Grozljivke + srhljivke

Vse o filmih, serijah, nadaljevankah, oddajah, showih ...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine, floribunda

Ali radi gledate grozljivke in shrljivke?

Da.
263
70%
Ne.
84
22%
Mi je vseeno, če gledam ali ne.
30
8%
Skupaj glasov : 377

Uporabniški avatar
girlie
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 924
Na forumu od: 17. 9. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a girlie » 08. Avg. 2006 22:14

Men pa Exorcism of Emily Rose ni bil nek blazno grozen film - sem že videla hujše.. :) Mi je bil pa vseen ful všeč.
Let the good times roll.
Uporabniški avatar
Bulma
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2634
Na forumu od: 16. 11. 2004
Kraj: BLTNC

Neprebrana objavaNapisal/-a Bulma » 09. Avg. 2006 9:30

Dirty napisal/-a:Ja tale Boo bi jst tud gledala, pa je vedno sposojen... :?
o čem se pa gre?

Eh...Boo sem gledala pred časom. Meni skoraj nič strašnega ni blo not. Precej beden film! :?
Is sex dirty? Only if it’s done right.
Uporabniški avatar
mycosmogirl
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 769
Na forumu od: 25. 8. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a mycosmogirl » 09. Avg. 2006 12:20

Emina napisal/-a:Boo ---> Dogaja se na noč čarovnic, ko se par prjatlov odloči, da bodo punce peljali v neko zapuščeno umobolnico in jih prestrašili. Enega pošljejo tja, da naštima ene par trikov, da bojo kao punce vreščale . . .
Pol se pa izkaže, da tam niso sami . . . :eek:


jo..že spet en film, ki se dogaja na noč čarovnic. Prov na jetra mi že gredo!! Tipično ameriško
Uporabniški avatar
Smreka
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 740
Na forumu od: 16. 3. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Smreka » 09. Avg. 2006 16:27

Torej, kar se tiče grozljivk motm rečt da sm kr izvedenka ker sem jih res pogledala že nešteto in jih obožujem :)
Zdej, prva zadeva ki bi jo izpostavila je tale - japonske grozljivke vs. ameriške.
Ne vem, al sm jst čudna, ampak kako je lahko "grozljivka" ala Jeepers Creepers, Jason, Freddy, grozljivka? Men so to take neumnosti da glava peče. Kr ena pošast/psiho/manijak se nekje najde in pobija nič hudega sluteče mimoidoče. In ko skor vse pobije (ponavadi preživita dva, mogoče zato, da jima ni dolgčas oz.da je še nekaj dialoga vfilmu??!?? ) je konec filma. Halo? Bedarija na kvadrat.
Japonske grozljivke - te smo mi pa res scary in to predvsem zato, ker se ponavadi dogajajo nenavadne stvari v vsakdanjem življenju, in nikol ne veš, kdaj in klje se bo pokazala kašna umrla duša, poleg tega pa v ozadju vedno stoji neka konkretna in ful zanimiva zgodba.
Sej, če pogledam-kaj mi je pa sploh všeč od ameriških grozljivk - Ring, Dark water itd... pa vse seveda narejeno na predlogi japonskih scenarijev in filmov.
Torej, če še kašno zanimajo japonske scene naj povej, mam kar nekaj dobrih naslovov.
Uporabniški avatar
Smreka
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 740
Na forumu od: 16. 3. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Smreka » 09. Avg. 2006 16:32

wannabe napisal/-a:A je I'll always know what you did last summer, kao 3.del od I know what you did last summer in I still know what you did last summer???


U bistvu ja. Tko nekak kot Final destination 1,2,3. Zgodba je skor ista, sam igralci so drugi.
Uporabniški avatar
rinca
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1261
Na forumu od: 27. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a rinca » 09. Avg. 2006 16:36

skinny napisal/-a:se strinajam. mene je ZELO ZELO težko prestrašiti. ampak ob tem filmu pa sem trepetala.

naslednji dan sem se točno ob treh zjutraj zbudila :eek:
tega filma definitivno več NE BOM gledala :D .

jst tud!!!! :eek: :eek:
še dobr da sem pri fantu spala! konc me je blo od strahu!
Blue-eyed boy meets a brown-eyed girl.
Uporabniški avatar
rinca
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1261
Na forumu od: 27. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a rinca » 09. Avg. 2006 16:36

2x
Blue-eyed boy meets a brown-eyed girl.
buba
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 18
Na forumu od: 2. 9. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a buba » 09. Avg. 2006 17:32

Glede Emily..
Film je res posnet po resničnih dogodkih, vendar punca ni bila ne epileptična ne obsedena s hudičem. Šlo je za histerijo, bolezen ki je bila množično razširejna med ženskami v 19. stoletju in zaradi katere so tisoče žensk zapirali v bolnišnice (številne so tam umrle) ipd..
Najbrž je najbolj grozno pri tem primeru to, da so v sedemdesetih (dvajsetega stoletja!) dejansko sodili o tem ali je bila Emily obsedena ali ne. Predvsem glede na to, da je Freud že desetletja prej razložil histerijo kot posledico zatiranja ženske seksualnosti. Najbrž dejstvo, da je bila njena družina izredno verna in da so se napadi začeli pojavljati, ko je spoznala fanta (s čimer je tisto kar je bilo zatirano privrelo na dan) do neke mere razjasni zgoraj napisano.
Frenkie
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1227
Na forumu od: 4. 2. 2006
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Frenkie » 09. Avg. 2006 19:31

Pri Emily Rose je najbolj srhljivo to, da naj bil posnet po resničnih dogodkih, saj ravno to povzroči, da tud po filmu razmišljaš o sami zgodbi in celo podvomiš v lastna prepričanja. Čeprov jst mislim, da je bolš da vmes ne misliš na to, da je resnična zgodba k te je pol lahko samo še bol strah.

Film ima, za razliko od ostalih ameriških grozljivk, zelo dobro tematiko: čemu boš verjel? Temu kar je otipljivo, znanstveno dognano in empirično raziskano, ali pa v nekaj, kar je paralelnega, spiritualnega, paranormalnega in še nedognanega.

Poleg srhljivih elementov je še dobra in inteligentna zgodba - vprašanja tudi glede skrajnih metod psihiatricnega zdravljenja.

buba napisal/-a:vendar punca ni bila ne epileptična ne obsedena s hudičem. Šlo je za histerijo, bolezen ki je bila množično razširejna med ženskami v 19. stoletju in zaradi katere so tisoče žensk zapirali v bolnišnice (številne so tam umrle) ipd..

Hmm, jst sm zelo skeptična glede te razlage in sicer iz naslednjega razloga. O obsedenosti z hudičem, ljude poročajo še dandanes povsod po svetu, celo v Sloveniji. Če bi šlo res za histerijo, kako si potem razlagaš to, da taki ljudje zmorejo govoriti z neverjetnim globokim moškim basom, katerega v normalnem stanju ne dosežejo? Da imajo v času obsedenosti neverjetno moč? Da govorijo v jezikih, ki so že zdavnaj izumrli :? in ni mogoče da bi se jih kje naučili.

Sej ne da verjamem v hudiče ampak jst mislim, da tuki ne gre za nobeno razlago, ki jo podaja sodobna medicina.
buba
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 18
Na forumu od: 2. 9. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a buba » 09. Avg. 2006 23:42

Simptomi histerije so (bili) najrazličnejši: od mišičnih krčev, (delne/popolne) ohromelosti, halucinacij, motenj vida, zavračanja hrane, najrazličnejših tikov do nerazumevanja rodnega jezika itd itd.
Npr. značilen za histerijo je (bil) t.i. histerični most v katerem je tudi Emily tisto noč, ko njen fant prespi pri njej. Glede jezikov-kot rečeno:kar nekaj je znanih primerov histeričark, ki so enostavno začele govoriti popolnoma tekoče v tujem jeziku in pri tem pozabile materin jezik. Emily se je-kot nekdo pove na sodišču- dejansko učila teh starih jezikov, tako da nekaj znanja o njih je imela.

Po Freudu so histerični simptomi simboli zatrtega spomina oz. po domače, ko je bilo nekaj zatrto, potlačeno (iz zavesti) najde pot do sprostitve preko nezavednih mehanizmov. Zdaj, kako bo človek/družba tak simptom razumel/a je seveda odvisno od okolja (bo takšna ženska označena za čarovnico ali enostavno noro? Kot se je dogajalo..). Npr. glede na okolje v kakršnem je Emily živela je nekako razumljivo zakaj se je kot edina možna razlaga pojavila obsedenost. Če bi ne bila verna bi si lahko to razlagala kot neke nadnaravne sile ki jih čuti ipd. (Pri čemer bi se tudi njeno nezavedno obnašalo drugače: npr. najverjetneje ne bi v napadu govorila o demonih itd).

Ok, ampak to je psihoanalitična razlaga. Razlaga, ki predpostavlja središčnost nezavednega (nezavednih mehanizmov) in ne razuma, duhov ipd. Kolikr malega vem o teh zadevah bi rekla, da še marsičesa ne vemo o moči našega "uma". K čemer pa- in v tem se absoutno strinjam s tabo- ne pripomore večina psiholoških, psihiatričnih ipd. pristopov, ki pomen nezavednega spravlja na minimum.

Tragika te zgodbe se mi zdi predvsem v tem, da nihče Emily ni postavil te diagnoze. Aja, pa še tole. Glede na psihoanalitično razumevanje omenjenih mehanizmov sploh ni izključeno, da izganjanje hudiča ne bi delovalo (a veš, v stilu, če v to verjameš ti bo pomagalo). Drugo vpr. je zakaj pri Emily ni bilo tako.Je bil duhovnik prepozen ali pa je imela prav tista antropologinja na sodišču, ko je razlog za neuspeh pripisala zdravilom?..

Huh, upam,da nisva preveč zasmetili teme..
Ta film me je pač zelo fasciniral :wink:
Zadnjič spremenil buba, dne 09. Avg. 2006 23:44, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Bulma
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2634
Na forumu od: 16. 11. 2004
Kraj: BLTNC

Neprebrana objavaNapisal/-a Bulma » 10. Avg. 2006 7:58

Resnična Emily Rose --} http://www.fotofetch.com/
Is sex dirty? Only if it’s done right.
* muza *
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 6
Na forumu od: 10. 8. 2006
Kraj: Gorenjska

Neprebrana objavaNapisal/-a * muza * » 10. Avg. 2006 20:11

Joj, če mam le šanso gledam.. Sam ni lih najbol, ko sm sama doma in to.. :? .. Sm gledala House of wax in tko je blo strašn.. Ni pa nč posebnega. Mene šokirajo samo take stvari.. Bom kr primer iz te grozljivke dala-k prideta ta fant pa punca v to hišo in se razgledujeta, pa gre punca proti ogledalu in, ker je bil prašen ga pač obriše.. In zagleda v oknu (pač v odsevu ogledala) tistega Vinceta, ki je biu napou navoskan. Oh, takrt je blo pa uf :eek: .. Pa še kaj bi se našlo. Sm gledala kasneje tud to Halloween (20 let kasneje) in sem malo naprej šaltala, ker sm bla lih sama, pa še nevihta je bla in to :? .. Pa se mi je dopadlo to, ko ji je tisti fant pisal kje je in to.. Pa se najdeta ta, ki se je spomnil za ta ''resničnostni šov'' in to dekle, ki na koncu edina preživi in tako res mislita, da sta se morilca znebila, da lahko zbežita in napiše ta drugi fant (ma tisti ki ste gledali itak veste, za druge pa nej rečem, da je dolga zgodba :lol: ), da je še vedno živ.. Pa ta, ki je bil poleg nje, pogleda skozi okno pa mu nič ni jasno.. Pa kamera pokaže na njo in tega.. In samo izostri ozadje, pa za njima morilec.. O fak.. Ruuun :lach: .. V glavnem, zanimivo.
Bi še govorila, pa nočem biti predolga :D .. Lepo je, če imaš okoli sebe kašno skupinico pa gledate. Mi smo s sošolci gledal pa je blo zlo fajn :cool:
Uporabniški avatar
Yancha
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 151
Na forumu od: 9. 8. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Yancha » 10. Avg. 2006 21:13

Mene je pa film The Saw (Žaga) ful fasciniral...prvi del bolj kot drugi.
Pa Teksaški pokol z motorko tud ni slab.
A je kdo gledal Wrong turn? Ideja je ful dobra,sam bi se dalo še mal bl strašno vse skp nardit...brez ene par pocukranih dialogov,k so na žalost v tem filmu...
Sm nora na srhljivke oziroma trilerje! Ne vem,zakaj...sam ful so mi ušeč,še posebi če tolčejo na psiho :D .
Uporabniški avatar
d_r_e_a_m_Y
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 12
Na forumu od: 20. 1. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a d_r_e_a_m_Y » 10. Avg. 2006 21:24

The Exorcism of Emily Rose, The Forgotten, The Thing, IT, Stigmata, Chucky
rastalove
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 153
Na forumu od: 11. 10. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a rastalove » 11. Avg. 2006 8:40

d_r_e_a_m_Y napisal/-a:The Exorcism of Emily Rose, The Forgotten, The Thing, IT, Stigmata, Chucky


se strinjam, dodam pa še Teksaški pokol z motorko, Krik, Zora živih mrtvecev, Podzemlje... pa še kakšna k se je trenutno ne spomnem

Vrni se na TV in filmi

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov