pogum in gledala eno z mojim...in od takrat jih obožujem. Samo pa priznam da jih sama ne gledam :oops: :D
Uporabniški avatar
Tigi
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2821
Na forumu od: 29. 1. 2005
Kraj: kjer diši po bencinu in zažganih gumah...

Neprebrana objavaNapisal/-a Tigi » 13. Jul. 2007 14:16

Kaj je razlika med grozljivko in shrljivko??? :oops:
...poraunej vooolan!!! Bencin, bel dim, črna črta po sredin, okn dol, vroč krom, prletim čez ovink, rada mam k zacvil, rada mam k drsi, rada imam vonj po gumah, naj se kadi...
Uporabniški avatar
Bulma
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2634
Na forumu od: 16. 11. 2004
Kraj: BLTNC

Neprebrana objavaNapisal/-a Bulma » 13. Jul. 2007 14:24

Zanimivo je da Američani imajo samo eno besedo " Horor", kar bi pri nas bila grozljivka, za besedo srhljivka, bi še ameriški prevod bil najbliže "Psycho triler".
Začetki grozljivke bi se začeli tam prav s King Kongom in Drakulo ter njegovo simfonijo groze.
Srhljivke so se začele malo pozneje. Eden najbolj znanih še črno-belih je Hitchkockov Psycho. Pozneje so prišli še Polanski (Rosemary Baby), Brian De Palma (Sisters), Dont Look Now, Shining.... V zadnjih letih pa so bile najbolj znane The Sixth Sense, The Others, What lies Beneath..
V 70-tih letih so grozljivke doživele največjo popularnost. Drakula je spet oživela, na sceno pa so stopili Romero , Carpenter in Wes Craven. Romero je s svojim kultnim Night of the Living Dead na novo oživel zombije, Carpenter ga je s The Fog, The Thing.. samo popravljal. Filmi kot so Pet Semetery, People Under Stairs, Children of Korn, The Hills have Eyes... pa so postali veliki hiti.
In tukaj imamo že prvo veliko razliko. Pri grozljivkah nastopajo stvori. Naj bojo to Zombiji, drakule, volkodlaki ali ostale nečloveške podobe, medtem ko so prvi srhljivkah glavni akterji človek in njegov um. Druga velika razlika je (bila): pri grozljivkah nas mora biti vedno strah. Če je Zombi hodil počasi 100 metrov, nas je to moralo biti strah. Morala nas je biti groza. Pri srhljivkah je glaven pomen moment. Vsi poznamo tisti moment: Dekle je v kopalnici, išče nekaj v omarici za zdravila, zapre omarico, ki imajo na vratcih ogledalo, in ko zapre v ogledalo že vidimo morilca, ki ji bo skočil za vrat. Ali pa prizor, ko ženska s svetilko hodi po temnem prostoru. To so momenti ko nas preliva srh.

Grozljivka ne mora več strašiti le s tem, da pokaže iznakaženo osebo. Morajo igrati na moment. Prestrašiti na enkrat s povdarkom glasne glasbe. Ampak ni to bila osnova srhljivk? Torej danes grozljivk več ni! Če pa so, pa so posneta s kančkom humorja, ki le spominja na slavne dni. Nazadnje Land of the Dead, ki je bila meni prej dobra komedija kot dobra grozljivka. Ampak to ne pomeni da mi je bil slab film, nasprotno, bil je posnet točno tako kot sem upal da bo. Še boljši primeri sta Jacksonova Big Taste in Braindead ali Raimova Evil Dead trilogija.
Grozljivko delimo še na dva dela, ki pa se v vseh teh letih nista dosti spremenila.
Eno je okultna grozljivka z začetki pri Omenu, Exorcistu in kasneje pri Poltergeistu.
Drugo so Slasher filmi. Filmi v katerih en psihopat ubija ljudi (predvsem mladino). Prvi takšen film je Carpenterjev Halloween in Mike Myersom, najbolj je zaslovel Freddy in njegovo mora v ulici brestov, še enkrat pa je Wes Craven obudil ta žanr s trilogijo Scream. Znani so še filmi Teksaški pokol z motorko in Petek 13 (Jason in njegova motorka).
Nikakor pa ne gre deliti grozljivke in srhljivke na količino krvi. Kajti več jo je, bolj se zabavamo. Nekoč je bilo: več krvi-bolj strašno, danes: več krvi-bolj smešno.


Btw-to sem pobrala iz enega foruma.
Za mene je grozljivka, ko je full grozno, pa ko je dosti klanja in krvi. Srhljivka pa ...srhljivka pač :) Kot je zgoraj omenjeno-bolj triler...ne vem,no :D :oops:
Uporabniški avatar
DOra.
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 402
Na forumu od: 12. 4. 2007
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a DOra. » 13. Jul. 2007 15:26

EN dober predlog:

ce se vam je dopadel SAW (žaga) potem je zdaj ful podobn film vuni...Captivity (2007) ..men je bil ful vsec...zdownloadajte ce ste ljubitelj "psiho trilerjev" :D :cool:

Vrni se na TV in filmi

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov