Grozljivke + srhljivke

Vse o filmih, serijah, nadaljevankah, oddajah, showih ...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine, floribunda

Ali radi gledate grozljivke in shrljivke?

Da.
263
70%
Ne.
84
22%
Mi je vseeno, če gledam ali ne.
30
8%
Skupaj glasov : 377

Uporabniški avatar
neishaa
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 14
Na forumu od: 23. 1. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a neishaa » 26. Mar. 2009 21:09

poglejte s the unborn...men je bil kr grozn, ceprav sm res hudo hudo vajena grozljivk,pa the hills have eyes ni tok grozna kolkr je psiho ampak krvavi hostel pa rocks an to je pa men tok dobr film
life isn´t about finding yourself,life is about creating yourself.
Uporabniški avatar
..Evelyn..
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4757
Na forumu od: 4. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a ..Evelyn.. » 26. Mar. 2009 21:15

The unborn je obupna "grozljivka". Nasplošno sem precej naveličana že grozljivk v katerih nastopajo otroci z lečami :P Sploh pa The unborn! Zgodba se miljonkrat preplete in to popolnoma nezanimivo, tudi nelogično in niti najmanj strašno. In kakšen obupen začetek.. aaa :D Skratka groza, nazadnje pa sem gledala The hills have eyes, house of 1000corpses in The devils rejects, prvi in zadnji sta luštna, 1000corpses je pa recimo za nekoga, ki hoče bit kvečjemu mal prestrašen na trenutke in nebo gledal retardirane zgodbe, vredu film.
It was forever..but it didnt last long..
Uporabniški avatar
neishaa
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 14
Na forumu od: 23. 1. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a neishaa » 26. Mar. 2009 23:24

sorry sam men je froc v unborn ogaben tak zoprn filing sm mela k sm ga vidla.drugace ni grozn pn pes pa itd..sam ta froc me moti
life isn´t about finding yourself,life is about creating yourself.
Uporabniški avatar
neishaa
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 14
Na forumu od: 23. 1. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a neishaa » 29. Mar. 2009 22:09

a bi mi lahko prosim nekd napisal kratko vsebino filma nocna mora v ulici brestov...nisem se gledala sam sem se z kolegico pogovarjala pa je rekla da ji je bla ful dobra grozlivka sam baje je to ful star film...pa me sam zanima ce se splaca sploh gleat
life isn´t about finding yourself,life is about creating yourself.
Uporabniški avatar
Tearjerker
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2743
Na forumu od: 12. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Tearjerker » 29. Mar. 2009 22:17

Uuu ja, men je The Devil's Rejects noro dober film, House of 1000 corpses pa me je manj navdušil; ful mi preveč sliči na Texas Chainsaw Massacre. Devil's Rejects pa mi je taka ful nekonvencialna zadevščina, ful dober film. Pa še Otis mi je seksi :oops:

Nightmare on Elm Street je serija filmov, ki segajo še v 80ta: zgodba govori pa o kopici najstnikov, ki jih v sanjah napada Freddy Krueger in jih tud kolje naokol. Bom sam to povedala, zakaj Freddy itd. pa si poglej sama, men so kr všečni filmi, pač taka oldies goldies klasika, kjer se večkrat zraven tudi nasmejiš raznim ''tapocenskim'' foram; vsaj prvi filmi so ok. Sem se pa kot froc na smrt bala Freddyja, tako da takrat, je dosegel svoj namen. :)
Uporabniški avatar
..Evelyn..
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4757
Na forumu od: 4. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a ..Evelyn.. » 29. Mar. 2009 22:33

Mja house of 1000 corpses uniči neko idejo, nism tok fan teh fikcijskih morilcev, velik bolj mi je bla pr srcu ideja o družini, ki pobija, živi v takem okolju ipd(kakor so prkazal v Devils rejects), kot pa kren dr.Satan, ki živi že 1000 let in spodaj secira žive ljudi :D
Uh pa zdj sm se spomnla na tisto umetniško "ribo"..stvar je bla prov hecna, ne pa strašljiva :D
It was forever..but it didnt last long..
Uporabniški avatar
Tearjerker
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2743
Na forumu od: 12. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Tearjerker » 30. Mar. 2009 19:21

..Evelyn.. napisal/-a:ideja o družini, ki pobija, živi v takem okolju ipd(kakor so prkazal v Devils rejects), kot pa kren dr.Satan, ki živi že 1000 let in spodaj secira žive ljudi :D


Ja, meni se je tudi zato priljubil film. Ker ni toliko krvava/necro grozljivka, odmika se od klasičnih psiho trilerjev pa je vseeno v ospredju družina ki ima določeno ozadje, zarad česar je kakršna je in počnejo kar počnejo. Meni pač super film, najboljša stvar od Zombie-ja so far.
Uporabniški avatar
Ursa7
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 100
Na forumu od: 8. 7. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Ursa7 » 07. Apr. 2009 6:49

Od videnih mi je bila do zdaj najboljša grozljivka Wolf Creek - res priporočam (gre o treh študentih, ki poleti obiščejo Avstralijo, na poti do znamenitosti se jim pokvari avto, zato štopajo, ustavi jim starejši moški in tu se začne...poglejte si :D )

Kar okay je tudi Eden Lake (o paru, ki ga na med preživljanjem vikenda ob jezeru sredi gozda napade mularija)

Martyrs (o mučenju mladih žensk z namenom, da bi ugotovili, kaj se dogaja ob prehodu v posmrno življenje - tu je mal več za razumet kot pri prejšnjih dveh)

Aja, pa Secret Window z Jonnyjem Deepom, samo ta ni nič kaj grozljiv (sploh ne vem, če je grozljivka :) ), je pa zato toliko bolj zanimiv - zlasti konec.
Uporabniški avatar
Libido.
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2891
Na forumu od: 30. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Libido. » 07. Apr. 2009 9:29

jst sm nazadnje gledala The Haunting of Molly Hartley in je ful hud film :) (gre se o 17-letni Molly, ki se z očetom preseli v nov kraj, da bi pustila preteklost za sabo .. ampak tam izve grozljivo resnico o sebi in o tem kaj se bo z njo zgodilo ko dopolni 18 let)
Let's swim to the moon .....
Uporabniški avatar
Libido.
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2891
Na forumu od: 30. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Libido. » 07. Apr. 2009 10:00

Drugače pa par filmov 21. stoletja, ki so mi bli všeč:


1408 - Mike Enslin po tragični smrti mladoletne hčerke svoje življenje posveti razkrivanju neresničnosti paranormalnih pojavov. V iskanju teme za svojo novo knjigo izve za sobo številka 1408 v newyorškem hotelu, iz katere se še noben gost ni vrnil živ.

Asylum - Skupina študentov ugotovi, da je bil njihov študenstki dom včasih norišnica, kjer pa so se izvajali nepopisani eksperimenti, rešitve
duševno bolanih otrok. Ampak duh zblaznelega doktorja, se je vrnil da bo nadaljeval s svojim groznim delom, seveda pa mu hitro začne
zmanjkovati pacientov.

Beneath - Christy se vrne domov, par let po prometni nesreči ki jo je kot voznica povzročila in v kateri se je njena starejša sestra grdo poškodovala in ostala iznakažena. Nesreča jo še vedno preganja, kmalu pa spozna, da se njene najhujše nočne more niso še niti začele.

El Orphanato - Film pripoveduje o ženski, ki se preseli v stari dvorec, ki je bil včasih sirotišnica, kjer je ona odraščala. Kmalu pa njen sin začne govoriti o svojih nevidnih prijateljih.

Shutter - Mladoporočenca Benjamin in Jane po tragični nesreči na fotografijah odkrijeta neprijetne in grozljive sence, a temu sprva ne posvečata veliko pozornosti. Ko prične svet duhov vdirati v resnično življenje, se par odloči raziskati ozadje nenavadnih dogodkov, toda na svojo nesrečo ugotovita, da bi bilo nekatere skrivnosti bolje pustiti pri miru, če bi želela ubežati srhljivi preteklosti.

Solstice - Srednješolska zabava se grobo prekine, ko sestra od Megan stori samomor. Čez nekaj tednov prijatelji prepričajo Megan, da odide z njim na počitnice na Havaje kjer naj bi si zbistrila glavo in si malo oddahnila. Toda njen oddih kmalu prekine vedno večja prisotnost njene umrle sestre. Kmalu prepriča prijatelje, da želi njena umrla sestra komunicirati z njo in da je dan poletnega solsticija najbolj primeren, ker sta si takrat svetova umrlih in živih najbolj blizu. Toda sporočila, ki niso od Sophie bodo za vedno spremenila njihova življenja.

