T2 internet

Vse za prave računalniške frike, fotografijo in mobilno tehnologijo

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
skinny
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 984
Na forumu od: 2. 1. 2006
Kraj: Prlekija

Neprebrana objavaNapisal/-a skinny » 27. Jan. 2006 10:41

torej. mi doma smo naročili ta internet, ker ga vsi hvalijo. zdaj pa je še tu problem z telekomom slovenije, ki noče odstopiti linije. in zdaj čakamo že 4 mesece in še vedno nam niso prišli priklopit. pa se s tem navadnim jeb**! in plačamo po 30.000sit vsak mesec zaradi tega. :evil:

ima kdo izkušnje s tem internetom???ja ga naročil?
kakšen se vam zdi?
"Don't part with your illusions. When they are gone you may still exist, but you have ceased to live.”
~ Mark Twain
1levak1
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 4
Na forumu od: 9. 11. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a 1levak1 » 27. Jan. 2006 11:14

skinny napisal/-a:torej. mi doma smo naročili ta internet, ker ga vsi hvalijo. zdaj pa je še tu problem z telekomom slovenije, ki noče odstopiti linije. in zdaj čakamo že 4 mesece in še vedno nam niso prišli priklopit. pa se s tem navadnim jeb**! in plačamo po 30.000sit vsak mesec zaradi tega. :evil:

ima kdo izkušnje s tem internetom???ja ga naročil?
kakšen se vam zdi?


Zdj je problem zaradi telekoma in bog ve kdaj se bo ta stvar rešila. Najbolje da če že naročuješ internet pri t-2 je najbolje da še njihov telefon vzmameš in tako dobiš vse v 1 mesecu. V tvojem primeru pa čakaš že 4 mesece. :( Drugače sem pa slišal da povezava z internetom deluje zelo hitro in dobro. :razz:
pa pa
LeVaK
Uporabniški avatar
Vermilion
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 609
Na forumu od: 16. 3. 2005
Kraj: Kranj

Neprebrana objavaNapisal/-a Vermilion » 28. Jan. 2006 10:31

moj sosed ga je zdej tud naroču in so mu ga v enem mesecu priklopil, samo res pa da je vzel use komplet, tud telefon...

pa prej je mel ISDN...
Uporabniški avatar
Tigi
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2821
Na forumu od: 29. 1. 2005
Kraj: kjer diši po bencinu in zažganih gumah...

Neprebrana objavaNapisal/-a Tigi » 28. Jan. 2006 10:47

In kolk maš pol telefonsko številko, če vzameš tud telefon???

Jah nč jst bom mogla bit šeen let pa pol tukaj gor na adslju pol bomo pa vidla kako bo.
...poraunej vooolan!!! Bencin, bel dim, črna črta po sredin, okn dol, vroč krom, prletim čez ovink, rada mam k zacvil, rada mam k drsi, rada imam vonj po gumah, naj se kadi...
Uporabniški avatar
skinny
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 984
Na forumu od: 2. 1. 2006
Kraj: Prlekija

Neprebrana objavaNapisal/-a skinny » 28. Jan. 2006 11:01

Hely_3 napisal/-a:In kolk maš pol telefonsko številko, če vzameš tud telefon???

Jah nč jst bom mogla bit šeen let pa pol tukaj gor na adslju pol bomo pa vidla kako bo.


spremenijo ti jo...ne vem točno, no. včeraj so klicali pa rekli, da (če bo vse posreči) pridejo čez 15 dni.

LyLa napisal/-a:Sej jim piše na spletki če me spomin ne vara, da se zaradi ISDNja zavleče zadeva.

Sicer pa od brata punca ga uporablja in je ful zadovoljna. Tudi jaz mislim, da bom kmalu odpikala SiOL, ker tm za isti keš dobim res veliko več, pa tudi če odstopa za polovico navedenih hitrosti


moj prijatelj ga tudi ima in govori, da je zelooooooooooo hiter. Pa saj 10.000 plačaš pa dobiš dost boljši kot pa SiOL. no, sicer pa nebi kaj hvalila. še nimam izkušenj. :?
"Don't part with your illusions. When they are gone you may still exist, but you have ceased to live.”
~ Mark Twain
Uporabniški avatar
cateyes
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 34
Na forumu od: 15. 11. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a cateyes » 28. Jan. 2006 12:28

Tole je ena izmed slabših variant. Res je poceni(mesečno), vendar je hitrost prenosa odvisna kolk si oddaljen od centrale. Trenutno se dober obneseta Amis in Siol
1levak1
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 4
Na forumu od: 9. 11. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a 1levak1 » 28. Jan. 2006 14:44

LyLa napisal/-a:Ja no ok to je res.. sam zame, mislim da to niti ne bi bil problem.
Če je res pri občini oz zadaj za pošto sem stran od centrale kaj pa vem.. cca 500m pomojem
Sploh pa zdaj imam 2048/384 kbit/s + SiolTv, pa plačujem cca 12.000
če pa tam vzamem 10 Mbps / 2 Mbps + Tv bo bilo pa isto 12.000 s tem, da tudi če bi blo za 50% manj od navedenih, mi še zmeri dela boljše? Vsaj i guess da nej bi blo tako.


Jst mam isto ta študentski paket 2048/384 in se še vseeno bolj splača vzeti t-2, tako da bom po vsej vrjetnosti preklopil na t-2.
pa pa
LeVaK
Uporabniški avatar
jokica
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 298
Na forumu od: 9. 12. 2004
Kraj: za 9 gorami

Neprebrana objavaNapisal/-a jokica » 28. Jan. 2006 18:03

Jest mam t-2... doma pa ADSL... tkole je blo pr men ce se komu da brat...

Narocila sva T2 in so nama poslal dopis, da bo treba cakat, ker se najprej nisva hotla odjavt od telefona (pac ziviva skupaj s starsi, k so ga hotl obdrzat)... nekak smo sklenil sporazum in odpikal telekom pa uzel T2 tud telefon... so prsl prklopt recmo... sam neki ni delala, kao predelec od centrale... pa so probal postimat kao v enem tednu.... ker ni blo, sm jest znorela, da so v pogodbi napisal, da more delat... in ce ne bo delal cez en tedn (k sm bla na dopustu) me bodo na njihove stroske prklopl nazaj na telekom... pridem iz dopusta... in dela... in dela zdej brezhibno... prenos podatkov... ne vem men se ne zdi FUL hitrejsi, pa mava komplet 1/1...
kar se tice telefona.... najprej ni delu, k sm pa kupla kabl in potregnla v racunalnik je tud to delal... pa dela normalno zdej...
telefonska številka... pa ja spremenijo ti jo... pac dobis 059 omrezno pa xxx xxx naprej... se koga kej zanima?
Zakaj moški ne vrjamejo ženskam?
Kdo bi vrjel človeku, ki krvavi vsak mesec pa ne umre
Uporabniški avatar
Enschede
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 209
Na forumu od: 5. 5. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Enschede » 29. Jan. 2006 13:21

Kar se tiče VDSLa, dela na razdalji do 1,3 km od centrale.

Zaenkrat je mogoče dobiti VDSL T-2, samo če uzameš še telefonijo T-2 in prekineš s Telekomom, s tem pozabite na 01 tel. številko.
Telekom zavrača vse zahtevke, kateri pustijo telefonijo pri Telekomu, z razlogom, da nimajo ustreznih tehničnih možnosti za to (razcepniki ISDN(PSTN)/VDSL), PREMOREJO ZA TAKE, KI "OBVLADAJO" SiOLOV ADSL!!

Junija 2006 je napovedana prenosljivost telefonske številke, že zdaj je mogoče prenesti mobilno številko.

Če komu v isti centrali ne dela internet, Telekom resitira celotno centralo, torej padejo vsi, ki so priključeni na tisti centrali.

Podjetje Gratel je že v Kranju položilo optiko, v Ljubljani bo nekje do konca tega leta.

Dejstvo je, da ima T-2 velike težave s Telekomom, navalom uporabnikov, pa tudi sam s sabo!
Televizijo vlečejo kar z navadno anteno! Tretjina programov (od 120) ne dela, občasno se uporabnikom pojavljajo "kocke" na Tvju. IP telefon se včasih noče povezati, modem vdsl se noče sinhronizirati...
Njihova številka 0590 00 000 je vedno (VEDNO) zasedena.

Jz sm še zmer na kablu 2mbit za 7200sit na mesec ;)
Uporabniški avatar
||MuCkAa
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1286
Na forumu od: 1. 12. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a ||MuCkAa » 30. Jan. 2006 4:50

Midva imava v MB tudi T2. Nanj sva cakala mesec dni... to pomeni, da so nama ze prej odklopili iz Telekoma in sva bila skoraj mesec dni brez interneta :tot: ker je Telekom mel neke "mucke" in enkrat ni imel dopisa, drugic spet drugega blablabla :? Hvala bogu za Bluetooth :D
Na koncu je bilo ze tak dalec, da je moj vsak drugi dan zazaval in se pritozeval :? Zdaj imava 10MB linijo in lahko res potrdim, da se pozna razlika :zustimm: Torrenti letijo ko nori :P
Imava pa se T2 TV in je na zacetku nekaj stekal sprejemnik za TV, tako da so ponovno prisli in prinesli novega, kateri zdaj dela :)
And I''ll take you for who you are
If you take me for everything

I''ll do it all over again...
magpie
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 47
Na forumu od: 7. 11. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a magpie » 30. Jan. 2006 10:30

....
Zadnjič spremenil magpie, dne 20. Jun. 2011 17:39, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
jokica
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 298
Na forumu od: 9. 12. 2004
Kraj: za 9 gorami

Neprebrana objavaNapisal/-a jokica » 02. Feb. 2006 12:47

probite se telefonsko stevilko 059 000 002 ... sej je tud velik zasedena, sam obicajno jih tuki vsaj dobim... ne vem, zdej ko mam t2, morm rect da se ni blo problemov... sej res da traja da jih dobis na telefon ucas.... s tv pa ne vem kako je ker ga nimam...
sej isto sranje je na siolu... klices za prijavo napake, pa te dajo na avtomatski odzivnik... in pol hodjo ene mesc, pa jih pride 10 pa nihce ne ve kaj je narobe, dokler sej sama ne spomnem, da je mozno da je modem crknu... in sm seveda mela prov... tko da tud nc kej dobrga o siolu nimam za povedat...
Zakaj moški ne vrjamejo ženskam?
Kdo bi vrjel človeku, ki krvavi vsak mesec pa ne umre
Uporabniški avatar
Tigi
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2821
Na forumu od: 29. 1. 2005
Kraj: kjer diši po bencinu in zažganih gumah...

Neprebrana objavaNapisal/-a Tigi » 11. Feb. 2006 9:59

...poraunej vooolan!!! Bencin, bel dim, črna črta po sredin, okn dol, vroč krom, prletim čez ovink, rada mam k zacvil, rada mam k drsi, rada imam vonj po gumah, naj se kadi...
Uporabniški avatar
skinny
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 984
Na forumu od: 2. 1. 2006
Kraj: Prlekija

Neprebrana objavaNapisal/-a skinny » 11. Feb. 2006 15:30

Hely_3 napisal/-a:Novice za t-2


končno napredek :jump: :yau:
"Don't part with your illusions. When they are gone you may still exist, but you have ceased to live.”
~ Mark Twain
Frenkie
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1227
Na forumu od: 4. 2. 2006
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Frenkie » 25. Apr. 2006 17:03

Mi smo se tud naročil na T-2 in že od novega leta čakamo....
V marcu smo dobil po pošti, da so začel z postopkom priklapljanja naročnikov, ampak še vedno nč.

Kr neki no....
A mogoče kdo ve, kok cajta bo to še trajal?

Vrni se na Računalništvo, fotografija in mobilna tehnologija

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov