Vse o mobilnih telefonih

Vse za prave računalniške frike, fotografijo in mobilno tehnologijo

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Lilah
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 402
Na forumu od: 14. 10. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Lilah » 01. Okt. 2013 15:21

Kako se obnesejo Nexus-i? Konec oktobra bi naj prišel tudi k nam Nexus 5, pa me malo zanima sama kvaliteta telefona od uporabnikov, primerljivost z drugimi telefoni enakega ranga ipd.
Uporabniški avatar
trust
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 570
Na forumu od: 12. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a trust » 03. Okt. 2013 15:49

Dobri telefončki, sam od baterije ne pričakaj več kot dan delovanja
Beya_
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 581
Na forumu od: 17. 1. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Beya_ » 03. Okt. 2013 22:04

^
To je itak problem pri vseh touch telefonih, ki imajo dokaj velike zaslone. Pač, tu je tak, da ti mora polnilec postat del življenja :)
Sassy, Classy & a bit Smart Assy ;)
*Gaja*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 698
Na forumu od: 25. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a *Gaja* » 13. Okt. 2013 22:47

Na prejšnji strani ste že pisali o prihodu 5S.. Konec oktobra pride prva zaloga, a omejena. Zanima me, če je kdo kdaj šel čakat prejšnje iphone - o kakšnih vrstah pred trgovino tukaj govorimo, ali če drugače vprašam... koliko ur prej preden se odpre trgovina, gre folk čakat, da je med prvimi? Da vem kdaj vstat. :D
Aja, pa še to me zanima! Kmalu bo znano od kdaj bodo rezervacije pri Simobilu. A če rezerviraš, ne rabiš vstati ravno ob 4h zjutraj, ali ravno tako moreš?
Uporabniški avatar
trust
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 570
Na forumu od: 12. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a trust » 14. Okt. 2013 14:47

Dam ti za primer Hofer, ko so imeli tablice po 100€, da je folk prišel čakat že en večer prej, zjutraj se je pa odprlo :lol:
*Gaja*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 698
Na forumu od: 25. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a *Gaja* » 14. Okt. 2013 15:58

No, to je Hofer, mene zanima za iPhone in čakanje pred Simobilom. Je kdo, ki je že dejansko kdaj čakal na iPhone in zna povedat za vrsto v Mb?
Snowflake8
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 2
Na forumu od: 17. 11. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Snowflake8 » 20. Nov. 2013 13:00

Hej! Mene pa zanima, kako se sliši (v telefonu) če nekdo blokira tvojo številko? Npr. mene znanka nadleguje in bi blokirala njeno številko najraje pa me zanima kako bo ona to slišala v slušalki ko bo klicala oz.pri pošiljanju smsa.. bo kazalo nedostavljeno? Lp!
Uporabniški avatar
trust
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 570
Na forumu od: 12. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a trust » 20. Nov. 2013 13:55

Jaz mam isto v Androidu en program, ki blokira cifre, ki jih nočem in moj telefon avtomatsko prekine klic, če me blokiranec kliče, njemu se pa pokaže da sem pač nedosegljiv, kokr da mu jaz prekinjam :D
Uporabniški avatar
Cassiopeia
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 42
Na forumu od: 14. 2. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Cassiopeia » 07. Dec. 2013 9:29

A še kdo čaka na sms iz katere od Simobilovih poslovalnic, da lahko pride po svoj iPhone 5s? :) Jaz sem 16GB gold rezervirala 25.10. okoli 13. ure in še vedno nisem dobila magičnega sms-a. Ima kdo kakšne insajderske informacije, kdaj pride naslednja zaloga?
"I let them think what they want. If they care enough to bother with what I do, then I`m already better than them."
Marilyn Monroe
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 15. Dec. 2013 11:45

NOVO: ne prejemam smsov!! What to do? Ker me presneto živcira. Stupid stupid phone.

Kaj je sploh krivo sicer?
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
Uporabniški avatar
Captain
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 192
Na forumu od: 30. 11. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Captain » 17. Dec. 2013 0:57

Kar poznan in pogost pojav ja :) so različni možni vzroki in rešitve, nekatere izmed njih:
- pokliči v info center in jim povej kakšna je situacija in bodo preverili, če je morebiti pri njih kaka težava
- zbriši stare sms-e (največkrat zabašejo pomnilnik in preden je dovolj prostora za nove, žal le-teh ne moreš prejeti)
- resetiraj telefon
- poglej od koga jih ne dobivaš, mogoče imajo (tudi) oni problem

Good luck, though! :)
Uporabniški avatar
Tamala_mrha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3322
Na forumu od: 21. 10. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Tamala_mrha » 17. Dec. 2013 10:01

Ima kdo iPhone 5s ali iOS7 na katerem drugem iPhone-u? Kako se izklopi podajanje predlogov med pisanjem sms-ov? Namreč blazno moteče je pisat sms in ti skoraj pri vsaki besedi vrine nek predlog (tudi slovenske besede, a z veliko začetnico :?: :?: ), ker upočasni pisanje in je nadležno ko sam satan.

Aja, pa še to. Pri kolegu, ki ima tudi iPhone, me je vprašalo (ko mi je poslal sms), ali dovolim, da vidim (in on najbrž tudi od mene) kdaj prebere moj sms, pa sem kliknila Don`t allow. Bi sicer mela to funkcijo vklopljeno, a me zanima, če se to vidi obojestransko ali samo jaz vidim kdaj on prebere moj sms?
Uporabniški avatar
Libido.
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2891
Na forumu od: 30. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Libido. » 17. Dec. 2013 11:30

settings - general - keyboard .. pol imaš pa tam auto-correction, daš na off :)

glede obveščanja o prebranem SMS-ju .. lahko nastaviš edino, da ko ti prebereš SMS, ki ti ga je nekdo poslal, njemu javi da si ga prebrala .. obratno pa ne - torej ne moreš na tvojem telefonu nastavit da bi videla kdaj on prebere tvoj SMS, razen če ima ta oseba to funkcijo vklopljeno .. vsaj jaz nimam nikjer te možnosti ..
Let's swim to the moon .....
Uporabniški avatar
Tamala_mrha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3322
Na forumu od: 21. 10. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Tamala_mrha » 17. Dec. 2013 12:04

Aha OK, hvala za info. Saj se mi je zdelo, da bi bilo to že malo preveč, pa itak nimam rada da se preveč vsega vidi, ker je že fb dovolj razkrit kar se tiče tega. Nekaj zasebnosti pa ja more bit. :D

To sem zdaj porihtala in gre normalno pisat sms. Kako pa se da naložit kake slikce na telefon? Sem mislila, da gre to vse prenesti preko iTunes, a sem potem vidla da ne, da je to samo za muziko. Kako pa prenesem moje priljubljene slikce na telefon, da bi mela kakšno svoje ozadje?
Uporabniški avatar
Libido.
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2891
Na forumu od: 30. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Libido. » 17. Dec. 2013 12:45

to sem tudi jaz gruntala ful časa ... menda gre samo z icloud-om :( jaz si jih kar pošljem po mailu in potem mail odprem na telefonu in shranim slikco ...

mislim da edina stvar ki me moti pri iphonu - da rabiš te njihove programe, če si hočeš kaj naložit na telefon .. edino to mi je bilo pri prejšnjih, "nepametnih" telefonih boljše - lepo priklopiš na comp, skopiraš slike/muziko v mapo od telefončka in to je to .. pri iphonu pa cele procedure .. če bi se vsaj preko bluetootha dalo pošiljat :rolleyes:
Let's swim to the moon .....

Vrni se na Računalništvo, fotografija in mobilna tehnologija

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov