Windows Vista vs XP

Vse za prave računalniške frike, fotografijo in mobilno tehnologijo

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Windows Vista ali XP

windows vista
43
41%
XP
62
59%
Skupaj glasov : 105

Uporabniški avatar
mirella
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 867
Na forumu od: 25. 12. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a mirella » 26. Nov. 2007 23:39

še vedno sm zvesta xp-ju in bom še neki časa.. če mi pa tema nebo všeč bom pa eno od viste pobrala..
Life is not the amount of breaths you take,
it's the moments that take your breath away.
Uporabniški avatar
nutella
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 864
Na forumu od: 12. 5. 2005
Kraj: Trbovlje

Neprebrana objavaNapisal/-a nutella » 27. Nov. 2007 6:37

Ko sm kupla prenosnik je bla pač Vista gor. In js sm zadovoljna.
Never pick a fight with an ugly person, they've got nothing to loose.
Uporabniški avatar
obliterator
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 154
Na forumu od: 23. 10. 2007
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a obliterator » 27. Nov. 2007 15:36

Vista je totalno sranje. ZAENKRAT.
Je zelo požrešna. Aero vmesnik bi lahko komot primerjal s kakšnim leopardom, nestabilna če hočeš uporabljati starejšo programsko opremo-pozabi ne dela. Če jo hočeš naložiti čez XP-pozabi ne dela.
Bolj ko jo uporabljaš slabše je. Pa meni je najbolj čudno da tudi kot built-in admin nimam dostopov do določenih mehanizmov viste.

Priznam pa da je bilo na začetku z XPji zelo podobno. Tako zaenkrat se izogibat viste, svaj dokler ne pride SP1. Kdaj bo to pa pitaj boga.
When the pin is removed, mr. grenade is no longer your friend.
Uporabniški avatar
bolhica
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 615
Na forumu od: 16. 4. 2006
Kraj: somewhere

Neprebrana objavaNapisal/-a bolhica » 27. Nov. 2007 15:53

ja kr se mene tiče, vsak takle nov program rab mal časa, da se čist pobere..in da pride tolk dodatkov in popravkov, da se nihče več nima kej za prtožvat. Tko kot si reku za XP-je tko je tud za tole visto. Sicer mam jst čist nov računalnik, tolk da je kr fino, sam mal bi jo rada PIMP-lna, da bi bla kkšne druge barve oknca pa kej več hedgetov .. sam to že pretiravam, sej veste, punce bi rade še kej na videz dale..

drugač pa ja..komej čakam kkšne poprauke :cool:
... ι αм ωнαт ι αм ...
Uporabniški avatar
McLarnovc
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1778
Na forumu od: 26. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a McLarnovc » 27. Nov. 2007 17:07

obliterator ne preveč jokat...
Lahko definiraš pojem "starejša programska orpema"?
Kar se tiče špilov recimo...meni Colin Mcrae Rally 2 iz leta 98 dela brez problema, in še celo boljše kot na XP-jih...tudi programi...AutoCAD 2004 dela brez problema, itd...
Tako da kar se mene tiče, ni več povratka na XP-je. :)
...mini kikle nosjo vse, topless pa ne. Js pa vem zakaj to je...kolena majo vse...gor pa ne...
Uporabniški avatar
kepka
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1656
Na forumu od: 24. 10. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a kepka » 27. Nov. 2007 17:55

McLarnovc napisal/-a:Tako da kar se mene tiče, ni več povratka na XP-je. :)

Vista je za nezahtevnega uporabnika (igrce, srfanje po netu in "pimpanje" desktopa) vec kot fino, ce ima le uporabnik dovolj dober racunalnik. Za kakrsno koli drugo delo, igranje z nastavitvami in podobno pa je popolna katastrofa.
Reality is that which, when you stop believing in it, doesn't go away.
Uporabniški avatar
McLarnovc
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1778
Na forumu od: 26. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a McLarnovc » 27. Nov. 2007 18:37

Ja jst računalnik bol malo uporabljam za "pimpanje" desktopa. :wink: SolidWorks pa to ni lih pimpanje dekstopa... :wink:
...mini kikle nosjo vse, topless pa ne. Js pa vem zakaj to je...kolena majo vse...gor pa ne...
Uporabniški avatar
nora_ovca
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 80
Na forumu od: 29. 4. 2005
Kraj: na sončni strani alp

Neprebrana objavaNapisal/-a nora_ovca » 28. Nov. 2007 11:43

vista so trenutno še jajca :) ... treba jo je izpopolnt, sej pol k bo ua nadgradnja pršla bo pa supr.
pa kot je blo že povedano xp-ji porabjo mn rama in zrd tega so hitrejši... tko da z visto nimš kej delat če nimaš saj 1G rama, pa še to je bol če ga maš več.
kar pa se tiče teh windows-ov k so že naloženi na kompu... to je vedno una najslabša različica
če lahko o nečem sanjaš, lahko to tudi uresničiš. walt disney
Uporabniški avatar
obliterator
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 154
Na forumu od: 23. 10. 2007
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a obliterator » 28. Nov. 2007 13:24

No ja mclarnovc za take uporabnike kot si očitno ti je vista super. Zame je praktično neuporabna ker mi praktično vsako monitoring orodje novo ali staro lahko sesuje in mi je že sesulo visto. Če pa ti na visti igraš igrice pa kar lepo. Jaz nisem govoril o igricah.
Malo si preberi o omejitvah ki jih vista postavi uporabnikom, pardon "zahtevnim" uporabnikom. Pa o gori problemov ki lahko stori znotraj domene. Pa o sto problemov.
When the pin is removed, mr. grenade is no longer your friend.
Uporabniški avatar
McLarnovc
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1778
Na forumu od: 26. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a McLarnovc » 28. Nov. 2007 15:23

edit
Zadnjič spremenil McLarnovc, dne 19. Feb. 2011 23:34, skupaj popravljeno 5 krat.
...mini kikle nosjo vse, topless pa ne. Js pa vem zakaj to je...kolena majo vse...gor pa ne...
Uporabniški avatar
bolhica
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 615
Na forumu od: 16. 4. 2006
Kraj: somewhere

Neprebrana objavaNapisal/-a bolhica » 28. Nov. 2007 16:50

fantje! k se pa govori od računalnikov pa od programov se pa pr vm vojna začne ane? jao. :oops: (ot)
... ι αм ωнαт ι αм ...
Uporabniški avatar
kepka
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1656
Na forumu od: 24. 10. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a kepka » 28. Nov. 2007 23:37

McLarnovc napisal/-a:Kaj sem rekel da na visti igram SAMO igrce? NISEM! Sorry če.....ma ne...ne bom rekel kaj. Vsakemu svoje. Meni vsi (zahtevni)programi do sedaj delajo tako kot morajo...in ne...niso igrce...so SolidWorks, ThinkDesign in Pro/E... :wink:

To pomeni, da imas dovolj dobro masino, da ocitno zmore tudi Aerota lepo poganjat. :) Po drugi strani pa to nima kej dost veze s samim operacijskim sistemom, da ti ostali programi delujejo. Jaz sem govorila o nastavitvah samega sistema, od vzpostavitve internetne povezave naprej (a moram res 195krat kliknit?!?).
McLarnovc napisal/-a:Jebiga...OS prihodnosti je Vista in ne XP-ji....se boš moral s tem sprijaznit, če se boš hotu al pa ne...

:rofl: Ce je to res, potem se nam pa slabo pise. Sprijaznit se ti pa sploh ni treba prav cist z nicemer, je se kar nekaj zelo dobre alternative. za malo bolj zahtevne userje. :bgdev:
Reality is that which, when you stop believing in it, doesn't go away.
Uporabniški avatar
obliterator
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 154
Na forumu od: 23. 10. 2007
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a obliterator » 29. Nov. 2007 8:53

Se strinjam kepka. Mi ne govorimo o programski opremi temveč o sami visti. Mclarnovc a maš ti dual boot? Če nimaš ti svetujem da ne govoriš o tem. Jst sem meu preobleme s tem pa sem imel WM Ware če ti to kej pomeni. In ti govoriš o dizajn programih. Kaj ma to veze v visto? Mi govorimo o delu z visto ne s programsko opremo ki se uporablja v visti.
Da me za čisto vsak k***** sprašuje če sem siguren in da moram vnesti admin geslo. :x

Če je vista prihodnost, SUSE kliče :D
When the pin is removed, mr. grenade is no longer your friend.
Uporabniški avatar
McLarnovc
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1778
Na forumu od: 26. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a McLarnovc » 29. Nov. 2007 15:07

Ne nimam dual-boota ker ga nimam za kej uporabljat. Poznam pa ljudi ki ga imajo in jim oba OS-a delata čisto ok... :wink:

Glede dizajn programov...praviš da nima veze z visto...kaj ma pol veze z visto to, da tebi starejši programi ne delajo?


Sicer se pa ne mislim kregat...vsakmu svoje.
...mini kikle nosjo vse, topless pa ne. Js pa vem zakaj to je...kolena majo vse...gor pa ne...
Uporabniški avatar
Platonic love
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 28
Na forumu od: 27. 11. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Platonic love » 29. Nov. 2007 15:10

Vista je največji šrot kar jih obstaja :? Jst sem jo mela kakšen teden gor in sem enostavno stran zabrisala in dala nazaj XP. Vista mi je šla ful na živce, ker je fuuul požrešna in je za vsako malenkost "mlela" kot da bi ne vem kaj počela... računalnik je pa kar dost sposoben! Da ne omenjam kakšnega kopiranja fajlov po disku sem pa tja, kaj šele network, zipanje, brisanje... calculating time pa to... čist za vsako malenkost je nekaj kalkulirala, pa sem vse možne opcije ki to počnejo onemogočila, pa še zmeraj nič. No zdej v glavnem je super na XP-jih ker vse deluje normalno!

Vrni se na Računalništvo, fotografija in mobilna tehnologija

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov

cron