emule

Vse za prave računalniške frike, fotografijo in mobilno tehnologijo

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
kepka
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1656
Na forumu od: 24. 10. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a kepka » 03. Mar. 2006 18:29

sonček=) napisal/-a:ej res ze že 1 leto trudim, da bi mi ratal kake pesemi dol z neta zvleč, pa mi ne gre!! :evil: grrrrrrrrr!! nimam pojma. tiste k mi čte ( tistim k se da z mano ukvarjat ) pomagat=) a mi lohka vse to razložite po korakih. kot 1. me zanima kako naj program sploh dobim dol?? najbolš bo če mi kr zs-jate. tnx :razz:


kako "dobis dol" program? najprej gres na http://www.google.com/ vtipkas v iskalnik emule

Slika

kliknes na prvi zadetek in upas, da bo pravi

Slika

ugotovis, da je pravi in da tihoces neki "dat dol" se pravi downloadat in kliknes na download in dobis na izbiro

Slika

in potem izberes se link s katerega hoces dol dat program.

Slika

zajeban, ne :D sicer pa da ne bo prevec -direkt link
Reality is that which, when you stop believing in it, doesn't go away.
Intet
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 70
Na forumu od: 22. 1. 2006
Kraj: Emona

Neprebrana objavaNapisal/-a Intet » 03. Mar. 2006 19:09

Eno mini vprašanje:

Kake so najboljše nastavitve povezave, da Mula kar najhitreje downloada? Uporabljam kabelsko povezavo.

Mulo sem inštalirala na začetku tega leta, sprva je vse šlo gladko, zdaj pa ne downloada več (oz. zdownloada približno eno datoteko na dan!). Na čakanju je 35 datotek, iščem jih pa preko Global Servers.
To bring the pieces together rediscover communication.
Uporabniški avatar
miteq
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 596
Na forumu od: 28. 11. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a miteq » 04. Mar. 2006 11:31

Intet napisal/-a:Eno mini vprašanje:

Kake so najboljše nastavitve povezave, da Mula kar najhitreje downloada? Uporabljam kabelsko povezavo.

Mulo sem inštalirala na začetku tega leta, sprva je vse šlo gladko, zdaj pa ne downloada več (oz. zdownloada približno eno datoteko na dan!). Na čakanju je 35 datotek, iščem jih pa preko Global Servers.


Odvisno kakšno kabelsko povezavo imaš. Ali je to 512/128, 1,5MB/256... itd. V glavnem, glede na to kakšen download in upload imaš, temu primerne naj bodo tudi tvoje nastavitve. Če imaš npr. paket 512 download, 128 upload, to pomeni, da v meniju connections nastaviš vrednost pri download okoli 55KB/s, pri upload pa 10KB/s. Max. virov na datoteko naj bo okoli 1000 do 1500, kakor tudi max. povezav.
Jaz mam naprimer 2048/348, pod download imam 250 KB/s, upload pa odvisno kako mi je do šeranja (od 10 do 35KB/s). Pozorna bodi tudi na to, da imaš odprte porte TCP in UDP, drugače dušiš svojo povezavo v in iz interneta. Serverje pa redno updejtaj iz kakšne server.met datoteke (o tem sem pisal v prejšnjem postu v tem topicu).

Pomembno je tudi, da ne nastaviš svojega uploada previsoko (do skrajne meje zmogljivosti tvoje povezave), ker potem to spet zaduši download. In pa 35 datotek, ki čakajo na vire za downloadanje, je definitivno preveč. Sploh če so to kakšni filmi oz. glasbeni albumi. Največ od 5-10 datotek imej simultano na downloadanju, da se lahko tistih 1000-1500 virov na datoteko, ki si jih prej nastavla, razporedi po teh 5-10ih datotekah.
Cosmopolitánka -e ž (á) naivna in tečna ženska; kokoš : kako je tečna - ta je prava cosmopolitanka; ti si rojena cosmopolitanka, ni ti pomoči; kako je lahko takšna cosmopolitanka dobila tako super moža?

Vir: SSKJ
Uporabniški avatar
lizzie
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 76
Na forumu od: 3. 1. 2006
Kraj: Kranj

Neprebrana objavaNapisal/-a lizzie » 04. Mar. 2006 23:44

jst mam pa 1024/256. kako pa naj kle nastimam. zj sm dala 100 download 100KB/s pa upload 35KB/s. a je to ql? ka pa uni cilent ports a je to kj vazn kok je? sm stestirala pa prav da je v redu
Uporabniški avatar
miteq
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 596
Na forumu od: 28. 11. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a miteq » 05. Mar. 2006 0:00

lizzie napisal/-a:jst mam pa 1024/256. kako pa naj kle nastimam. zj sm dala 100 download 100KB/s pa upload 35KB/s. a je to ql? ka pa uni cilent ports a je to kj vazn kok je? sm stestirala pa prav da je v redu


V tvojem primeru ne imet uploada večjega kot 25. Lahko ga tudi nastaviš na 10 (manj pa ne, ker potem se ti pa že samodejno omeji download). Upload je pač samo hitrost, s katero lahko drugi od tebe downloadajo datoteke.
Cosmopolitánka -e ž (á) naivna in tečna ženska; kokoš : kako je tečna - ta je prava cosmopolitanka; ti si rojena cosmopolitanka, ni ti pomoči; kako je lahko takšna cosmopolitanka dobila tako super moža?

Vir: SSKJ
Uporabniški avatar
lizzie
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 76
Na forumu od: 3. 1. 2006
Kraj: Kranj

Neprebrana objavaNapisal/-a lizzie » 05. Mar. 2006 9:46

punisher napisal/-a:
tmalaa napisal/-a:am.. kaj ?
js mam na muli Razorback (2.4 ; 2.3 ; 2.2).. do zdej sm se vedno konektala na razorback, sam zdej ma donkey več datotek, tak da se kr tja konetkam..


... na kasne datoteke se connectas ?? :? ... in Razorback je fake !!
-> http://forum.emule-project.net/index.php?showtopic=84908


in ja ... za vse tiste, ki radi/e vlecete (z neta, seveda :P ) je priporocljiva uporaba firewalla Kerio in IP blockerja PeerGuardian :)


ker Razorback je pol taprav? oziroma ker server je trenutno najboljsi?
Uporabniški avatar
punisher
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 88
Na forumu od: 31. 3. 2005
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a punisher » 06. Mar. 2006 14:37

lizzie napisal/-a:
punisher napisal/-a:
tmalaa napisal/-a:am.. kaj ?
js mam na muli Razorback (2.4 ; 2.3 ; 2.2).. do zdej sm se vedno konektala na razorback, sam zdej ma donkey več datotek, tak da se kr tja konetkam..


... na kasne datoteke se connectas ?? :? ... in Razorback je fake !!
-> http://forum.emule-project.net/index.php?showtopic=84908


in ja ... za vse tiste, ki radi/e vlecete (z neta, seveda :P ) je priporocljiva uporaba firewalla Kerio in IP blockerja PeerGuardian :)


ker Razorback je pol taprav? oziroma ker server je trenutno najboljsi?


Razorbacka/ov ni vec :? ... najboljsi server -> poglej kateri server ima najvec datotek, tam je tudi ponavadi najvec userjev, pa ping mora biti tudi nizek ... trenutno uporabljam DonkeyServer No1 in ce hoces imeti dobro povezavo si odpri porte ... za DonkeyServerja rabis odpreti 4242 (Razorback 4661) :wink:
Uporabniški avatar
miteq
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 596
Na forumu od: 28. 11. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a miteq » 06. Mar. 2006 17:14

Je kdo za to, da se damo pod friends na eMulu? Sploh če ma kdo dosti za šerat... :wink:
Cosmopolitánka -e ž (á) naivna in tečna ženska; kokoš : kako je tečna - ta je prava cosmopolitanka; ti si rojena cosmopolitanka, ni ti pomoči; kako je lahko takšna cosmopolitanka dobila tako super moža?

Vir: SSKJ
Uporabniški avatar
**SiMoN@**
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 930
Na forumu od: 20. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a **SiMoN@** » 06. Mar. 2006 18:38

jst bi bla tkoj za...da še od vas mal dobim :D ...kje se pa to nastav?
Uporabniški avatar
*Marshy*
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 37
Na forumu od: 8. 1. 2006
Kraj: KrAiNsTeRdAm

Neprebrana objavaNapisal/-a *Marshy* » 09. Mar. 2006 13:34

Lohka, če veš kdo od tebe vleče dol, dvakrat klikneš v zavihku Transfers na fajl, ki ga lovdaš in se ti prikaže seznam in pol na željenga uporabnika klikneš z desnim miškinim gumbo in izbereš Add to friends...
Lohka pa, kar je še najbol verjetno za to če maš hashet in ime, da greš pod Messages pa tm pr Friends (user name) klikneš z desnim gumbom v prazn prostor in izbereš Add, pol pa vneseš podatke.....
Nič ni tako močno kot sanje, kako ustvarjati prihodnost.
sonček=)
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 130
Na forumu od: 28. 1. 2006
Kraj: pekel, ker je dobro ogrevanje, v nebesih bi zmrznla...

Neprebrana objavaNapisal/-a sonček=) » 10. Mar. 2006 15:00

ej kepke hvala ti, zdej sm pršla do konca, kva pa naprej. mislm, pršla sm do konca seznama ampak naprej pa ne gre. kerga je pa najbolš izbrat? tnx




sonce sijeeee :musik:
nekdo mi je rekel da sonček nadomesti vse kletvice, zato sem jaz sonček
Uporabniški avatar
kepka
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1656
Na forumu od: 24. 10. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a kepka » 13. Mar. 2006 0:22

sonček=) napisal/-a:ej kepke hvala ti, zdej sm pršla do konca, kva pa naprej. mislm, pršla sm do konca seznama ampak naprej pa ne gre. kerga je pa najbolš izbrat? tnx


tistega, ki dela? po moznosti kak evropski mirror :)
Reality is that which, when you stop believing in it, doesn't go away.
sonček=)
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 130
Na forumu od: 28. 1. 2006
Kraj: pekel, ker je dobro ogrevanje, v nebesih bi zmrznla...

Neprebrana objavaNapisal/-a sonček=) » 13. Mar. 2006 14:40

LyLa napisal/-a:
kepka napisal/-a:
sonček=) napisal/-a:ej kepke hvala ti, zdej sm pršla do konca, kva pa naprej. mislm, pršla sm do konca seznama ampak naprej pa ne gre. kerga je pa najbolš izbrat? tnx


tistega, ki dela? po moznosti kak evropski mirror :)


kaj je pa to mirror :D

sonček ne sprašuj sploh... sam potegni dol, odpakiraj (če je zapakirano) in inštaliraj.... malo probavaj sama, saj nimaš kaj zajebat (načeloma :D)


oprosti no. sorry k te motm!
nekdo mi je rekel da sonček nadomesti vse kletvice, zato sem jaz sonček
Uporabniški avatar
kepka
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1656
Na forumu od: 24. 10. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a kepka » 13. Mar. 2006 21:45

LyLa napisal/-a:Enivej, ne valit name krivde če ti ne znaš, ker men pa res ne moreš očitat da nisem tolerantna, potrpežljiva, še manj pa pripravljena pomagat... ;)


ja, seveda smo pripravljeni pomagat, tako da soncek=) ti kar vprasaj - je pa res, da je fino, ce pokazes / pokazete se kaj samoiniciative, tisti ki sprasujete - recimo, da poskusite vsaj kaj kliknit, in ce vam ne gre potem sele vprasate, ne pa se preden se sploh lotite zadeve. :)
Reality is that which, when you stop believing in it, doesn't go away.
sonček=)
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 130
Na forumu od: 28. 1. 2006
Kraj: pekel, ker je dobro ogrevanje, v nebesih bi zmrznla...

Neprebrana objavaNapisal/-a sonček=) » 14. Mar. 2006 21:01

kepka napisal/-a:
LyLa napisal/-a:Enivej, ne valit name krivde če ti ne znaš, ker men pa res ne moreš očitat da nisem tolerantna, potrpežljiva, še manj pa pripravljena pomagat... ;)


ja, seveda smo pripravljeni pomagat, tako da soncek=) ti kar vprasaj - je pa res, da je fino, ce pokazes / pokazete se kaj samoiniciative, tisti ki sprasujete - recimo, da poskusite vsaj kaj kliknit, in ce vam ne gre potem sele vprasate, ne pa se preden se sploh lotite zadeve. :)

sej vs cajt sam neki klikam. sam zdej mi gre pa že na jetra, k nč ne dobim dol!!!
nekdo mi je rekel da sonček nadomesti vse kletvice, zato sem jaz sonček

Vrni se na Računalništvo, fotografija in mobilna tehnologija

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov