Filmi za razmišljanje + psihološki filmi + trilerji

Vse o filmih, serijah, nadaljevankah, oddajah, showih ...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine, floribunda

Uporabniški avatar
barbie_girl_85
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2099
Na forumu od: 15. 1. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a barbie_girl_85 » 21. Maj. 2010 13:39

evva napisal/-a: Sej pravim, možno je, če so bili določeni neuravnovešeni.


Vodja projekta o tem, kako so jih izbrali:
More than 70 applicants answered our ad and were given diagnostic interviews and personality tests to eliminate candidates with psychological problems, medical disabilities, or a history of crime or drug abuse. Ultimately, we were left with a sample of 24 college students from the U.S. and Canada who happened to be in the Stanford area and wanted to earn $15/day by participating in a study.

In ne, niso bili neuravnovešeni. Da ti ni všeč dojamem, motijo me ostale kritike, kot je zgornja.
Zadnjič spremenil barbie_girl_85, dne 21. Maj. 2010 13:40, skupaj popravljeno 1 krat.
Dont't wait for the perfect moment, take the moment and make it perfect!
Uporabniški avatar
evva
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 901
Na forumu od: 3. 5. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a evva » 21. Maj. 2010 13:40

barbie_girl_85 napisal/-a:
evva napisal/-a: Sej pravim, možno je, če so bili določeni neuravnovešeni.


Vodja projekta o tem, kako so jih izbrali:
More than 70 applicants answered our ad and were given diagnostic interviews and personality tests to eliminate candidates with psychological problems, medical disabilities, or a history of crime or drug abuse. Ultimately, we were left with a sample of 24 college students from the U.S. and Canada who happened to be in the Stanford area and wanted to earn $15/day by participating in a study.

In ne, niso bili neuravnovešeni.


mah ne verjamem :roll:
Uporabniški avatar
nanamiša
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1644
Na forumu od: 28. 12. 2009
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a nanamiša » 21. Maj. 2010 13:48

kakorkoli...ne moreš primerjati današnjih zaporov s tistimi ki so bili včasih. In v italiji se verjetno ne dogajajo takšne grozote. Verjetno bi se tvojemu kolegu v takšnih razmerah tudi zmešalo.
Fantje ne pozabite, ženske so nemočne le tako dolgo, dokler se jim ne posuši lak za nohte. ;)
Uporabniški avatar
evva
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 901
Na forumu od: 3. 5. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a evva » 21. Maj. 2010 14:01

nanamiša napisal/-a:kakorkoli...ne moreš primerjati današnjih zaporov s tistimi ki so bili včasih. In v italiji se verjetno ne dogajajo takšne grozote. Verjetno bi se tvojemu kolegu v takšnih razmerah tudi zmešalo.


a si ti sploh gledala film k si tok pametna?? enmu se je scufalo še predn so se te grozote začele dogajat - o tem jaz govorim da je zame prenapihneno. Sploh pa tisto ni bil pravi zapor, ampak igra. Normalnemu človeku, kateremu noben nič ni naredil (dokler mu še ni noben nič naredil), se po 6 dneh ne more scufat, če ve da je to samo igra. To so vsi vedli in še enkrat ponavljam, da se mi zdi prenapihnjeno to, da se je enmu scufalo že po parih dneh,ko mu nihče še nič ni naredil in še vedel je da je to igra (takrat še ni vedel kaj ga čaka). To je pač moje mnenje. Tko da ne trobezljaj neki brezveze, če nimaš pojma o čem govorim. Drgač pa ne da se mi več, prov smešne ste, pač vsakmu ne more bit isto všeč. In če sem rekla da mi film ni všeč ker se mi zdi prenapihnjen, ne vem zakaj me tko vztrajno prepričujete v nasprotno :roll: . Smešno res.
Uporabniški avatar
..Evelyn..
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4757
Na forumu od: 4. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a ..Evelyn.. » 21. Maj. 2010 14:04

Offtopic ste. Preverte, če obstaja že tema Das experiment(ali pa ustvarite novo) in tja pišite. :)
It was forever..but it didnt last long..
Uporabniški avatar
nanamiša
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1644
Na forumu od: 28. 12. 2009
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a nanamiša » 21. Maj. 2010 14:07

evva napisal/-a:
nanamiša napisal/-a:kakorkoli...ne moreš primerjati današnjih zaporov s tistimi ki so bili včasih. In v italiji se verjetno ne dogajajo takšne grozote. Verjetno bi se tvojemu kolegu v takšnih razmerah tudi zmešalo.


a si ti sploh gledala film k si tok pametna??


Ej nisem, mi poveš o čem se gre?


Sploh nisem kje napisala, da ne smeš imeti svojega mnenja in mal ravno mi je kako se je tebi zdel film.
Mi je pa neumno da tle nabijaš o zaporih.

konc z moje strani :wink:
Fantje ne pozabite, ženske so nemočne le tako dolgo, dokler se jim ne posuši lak za nohte. ;)
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 21. Maj. 2010 15:02

evva napisal/-a:
nanamiša napisal/-a:kakorkoli...ne moreš primerjati današnjih zaporov s tistimi ki so bili včasih. In v italiji se verjetno ne dogajajo takšne grozote. Verjetno bi se tvojemu kolegu v takšnih razmerah tudi zmešalo.


a si ti sploh gledala film k si tok pametna?? enmu se je scufalo še predn so se te grozote začele dogajat - o tem jaz govorim da je zame prenapihneno. Sploh pa tisto ni bil pravi zapor, ampak igra. Normalnemu človeku, kateremu noben nič ni naredil (dokler mu še ni noben nič naredil), se po 6 dneh ne more scufat, če ve da je to samo igra. To so vsi vedli in še enkrat ponavljam, da se mi zdi prenapihnjeno to, da se je enmu scufalo že po parih dneh,ko mu nihče še nič ni naredil in še vedel je da je to igra (takrat še ni vedel kaj ga čaka). To je pač moje mnenje. Tko da ne trobezljaj neki brezveze, če nimaš pojma o čem govorim. Drgač pa ne da se mi več, prov smešne ste, pač vsakmu ne more bit isto všeč. In če sem rekla da mi film ni všeč ker se mi zdi prenapihnjen, ne vem zakaj me tko vztrajno prepričujete v nasprotno :roll: . Smešno res.
prsti srbijo..ne morem ne-tipkat..riskiram opozorilo/ban..ker tole je pa absurd

evva, tole tvoje zgornje pisanje je kot da če bi si pogledala kakšen film na temo, rečmo 2. svetovne vojne, pa rečmo še, da je blo posnet po pričevanjih preživelih in bi potem rekla "ne verjamem, da se je to zgodil".

Težko je zares vedet - že zase, kaj šele za druge - kakšni bi bili odzivi v določenih situacijah.
Uporabniški avatar
evva
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 901
Na forumu od: 3. 5. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a evva » 21. Maj. 2010 16:06

purple_rainmoj "ne verjamem" je bil mišljen glede tistih preiskav, ki jih je barbiegirl poudarla v tekstu, torej verjamem, da se je to zgodilo ampak ne verjamem, da ni bil noben neuravnovešen. Se pa strinjam, da je težko vedet za druge kako bojo reagirali, samo še vseeno mi je ta film mal prenapihnjen zarad stvari, ki sem jih v prejšnjih postih večkrat poudarla, moje mnenje pač.

Nanamiša sploh ne vem kaj se vtikaš v moje poste, logične stvari se ponavadi samo neumnim zdijo neumne :) . noben te ni nč vprašu, kr neki si se vame zapičla, povej svoje mnenje o temi, za komplekse pa obišči psihiatra, psihologa kogarkoli :wink:
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 21. Maj. 2010 17:25

evva napisal/-a:purple_rainmoj "ne verjamem" je bil mišljen glede tistih preiskav, ki jih je barbiegirl poudarla v tekstu, torej verjamem, da se je to zgodilo ampak ne verjamem, da ni bil noben neuravnovešen. Se pa strinjam, da je težko vedet za druge kako bojo reagirali, samo še vseeno mi je ta film mal prenapihnjen zarad stvari, ki sem jih v prejšnjih postih večkrat poudarla, moje mnenje pač.
Am, ne verjameš v to, kako je vse skupaj bilo izveden, čeprav je - res ne vem zakaj bi si to izmislili - celotna ekipa bila podvržena psihoanalizi ravno s tem namenom, da se izloči takšne z že obstoječimi psihotičnimi motnjami in da se res izbere najbolj uravnovešene? Nenavadno..
(razumela bi, če bi šlo za kakšne teorije zarote/poskuse pranja možganov javnosti/vodenje ovc/tralala, ampak tu gre za "uveljavljeno"/preverjeno zadevo - tako je bilo in pika.)
Uporabniški avatar
kepka
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1656
Na forumu od: 24. 10. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a kepka » 21. Maj. 2010 17:35

No, ocitno gre res film "za razmisljanje", ker vam je dal toliko za mislit ...... sicer osebno mislim, da je point nekje drugje, ampak tudi to je zabavna debata :)
Reality is that which, when you stop believing in it, doesn't go away.
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 28. Maj. 2010 10:02

The machinist

Psihološki triler o Trevorju Rezniku, človeku, ki ne ve, če sploh še obstaja ali ne. Spal ni že več kot leto dni in tako je že koščen, da dobesedno izginja. Ve, da pred nekom beži, a ne more dojeti pred kom. Prepričan je, da je žrtev zlobne zarote, zato ne verjame nikomur več.

Spodobno večerno razvedrilo, z malo prekurjeno fotografijo, ki vseeno pozitivno odstopa od povprečne fotografije v Hwood filmih.
flaša86
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 15
Na forumu od: 28. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a flaša86 » 04. Jun. 2010 15:03

diablo_girl napisal/-a:The Prestige (2006).

Best I ever seen! ;)


Men je bil tud zakon... :) Na koncu si samo- :eek: :eek: :eek:
Pa Christian Bale :love:

Pa Sestre magdalenke-jao, nemoreš verjet da se je to res dogajalo :( boge ženske...
Men so taki filmi itak zakon, ki ti dajo malo mislit...
marypa
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1341
Na forumu od: 17. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a marypa » 04. Jun. 2010 15:46

Amelie :) Malo je težak film sicer... special :wink:
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 07. Jun. 2010 13:51

Ameli težek? res? zakaj pa?
js sm ga namreč dojemala kot zlo lahkoten film :)
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 14. Jun. 2010 15:54

Awake

Drama, triler, ljubezenska zgodba, Ojdipov kompleks, paranormalno, ... vse vrženo v en lonec, premešano, opremljeno z dokaj cheap shit scenografijo in vrženo na filmski trak.

Vredno ogleda samo zaradi sladkega Hydna in Jessice, ki sta bolj za gledat v vitrini kot na platnu.

Predvidljivo, prežvečeno. brezveze.

Vrni se na TV in filmi

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: Bing [Bot]