The Messengers - Govori o družini, ki se iz mesta preseli na podeželje z upanjem na nov začetek. Oče Roy se usmeri v gojenje sončnic, ki naj bi bil vodilni vir prihodka. Mama Denise nastopi kot gospodinja, ki skrbi za svojega otroka Bena, ki je v prometni nesreči izgubil glas. Nastopi še njegova starejša sestra Jess, ki je navajena na mestno življenje. Zaradi nje in njene preteklosti se družina preseli na podeželje v ogromno srhljivo hišo, ki je navzven videti precej normalna. Jess in Ben sta edina, ki opazita čudne pojave v hiši in Ben tega ne more povedati, tako da ostane samo Jess, ki pa ji seveda nihče ne verjame.

The Mist - Majhno ameriško mestece pogoltne skrivnostna, nenaravna megla, ki s seboj prinese nenavadna krvoločna bitja. Skupina preživelih se zateče v lokalni supermarket, kjer izvejo, da so postali žrtve izprijenega vojaškega poskusa. Toda preden lahko strnejo vrste in se uprejo nevidnemu in veliko močnejšemu sovražniku, morajo najprej strniti lastne vrste in premagati svoje strahove in predsodke. (pretresljiv konec :eek: )



Razni Teksaški pokoli z motorko, Žage, Napačni odcepi kjer je pol filma samo klanje mi pa niso všeč ...


Aja, lahko dodam še tale film:

Babysitter Wanted - Angie Albright odide od doma, da bi se prijavila na kolidž v majhnem gorskem mestecu. Medtem, ko išče delo kot varuška, se seznani z nedavnim izginotjem študentke in grozljivim umorom dekleta v sosednjem mestecu. Po številnih nenavadnih pripetljajih, Angie začne paranoično sumiti, da jo nekdo zasleduje. Paranoja se izkaže za resnično, ko se znajde ujeta v podeželski kmetiji. Kakorkoli, stvari so še temnejše kot se sprva zdijo. Angie se mora boriti, da bi preživela noč, ki je polna nepredstavljive groze.

čeprav sem v enem trenutku mogla pogledat stran, ker klanja res res ne prenesem, ampak drugače je pa res dobra zgodba!
Let's swim to the moon .....
Uporabniški avatar
supeLLka**
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 116
Na forumu od: 26. 12. 2008
Kraj: MB ;3

Neprebrana objavaNapisal/-a supeLLka** » 11. Apr. 2009 15:37

Mene zanima kire od teh grozljivk vam je najbolj scarry pa da ni samo klanje,mora bit bol psiho. :D ,pa da ni klasična ameriška,neki bol groznega da te je res strah

Chucky
The hills have eyes
Session 9
mačje pokopališče
Otroci koruze
May
Shutter
The Exorcism of Emily Rose
Boa
Room 6
The grudge(1,2)
IT
The others
Krog 1(japonski)
The Haunting of Moly Hartley

:)
ne čakaj na jutri če lahko storiš že danes...
Uporabniški avatar
supeLLka**
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 116
Na forumu od: 26. 12. 2008
Kraj: MB ;3

Neprebrana objavaNapisal/-a supeLLka** » 11. Apr. 2009 15:37

Mene zanima kire od teh grozljivk vam je najbolj scarry pa da ni samo klanje,mora bit bol psiho. :D ,pa da ni klasična ameriška,neki bol groznega da te je res strah

Chucky
The hills have eyes
Session 9
mačje pokopališče
Otroci koruze
May
Shutter
The Exorcism of Emily Rose
Boa
Room 6
The grudge(1,2)
IT
The others
Krog 1(japonski)
The Haunting of Moly Hartley

:)
ne čakaj na jutri če lahko storiš že danes...
Uporabniški avatar
joy23
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1690
Na forumu od: 28. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a joy23 » 11. Apr. 2009 16:10

The Grudge je meni kar psihičen :?
Use your head and follow your heart.
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 19. Apr. 2009 12:44

Včeraj gledala Uninvited. Meni je bil predvsem všeč konec. Zgodba je dobra, shrljivi prizori so v manjšini, vendar v celoti gledano je bil dober.
8/10
Uporabniški avatar
Larchiiie
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 153
Na forumu od: 27. 3. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Larchiiie » 24. Apr. 2009 13:50

uhh, gledala prejšnjo nedeljo Saw 5 :cool:

Super film, ubistvu ni neka grozljivka je bol psihološki triler + zelo krvav. Ampak v 5 delu še ni blo tko krvavo kot v 4, bo pa sicer sigurno nadaljevanje v 6. saj je biu konec tko, da se mora nadaljevat. Drgač mi je pa Žaga prou super film.

Mi je pa še vedn najbl grozna grozljivka od vseh Krog. :?

Vrni se na TV in filmi

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov