Splošna tehnična vprašanja

Vse za prave računalniške frike, fotografijo in mobilno tehnologijo

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
*cukrr*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 529
Na forumu od: 29. 1. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a *cukrr* » 30. Dec. 2015 23:03

Smo že zrihtal :)

hvala useen
Tu es dans toutes mes pensées.*
anjabe
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 32
Na forumu od: 27. 5. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a anjabe » 19. Jan. 2016 11:11

Mishela napisal/-a:to sem si prebrala ja :) raje bi, če mi kdo od uporabnikov pove svoje izkušnje, ker ni vedno vse tak kot uradno piše :)


Z adsens-e bolj malo zaslužiš, razen če imaš res res veliko obiska. Moj predlog bi bil, d anajprej vzpostaviš res dober blog, ki bo imel veliko uporabnikov, šele potem pa razmišljaš o adsens-u.
Lilah
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 402
Na forumu od: 14. 10. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Lilah » 22. Jul. 2017 16:59

Imam Nokio Lumia 830 in ne morem prejemati mms-ov. Oz prejmem že, a piše "prenesi predstavnostno sporočilo (2kb)" in ko kliknem na to, ne odpre nič oz se sploh ne začne nalagat. Nekdo mi je poslal dolgo sporočilo brez slik, a ne morem odpreti. V nastavitvah nisem še nič našla ali imam kaj izklopljeno... :? Anybody??
Uporabniški avatar
Led Zeppelin
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7197
Na forumu od: 10. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Led Zeppelin » 22. Jul. 2017 17:08

Poklič operaterja da ti pošlje sms z katerim se ti bo telefon naštimal da boš lahko to prejemala.

Pokličeš, poveš model, dobiš sms, sam izbereš da in se ti nastavi, resetira in je to to.
Cause the sweetest kiss I ever got, is the one I've never tasted.
Uporabniški avatar
saarijarvi
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 4433
Na forumu od: 18. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a saarijarvi » 23. Jul. 2017 23:06

Hm, imas vklopljen internet? :D kot vem, rabis povezavo.
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3448
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 24. Jul. 2017 12:45

Ne rabiš met prižgano, to mora načeloma telefon sam naredit. Drugače smo spet napol v ledeni dobi :D. Naša mati je na telemachovem Sonyju mela za naštimat proxye za prejemanje mmsjev (poguglaj "tvoj operater ročne nastavitve mms") in za obkljukat v nastavitvah, da telefon lahko sam vzpostavi povezavo z internetom ko dobiš mms. 3 min dela.

Jaz sem pa dejansko rabila pri simobilu ta sms, ker mi kljub ročnim nastavitvam še kar ni samo odpiralo. Potem pa je delalo ko urca.
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.
mmm
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1676
Na forumu od: 5. 11. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a mmm » 25. Jul. 2017 22:59

Sarissima napisal/-a:Ne rabiš met prižgano, to mora načeloma telefon sam naredit. Drugače smo spet napol v ledeni dobi :D.

Sarissima napisal/-a:Naša mati je na telemachovem Sonyju mela za naštimat proxye za prejemanje mmsjev (poguglaj "tvoj operater ročne nastavitve mms")


Meni se bolj ledeno zdi štimanje proxy-jev kakor to da si pač ročno vklopiš podatke :twisted:

Drugače pa vse so ti že odgovorili.
Ali nastaviš samodejno prek SMS-a, ali pa malo pobrskaš po spletni strani operaterja.

Je pa dober način za troubleshoot, da najprej preveriš če ti sprejme MMS, ko imaš mobilne podatke on, wifi pa off :wink:
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3448
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 26. Jul. 2017 7:41

Heh, ja, ampak proxyje naštimaš 1x, une podatke smotane pa potem nonstop prižigaš pa ugašaš. De gustibus...


Lilah, si zrihtala?

Btw, a mi kdo lahko pove, v čem je keč teh novodobnih bob, izimbil, šparmobil, hofer ponudnikov? Zdej pa res moram menjat, ker s tem simobilom bom popizdila.

Najbolj se nagibam k špar/hofer mobilu, ker mi je všeč da maš kartice kot v starih časih in si pač vklopiš paket, če prav razumem. Je kaka varjanta, da si vseeno nekako urediš moneto? Ker mi cca 3x na mesec pride prav, ko nimam denarnice/urbane s sabo, pa se ne bi rada odpovedala luksuzu da plačam s telefonom :)
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7526
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 26. Jul. 2017 9:16

Ne bi vedla odgovorit na primarno vprasanje ampak drgac js sm tudi nedavno zamenjala simobil po skoraj 15 letih, sem zdaj na telemachu in sm kar zadovoljna.
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
mmm
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1676
Na forumu od: 5. 11. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a mmm » 28. Jul. 2017 18:20

Sarissima napisal/-a:Heh, ja, ampak proxyje naštimaš 1x, une podatke smotane pa potem nonstop prižigaš pa ugašaš. De gustibus...

noja... :roll: tehnično gledano Proxy ni potreben, da ti sprejme MMS brez vklopljenih podatkov... to je odvisno od (nastavitev) telefona... glavne so nastavitve MMS centra in ustreznih APN-jev, nekateri operaterji rabijo imeti vpisan Proxy, nekateri ne :roll: :)
theiva
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 27
Na forumu od: 7. 8. 2017

Neprebrana objavaNapisal/-a theiva » 07. Avg. 2017 13:32

mislim, da so tudi določeni programi ko zaznajo, da gre za mms se potem vklopijo podatki sami, ker pri nekaterih telefonih je potrebno še ročno vklapljat dato :)
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7526
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 14. Okt. 2018 8:55

Kdo ve, kaj nredit, če se pokvari ekran na prenosniku, se bolj splača kako zamenjat ekran al nov prenosnik?
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3448
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 22. Okt. 2018 12:55

Js sm nabavila nov prenosnik. Je pa res da je bil stari že 5letnik :).

Drugače pa ali ma katera pet cam ali kako video "varuško" za otroke in je zadovoljna?
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7526
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 22. Okt. 2018 13:49

So mi zamenjali ze naslednji dan za 75e. :) Samo ima se ene druge napake, ga verjetno prevec okol prenasam pa kam ruknem vsaketolk (star bi pa bil skoraj 3.5 let), pa bom zdej vidla a mi bojo se kak del zamenjali alpa mi bodo kasnega solidnega, ze rabljenga urihtali, ce se bo bolj splaclo..
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?

Vrni se na Računalništvo, fotografija in mobilna tehnologija

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov