Kateri laptop priporočate?

Vse za prave računalniške frike, fotografijo in mobilno tehnologijo

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
kepka
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1656
Na forumu od: 24. 10. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a kepka » 08. Nov. 2007 11:00

cer prenosniki baje niso najboljse kvalitete (sama ga se nisem mela prilike poskusit). Ampak so pa tudi ljudje, ki so zadovoljni z njimi. S tem bos brez tezav lahko gledala filme - ampak za gledat filme je itak neumno kupit prenosnika, a ni? Ce ne drugega igra pomembno vlogo manjsi zaslon.
Reality is that which, when you stop believing in it, doesn't go away.
Uporabniški avatar
moi T
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1070
Na forumu od: 6. 2. 2007
Kraj: Lj med tednom, med vikendi pa...

Neprebrana objavaNapisal/-a moi T » 08. Nov. 2007 12:49

Jez mam prenosnik lih mal več kot 1 mesc in vsi so mi govorili, da nej kupm HP, ker se najmanj kvarijo... in sm ga kupla in sm zaenkrat ful zadovoljna!
Uporabniški avatar
Gregorius
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 72
Na forumu od: 13. 4. 2005
Kraj: Somewhere over the rainbow

Neprebrana objavaNapisal/-a Gregorius » 08. Nov. 2007 13:08

moi T napisal/-a:Jez mam prenosnik lih mal več kot 1 mesc in vsi so mi govorili, da nej kupm HP, ker se najmanj kvarijo... in sm ga kupla in sm zaenkrat ful zadovoljna!


Če je to tvoj prvi laptop in še nisi vidla drugih oz. neveš kaki so...pol je itq dober....

jaz mam službeni laptop HP, pa tudi doma mam laptop HP, pa nisem najbolj navdušen....drugače pa mamo vslužbi še TOSHIBO in DELL..pa mislim, da DELL najboljši od teh treh.
Življenje je kratko, pridobivanje izkušenj dolgotrajno, ugodna priložnost redka, izkušnja varljiva, odločitev pa težka.
Uporabniški avatar
Bulma
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2634
Na forumu od: 16. 11. 2004
Kraj: BLTNC

Neprebrana objavaNapisal/-a Bulma » 08. Nov. 2007 14:53

Vem,da to ni prava tema,vendar mi je brezveze odpirati novo.
Jaz bi pa kupila namizni računalnik (sicer imave s sestro prenosnega, vendar mi ni do njega).
Ne vem na kaj moram gledati (RAMe,ali kaj drugega), niti še nimam nobenega nagledanega. Glavno vem, da se bolj splačajo, čeprav zavzamejo več prostora.

Računalnik rabim pa za internet, pa za downloadanje itd. Nikaj profesionalnega :D Kakšen predlog?

Ne bi rada da bi me v trgovini kdo "napizdil", zato sprašujem tu.
Uporabniški avatar
DMN
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 123
Na forumu od: 6. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a DMN » 10. Nov. 2007 14:18

...
Zadnjič spremenil DMN, dne 10. Sep. 2008 7:01, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
BLUBABY
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 104
Na forumu od: 19. 11. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a BLUBABY » 10. Nov. 2007 14:51

DMN napisal/-a:Ja če rabiš nekaj res profesionalnega pol pa nabavi Apple MacBook...


A ga mogoče imaš, oziroma pznaš koga ki ga ima? SAma že kar nekaj časa razmišljam, da bi si kupila apple macbook pro, ampak nekoliko oklevam, ker je cena kar visoka.. :? ..
Uporabniški avatar
DMN
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 123
Na forumu od: 6. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a DMN » 10. Nov. 2007 16:27

...
Zadnjič spremenil DMN, dne 10. Sep. 2008 7:00, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Aloha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2848
Na forumu od: 20. 9. 2005
Kraj: Havajsko otočje

Neprebrana objavaNapisal/-a Aloha » 10. Nov. 2007 22:03

Na Mac OS X se da hitr navadt. Pa use lepo dela, nč ne šteka.

Sami Maci so pa itak tko narjeni, da gre use najbol na simpl in k ga mal preštudiraš je res wooohooo :) . Sicer mene še vedno par detajlou žiucera pa nimam koga uprašat, je pa res, da nism lih neki kompjutr geek, tko da :D ...
Smell the warm and salty air... see a wave reflect a beam... stop and find a pretty shell... make it real your summer dream...
Uporabniški avatar
DMN
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 123
Na forumu od: 6. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a DMN » 11. Nov. 2007 9:25

...
Zadnjič spremenil DMN, dne 10. Sep. 2008 7:08, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
kepka
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1656
Na forumu od: 24. 10. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a kepka » 11. Nov. 2007 16:06

DMN napisal/-a:Drugače pa obstaja tud ena druga pot.... so že spravili MacOS na PC, sam to ni čisto legalno+ še neki komplikacij, ampak dosti pa je za navadit pa to, ampak vseeno še pa ni dost uporabno

tanov Leopard zgleda kr fajni :D
Tanovi Applovi racunalniki so PCji. Nic vec PowerPC procesorjev, se pravi nic vec RISC, ampak CISC. "So ze spravili MACoS na PC" ni neka velika znanost :lach: Tudi windowse imas lahko na MacBooku.
DMN napisal/-a:Ja če rabiš nekaj res profesionalnega pol pa nabavi Apple MacBook
Napisala je za geldanje filmov in downloadanje. Poleg tega pa zakaj ne bi mogel bnit en HP prenosnik visjega ranga za profesionalno rabo?
Reality is that which, when you stop believing in it, doesn't go away.
Uporabniški avatar
DMN
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 123
Na forumu od: 6. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a DMN » 11. Nov. 2007 21:45

...
Zadnjič spremenil DMN, dne 10. Sep. 2008 7:08, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
jemina
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3807
Na forumu od: 14. 6. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a jemina » 11. Nov. 2007 22:41

Jah nevem, meni Vista na mojem laptopu čisto lepo dela. Nimam nobenih problemov z njo. Je pa res, da imam jaz laptopa en mesec. Kupila sem pa Toshibo, ker so mi v vseh trgovinah rekli, da pač za ta denar dobiš najboljšo kvaliteto, pa še na pogled mi je zelo všeč, ker nima črne tipkovnice
Dame mas quiero mas
De esa bendita forma en que me miras
Solo tu, solo yo
Caricias que me roben la razon
@smrketka@
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 347
Na forumu od: 13. 10. 2006
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a @smrketka@ » 13. Nov. 2007 14:16

zdj za en povprečno dober laptop boš morala dati vsaj 1000 eur, odvisno kolk zahteven uporabnik si. drgač najbolj priporočajo HP, Acer ali tudi Toshibo, sam se mi zdi da je ta daleč najdrajžji. kar se tiče Windows Viste, je čist vredu, če nisi bolj zahteven uporabnik.kajti pri visti ima uporabnik dosti manj možnosti za reševanje težav (npr. z brezžično mrežo, ker večina takih mrež je prilagojenih za XP), tud lahko se zgodi, da veliko programov ti ne bo delalo, ker večina programov je še narejena za XP.pa obvezno se pozanimaj, koga vprašaj kakšne tehnične lastnosti ima tvoj računalnik, da boš vsaj vedla kaj si kupila
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 16. Nov. 2007 17:55

kmalu bom ponosna lastnica macbooka :D
Uporabniški avatar
Kala*
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 77
Na forumu od: 26. 1. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Kala* » 19. Nov. 2007 14:58

Jst imam 1 leto in pol Acerja. Ne vem no, je sicer cenejšega ranga, a za moje potrebe je čisto v redu. (internet, kšn film pogledat, printanje...) Imam pa 15' zaslon, tako da ni ravno majhen. Sicer ga ne nosim prav veliko okoli, je večinoma na mizi (laptop imam zato, ker zasede manj prostora).

Vrni se na Računalništvo, fotografija in mobilna tehnologija

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov