Filmi za razmišljanje + psihološki filmi + trilerji

Vse o filmih, serijah, nadaljevankah, oddajah, showih ...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine, floribunda

flaša86
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 15
Na forumu od: 28. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a flaša86 » 07. Jul. 2010 23:06

Georgia napisal/-a:The girl next door - http://www.imdb.com/title/tt0830558/
Ne gre za The girl next door 2004, amapk za popolno nasprotje. Film je posnet po resnični zgodbi in je okrutna drama o zlobni teti, ki nedolžno punco muči v svojih kletnih prostorih, vključujoč z vsemi sinovi, ki se pri tem zabavajo. Dogajanje je postavljeno daleč v preteklost v tipično predmestje, kjer se v povsem običajni hiši dogajajo okrutne stvari.
zvrst -> drama, grozljivka, kriminalka, triler

Mene je čist napsihiral... Bolano, kaj vse se dogaja na tem svetu! :eek:


Daj nehaj, na tvoj predlog sem ga pogledala-še 3dni sem bla čisto zgrožena!!! Res grozno, kaki ljudje obstajajo...eh :( pa piše, da temelji na resničnih dogodkih!!!
Hm, sploh si nemoremo zamislit, koliko 'fritzlov' naprimer je že prej obstajalo,pa koliko jih še, glede na to, da ponekod nihče nič ne naredi...:(
Res je dober film, za tiste, ki vam taki filmi niso prehudi... :eek:

Amelie pa tudi meni ni bil preveč lahek...
Uporabniški avatar
Dioniz
Cosmo moderator
Cosmo moderator
Prispevkov: 3231
Na forumu od: 21. 1. 2010
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a Dioniz » 12. Jul. 2010 16:35

Numb. Igra v njem Matthew Perry iz Friendsov.
“To be yourself in a world that is constantly trying to make you something else is the greatest accomplishment.”
― Ralph Waldo Emerson
Uporabniški avatar
passiflora
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 182
Na forumu od: 18. 5. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a passiflora » 15. Jul. 2010 16:36

The Man From Earth

En citat:
John Oldman: "Believe in what He tried to teach without the rigmarole. Piety is not what the lessons bring to people, it's the mistakes they bring to the lessons."

Drug:
John Oldman: "I had a chance to sail with Columbus, only I'm not the adventurous type. I was pretty sure the earth was round, but at that point I still thought he *might* fall off an edge some place.
The Group: [incredulous looks all around the room]
Art: Look around John, we just did!"
Uporabniški avatar
PeggySue*
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1956
Na forumu od: 18. 11. 2006
Kraj: Gorenjska

Neprebrana objavaNapisal/-a PeggySue* » 23. Jul. 2010 14:20

Včeraj sem gledala po resničnih dogodkih posnet film The stoning of Soraya M.
Hud,pretresljiv film,ki te ne pusti ravnodušnega.Zelo nazorno prikazuje težko življenje žensk v svetu islama.
Uporabniški avatar
rokerca
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1037
Na forumu od: 20. 7. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a rokerca » 16. Avg. 2010 23:55

American Psycho, najverjetneje življenjska vloga Christiana Bale-a
Ljudi cenimo bolj na osnovi tega, kako uporabni so za nas, kot pa na osnovi tega, kar so.
flaša86
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 15
Na forumu od: 28. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a flaša86 » 17. Avg. 2010 8:18

rokerca napisal/-a:American Psycho, najverjetneje življenjska vloga Christiana Bale-a


Ja men je bil vredu film, na pol komedija, ampak ti da vseen mislit...Christian pa je itak zakon odigral vlogo...
Uporabniški avatar
serena86
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 239
Na forumu od: 2. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a serena86 » 17. Avg. 2010 10:34

The others, vanilla sky, insomnia, a beautiful mind, šesti čut, vas ob gozdu (to je bolj grozljivka), rear window, the prestige, deja vu (čeprav ta in prestige me nista ravno pritegnila). Das experiment pa mi je preveč grozljiv (ko se mučijo edn drugega), da bi ga gledala še kdaj. isto velja za the silence of the lambs.
Če človek nima cilja, mu je vsaka pot prava.
femme.
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 58
Na forumu od: 25. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a femme. » 29. Avg. 2010 17:34

Martyrs ; Mučenici - Film je francoski in me je res impresional...mogoče mi začetek ni tako zelo všeč ker je preveč te krvi in tega potem sledeč del filma pa me je res navdušil!Film vreden ogleda.
A girl doesn't need anyone who doesn't need her. - Marilyn Monroe
Uporabniški avatar
..Evelyn..
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4757
Na forumu od: 4. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a ..Evelyn.. » 29. Avg. 2010 17:39

Martyrs ni psihološki film. Pa tud ni mi jasno, kako ti je začetek preveč krvav, nadaljevanje SPOILER Z BELO ko jo pa pretepajo na mrtvo in jo odrejo živo ti pa ni. :P Martyrs nima nekega zapleta, niti razpleta, niti ti ne da pretirano razmišljati SPOILER Z BELO edino, če si ti potem razmišljala, da bi mučila ljudi in jih ubila, da bi zvedla kaj se zgodi po smrti :D je grozljivka z enim obratom zgodbe sredi filma, kjer izgubi vso svojo misterioznost. :)
It was forever..but it didnt last long..
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 31. Avg. 2010 14:06

Peklenska pomaranča

Kubrickova Sci-FI/kriminalka/triler, posneta po Burgessovi satiri je enostavno zakon film. Sicer precej teatralno posnet, brez posebnih efektov, z ogromno eksplicitnimi prizori nasilja, posilstva, psihičnega trpinčenja, ipd.

S super scenografijo, arhitekturnimi cvetkami dizajna 60ih let. Kubrick pač.

Če še niste pogledale, it's a must. En kultnih filmov pač, ki jih je obvezno treba pogledati, tudi če ti v končni fazi niso všeč.
albertina
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 9
Na forumu od: 13. 4. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a albertina » 02. Sep. 2010 9:14

Predlagam naslednja dva filma:
The lovely bones
http://www.imdb.com/title/tt0380510/

My sister's keeper.
http://www.imdb.com/title/tt1078588/


Res smo lahko srečni, da se v življenju obremenjujemo z nepomembnimi stvarmi.
Latika
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 44
Na forumu od: 4. 9. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Latika » 04. Sep. 2010 20:06

PeggySue* napisal/-a:Včeraj sem gledala po resničnih dogodkih posnet film The stoning of Soraya M.
Hud,pretresljiv film,ki te ne pusti ravnodušnega.Zelo nazorno prikazuje težko življenje žensk v svetu islama.

:gut: Tudi mene je navdušil, sicer ne v dobesednem pomenu, ker gre za pretresljivo, a žal realno prikazano zgodbo, a dobi od mene full points!
Uporabniški avatar
no.name
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 48
Na forumu od: 4. 10. 2010
Kraj: Gorenjska

Neprebrana objavaNapisal/-a no.name » 08. Nov. 2010 23:06

par strani naza je omenjen dokumentarec Earthlings zato sem se odločila da ga pogledam tud jst.... a vi ste ga resno lahko pogledal do konca?? :eek: glede na to, da sem res veeeelik ljubitelj živali, se me še toliko bolj dotakne, ko gledam te posnetke. dokumentarec si zasluži najvišjo oceno in vsak posameznik tega "na glavo sveta" bi si ga moral ogledati vsaj toliko, da se zamisli nad tem, kaj delamo našim sozemljanom.... :cry:
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 31. Dec. 2010 11:29

Shutter Island in Inception - moram priznat, da se je Leonardo razvil v mnogo, mnogo boljšega igralca, kot sem mislila na začetku da bo. :gut:

Pa še The Prestige :gut: :gut:
Uporabniški avatar
Dioniz
Cosmo moderator
Cosmo moderator
Prispevkov: 3231
Na forumu od: 21. 1. 2010
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a Dioniz » 31. Dec. 2010 13:06

UG84 napisal/-a:Shutter Island in Inception - moram priznat, da se je Leonardo razvil v mnogo, mnogo boljšega igralca, kot sem mislila na začetku da bo. :gut:


Meni trenutno daleč najboljši filmski igralec. v njegovi kategoriji so še Brad Pitt, Tom Hanks pa Christian Bale.
“To be yourself in a world that is constantly trying to make you something else is the greatest accomplishment.”
― Ralph Waldo Emerson

Vrni se na TV in filmi

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov