Vse o mobilnih telefonih

Vse za prave računalniške frike, fotografijo in mobilno tehnologijo

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Tamala_mrha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3322
Na forumu od: 21. 10. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Tamala_mrha » 21. Jul. 2013 12:34

Mene ne zanimajo samo te primerjave telefonov na internetu, pač pa tudi osebna izkušnja, zato me zanima kako ste zadovoljni tisti, ki imate HTC One ali iPhone 5. Se odločam med tema dvema, čeprav bom verjetno v kratkem prešla na Mobitel, kjer pa iPhone-a nimajo v prodaji in ne vem ali naj zaradi tega ostanem pri Simobilu, da bi ga lahko kupila. :? HTC-ja še nisem imela in ne vem kakšne kvalitete je, čeprav se bere kot dober telefon, pa tudi lep je.
Uporabniški avatar
Dioniz
Cosmo moderator
Cosmo moderator
Prispevkov: 3231
Na forumu od: 21. 1. 2010
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a Dioniz » 21. Jul. 2013 16:32

Zakaj pa o Samsungu S4 ne razmišlaš? Jaz ga mam in je čudo od telefona.
“To be yourself in a world that is constantly trying to make you something else is the greatest accomplishment.”
― Ralph Waldo Emerson
Uporabniški avatar
Led Zeppelin
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7197
Na forumu od: 10. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Led Zeppelin » 21. Jul. 2013 17:33

Moj brat ga ima, to je to je S3 samo da je 200 evrov dražji.

Najboljši S je S2
Cause the sweetest kiss I ever got, is the one I've never tasted.
Uporabniški avatar
Dioniz
Cosmo moderator
Cosmo moderator
Prispevkov: 3231
Na forumu od: 21. 1. 2010
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a Dioniz » 21. Jul. 2013 17:54

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=1D1aj2PQDIc[/youtube]

no ja... nekaj razlik vseeno je ;)
“To be yourself in a world that is constantly trying to make you something else is the greatest accomplishment.”
― Ralph Waldo Emerson
*Gaja*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 698
Na forumu od: 25. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a *Gaja* » 22. Jul. 2013 15:45

Mene pa zanima ali je res, da pri Mobitelu (nameravam iti tja, ker mi Simobil omrežje in tudi telefon nonstop štekata :mad: ) rabiš ob sklenitvi razmerja in nakupa telefona na 12 ali 24-mesecev obročnega odplačevanja, dokazati, da si zaposlen ali da imaš študentski status? Trenutno sem nezaposlena in na Zavodu, od CSD pa prejemam socialno podporo, a baje v primeru če povem na Mobitelu, da sem prijavljena na Zavodu, ne morem skleniti Dzabest 2000 paketa z obročnim odplačevanjem telefona (ko ob nakupu ne rabiš plačati nič - baje).
Štud. status sem izgubila letos pred meseci, ker sem se izpisala (zaradi šolnine, drugače bi ga seveda pustila do konca septembra tega leta), vendar imam doma še eno potrdilo o vpisu od tega študijskega leta. Je to dovolj in na Mobitelu ne bodo preverjali kakšen je moj položaj oz. status ali lahko izvedo, da dejansko nimam več statusa?

Kakršna koli preverjena info bi mi prišla zelo prav, ker nujno moram kupiti nov telefon! (zdajšnjega poslala že servis, zdaj mi pa spet zmrzuje in včasih eno uro ne pride k sebi, kar se mi vedno zgodi ravno takrat, ko sem zdoma in tel. rabim krvavo) :roll:
Uporabniški avatar
Dioniz
Cosmo moderator
Cosmo moderator
Prispevkov: 3231
Na forumu od: 21. 1. 2010
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a Dioniz » 22. Jul. 2013 18:29

Jaz sem zaj pred kratkim vzel in me je samo informativno vprašala, če sem zaposlen pa bi se jim lahko tud zlagal pa ne bi preverjala verjetno. Reči, da si brezposelna pa se delaj kot, da to ni nič posebnega pa verjetno ona tam ne bo nič komplicirala glede tega.
“To be yourself in a world that is constantly trying to make you something else is the greatest accomplishment.”
― Ralph Waldo Emerson
Uporabniški avatar
Tamala_mrha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3322
Na forumu od: 21. 10. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Tamala_mrha » 22. Jul. 2013 18:52

Zdaj sem šla gledat na Mobitel spletno stran in šla čekirat kakšne pakete ponujajo. A prav vidim, da ima Džabest 2000 za samo 20eur neomejeno število klicev in sms-ov v vsa omrežja in možnost obročnega odplačevanja telefona, kar pomeni, da ob sklenitvi naročniškega razmerja ne rabiš plačati nič za telefon, pač pa ti prištejejo prvi obrok telefon k mesečni naročnini? Sicer na mesec pride kar precej (43eur), a je ugodno za tiste, ki ob nakupu ne želijo preveč izprazniti denarnice (kot jaz recimo :D). Potem bi se tudi meni splačalo iti k Mobitelu.
Gledam pa zdaj HTC One in Samsung Galaxy S4 in če prav vidim, ima Mobitel pri vseh telefonih 23eur obrok za telefon, ne glede na razlike v cenah telefonov? :?
Uporabniški avatar
Dioniz
Cosmo moderator
Cosmo moderator
Prispevkov: 3231
Na forumu od: 21. 1. 2010
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a Dioniz » 22. Jul. 2013 19:00

Ja za te najdražje je 23 € na mesec. Jaz mam S4, pri sklenitvi nisem plačal nič, plačeval bom pa 43 evrov z Džabestom 2000. In nimaš neomejeno ampak 2000 enot vsega. Torej 2000 minut v mobitel, 2000 minut v druga omrežja pa 2000 sms/mmsov pa 2000 mb prenosa podatkov kar pa je za vsakega mladega človeka dovol verjetno.
“To be yourself in a world that is constantly trying to make you something else is the greatest accomplishment.”
― Ralph Waldo Emerson
Uporabniški avatar
Tamala_mrha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3322
Na forumu od: 21. 10. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Tamala_mrha » 22. Jul. 2013 20:04

Aha, ma v vsakem primeru je zame to več kot dovolj, ker na mesec vsega skupaj kličem toliko, da se max. v roku 3min zmenim vse, ostalo pa v živo ali preko fb. Malo več napišem sms-ov, ampak 2000 sigurno ne dosežem, tak da bo tole več kot super.
Tak da ni razlike med mesečnim obrokom med temi dražjimi telefoni (Galaxy S4, HTC One, iPhone ipd.)? Mislim, da bom vzela kar HTC-ja, čeprav ma fotoaparat Galaxy boljšo resolucijo kolikor gledam, ampak mi je HTC nekako bolj simpatičen. :) Nisem še nikoli mela HTC-ja, pa me dizajn bolj privlači, Samsunge sem pa mela že tri.

Aja, pa še to. Ob nakupu baje plačam 1eur, 43eur pa plačam ob prvi položnici, ki jo dobim čez en mesec?
Uporabniški avatar
Dioniz
Cosmo moderator
Cosmo moderator
Prispevkov: 3231
Na forumu od: 21. 1. 2010
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a Dioniz » 22. Jul. 2013 20:09

ob nakupu plačaš ti 0 € pol pa 43 € mesečne položnice, če nič ne presežeš.

HTC One je super izbira. Ti priporočam še, da pred nakupom pogledaš malo primerjavo med njim pa S4, ker skoraj povsod sta na koncu primerjave izenačena, zdaj je samo odvisno kaj tebi bol odgovarja. Jaz sem pač bol pripadnik Samsunga zato sem S4 vzel.
“To be yourself in a world that is constantly trying to make you something else is the greatest accomplishment.”
― Ralph Waldo Emerson
Uporabniški avatar
Tamala_mrha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3322
Na forumu od: 21. 10. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Tamala_mrha » 22. Jul. 2013 20:27

No kul, hvala za informacije. Sem primerjala malo ta dva pa druge, pa šla sem brat teste kako se kateri telefon obnese in je HTC kar pohvaljen. Praktično ni nekih večjih odstopanj med telefoni tega ranga, so vsi dobri in na podobnem nivoju. Nisem pa HTC-ja nikoli dala v ožji izbor, ker nekako nisem tako zaupala tej znamki kot Samsungu in Nokii recimo.
Komaj čakam da bo moj. :D
Uporabniški avatar
Leonessa
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 452
Na forumu od: 6. 4. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Leonessa » 25. Jul. 2013 11:26

Nekaj dni že primerjam zadnje tri favorite in se nikakor ne morem odločit med Samsung Galaxy S4 (čeprav baje decembra, ko bojo neke velike akcije, pride ven 5ka), iPhone 5 in HTC One. Pri telefonu mi je pomemben kvaliteten fotoaparat (ki ga ima Samsung S4 najboljšega), nezakomplicirana uporaba in lep dizajn. Iphone me mika zato, ker appla še nisem imela in bi bilo zanimivo preizkusiti to znamko, če je že toliko prahu dvignjenega o njem, Samsung S4 mi je všeč, ker ima tako velik zaslon in je zelo tanek (kar iPhone ni), HTC pa prva tako zelo tanek in prefinjena oblika (poleg dobrih lastnosti seveda, čeprav ima fotoaparat mad temi tremi najslabšega - 4,0M).
Kakšne izkušnje s katerim od teh in kako so vaši prijatelji/znanci zadovoljni s katerim drugim od teh? Ful se ne morem odločit, ker ko kupujem telefon, ga kupujem za daljše časovno obdobje. Zdajšnji Samsung ACE me je pustil na cedilu po komaj letu in dveh mesecih, zato me je znamka Samsung nekoliko razočarala. :?
"20 years from now you will be more disappointed by the things that you didn`t do than by the ones that you did do."
Mark Twain
Uporabniški avatar
Gracia
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 151
Na forumu od: 25. 7. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Gracia » 25. Jul. 2013 13:19

Če se boš slučajno usmerila v iPhone-a, ti priporočam, da počakaš na začetek jeseni, ker septembra baje prihaja v prodajo iPhone 5S, ki se tudi vizualno precej razlikuje od prejšnjih modelov. Je pa spet vprašanje, če ga tudi v Sloveniji dobimo v istem "paketu" kot drugod po svetu, ali bo k nam prispel z zamudo.
Meni je ful lep (poleg zmogljivosti, se razume) in si sploh ne nameravam kupovati novega (katerega koli drugega) telefona, ker 5 je itak čisto malo drugačna od 4 in 4s, da ne govorim od slednjih dveh, ki sta pa vizualno identična. :? Za neko konkretno ceno pričakujem tudi preoblikovan in dodelan dizajn, tako da sem v pričakovanju novega modela. :)

Slika
Don't give to anyone the power to put you down. Haters are losers pretending to be winners.
malamutka
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 6
Na forumu od: 29. 12. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a malamutka » 25. Jul. 2013 13:56

Jaz imam iphone 5 in sem res navdušena! Uporaba je najbolj preprosta, takoj se navadiš, ne moreš "zafrknit" (kaj po pomoti zbrisat na primer :) ), je lahek in se mi zdi, da je ravno prav velik, še posebej za punco. Meni je še posebno všeč zaslon, saj so barve res lepe (ko sva s fantom primerjala z njegovim Note 2, je bil iphone očitni zmagovalec).
Edina negativna stvar po mojem mnenju je ta, da se baterija dokaj hitro sprazni in ga moram vsak dan polnit ( je pa res, da ga res veliko uporabljam :D )
wasd
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 763
Na forumu od: 10. 11. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a wasd » 25. Jul. 2013 18:03

S4kja je zunaj od marca, o kaksni S5ki ti sanjas ne vem. JezusPhone bo pa dobil S nadgradnjo. Vseeno se mi ne zdi petica vredna svoje cene. Napram S4ki ima smesno majhen zaslon in na splosno je S4kin super amoled zaslon s fullhd resolucijo med najboljsimi, ce ne celo najboljsi.

Ce ti pa plasticno ohsije S4ke ni vsec, pa poglej za HTCjevim flagship telefonom One. Sam bi se izogibal raznim preplacanim JezusPhoneom.

Vrni se na Računalništvo, fotografija in mobilna tehnologija

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov