Film The Cube (Kocka)

Vse o filmih, serijah, nadaljevankah, oddajah, showih ...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine, floribunda

Uporabniški avatar
Lopatka
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 166
Na forumu od: 18. 11. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Lopatka » 02. Dec. 2007 15:54

Po moje bi bil ta film še najboljši, če bi uspeli v prvem delu narditi mešanico med prvim in tretjim delom. V tem primeru bi si film zaslužil čisto 10. Tko pa je mogoče res malce razvlečeno vse skupi...
Uporabniški avatar
ghotic_girl
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 40
Na forumu od: 10. 11. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a ghotic_girl » 02. Dec. 2007 16:09

Men je bil pa ta film podn od podna! Res ne vem kaj ne nekatere tako zelo fasciniralo. Zgodba se mi sploh ne zdi globoka niti dodelala. Film se kar nekje na sredini začne in kar nekje na sredini konča... vse brez repa in glave. Nič ne zvemo kako so oni prišli v tisto kocko, kdo manipulira z njimi, kaj je tisto kar jih ubija, in kaj se sploh zgodi s tistim tipom ki se kot edini reši. In btw. zakaj se je ravno njemu uspelo rešit?! In kam je on sploh odkorakal... kar nekam v eno svetlobo :roll: In kaj če se on sploh ni rešil, ampak je vstopil v še bolj zakompliciran "krog"... čist preveč skrivnosti in nejasnosti. Pa napetost filma nenehno niha... včasih je ful napeto, včasih pa skoraj zaspiš. Igralska zasedba je čist "povprečna"... da ne govorim kakšne "cvetke" so nekateri metali... Sploh tista izjava zdravnice (katere igranje btw ne prepriča nikakor), da bojda lahko zdržijo brez vode in hrane cele 3 dni. Pa ni to bila edina cvetka. Dvojka je pa čist preveč "Sci-Fi".
Uporabniški avatar
KittyKiss
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 345
Na forumu od: 28. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a KittyKiss » 02. Dec. 2007 16:15

OT : kok časa pa nj bi po tvojem človek zdržal brez vode in hrane? 1 dan? :)
vrjetn je pač misnla 3 dni, da se še lahko normalno giba in da ni totalno izmučen :P
Uporabniški avatar
ghotic_girl
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 40
Na forumu od: 10. 11. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a ghotic_girl » 02. Dec. 2007 19:54

^^ hmm... tri dni da zdržiš brez hrane je sicer še možno, ampak brez vode :? Brez vode človek ful hitro dehidrira, sploh pa je če recimo živčen... Vsaj jst zase vem da 3 dni ne bi zdržala.
Uporabniški avatar
Platonic love
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 28
Na forumu od: 27. 11. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Platonic love » 02. Dec. 2007 19:57

Men sta bla oba dela všeč, enka in dvojka. Po moje je vse odvisno kakšni žanri filmov so ti všeč. Recimo enka je bol psihološko usmerjena, dvojka pa bolj znanstveno fantastična... in večini folka znanstvene fantastike niso všeč in od tod po moje zmrdovanje nad dvojko. Ne vem no, men sta bla oba filma ful všeč, ker sta nekako edinstvena, poleg tega pa se zgodba še vedno nadaljuje. Moram še trojko pogledat...
Uporabniški avatar
Buttercup
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 126
Na forumu od: 12. 11. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Buttercup » 02. Dec. 2007 20:06

Platonic love napisal/-a:Recimo enka je bol psihološko usmerjena, dvojka pa bolj znanstveno fantastična...

V bistvu sta oba dela znanstveno fantastična! Ne mi rečt, da enka ni znanstvena fantastika?! Sicer sta oba nekako psihološko usmerjena, vendar še vedno noben del ni več ali manj znanstveno fantastičen.
Uporabniški avatar
kr.ena
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2627
Na forumu od: 13. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a kr.ena » 03. Dec. 2007 9:34

Gledala sem samo enko in je zame (ki sicer nisem ljubiteljica filmov) eden najboljših filmov, ki sem jih videla.
Razlaga? Poanta je po moje tista svetopisemska fora "blagor ubogim na duhu, zakaj njih bo božje kraljestvo" :D
In to, kar je že ena napisala: kaj so pripravljeni narediti ljudje, da rešijo svojo rit.
In spoštovanje različnosti. In pomembnost vsakega človeka, tudi tistega, ki zgleda slaboumen in ki je po mnenju nekaterih samo v napoto. Vsak ima svoj namen na tem svetu ...

Sicer znanstvenofantastičnih filmov sploh ne prenesem, tega sem zdržala gledat, ker nima nekih specialnih vesoljskih efektov in seveda, ker sem ga v celoti vzela kot prispodobo.
Zašto se sve to dešava
da l čovek išta rešava
il smo samo tu zbog ravnoteže među zvezdama...
Uporabniški avatar
Bulma
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2634
Na forumu od: 16. 11. 2004
Kraj: BLTNC

Neprebrana objavaNapisal/-a Bulma » 03. Dec. 2007 9:59

Cube je zakon! Prvi del sploh. Drugi niti ne tako.
Jaz sem bila cela paf, ko sem prvič gledala ta film. Ker takega filma do takrat še nikoli nisem gledala. Ena a!
Uporabniški avatar
Smreka
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 740
Na forumu od: 16. 3. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Smreka » 03. Dec. 2007 10:36

To je bil eden redkih filmov, ki se ga totalno spomnim in zaradi katerega sem na koncu obsedela, ker mi je bil tako hud konec.
Ideja je pa totalno podobna ideji knjige Briljantni valček, od Draga Jančarja.
Kdo je dejansko nor in omejen? Tisti, ki je za zidom, pa naj bo to zid norišnice ali pa zid do "normalnosti" ali mi, ki smo kao racionalni, pametni in normalni? Kdo je dejansko ujet in omejen s pravili in normami in koliko nam to pomaga? Kdo bolje pride skozi?
No bejbe, kaj pravite :)
Uporabniški avatar
Lourd
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 33
Na forumu od: 18. 11. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Lourd » 03. Dec. 2007 19:25

A ni bil ta film pred kratkim na pop tv-ju? Jst vem, da sem ga na popu gledala. V glavnem mene je film čist prevzel. Jst sm še par dni potem razmišljala kaj vse bi lahko bila poanta filma. Najbolj svetovno mi je bilo, ko tisti trije pogruntajo, da so prišli v začetno kocko, pa da se sploh premaknit nebi rabili. Pa tiste razne matematične fore so mi ble hude... mimogrede, a je kdo opazil, da se je tista punca pri faktoriranju tistih cifer nekje zmotila? Jst sm pozabila kje, ampak ko sem 2x gledala sem obakrat opazila napako.
Frenkie
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1227
Na forumu od: 4. 2. 2006
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Frenkie » 03. Dec. 2007 19:52

Hmm... jst pa nobene napake nisem opazla. Vem da sem gledala brez podnapisov in ravno pri teh cifrah nisem ravno sfolgala kaj točno računajo :D Vem da jim je sistem praštevil propadel, ko je tistega črnca razrezalo... od tam dalje pa so samo še računali število kock, ko jim je tisti tip povedal dimenzije zunanje lupine...
Uporabniški avatar
Overload
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 24
Na forumu od: 24. 11. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Overload » 03. Dec. 2007 20:05

Jst sm odnesla 3 bistva iz filma:
1. da ti matematika slej ko prej prav pride v življenju :D
2. če preveč pametuješ in filozofiraš na koncu nasrkaš
3. neumni ga na koncu še najbolje odnesejo :D
marusha
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 8
Na forumu od: 29. 7. 2005
Kraj: maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a marusha » 02. Maj. 2008 23:37

jst sm tud dans pogledla vse 3 dele.. sam neki mi ni jasn.. kdo bi nej to vse skup naročil? vlada al cerkev? tisto vprašanje ''ali verjameš v boga?'' in če rečeš ne te zažgejo se mi ful zdi bol verjetn za cerkev, ampak pol pa neki vlado omenjajo.. a to kdo ve?
Uporabniški avatar
nora_ovca
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 80
Na forumu od: 29. 4. 2005
Kraj: na sončni strani alp

Neprebrana objavaNapisal/-a nora_ovca » 03. Maj. 2008 12:30

men je ta film fenomenalno dobr... neki je na njem tazga da je drgačn od drugih filmov... nadaljevanj pa sicr nism vidla, bi blo pa zanimivo
če lahko o nečem sanjaš, lahko to tudi uresničiš. walt disney

Vrni se na TV in filmi

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov