(ne)varnost na internetu?

Vse za prave računalniške frike, fotografijo in mobilno tehnologijo

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
*Elle*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 628
Na forumu od: 27. 2. 2006
Kraj: *Big Apple*

Neprebrana objavaNapisal/-a *Elle* » 10. Dec. 2006 14:03

Bom kr tuki vprašala :)

Mene pa zanima zakaj mi je zadnje čase začel prikazovat oblaček z vsebino : Your copy of Windows is not genuine... You can be a victim of software counterfeiting ... Sj vse to razumem sam mi vseen ni nč jasno kaj naj :?
Pa lih zdele naj bi mi pač inštaliral nov Windows media player 11, no in mi ga zdj sploh ne odpre, ker kao nimam originalne Windowse... :(
Nije mjesečina to što sja u noči, to su tvoje oči, pune ljubavi! R.I.P. - In Memoriam
Uporabniški avatar
amital
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 558
Na forumu od: 15. 9. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a amital » 28. Dec. 2006 18:42

meni se napiše isto, zgleda da "naš" računalničar ne dela po vseh predpisih, oz. da je pred ene 4 leti naložil "lažne" windowse :?
računajo pa po ceni pravih.. :? :?
vse se zgodi z razlogom, tako kot se tudi vse vrača in vse plača
dadooo
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 4
Na forumu od: 28. 12. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a dadooo » 28. Dec. 2006 22:31

---
Zadnjič spremenil dadooo, dne 26. Dec. 2011 1:29, skupaj popravljeno 1 krat.
*smokvica*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 174
Na forumu od: 22. 9. 2005
Kraj: *Štajerska*

Neprebrana objavaNapisal/-a *smokvica* » 26. Jan. 2007 11:30

Eh, jaz si 1x na mesec ali pa še to ne zaženem antivirus da spuca dol kaj pač še ni, drugače pa tudi če je kaj ni panike, datotek pa tega sranja nimam nič gor, si vse shranjujem na dvd-je, muziko, filme tudi, tako da nisem neke ogrožena. :D Zarad mene lahk vdirajo še pa še, itak nimam nič gor. Če pa kaj ful zašteka pa ponovno naložim windowse pa je stvar rešena.
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 14. Feb. 2007 1:03

Reci vsem svojim stikom, da naj ne sprejemajo mail panata iz
reeirti@hotmail.com,
ker gre za mail, ki vsebuje virus, kateri
formatira celoten računalnik in če ga sprejme vsaj eden izmed tvojih
stikov, ga avtomatsko prenese tudi na tebe.


Pošlji to sporočilo vsem svojim kontaktom, ker je zelo
pomembno!!!!!!!!!!!!



VAŽNO OBVESTILO



PROSIM VAS, DA TO OBVESTILO POŠLJETE VSEM SVOJIM PRIJATELJEM IZ VAŠEGA IMENIKA !!!



V naslednjih dneh morate paziti, da ne bi odprli email-a s priponko »Invitation«, ne glede na to, kdo vam ga pošilja, ker gre za virus, ki prižge olimpijsko baklo, katera »sežge« trdi disk na vašem računalniku.

Ta virus boste dobili od osebe, ki ima vaš naslov v svojem imeniku, zato morate to pošto poslati na naslove vseh, s katerimi izmenjujete emaile, saj je bolje dobiti ta email 25 krat, kot dobiti virus in ga odpreti.

Če dobite email s priponko »Invitation«, ga ne odpirajte temveč ga takoj zbrišite. Ta virus je Microsoft, kot so objavili na CNN, klasificiral kot najbolj uničevalnega doslej. Včeraj ga je odkril McAfee, proti njemu še ni obrambe. Uniči sektor 0 trdega diska. Potem je vaš disk neuporaben, podatki na njem nedostopni.

Pošlji to pošto vsem, za katere veš, da bi jim ta virus lahko naredil škodo!!!



Informacijo lahko preverite na internetu !


tole sem dobila na mejl od kolegice...zdej nevem al je res al ni, vsekakor pa pazljivost ni odveč :wink:
tlele sicer drgač pravjo :?
a je komu znano to kej?je mogoče samo spam?
Uporabniški avatar
Bulma
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2634
Na forumu od: 16. 11. 2004
Kraj: BLTNC

Neprebrana objavaNapisal/-a Bulma » 14. Feb. 2007 7:56

*purple bitch*, jaz sem tudi ta mail dobila. V bistvi nam jih je predavatelj poslal v forum (študiram na daljavo) in po moje mora biti nekaj na tem. Upam samo da ne bom dobila tega "povabila" in pol fasala virus :?
Is sex dirty? Only if it’s done right.
Maudisa
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1099
Na forumu od: 29. 8. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Maudisa » 14. Feb. 2007 12:52

tudi jaz sem danes ravno dobla ta mail..
Bo treba malo bit pozoren kaj odpiraš gor.. :?
Uporabniški avatar
ribicaX
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 547
Na forumu od: 9. 2. 2005
Kraj: Prelepa Dolenjska

Neprebrana objavaNapisal/-a ribicaX » 14. Feb. 2007 16:08

jst že avtomatsko use, kar ne poznam, brišem. sploh ne odpiram. sicer pa če se mi slučajo pojav kej sumljivga, mam pa za vsak slučaj še antivirusni program naložen. do zdej je blo še use ok
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 14. Feb. 2007 21:38

ribicaX napisal/-a:jst že avtomatsko use, kar ne poznam, brišem. sploh ne odpiram. sicer pa če se mi slučajo pojav kej sumljivga, mam pa za vsak slučaj še antivirusni program naložen. do zdej je blo še use ok


:ja:
Uporabniški avatar
Tryanna
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 424
Na forumu od: 30. 1. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Tryanna » 06. Jun. 2007 12:52

ribicaX napisal/-a:jst že avtomatsko use, kar ne poznam, brišem. sploh ne odpiram. sicer pa če se mi slučajo pojav kej sumljivga, mam pa za vsak slučaj še antivirusni program naložen. do zdej je blo še use ok


Jst počnem isto, s tem da dostikrat zbrišem tud stvari, ki jim bi načeloma lahko zaupala. Se pa kar trudim ohranjat čist računalnik, ker sem enkrat zgubila kar nekaj vitalnih podatkov, tako da zdaj celo delam backupe ipd. :)
*inch*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 162
Na forumu od: 3. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a *inch* » 31. Jul. 2007 19:28

jst mam tut eno vprašanje. stalno se mi odpira neka reklama ADVERTISEMENT BY OUTERINFO. mi gre že na ***** in sem jo že probala blokirat, ampak neuspešno :( to se je začel pred kratkim in od takrat se to dogaja skoraj usakih pet minut ko srfam po netu. mam pa IE (ja sej vem...s*anje). a zna kdo pomagat? in a se še komu to dogaja? najlepša hvala za odgovor
Uporabniški avatar
kepka
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1656
Na forumu od: 24. 10. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a kepka » 31. Jul. 2007 22:42

*inch* napisal/-a:jst mam tut eno vprašanje. stalno se mi odpira neka reklama ADVERTISEMENT BY OUTERINFO. mi gre že na ***** in sem jo že probala blokirat, ampak neuspešno :( to se je začel pred kratkim in od takrat se to dogaja skoraj usakih pet minut ko srfam po netu. mam pa IE (ja sej vem...s*anje). a zna kdo pomagat? in a se še komu to dogaja? najlepša hvala za odgovor


Predlagam ti menjavo brskalnika - Firefox. Mislim, da ne bi smela imeti tezav pri prehodu z enega brskalnika na drugega.
Reality is that which, when you stop believing in it, doesn't go away.
*inch*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 162
Na forumu od: 3. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a *inch* » 31. Jul. 2007 23:07

najlepša hvala za odgovor :) bom poskusla z Firefoxom :wink:
Uporabniški avatar
Tigi
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2821
Na forumu od: 29. 1. 2005
Kraj: kjer diši po bencinu in zažganih gumah...

Neprebrana objavaNapisal/-a Tigi » 07. Avg. 2007 18:55

No jazs e zdej napolno borim z virusi :(
...poraunej vooolan!!! Bencin, bel dim, črna črta po sredin, okn dol, vroč krom, prletim čez ovink, rada mam k zacvil, rada mam k drsi, rada imam vonj po gumah, naj se kadi...
Uporabniški avatar
Afrodita
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 112
Na forumu od: 23. 1. 2007
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Afrodita » 07. Avg. 2007 19:03

Tigi napisal/-a:No jazs e zdej napolno borim z virusi :(


to zna bit pa nadležno :? kater antivirus pa maš?

Vrni se na Računalništvo, fotografija in mobilna tehnologija

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov