Kakšen mobilni telefon imate trenutno? #2

Vse za prave računalniške frike, fotografijo in mobilno tehnologijo

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Jochie
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7076
Na forumu od: 17. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Jochie » 16. Nov. 2011 12:42

imam nokio c2-00, kupil sem jo predvsem zato, ker imam 2 sim kartici noter (privat in službeno), tako da mi ni potrebno imeti dveh telefonov, baterija zdrži nekje 4-5 dni ob normalnem pogovarjanju, lahko se pogovarjam preko slušalk, kar mi koristi med vožnjo, ima fotoaparat in menda tudi kamero, v glavnem za moje potrebe super zadeva, zanj pa sem v bigbangu plačal dobrih 60€ brez vezave na kakšnega operaterja.
Uporabniški avatar
*zeljka*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 814
Na forumu od: 14. 8. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a *zeljka* » 16. Nov. 2011 12:46

kako pa to deluje z dvema simkama not...a v imeniku ti oba kaze, al mors kej preklaplat? sta obe naenkrat aktivni?
Uporabniški avatar
Marichuy90
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 212
Na forumu od: 28. 9. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Marichuy90 » 05. Dec. 2011 17:41

...
Zadnjič spremenil Marichuy90, dne 02. Apr. 2012 13:57, skupaj popravljeno 1 krat.
CaliLove*
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1011
Na forumu od: 31. 1. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a CaliLove* » 12. Dec. 2011 5:18

Bozicek prinesel Samsung Galaxy S 2 Skyrocket. Super telefon :hearts:

Slika
I can explain it to you. But I can't understand it for you.
Uporabniški avatar
Tamala_mrha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3322
Na forumu od: 21. 10. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Tamala_mrha » 12. Dec. 2011 19:13

Ima kdo iPhone 4S pri Simobilu? Imam paket orto u nulo, prejšnje naročniško razmerje (vezava dve leti) mi je že potekla, tako da mam zdaj proste roke kupit karkoli v obstoječem paketu. Gledala sem cene za ta iPhone, in je ena varianta, da ob nakupu plačam samo 1 eur, nato pa dve leti vsak mesec plačujem 30 eur na mesec, in to je to? Plus koliko telefoniram in sms-am zraven ...
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 12. Dec. 2011 21:05

^^30€ + naročnina (v tem primeru 12€)
Uporabniški avatar
Tamala_mrha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3322
Na forumu od: 21. 10. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Tamala_mrha » 12. Dec. 2011 21:38

Hvala za popravek. Uf, ampak po izračunu za dve leti naročniškega razmerja, to pride čez jurja eur, kar pa je več, kot je redna cena (brez vezave) za ta telefon. Najbrž se bom odločila kar za 3GS in za opcijo brez Plusa, pa bom vsega skupaj na mesec plačevala 12 eur, ob nakupu pa plačala 270 eur in basta.
CaliLove*
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1011
Na forumu od: 31. 1. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a CaliLove* » 12. Dec. 2011 22:05

Si gledala kaj androide? Samsung Galaxy S2 npr. je primerljiv z iPhonom 4 in ga imas tudi pri Simobilu v orto paketu. Sicer je 100 evrov drazji (ali pa ga dobis za isto ceno, ce vzames prenos podatkov za 8eur), ampak je boljsi od 3GS, ki je ze malce "zastarel". V narekovajih zato, ker pac odvisno, kaj pricakujes od telefona. Ce ga bos uporabljala za osnovne stvari, potem ti bo 3GS cist kul, ce bi pa rada se ostale stvari (hiter internet, aplikacije itd), potem je pa novejsi android boljsa izbira.

Jaz sem se tudi odlocala med iPhonom in Samsungom, pa sem potem vzela zgoraj omenjeni Samsung Skyrocket (ki je sicer nadgradnja Samsunga Galaxy S2 in je primerljiv z iPhonom 4S) in sem super zadovoljna.
I can explain it to you. But I can't understand it for you.
li.anna
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 20
Na forumu od: 14. 12. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a li.anna » 15. Dec. 2011 8:28

CaliLove, jaz tvojega še nisem zasledila pri SiMobilu. Najbrž je drag, ali ne? Sem pa naletela na Nokio 700, in ker imam s to znamko najboljše izkušnje, sploh z vzdržljivostjo baterije, sem začela razmišljati v tej smeri, a me po drugi strani moti, da je že malo starejši model. Kolikor gledam, ni android. :?
Me pa seveda najbolj mika iPhone 4S in Samsung Galaxy S2, a sta oba precej draga, zlasti prvi. Sem mislila, da bodo v decembru imeli kakšne večje akcije. Mi je pa predrago plačevati 42 eur na mesec - govorim za iPhone 4S 16GB.
Uporabniški avatar
Jochie
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7076
Na forumu od: 17. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Jochie » 15. Dec. 2011 8:54

*zeljka* napisal/-a:kako pa to deluje z dvema simkama not...a v imeniku ti oba kaze, al mors kej preklaplat? sta obe naenkrat aktivni?


jaz sem prvo kartico poimenoval s privatni, drugo pa s službeni. vsako številko imaš možnost shraniti na eno od sim kartic ali v telefon in to te vpraša pred vsakim shranjevanjem. ko dobiš klic, ti napiše, ali je na privat ali službeni. ko kličeš ven, te vpraša, če želiš iz privat ali iz službenega, prav tako ko pošiljaš sms, ali ko se logiraš na internet.

preprosta zadeva.
Uporabniški avatar
donna.
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 516
Na forumu od: 22. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a donna. » 15. Dec. 2011 17:58

Razmišljam o nakupu Samsunga galaxy ace, ima kdo kakšne izkušnje? dobre, slabe...? Res bi mi zlo pomagal :)
CaliLove*
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1011
Na forumu od: 31. 1. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a CaliLove* » 15. Dec. 2011 22:59

li.anna napisal/-a:CaliLove, jaz tvojega še nisem zasledila pri SiMobilu. Najbrž je drag, ali ne? Sem pa naletela na Nokio 700, in ker imam s to znamko najboljše izkušnje, sploh z vzdržljivostjo baterije, sem začela razmišljati v tej smeri, a me po drugi strani moti, da je že malo starejši model. Kolikor gledam, ni android. :?


Mislim, da je Samsung Skyrocket zaenkrat na voljo samo v Ameriki. Drugace pa pri smartphonih ne smes pricakovati dolgo zdrzljive baterije. Namrec bolj so primerljivi z laptopi kot z obicajnimi mobiteli, tako da na splosno baterije zdrzijo precej manj kot pri "neumnih" telefonih. Sploh ce poslusas glasbo, igras kaksno igrico, uporabljas aplikacije itd.
I can explain it to you. But I can't understand it for you.
Uporabniški avatar
GnilaLimona
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 526
Na forumu od: 28. 7. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a GnilaLimona » 17. Dec. 2011 9:39

Tamala_mrha napisal/-a:Ima kdo iPhone 4S pri Simobilu? Imam paket orto u nulo, prejšnje naročniško razmerje (vezava dve leti) mi je že potekla, tako da mam zdaj proste roke kupit karkoli v obstoječem paketu. Gledala sem cene za ta iPhone, in je ena varianta, da ob nakupu plačam samo 1 eur, nato pa dve leti vsak mesec plačujem 30 eur na mesec, in to je to? Plus koliko telefoniram in sms-am zraven ...


Ne kupuj 4S, ker ma velke probleme z baterijo. raj kup 4, pa bo ok. moj tip ma 4ko, pa je super, medtem ko 4S dela same probleme :?



ma kdo Sony Ericssona Xperia Arc S tukej? :)
Uporabniški avatar
Tamala_mrha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3322
Na forumu od: 21. 10. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Tamala_mrha » 17. Dec. 2011 10:22

^^ Hvala za opozorilo. Kako dolgo pa baterija zdrži ob normalni uporabi? Na dan napišem nekaj sms-ov, klici pa niso daljši od 5 min (še to redko kdaj). :)
Uporabniški avatar
GnilaLimona
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 526
Na forumu od: 28. 7. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a GnilaLimona » 18. Dec. 2011 18:39

Baterija ti bo zdržala 2-3 dni. Več ti zdržala ne bo. Telefon ma tako zmogljivost, da bi blo že čudno če bi zdržala več. :D Tako da če iščeš telefon z dalj časa delujočo baterijo, tale telefon ne pride v poštev, ker se ti baterija skuri tut v enem dnevu :)

Vrni se na Računalništvo, fotografija in mobilna tehnologija

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: Bing [Bot]