Težave z ugašanjem prenosnika

Vse za prave računalniške frike, fotografijo in mobilno tehnologijo

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Tearjerker
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2743
Na forumu od: 12. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Tearjerker » 24. Dec. 2009 18:46

@*mala*: za začetek ko se prvič lotevaš tega je fajn, če imaš pri roki manual od tvojega kompa (govorimo o laptopu ane), če ga nimaš v fizični obliki, se ziher najde pdf. na Internetu. V manalu ti piše vse, kje kaj ofnat (beri: odšraufat) in kje se kaj nahaja.

Ko lociraš procesor pa previdno odstraniš ventilator in hladilnik, pazi da ne tikaš preveč po termo pasti (če je posušena pa je fajn nanesit novo plasti) in spihaš s kompresorjem (to je ''anti sesalec'', se pravi mašinca, ki piha ven zrak, če si že kdaj uporabljala mogoč tud za gume na peciklu pumpat al pa kej), da gre ven ves prah in morebitne naslage ki se not nahajajo (npr. moj je ponavad tud kr fajn poln las). In potem pritrdiš nazaj hladilnik in ventilator pa zapreš komp.

Pa tud sprobaj prej s Speefanom prečekirat T in rpm procesorja (če so kake hude anomalije pri rpm so možni tud drugi vzroki za pregrevanje).
Uporabniški avatar
kepka
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1656
Na forumu od: 24. 10. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a kepka » 24. Dec. 2009 19:00

Kako se vam da? :D Jaz osebno mislim, da je to precej brez potrebe in lahko naredis vec skode kot koristi.
Reality is that which, when you stop believing in it, doesn't go away.
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 24. Dec. 2009 19:02

Sem lihkar povprašala glede tega kompresorja, pa bomo zrihtal :D upam da ne bo preveč močno to pihnilo.

Moj procesor je pa Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU P8400 @ 2.26GHz, če kej pomaga :D . Je pa prenosnik ja.
Temperature so pa grozne :?
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
Uporabniški avatar
kepka
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1656
Na forumu od: 24. 10. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a kepka » 24. Dec. 2009 19:13

*mala* napisal/-a:Sem lihkar povprašala glede tega kompresorja, pa bomo zrihtal :D upam da ne bo preveč močno to pihnilo.

Sam ne s takim kompresorjem :D
*mala* napisal/-a:Moj procesor je pa Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU P8400 @ 2.26GHz, če kej pomaga :D . Je pa prenosnik ja.
Temperature so pa grozne :?

Intel Core2 Duo CPU P8400.
Kaj pa so to grozne temperature? Ker zdej me pa res zanima wtf bi nekdo hotel razstavlat prenosnik, ga pihat in ne vem kaj se vse (sploh to, da dajes hladilnik stran je precej brezveze) zaradi "groznih temperatur".
Reality is that which, when you stop believing in it, doesn't go away.
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 24. Dec. 2009 19:22

Jaz sem le poslušala priporočila bratranca :D (srednja računalniško-elektro). On je svojega odprl in spucal, pa je blo potem kul. Zdej pa še razmišljam, a naj ga sploh.

Bom kar prilepila stanje v SpeedFan:
Slika
(zdej je že vse pod 90 :D)

Pa blazno je glasen in ga vsake tolk časa ugasnem, da se ohladi, pa spet prižgem. Zdele je zame že kriza, da ga naj ugasnem :D

Mah ti prenosniki. Ga mam šele leto, prej pa skoz stacionarni. In pri stacionarnem mi je blo brez problema ga razstavt, spucat kej :D kle sem pa še bolj nova :)

BTW: kako velik pa je te kompresor? Mami se je že ponudila, da traktor zalaufa :D

Sicer pa najlepša hvala za pomoč!
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
TechMan
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 39
Na forumu od: 29. 9. 2009
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a TechMan » 24. Dec. 2009 19:44

Kopresor je vsak dober sam z bari ne pretiravaj tam do dva bara več ne, čeprav jaz sam nerad pucam prenosnika s kompresorom.
No fear just downhill
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 24. Dec. 2009 19:46

^^ Kak pa ti pucaš? :D
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
Uporabniški avatar
kepka
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1656
Na forumu od: 24. 10. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a kepka » 24. Dec. 2009 20:04

*mala* napisal/-a:Mah ti prenosniki. Ga mam šele leto, prej pa skoz stacionarni. In pri stacionarnem mi je blo brez problema ga razstavt, spucat kej :D

Pa ni vec v garanciji? Jaz bi se na tvojem mestu do servisa raj odpravla, naredla mal neumno, da se ti zdi, da je ful vroc in tralala in naj ti oni pogledajo in spucajo. ;)
Reality is that which, when you stop believing in it, doesn't go away.
Uporabniški avatar
Tearjerker
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2743
Na forumu od: 12. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Tearjerker » 24. Dec. 2009 20:23

kepka napisal/-a:Kako se vam da? :D Jaz osebno mislim, da je to precej brez potrebe in lahko naredis vec skode kot koristi.


No, sej ne da delam to lih vsak dan :) Pač js mam ful slabe izkušnje s serviserji kompov in raje poštimam stvari sama. Glede na to, da sem zaenkrat kadar je bilo potrebno naredila dosti več koristi kot škode (as in samo korist in nobene škode), ne vidim razloga zakaj se ne bi še v bodoče igrala samoserviserja.
Uporabniški avatar
kepka
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1656
Na forumu od: 24. 10. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a kepka » 24. Dec. 2009 20:44

Tearjerker napisal/-a:No, sej ne da delam to lih vsak dan :) Pač js mam ful slabe izkušnje s serviserji kompov in raje poštimam stvari sama. Glede na to, da sem zaenkrat kadar je bilo potrebno naredila dosti več koristi kot škode (as in samo korist in nobene škode), ne vidim razloga zakaj se ne bi še v bodoče igrala samoserviserja.

No, sej ce te veseli in ce se ti da - samo smisla v tem res ne vidim zelo velikega. Moj 6 let star prenosnik je bil razstavljen samo enkrat, ampak se zdalec ne zarad ciscenja. Se v zivljenju ni od blizu videl kompresorja in dela cist OK. Starosta :D Sploh recimo jemanje hladilnika s procesorja se mi zdi izredno nesmiselno.
Reality is that which, when you stop believing in it, doesn't go away.
Uporabniški avatar
Tearjerker
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2743
Na forumu od: 12. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Tearjerker » 24. Dec. 2009 20:50

^^Jah, maš pač bolši leptop ko js in vidiš nesmisel, kjer ga jaz ne :D
TechMan
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 39
Na forumu od: 29. 9. 2009
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a TechMan » 24. Dec. 2009 21:39

Kak pa ti pucaš? :D
Ventilator s malim čopičem. Hladilna rebra pa vzamem ven pa jih spucam ker ti nič ne pomaga če na eni strani not pihaš na drugi pa je tako zamašeno da že maš dele malih cunj.
Uporabniški avatar
obliterator
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 154
Na forumu od: 23. 10. 2007
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a obliterator » 28. Dec. 2009 12:13

TechMan napisal/-a:
Kak pa ti pucaš? :D
Ventilator s malim čopičem. Hladilna rebra pa vzamem ven pa jih spucam ker ti nič ne pomaga če na eni strani not pihaš na drugi pa je tako zamašeno da že maš dele malih cunj.


Res je. Cel hladilni sistem je treba ven vzet drugače samo prah zabijaš na konec kar pomeni več težav kot rešitev.
Če temperatura ni več problem je lahko par drugih težav:
-Mogoče bi bilo fajn pogledat tvoj napajalnik. Če ne dela v redu lahko pride do nihanja napetosti in ti proc izklaplja.
-Če nimaš integrirane grafične se lahko ona izklaplja (čeprav se to redko dogaja)
-Lahko ti je zaradi vročine kakšen kondenzator šel na matični plošči. To se tudi kar dogaja.

V vsakem primeru ti za take stvari svetujem profesionalen servis.
When the pin is removed, mr. grenade is no longer your friend.
Uporabniški avatar
boom_boom*¸
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 164
Na forumu od: 31. 7. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a boom_boom*¸ » 20. Jul. 2010 19:52

Hey!

Mal obujam tole sto let staro temo :)

Torej, še vedno imam isti prenosnik ( glej prvi post ), le da je zdaj ... crknil. Mislim, zažene se, pokaže se tisti logo od HP-ja, nato gre še malo naprej ( tisto da napiše kaj ima ta računalnik ) nato pa rata vse sivo in se nikamor več ne premakne. Ko poskušam na novo naložiti windowse, se računalnik ugasne ( verjetno zaradi pregrevanja ). Bo pomagalo, če ga razstavim, spucam, formatiram ( izgubila bom ogromno podatkov, jok :cry: ) in nanovo naložim windowse? Mam pa že par let nek CD, na katerem je gor XP Professional, pa mi ga je vedno ratalo naložiti brez problema, zdej pa neki noče. Al lahko naredim kaj drugega? Servis in nov računalnik trenutno ne prideta v poštev :?
AbbA
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 323
Na forumu od: 18. 6. 2006
Kraj: Somewhere over the rainbow

Neprebrana objavaNapisal/-a AbbA » 21. Jul. 2010 21:05

Poskusi najprej disk priklopit na kakšen drug računalnik in prepisati podatke, mogoče ti jih uspe ohraniti. Se pa kljub formatiranju da dostopat do izgubljenih podatkov z nekimi programi, če imaš srečo ti večino stvari najde, lahko pa se ti je disk ravno tako prepisal, da je vse izgubljeno.

Če imaš računalnik še na servisu ga pa kar njim odpelji (prej poskusi rešiti podatke, ker na servisu ti to konkretno zaračunajo).

Vrni se na Računalništvo, fotografija in mobilna tehnologija

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: Bing [Bot]