(ne)varnost na internetu?

Vse za prave računalniške frike, fotografijo in mobilno tehnologijo

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Tigi
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2821
Na forumu od: 29. 1. 2005
Kraj: kjer diši po bencinu in zažganih gumah...

Neprebrana objavaNapisal/-a Tigi » 07. Avg. 2007 19:26

kaspersky pa je dobr...sam sem neki narobe kliknla in ga dobila...sej posl sm šla na net
online virus scan...neki mi je odstranl...
Neki ne...ostalo bo še moj rešil...ampak zdej vsaj dela kar prej ni...
...poraunej vooolan!!! Bencin, bel dim, črna črta po sredin, okn dol, vroč krom, prletim čez ovink, rada mam k zacvil, rada mam k drsi, rada imam vonj po gumah, naj se kadi...
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 25. Avg. 2007 15:24

POZOR!

Po msnjih kroži očitno en virus na takle način:

http://dump.no/files/b073a6e25dc6/AshleyHottie.zip Wow! Do you know this girl!? She likes you alot. (K) (K)


in sploh ne rab bit tist k ma to gor na msnju, ker kar samo odpira okenčka in pošilja naokoli :? .
men od takrat ko sm to dobila od bratranca, sm pač mislna da je kao slika al pa kej in budala itak šla odpret, skos komp zmrzuje, pol stvari mi ne dela, pa mam antivirus in ga niti en zazna ne nč :roll:
skratka NE ODPIAJTE TEGA ČE DOBITE!!!!!!
wistaria
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 40
Na forumu od: 1. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a wistaria » 25. Avg. 2007 20:43

*purple* napisal/-a:POZOR!

Po msnjih kroži očitno en virus na takle način:

http://dump.no/files/b073a6e25dc6/AshleyHottie.zip Wow! Do you know this girl!? She likes you alot. (K) (K)


in sploh ne rab bit tist k ma to gor na msnju, ker kar samo odpira okenčka in pošilja naokoli :? .
men od takrat ko sm to dobila od bratranca, sm pač mislna da je kao slika al pa kej in budala itak šla odpret, skos komp zmrzuje, pol stvari mi ne dela, pa mam antivirus in ga niti en zazna ne nč :roll:
skratka NE ODPIAJTE TEGA ČE DOBITE!!!!!!


ja, sem dobila včeraj, se ga ne da uničt s Pando ( :eek: ) sam Nod32 je pa našal trojanca..... k je pa hujši k zajci.... zdej sm jih mela že 20... očitno sm bla prepozna prejle.... no, sam zaenkrat dela :roll:
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 26. Avg. 2007 21:44

ja trojanci so ja :roll:
jst mam pa na žalost en bedn antivirus in jih noče zbrisat :roll: pa komp mi ful šteka in stalno pošilja po mojih stikih te kurčeve zadeve.
Uporabniški avatar
McLarnovc
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1778
Na forumu od: 26. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a McLarnovc » 30. Avg. 2007 18:42

Prvo pravilo ki velja za msn-je in e-maile....
Datoteke ki se končajo s končnico .exe NIMAJO v priponkah kaj iskati!!! In teh priponk se ne odpira ampak se naredi samo eno stvar-->delete!

drugo...
Preko msn-ja se na tvoj računalnik datoteka prenese samo tako, da ti jo nekdo pošlje in ti jo sprejmeš...druge poti ni. Tako da tista "ljudska modrost" v stilu "ej fak prek msnja se mi je naložilo eno sranje...."-->larifari.

Še nekaj za tiste, ki ste brez antivirusa oz je v bogem stanju....Avira AntiVir Personal Edition Classichttp://www.free-av.com/
Zastonj zadeva, ki je popolnoma konkurenčna Kasperskemu, NOD-u...
Inštaliraš, updataš, 1x skeniraš komp in pozabiš na težave...Preden inštalirate antivirus, obvezno najprej starega odinštalirat, potem resetirat komp, in šele potem novega inštalirat...

Pa še ena zastonj anti-spyware zadevica..http://www.download.com/3000-2144-10045910.html

Pa uporabljajte Firefox ali Opero...

Uživajte u varnem.....brskanju.... :P
...mini kikle nosjo vse, topless pa ne. Js pa vem zakaj to je...kolena majo vse...gor pa ne...
SUZYYY
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 3
Na forumu od: 4. 4. 2006
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a SUZYYY » 07. Feb. 2008 10:14

men je comp delu k urca do ponedeljka...pol mi pa začne odpirat spletne strani al pa ludat komade kt da je full stara kišra..kaj nej naredim?
Pri T2 so mi rekli da bi lahko imela preveč naštiman požarni zid? Je kdo imel kak tak problem?...vse ostalo mi fajn deluje. :(
Uporabniški avatar
pcpodpora
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 9
Na forumu od: 3. 12. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a pcpodpora » 28. Apr. 2008 11:46

Kratka pojasnila o tipičnih škodljivcih so dostopna na našem blogu (se doplnjujejo). Kar se tiče antivirusnih programov se morda izplača pogledati rezultate testov.
Uporabniški avatar
Satya
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 316
Na forumu od: 5. 6. 2008
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Satya » 09. Jul. 2008 21:51

js mam pa kr lepo ad-block in nikoli ne odpiram nobenih linkov kio jih dobim in sporočil, da sem srečna milijonta dobitnica superkarte za zda.
nimam niti antivirusa, tko mi je fant naštimu.
edin oči ga ma na kompu, ampak mu zato fu počasnej dela. ej, kaj pa antivirusi za mobitele, a to obstaja?
me,myself&I
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 211
Na forumu od: 2. 11. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a me,myself&I » 06. Sep. 2008 15:56

^^ Ja
Uporabniški avatar
Satya
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 316
Na forumu od: 5. 6. 2008
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Satya » 08. Sep. 2008 20:52

bi se ti dalo napisat par besed o tem? :)
Uporabniški avatar
*Kobilica*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 145
Na forumu od: 28. 8. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a *Kobilica* » 16. Sep. 2008 14:43

Hja, brez antivirusa se da, če paziš, kaj počneš in imaš tudi prijatelje, ki vsaj malo pazijo. Jaz sem tudi brez (ok, na mobitelu sploh nisem vedela, da ga imaš lahko), sem pa danes opazila, da v siolovem triotu ponujajo neko zaščito. Samo mi ni jasno, a to je potem zaščita prav s strani strežnika, al kako? BitDefender, je psialo ...
Kako pa to deluje na mobitelih in v kakšnih primerih? Velja to bolj za uporabo wapa ali v vsem pogledih?
Uporabniški avatar
Satya
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 316
Na forumu od: 5. 6. 2008
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Satya » 18. Sep. 2008 18:16

mislim, da jwe to zaščita z njihove strani, ne... pomoje na routerju kak firewall al kak tak software. mi ga mamo baje tut doma. je pa bratu brez antivirusa lih ratal eno sranje na komp dobit, sam on res ne pazi, kaj odpira. js pa, pa nimam težav :)
Uporabniški avatar
Tamarra*
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1549
Na forumu od: 7. 8. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Tamarra* » 27. Sep. 2008 14:00

Ukrepi?


- kupit appleov računalnik :P
We can judge the heart of a man by his treatment of animals." Immanual Kant
Uporabniški avatar
*Kobilica*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 145
Na forumu od: 28. 8. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a *Kobilica* » 02. Nov. 2008 12:16

Al pa naložit Linux :D
Uporabniški avatar
McLarnovc
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1778
Na forumu od: 26. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a McLarnovc » 02. Nov. 2008 15:18

Al pa inštalirat en zastonj antivirus pa z glavo uporabljat komp.
...mini kikle nosjo vse, topless pa ne. Js pa vem zakaj to je...kolena majo vse...gor pa ne...

Vrni se na Računalništvo, fotografija in mobilna tehnologija

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov